Setari Cookie-uri

sex in grup

ce parere aveti? eu zic ca este ok.

Postat pe 31 Iulie 2008 15:57
io zic ..pas!

Postat pe 31 Iulie 2008 16:59
Io as vrea sa stiu de ce zici tu ca e ok

iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 22:53
si io as vrea sa stiu! poate ne povesteste cu niste amanunte. de lux!

Postat pe 31 Iulie 2008 22:58
Asta astept si eu
Poate sunt eu de moda mai veche dar in general cand deschizi un subiect nu ar trebui sa dai si niste detalii ?

Nu e primul subiect unde se arunca o intrebare si atat ...macar aici ea a spus ca ar fi ok dar daca ne-am exprima toti prin ok si pass ....ce rost mai are sa deschizi un subiect ?
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 23:05
In acest caz e de inteles .
Sa recapitulez : deschizi un subiect, mergi la bucatarie sau dai o tura pana la piata si dupa ce ti-ai terminat treaba revii la subiect si explici oamenilor de ce consideri ca e ok sexul in grup !
Bun asa o sa tin minte data viitoare .
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 23:14
Poate ca tocmai era la o partida, in grup, mai prelungita?
_fantoma_
Postat pe 1 August 2008 10:46
Sunteti rautaciosi! Mi se pare interesant ca l-a deschis (subiectul) si sustin ca sexul in grup e ok. Dar trebuie precizat ca depinde si de grup (nr. participantilor). Daca sunt prea multi... nu cred ca mai e ok.

O partida tu cu sotul si inca un cuplu (poate chiar 2) e... de incercat. E placut, intr-un anume fel, sa-ti vezi sotul cu alta. Mie imi place. El spune ca ii place sa ma vada cu altul. Deci... din punctul nostru de vedere e ok.

Postat pe 1 August 2008 12:23
De la: ella1981ella, la data 2008-08-01 12:23:50Sunteti rautaciosi! Mi se pare interesant ca l-a deschis (subiectul) si sustin ca sexul in grup e ok. Dar trebuie precizat ca depinde si de grup (nr. participantilor). Daca sunt prea multi... nu cred ca mai e ok.

O partida tu cu sotul si inca un cuplu (poate chiar 2) e... de incercat. E placut, intr-un anume fel, sa-ti vezi sotul cu alta. Mie imi place. El spune ca ii place sa ma vada cu altul. Deci... din punctul nostru de vedere e ok.



Postat pe 1 August 2008 12:25
mda! gusturile nu se discuta!eu as spune NU!am o intrebare pt. tine ella :CREZI CA O SA TI SE MAI PARA INTERESANT SEXUL IN 2 DUPA CE INCERCI SEXUL IN GRUP?

Postat pe 1 August 2008 12:31
Pt. Onnyta: Da. Am incercat si in grup si sa stii ca o facem si in doi la fel de bine. Privim sexul in grup ca o "diversitate" (daca as putea sa spun asa).
E adevarat ca pentru a incerca sau a face asta trebuie sa ai o anumita mentalitate si imaginatie. La noi a plecat de la o fantezie... am incercat (mai mult din intamplare) si ne-a placut. Nu am facut un hobby din asta.

Postat pe 1 August 2008 12:35

Faza cu sotul m-a dat gata

Sexul in grup este binevenit atunci cand nu este programat, cand nu esti in cuplu si cand esti suficient de beat sa-l faci incat sa nu te mai gandesti la altele.

Daca esti implicat intr-o relatie in mod sigur nu este binevenit pentru ca intervine gelozia.

Mie nu mi-ar surade ideea sa-mi vad barbatul iubit calarit de o alta femeie sau invers .
Daca iubesti sigur nu esti de acord cu sexul in grup !

iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 12:35
Pt iris_4_ever: Nu inteleg de ce te-a dat gata "faza cu sotul"... Sex in grup am incercat impreuna cu sotul meu (dupa casatorie) si nu a fost ceva programat. Asta se mai cheama si swing. Din curiozitate poti da o cautare pe google si ai sa fii surprinsa cate site-uri de gen sunt si cate cupluri fac asta si nu toate sunt... bete.
Sexul in grup e pentru cine vrea... nu pentru toata lumea. Nu-i condamn nici pe cei care-l fac, dar nici pe cei care nu sunt de acord cu el. E alegerea fiecaruia. Eu mi-am spus doar parerea... din experienta.

