Setari Cookie-uri

E vremea lui

ce credeti voi despre o sarcina dorita dar totusi ..................
sa explic....stau cu socri cu care ma inteleg f bine....deci as avea un ajutor.......dar.......nu am casa mea...e oare bine venit ????din p.d.d.v al nostru e o dar ..oare nu e timpul...sa mai astept???am 23 anisori si sotul la fel:)
denys_
Postat pe 6 Iulie 2009 16:31
Chiar nimeni nu a vazut :(((
denys_
Postat pe 6 Iulie 2009 17:18
nu, n-a vazut nimeni!
geo_x
Postat pe 6 Iulie 2009 17:41
raule:(
denys_
Postat pe 6 Iulie 2009 17:42
valita76
Postat pe 6 Iulie 2009 17:44
De la: denys_, la data 2009-07-06 16:31:47ce credeti voi despre o sarcina dorita dar totusi ..................
sa explic....stau cu socri cu care ma inteleg f bine....deci as avea un ajutor.......dar.......nu am casa mea...e oare bine venit ????din p.d.d.v al nostru e o dar ..oare nu e timpul...sa mai astept???am 23 anisori si sotul la fel:)

Sa inteleg ca te preocupa problema locativa?Daca ai spus ca te intelegi bine cu socrii,ca esti casatorita si ca astepti un bebe,care e problema?Nu vad niciuna....Alte femei isi doresc copii si nu ii pot avea-iar tu te gandesti ca daca nu ai o casa a ta,nu poti avea copil?Hmm-pai si daca sa zicem ca nu o sa poti avea casa ta decat la 40-50.....faci atunci bebe?Hai curaj si daca e doar problema cu casa,zic eu ca nu e asa importanta,mai ales ca aveti unde sa stati si atmosfera e ok.Succes si sarcina usoara!
luyyzz
Postat pe 6 Iulie 2009 18:32
nu am probleme de genu si soacra e acasa asa ca ajutor as avea dar totusi sunt mai pesimista si mi e teama :(((
denys_
Postat pe 6 Iulie 2009 19:34
daca esti pregatita sa fii mama, fii mama, nu te mai gandi la lucruri care nu s-au intamplat inca
kitty_krieger
Postat pe 6 Iulie 2009 19:38
mhmh eu zic ca sunt ...adica imi doresc asta.........dar totusi teama imi da tarcoale.....
denys_
Postat pe 6 Iulie 2009 19:40
parerea mea e ca sunteti prea tineri sa aveti un copil , spun asta pentru ca am prietene care la fel au facut copii cu barbati la fel de tineri ca ele si responsabilitatile i-au coplesit incat au ajuns sa se certe foarte urat pana au ajuns la divort. eu zic ca nu e vorba numai de casa aica , e vorba ca sunteti prea tineri , aveti destul timp pentru a face copii , trebuie sa va mai maturizati , sa va vedeti de cariera. Eu daca as face un copil mi-as dorii sa il cresc eu nu soacra sau mama , doar e copilul meu , nu as vrea sa ratez nici un moment din copilaria lui dar asta e parerea mea , tu faci cum simti si crezi ca e mai bine pt tine
Lorena26
Postat pe 7 Iulie 2009 17:12
nu cred ca mai poti spune ca ai "anisori" la varsta ta, ai fost constienta ca se poate ajunge aici din momentul in care tu si sotul tau ati decis sa nu dati atentie protectiei, asa ca.. te'ai prins in hora.. joaca :))
daca e prea devreme sau nu, asta decide de fiecare persoana in parte, sunt barbati care si la 30+ fug de copii si altii pe la 20-25 de ani care deja sunt tatici.
felixcat
Postat pe 7 Iulie 2009 17:21
De la: denys_, la data 2009-07-06 16:31:47ce credeti voi despre o sarcina dorita dar totusi ..................
sa explic....stau cu socri cu care ma inteleg f bine....deci as avea un ajutor.......dar.......nu am casa mea...e oare bine venit ????din p.d.d.v al nostru e o dar ..oare nu e timpul...sa mai astept???am 23 anisori si sotul la fel:)


