Setari Cookie-uri

Ce sa fac?imi este foarte greu!!

Recent m-am despartit de prietenul dupa o perioada de 3 ani in care ultimul an am stat impreuna,motivul ptr care am decis sa nu mai fim impreuna: a inceput sa minta, si cred ca ma si insela (intr-o seara in loc sa vina acasa dupa munk a zis ca se duce la un coleg acasa care nu era din Bucuresti sa rezolve o problema, si a inchis tel si a venit acasa numai fond de ten) pe tricou).
Am decis impreuna ca dupa ce termin cu licenta sa plec la ai mei in Grecia.Luna trecuta am luat decizia asta,in tot acest timp s-a comportat super bine de nu mi venea sa cred ca este el,insa nu a zis niciodata nu pleca.Acum sunt in Atena, mie foarte greu fara el desi mi a facut foarte multe faze,il iubesc rau de tot.Cum am juns in Atena,primele 5 zile am vb zilnic cu el.In momentul in care l-am intrebat ce vrea de la mine a zis k nu stie, nu e hotarat si i-am spus sa nu ma mai caute pana nu se hotaraste.Au trecut 5 zile si nu da nici un semn.
Sunt genul de fata geloasa,curioasa dar sunt geloasa decat daca mi dai motiv.
Si aici unde sunt, sunt foarte multe lucruri care imi amintesc de el si mie greu, ai mei nu stiu care e situatia si mereu ma intreaba de el.Mi am dat tot sufletul ptr el sa i fie bine, as fi facut orice ptr el.
Acum stau sa ma intreb ce am facut sau ce nu am facut de nu a mai vrut sa fim impreuna ?
Nu pot sa merg mai departe, toate planurile mele au fost date peste cap si nu avem nici un plan fara el inclus.Eram genu de om care facea glume si radea mult, acum nu prea trece o ora in care sa nu mi amintesc de el si sa nu plang,nu am mai ras de nu mai tin minte,de cand am plecat din Bucuresti.
Ce sa fac??????????


scz ptr eventualele greseli de ortografie
madalina321
Postat pe 7 Iulie 2009 14:58
ai incercat sa vrb cu el despre toate temerile tale..?


poate nu e asa de complicat.


Sfatul meu e sa vrb cu el si sa aj la o concluzie.....daca nu mere asta e...esti tanara...ai toata viatza inainte;)
kkt
Postat pe 7 Iulie 2009 15:04
sa-ti traiesti viata asta trebuie sa faci!!!!! timpul spala tot, orice rana, incearca sa te bucuri de faptul k esti departe de el si te poti detasa putin...fi indiferenta doare tare...si gandestete bine ti-ai dorii sa traiesti langa un asemenea om???
bruneagra25
Postat pe 7 Iulie 2009 15:04
este posibil ca temerire tale sa fie reala,poate chiar umbla cu alta.. l-ai intrebat? dar nu intr-o criza de gelozie,ci intr-o discutie serioasa.
sau poate si-a dat seama ca nu sunteti compatibili,daca zici ca e asa d cand v-ati mutat impreuna,poate inainte aveati altfel de relatie si acum s-a speriat.
eu cred ca ai facut bine ca l-ai pus sa se gandeasca, nu te inmuia si rezista,altfe o sa ajungi sa te milogesti de el si sa faca c vrea din tine.
nu are rost sa disperi,planurile se pot modifica si cu putina tarie,vei vedea ca iti poti trai viata si fara el!
buburuza22
Postat pe 7 Iulie 2009 15:09
da am vb intr-o discutie destul de matura si am pus asta in discutie,si mi zice ca baiat mai cuminte ca el nu gasesc nikieri,si ca tot ce face face ptr k eu il imping.
Cand am plecat nu umbla cu nici una,acum nu stiu .......
madalina321
Postat pe 7 Iulie 2009 15:16
in primul rand e mare nesimtit sa vina acasa cu tricoul plin de fond de ten nu stiu eu una mai bine nu as fi venit sau stateam sa il spal , sa imi iau alt tricou ..orice stii vorba ,, minte-ma dar minte-ma frumos'' . in al doilea rand , astea fiind intamplate , clar ca nu ii pare rau , nici macar nu te-a implorat sa nu pleci ...clar nu stie ce vrea stiu ca iti e tare greu acum dar trebuie sa mergi mai departe. stai acum in grecia . paradisul barbatilor , si plangi un nesimtit trebuie sa cunosti pe altcineva , cui pe cui se scoate intotdeauna
Lorena26
Postat pe 7 Iulie 2009 16:50
multumesc de incurajari, am nevoie de ele ca de aer in aceste momente.Va puup!
Cat despre barbati da sunt frumosi rau, dar nu ma atrag deloc, decat asa ca sunt frumosi si atat.
madalina321
Postat pe 7 Iulie 2009 16:59
aaa fondul de ten nu l-a vazut decat cand i l-am aratat eu:(
madalina321
Postat pe 7 Iulie 2009 17:00
daca nu te-a cautat, nu are rost sa te mai gandesti la el....