Postat pe 1 August 2008 12:49
De la: ella1981ella, la data 2008-08-01 12:49:55Pt iris_4_ever: Nu inteleg de ce te-a dat gata "faza cu sotul"... Sex in grup am incercat impreuna cu sotul meu (dupa casatorie) si nu a fost ceva programat. Asta se mai cheama si swing. Din curiozitate poti da o cautare pe google si ai sa fii surprinsa cate site-uri de gen sunt si cate cupluri fac asta si nu toate sunt... bete.
Sexul in grup e pentru cine vrea... nu pentru toata lumea. Nu-i condamn nici pe cei care-l fac, dar nici pe cei care nu sunt de acord cu el. E alegerea fiecaruia. Eu mi-am spus doar parerea... din experienta.


Tot din experienta iti spun si eu ca daca esti implicat intr-o relatie in care macar unul dintre parteneri iubeste intervin probleme.

M-a dat gata faza cu sotul pentru ca se presupune ca va iubiti odata ce sunteti casatoriti dar poate ca-s eu mai de moda veche si atunci iti dau dreptate .

Nu e cazul sa dau nici un search pentru ca stiu deja ce inseamna termenul swing.

Una este sa o faci o data de curiozitate si alta sa iti faci un mod de viata din asta.
Cunosc un cuplu care tot timpul sunt in cautare de alti parteneri , pentru ei sexul in 2 nu mai prezinta interes.Ei sunt impreuna pentru simplul motiv ca nici unul nu este deranjat sa-l vada pe celalat cu alta persoana .....daca asta se poate numi dragoste atunci zic pass acestui gen de dragoste.

iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 13:00
Motivele pentru sexul in grup sunt multe. Sa le discutam ... e inutil. Eventual discutam unul anume, daca propune cineva. Exista insa, din proprie experienta, un mod in care poti face un astfel de eveniment sa fie frumos: adevarul. Ala clar, simplu, real. "Vreau o variatie". "Mi-a placut tipa, o vreau, asa simt si nu-ti ascund, am venit sa-ti cer parerea". "Imi place sa te vad dominant, puternic, barbat, vreau sa te vad cu alta, si sa-ti pot cere din priviri ce sa-i faci". Sunt toate forme normale, mature, sincere, in care iti exprimi identitatea. Un partener bun de viata iti va raspunde la fel de sincer si deschis, un mediocru nu va intelege, un ignorant va protesta. Dar vei stii exact cu cine traiesti. E cel mai important castig, chiar acesta dobandit in prima clipa a reactiei partenerului, mai important chiar decat evenimentul vizat in sine. Restul e comunicare sincera, deschisa, dezinhibata, apropiere. Sexul in grup se face intre buni prieteni, intre oameni care inteleg ce-si ofera unii altora, si se accepta reciproc asa cum sunt. Sau se face superficial, stiind ce vrem, si nepasandu-ne de alte urmari. Alegerea ... e a voastra. Eu am facut-o candva, am multumirea ca nu m-am grabit, iar rezultatul e frumos. Atata cat a fost, atunci cand ni l-am dorit.
paultinichigiu
Postat pe 1 August 2008 13:11
eu una prefer sa fiu considerata mediocra decat sa intinez dragostea care ma leaga de partenerul meu.paul, totusi, sa faci sex cu prietenii? ce respect sa mai ai fata de persoana respectiva? eu nu as mai avea, clar!