Daca intr-adevar va doriti, de ce mai stai pe ganduri ? Nici nu-ti imaginezi ce norocoasa esti ca ai un ajutor.
luchianramona
Postat pe 7 Iulie 2009 17:38
De la: denys_, la data 2009-07-06 16:31:47ce credeti voi despre o sarcina dorita dar totusi ..................
sa explic....stau cu socri cu care ma inteleg f bine....deci as avea un ajutor.......dar.......nu am casa mea...e oare bine venit ????din p.d.d.v al nostru e o dar ..oare nu e timpul...sa mai astept???am 23 anisori si sotul la fel:)


Mie-mi pari foarte responsabila.

Eu as vadea "doar" 2-a inconveniente:
1) Cam prea tineri (23 ani), varsta ideala e pe la 30.
2) Stai cu socrii!

Te intelegi cu ei, inca, dar ai/ati dat de greu?

Ca si cu "prietenii", la greu sau la nevoie ajungi sa ii cunosti cu adevarat!

Paradoxal, dar copilul este un element de ruptura in cuplu!
Unii trec cu bine acest test al vietii, altii nu!
Si cum sotul tau sta foarte aproape de mama lui o sa aibe la cine sa se planga in caz de "probleme" cu tine.

De cat timp sunteti impreuna?

Eu zic mai bine sa profitati acum de "viata" cat inca nu aveti griji pe cap si sa incercati cat mai repede sa stati singuri.
ceacu
Postat pe 7 Iulie 2009 23:59
De la: ceacu, la data 2009-07-07 23:59:32
De la: denys_, la data 2009-07-06 16:31:47ce credeti voi despre o sarcina dorita dar totusi ..................
sa explic....stau cu socri cu care ma inteleg f bine....deci as avea un ajutor.......dar.......nu am casa mea...e oare bine venit ????din p.d.d.v al nostru e o dar ..oare nu e timpul...sa mai astept???am 23 anisori si sotul la fel:)


Mie-mi pari foarte responsabila.

Eu as vadea "doar" 2-a inconveniente:
1) Cam prea tineri (23 ani), varsta ideala e pe la 30.
2) Stai cu socrii!

Te intelegi cu ei, inca, dar ai/ati dat de greu?

Ca si cu "prietenii", la greu sau la nevoie ajungi sa ii cunosti cu adevarat!

Paradoxal, dar copilul este un element de ruptura in cuplu!
Unii trec cu bine acest test al vietii, altii nu!
Si cum sotul tau sta foarte aproape de mama lui o sa aibe la cine sa se planga in caz de "probleme" cu tine.

De cat timp sunteti impreuna?

Eu zic mai bine sa profitati acum de "viata" cat inca nu aveti griji pe cap si sa incercati cat mai repede sa stati singuri.



ooo nu nu ..nu este baiatul lui mama...........am ales bine zic eu..este resposabil ...pt varsta lui..am dat de greu in viata dar am trecut peste.........ce nu ne omoara ne face mai puternici ......deci d.p.d.v asta nu am de ce sa ma vait:P mutumesc lui Dumnezeu.............nu inca:P
denys_
Postat pe 8 Iulie 2009 00:31
din punctul meu de vedere o femeie care are peste 20 ani se poate bucura de un copil.deci nu trebuie sa-i respingi aceasta sansa la viata
dolcik1
Postat pe 9 Iulie 2009 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e frik...!!! 11 De la: _Cryssa_ 9 Februarie 2011 12:05
Simt ca ma vrea doar pentru sex 10 De la: YullyNar3 29 Aprilie 2010 17:43
Vi s-a rupt ata 164 De la: 21 Iunie 2014 22:13
relatiile sexuale 38 De la: kudika_964540 1 Iunie 2014 16:01
anticonceptionalele 46 De la: butterflylili 25 August 2009 08:22