Postat pe 7 Iulie 2009 17:03
ma gandesc ca pune in balanta ce a fost bine, ce a fost rau si gandeste mai mult inainte de a lua o decizie, sper sa nu ma amagesc doar.......
madalina321
Postat pe 7 Iulie 2009 23:52
De la: alinutzabebe, la data 2009-07-07 16:59:05multumesc de incurajari, am nevoie de ele ca de aer in aceste momente.Va puup!
Cat despre barbati da sunt frumosi rau, dar nu ma atrag deloc, decat asa ca sunt frumosi si atat.



da' sunt si barbati urati! ?
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 00:48
Ma cautat acum cateva zile si a spus ca ar vrea sa ne impacam si sa facem o familie,o casa,ii e dor de mine si ma vrea inapoi.Nu ma mai asteptam sa ma caute.Am ramas uimita de tot ce mi a zis si acum nu stiu ce sa fac?Inima ar cam vrea, dar daca gandesc la rece 50% m-as intoarce la el, 50% nu!! Imi este frica sa nu revina la proastele obiceiuri, desi in 3 ani nu l-am auzit nicodata vorbind despre casa,familie, fara sa aduc eu in discutie subiectul........
O parere, un sfat ceva pentru mine aveti?
madalina321
Postat pe 16 Iulie 2009 13:43
eu cred ca indiferent de ce ti-am zice noi tu te vei intoarce al el , am auzit sute de cazuri asemanatoare cu acelasi deznodamant e adevarat ca esti subiectiva , doar il iubesti si ai investit timp in relatia asta si e greu sa te detasezi ...parerea mea e sa mergi mai departe , sa iti folosesti si ratiunea nu doar inima....nu stiu , eu din ce ai spus , zic ca esti tanara si meriti mult mai mult de atata ...dar sunt constienta ca omul nu invata decat atunci cand da singur cu capul iar si iar ...Asta e parerea mea chiar daca sunt convinsa ca vei face tot ce simti tu , iti doresc doar sa nu ajungi in situatia de a iti regreta decizia intorcandu-te inapoi
Lorena26
Postat pe 17 Iulie 2009 00:47
fata mea..si eu am trecut prin ceva frt asemanator k tine..plangeam zi si noapte si pe l nu il interesa...indiferent de ce ti-am zice noi tu trebuie sa hotaresti.presupun k daca ti-ar da semne te-ai intoarce la el fluierand,,exact asa sunt si eu.dar pana atunci pastreaza-ti orgoliul:*
didabruneta
Postat pe 18 Iulie 2009 23:08
asta a fost tare
"pastreaza-ti orgoliul"
pai ce pana mea orgoliu?
kd el a venit aksa plin de fond de ten si tu ii si arati "corpul delict" si tu tot continui cu el?
mai bine te faceai k ploua, apropo de orgoliu
sunt curioasa ce motiv nemaipomenit ti-a bagat la inaintare?
si k si-a inchis telefonul colac peste pupaza
si esti in dubii dk sau nu te-a inselat?
...........
scz dar asta in nici un caz nu e mandria
...
si hopa te vrea acum inapoi dupa ce ai plekt in atena?
dk te impaci cu el ce vei face ?
unde o sa stati?
romania sau grecia?
ia gandeste-te tu bine
dk ai o viata buna in atena cu ai tai si el vrea inapoi in romanica k nu se poate adapta sau nu e capabil te va trage in jos intotdeauna
gandeste-te si pe mai departe nu numai pe moment
pe moment vezi fluturasi si inimoare
pe mai tarziu vei vedea viata in alta ipostaza
el ce face in romania?
ce tip de munk face?
iar tu la fel
scz nu vreau sa ma bag in viata ta cu bocancii dar tre sa te gd bine



petaloudita
Postat pe 19 Iulie 2009 12:53
Of,of, ...aveti drepatate in tot ce ziceti, doar ca eu nu am pomenit nimic despre orgoliu sau mandrie pentru ca le -am cam calcat in picoare cat am stat cu el, sunt constienta de asta.Cat despre munca lui, lucreaza in minister si ii este foarte bine acolo, as fi prea egoista sa-l pun sa renunte la ea .....iar eu am ceva experienta pe cateva posturi bune, nu ar fi asta problema.
Problema este ca acum l-am pus sa mi dea timp de gandire si eu tot nu stiu ce sa fac,
inca mai scriu pe foaie ce a fost bine si ce a fost rau.......


madalina321
Postat pe 20 Iulie 2009 16:46
De la: didabruneta, la data 2009-07-18 23:08:00fata mea..si eu am trecut prin ceva frt asemanator k tine..plangeam zi si noapte si pe l nu il interesa...indiferent de ce ti-am zice noi tu trebuie sa hotaresti.presupun k daca ti-ar da semne te-ai intoarce la el fluierand,,exact asa sunt si eu.dar pana atunci pastreaza-ti orgoliul:*





Si ce ai facut te ai intors la el?
madalina321
Postat pe 20 Iulie 2009 17:10
in primul rand sa-ti recunoasca ce e cu fondul de ten pe tricou, adica sa recunoasca ca te-a inselat, ca daca nu recunoaste poate iar te pacaleste, iar in felul asta ai din start un avantaj in fata lui, daca recunoaste e rau, dar daca nu e si mai rau pentru ca e clar ca o sa mai faca.
in al doilea rand gandeste-te daca tipul asta te face destul de fericita si daca vrei sa te comformezi cu el.