Postat pe 1 August 2008 13:24
eu nu as face asa ceva,nu as putea sa imi impart k alta iubitul si mai ales sa privesc si nici el nu ar putea sa ma vada k altul.de obicei intr-o relatie bazata pe iubire exista gelozie si sentimentul de propietate,adik eu sunt a lui,el al meu si atat.iar cum ai zis tu paul k este ok sa o faci k prietenii,nu stiu cum va mai puteti intalni a doua zi si sa poti sa mai continui amicitia k ei.macar dc ai placerea sa o faci,fa-o k cineva necunoscut,sau asta este parerea mea,mai inapoiata.iar parerea ellei cum k avand un sot,va intelegeti bine in pat,dar va place sa va priviti facand fiecare sex k altcineva mi se pare un pic ciudat.poate nu sunt asa deschisa la minte k voi,dar faptul k iubitul vrea sa ma vada k altul si este de acord sa ma culc k altcineva mi se pare o lipsa totala de respect si iubire
acy_mik
Postat pe 1 August 2008 13:40
sexul in grup dupa formarea unei casnicii..este actul in urma caruia nu se poate reprosa ca el/ea a inselat..pt ca au fost de acord amandoi...
si parerea mea este cam aceasi ca esti de acord cu asta cand nu mai iubesti..cand nu iti mai pasa ca pe cel iubit il imparti..
eu nu as fi de acord cu asta

da bine putem lua si partea pozitiva a sexului in grup...atunci cand ai treaba poti sa pleci nu iti va simti nimeni lipsa


beem
Postat pe 1 August 2008 13:44
Am citit parerile de la acest subiect... mai toate sunt contra. Nu judec pe nimeni si nici nu as vrea sa fiu judecata (mai ales gresit). Nu spun sa incercati si nu fac reclama swing-ului. E un subiect si mi-am spus parerea.

Am o casnicie fericita si intre mine si sotul meu nu s-a schimbat nimic. Noi asa gandim, asta facem. E alegerea fiecaruia (dupa cum am mai spus).


Postat pe 1 August 2008 13:59
Ella as vrea sa te intreb daca aveti si momente cand faceti doar voi doi dragoste si nu sex.Cum te simti?Sau daca simtiti ca faceti dragoste si nu numai sex?Eu nu cred ca exista aceeasi tandrete intre voi,ca a unui cuplu normal.
ramo77
Postat pe 1 August 2008 14:13
pt RAMO77: Sexul in grup de care vorbeam a fost o experienta care noua ne-a placut. Stim sa facem si sex si dragoste in doi. Da, simtim aceeasi placere ca si atunci cand ne-am cunoscut, ne iubim la fel ca atunci.
Vorbesti la un moment dat de "cuplu normal". Normalitatea, in general, e relativa. Fiecare vede si concepe normalitatea altfel si in acelasi timp fiecare are dreptate. Ne consideram un cuplu normal.
Am observat ca pentru unii sexul e inca un subiect tabu, ca inca mai exista mentalitati invechite( nu vreau sa supar pe nimeni). nu incerc sa schimb asta!

Postat pe 1 August 2008 14:27
De la: ella1981ella, la data 2008-08-01 14:27:09pt RAMO77: Sexul in grup de care vorbeam a fost o experienta care noua ne-a placut. Stim sa facem si sex si dragoste in doi. Da, simtim aceeasi placere ca si atunci cand ne-am cunoscut, ne iubim la fel ca atunci.
Vorbesti la un moment dat de "cuplu normal". Normalitatea, in general, e relativa. Fiecare vede si concepe normalitatea altfel si in acelasi timp fiecare are dreptate. Ne consideram un cuplu normal.
Am observat ca pentru unii sexul e inca un subiect tabu, ca inca mai exista mentalitati invechite( nu vreau sa supar pe nimeni). nu incerc sa schimb asta!

E bine ca va iubiti la fel ca atunci,ca prima data.Iar daca eu sau altii nu am facut sex in grup asta nu inseamna ca avem mentalitatea invechita.Chiar nu stiam ca este la moda sexul in grup mai ales la un cuplu casatorit.Eu in momentul asta daca nu as ce face si mi-as dori sa stau in strada cu sau fara bagaj,ar trebui sa-i propun sotului un sex in grup.
ramo77
Postat pe 1 August 2008 14:42
De la: ella1981ella, la data 2008-08-01 14:27:09pt RAMO77: Sexul in grup de care vorbeam a fost o experienta care noua ne-a placut.


vad ca vb. aici la timpul trecut.Gata nu mai practicati?
ramo77
Postat pe 1 August 2008 14:44
Mie mi se pare ciudat faptul ca autoarea subiectului a renuntat sa mai dea pe aici.
A deschis subiectul si atat...intre timp a mai postat la alte subiecte dar aici nimic .....in schimb a aparut ella care si-a facut id-ul ieri si singurul subiect la care posteaza este asta

Ceva nu se pupa aici
iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 14:48
Nu am spus ca tu ai o mentalitate invechita. Cand m-am referit la "mentalitate invechita" ma gandeam la toleranta si acceptarea faptului ca exista persoane care fac lucruri care pentru unii sunt de neconceput. Nu am afirmat in nici un mesaj ca tu sau oricine altcineva ar trebui sa faca o asemenea propunere sotului si nici ca e la moda. Era o discutie despre sexul in grup in care mi-am dat si eu cu parerea (desi incepe sa-mi para rau ca am facut-o).
E drept ca pentru a face asta trebuie sa existe o foarte buna comunicare intre parteneri, incredere si o oarecare deschidere... la nou (daca pot spune asa).
Pt. iris: are importanta asa mare cand am facut id-ul? puteam sa-l fac si astazi? e o problema?

Postat pe 1 August 2008 14:59
Nu ar fi nici o problema daca ai fi avut activitate si la alte subiecte !
Nu-mi spune ca asta e primul subiect pe care l-ai vazut pe forum cand ai intrat intamplator pe site si ca e singurul care te intereseaza....

Sunt o multime de alte subiecte pe forum dar tu stai sa raspunzi doar la acest subiect pentru ca sunt unii cu conceptii invechite care nu-s de acord cu ce spui tu .....

iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 15:06
De la: ella1981ella, la data 2008-08-01 14:27:09pt RAMO77:

Am observat ca pentru unii sexul e inca un subiect tabu, ca inca mai exista mentalitati invechite( nu vreau sa supar pe nimeni). nu incerc sa schimb asta!

Mie asa mi-i s-a parut,ca spuneai intru-un post al tau ca inca mai exista mentalitati invechite.Nu am precizat ca ai spus numai de mine.
ramo77
Postat pe 1 August 2008 15:15
De la: ella1981ella, la data 2008-08-01 14:59:37 Era o discutie despre sexul in grup in care mi-am dat si eu cu parerea (desi incepe sa-mi para rau ca am facut-o).


Nu ti-ai dat numai cu parerea,ai si recunoscut faptul ca ai facut sau mai faci inca,nu stiu,sex in grup.Si incerci sa ne faci pe noi sa intelegem ca nu este nimic anormal intr-o relatie acest lucru.Dar fiecare o tine una si buna pe a lui.Vad ca facem parte din tabere diferite.Eu una personal nu as face-o pentru nimeni si nimic in lume.Asta este parerea mea.
ramo77
Postat pe 1 August 2008 15:21
heeeeeyyyyyyyyyyyyyyy , fetelor, terminati, fiecare are parerea lui si asta e. si eu sunt deschis la nou, si am cam facut de toatedpdvd sexual, dar nu as face niciodata sex in grup cu sotia ( daca as mai fi casatorit ). pe partea cealalta nici nu ii condamn pe cei care fac, este treaba lor, alegerea lor, asa ca nu va mai certati degeaba.


_fantoma_
Postat pe 1 August 2008 15:29
Dar mie chiar nu mi-i se pare ca ne certam. Mergi pe topicurile celelalte daca vrei sa vezi cearta
ramo77
Postat pe 1 August 2008 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help.me! 17 De la: _Cryssa_ 5 Mai 2011 21:12
De ce nu gem barbatii? 72 De la: scorpio67 8 Octombrie 2009 19:36
mare , mare ..dilema 60 De la: Boris_the_Blade 1 Martie 2013 23:31
Confruntari cu mama.... 13 De la: perfect_green23 20 Martie 2011 15:26
Diferenta de varsta 30 De la: Franzi 13 Noiembrie 2009 13:08