sa sti ca si eu am un iubit care face glume, ii face pe toti sa rada, care iese mereu in evidenta oriunde se afla si care atrage multe fete(asa m-a atras si pe mine). si eu bineinteles ca sunt geloasa, insa el e mai gelos decat mine.

daca te hotarasti sa te intorci la el, desi nu-ti recomand, sa nu-l anunti de dinainte, sa vi pe neasteptate, in felul asta poate afli mai repede daca ai luat o decizie buna. daca nu, asta e in orice moment te poti intoarce la parinti.
diana3289
Postat pe 21 Iulie 2009 12:55
M-am gandit si la varianta asta: sa ma intorc la el si daca e sa faca vreo greseala, nu mai stau pe ganduri si-l las, ca la ai mei pot sa ma intorc oricand, ei ma sustin orice decizie as lua,dar macar sa ma certitudinea ca am incercat .......
nu stiu ce naiba sa fac.......
madalina321
Postat pe 21 Iulie 2009 14:31
Si da eram fericita cu el cand eram numai noi singuri, nu imi mai trebuia nimik in momentele acelea.

Acum pot sa spun ca am slabit 3 Kg in cateva saptamani si la cate Kg am eu in total ,am slabit mult.Mie dor de el si as striga cat ma tine gura, poate ma aude pana in Romania, dar mie frica, pentru ca ar trebui sa invat din greselile altora,

(in 99 % din cazuri relatiile care sufera o astfel de ruptura si s-au impacat, nu au mai mers mult )dar asa sunt unii oameni nu pot invata din greselile altora,

sper sa am puterea sa-i zic NU.
madalina321
Postat pe 21 Iulie 2009 14:43
Caz clasat si rezolvat.Am luat cu mine ce am invatat bun din relatia asta, si life goes on!

Va multumesc pentru pareri si sfaturi!
madalina321
Postat pe 22 Iulie 2009 16:33
De la: alinutzabebe, la data 2009-07-22 16:33:28Caz clasat si rezolvat.Am luat cu mine ce am invatat bun din relatia asta, si life goes on!

Va multumesc pentru pareri si sfaturi!


succes in viata si sa fi iubita!
diana3289
Postat pe 22 Iulie 2009 22:32
sa mergi mai departe asta trebuie.....adica el sa te insele...si tu doar sa suferi....altul fata mea....asta nu merita lacrimile tale
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 14:54
Tu ai spus singurica ca incepuse sa minta. Apoi sa-si inchida telefonul, ca vezi domne pleaca la un prieten acasa. Minciuna si asta, nu crezi?

O data ce s-a inceput cu minciuni si instinctul tau de femeie ti-a spus saracu ceva, nu crezi ca e bine sa te indrepti intr-o noua directie??

Lasa-l in plata Domnului si tu cauta sa te distrezi, sa iesi din casa, sa iti laegi un grecotei frumusel si cu care sa te distrezi, sa iesi, poate cine stie ... sa te indragostesti :)

E greu la inceput, dupa o despartire, insa mai bine suferi o luna, doua, decat ani si ani sau intreaga viata.

Ce faci asa? Va impacati, ok, gasiti o solutie sa fiti impreuna si cd iti va lumea mai draga, hop, iar minciunele, iar "colegi din provincie". Nu crezi ca meriti mai mult respect?????????????
ana_pietraru
Postat pe 24 Iulie 2009 15:48
La asta ma refeream si eu, ALTUL, ........Imi este mai usor ca am aflu departe de el,
Si am inceput sa vad viata altfel, mai frumoasa, mai bogata ce merita din plin traita:P
madalina321
Postat pe 24 Iulie 2009 16:14
"acum ma aflu:P"
madalina321
Postat pe 24 Iulie 2009 17:23
Povestea ta e trista si sincer iti spun ca m-a atins. Nu vreau sa te intristez, dar sincer nu cred ca mai are sens sa te gandesti la el ca la iubitul tau. A luat singur decizia si de aceea nu iti da semne de viata! Nu iti consuma energia pe o relatie moarta! Iesi in lume si vei cunoaste alti barbati care te vor aprecia mai mult. E greu cand il iubesti, dar timpul vindeca ranile!
CarrieS
Postat pe 26 Iulie 2009 13:08
daca nu discutati serios nu ai de unde sa afli ceea ce vrei...vb cu el si ajungeti la o concluzie voi stiti cit tineti unul la celalalt
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna fetelor! 30 De la: hocus_pocus 18 Septembrie 2011 16:53
casatorita dar indragostita de altu 26 De la: bea79 25 Iunie 2011 18:49
=(( 40 De la: Razv 18 Februarie 2012 22:54
buna 20 De la: yumalai 8 Februarie 2010 18:08
sunt foarte confuza!nu stiu ce sa fac!ajutati-ma cu niste sfaturi 7 De la: maid_marion 17 Septembrie 2009 17:20