Setari Cookie-uri

Cum poti sa treci de pe locul 2 pe locul 1 in viata unui barbat?

De la: kudika037361, la data 2009-07-11 20:11:55Pt IRIS: Stiu ca nu reiese ca stau doar de o luna cu el, dar nici de 3 ani....nu reiese de fapt nimik...daca am intrat p forum am intrat sa cer un sfat celor care vor sa ma ajute, daca nu iti face placere sa citesti subiectul meu nu esti obligata s-o faci....dar nici nu trebuie sa fii rautacioasa. Apropo tu ai simtit vreodata atunci cand ai vzt pt prima data un baiat, ca el este alesul, ai simtit ca ti se taie rasuflarea si ca din acel moment ai vrea sa fie doar al tau?daca ai cunoaste situatia ti-ai da seama ca ti se pot aprinde calcaiele si la mai putin de o luna, doar intr-o clipa.oricum ms pt sfat, dar nu fii atat de rautacioasa, eu am nev de sfaturi nu de reprosuri sau jigniri.pup



Draga mea , ti-am citat primul mesaj postat ca sa iti demonstrez de ce am crezut ca esti pe locul 2 de trei ani si nu de doar o luna de zile .
Modul de exprimare lasa acest lucru de inteles asa ca e normal ca cineva care iti citeste primul mesaj sa inteleaga acest lucru si ti-am explicat si de ce.

Nu am fost rautacioasa cu tine ci foarte directa ceea ce e cu totul altceva .

O persoana care sustine ca are experienta de viata se presupune ca stie cum sa se descurce in anumite situatii cu atat mai mult cu cat ai precizat faptul ca iti plac provocarile .

Daca-ti plac provocarile inseamna ca stii cum sa te descurci cu o provocare ,provocare pe care ti-ai ales=o singura in cunostiinta de cauza sau nu .....daca initial spui ca stiai in ce intrii mai apoi vii si zici ca nu stiai ca are iubita , asta e contrazicerea la care ma refeream mai sus .

Mi s-au aprins si mie calcaiele dupa cativa dar mi-a trecut repede atunci cand am descoperit ca provocarea in care am intrat cu buna stiinta nu mai era provocare ....tindea sa devina relatie

Vrei un sfat cum sa-l faci sa-si lase iubita ?
Nu-s eu aia care ti-l da pentru ca nu-s de acord cu acest tip de furt ,ti-as putea da niste idei dar ma abtin de la a o face.
In schimb imi permit sa-ti spun ca daca nu esti suficient de puternica din punct de vedere emotional e de preferat sa te retragi acum cand poti .


Mai tarziu s-ar putea sa fie prea tarziu si sa te trezesti ca faci parte din categoria amantelor care sufera in tacere pentru ca asta e singura optiune pe care o au daca vor sa fie langa cel iubit desi ....cel iubit apartine alteia.
iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 20:40
Iris eu sunt puternica si voi fi si in cazul unui esec. Stiu sa si pierd, ca cel care nu stie sa piarda ajunge sa nu mai simta victoria apoi...chiar daca spun ca am experienta de viata si imi plac provocarile asta nu inseamna ca nu pot avea nevoie de un sfat....eu cred ca oricine, oricat de puternic ar fi cred ca nu i-ar displace un sfat. Iar in legatura cu contrazicerea, eu l-am cunoscut prima data la el la birou, m-am dus cu un scpo acolo, deci nu am stiut ca are prietena...apoi la o jumatate de an am iesit pt prima oara la o cafea si atunci am aflat din gura lui ca are p cineva...de asta am spus ca stiam de la inceput ca are iubita, adica de la inceputul relatiei noastre. Dar cand l-am cunoscut, cand mi s-au aprins calcaiele dupa el, el nu stiam altceva decat functia lui si aspectul fizic p care il constatasem si care m-a atras. Ai zis ca poti sa imi dai niste idei...ca sfaturi inteleg k nu esti de acord cu ,,astfel de furt''. Dar sunt sigura ca daca ai tinut atat de mult sa imi explici si sa incerci sa clarifici neintelegerile dintre noi, ai putea sa ma si ajuti, cu o parere, daca nu un sfat...ca de fapt asta este rolul forumului...daca nu vrei oricum iti multumesc pt sinceritate si sper sa ne mai auzim, p viitor si cu sfaturi.te pup
Poate vrei sa imi dai id-ul de mess, sa mai povestim, si poate dupa ce o sa iti pov in detaliu o sa ajungi sa ma intelegi si sa ma si ajuti cu un sfat doua.te pup
kudika037361
Postat pe 12 Iulie 2009 16:29
DIn punctul meu de vedere nu esti suficient de puternica incat sa iti permiti sa te joci cu focul , o persoana careia ii plac provocarile se joaca cu prada ei cum face pisica cu soricelul dar tu dupa doar o luna de zile ai apelat la forum ....de aici concluzia mea ca s-ar putea sa te arzi .

Nu spun asta ca sa te jignesc sau sa te consideri atacata ci este un sfat absolut prietenesc ...daca vrei sa-l accepti bine daca nu ...asta e , eu mi-am facut datoria.

Manager fiind , tipul este obisnuit sa comande si sa-i fie ascultate comenzile .....probabil ca arati bine din punct de vedere fizic daca este interesat de tine dar nu este suficient asta , tre sa-l iei prin surprindere , sa-l ametesti ......sa nu-i pici la picioare din prima pentru ca altfel isi pierde interesul ......

NU-s de acord cu acest tip de furt din motive religioase am eu suficient de multe pacate asa ca nu mai e nevoie sa pacatuiesc prin a te invata cum sa iei barbatul alteia


iris_4_ever
Postat pe 12 Iulie 2009 16:54
De la: kudika037361, la data 2009-07-09 23:12:36 Pt FRANNNCE :stiu ca nimik in viata nu ramane neplatit....dar mie tre sa imi plateasca foarte multi, iar daca lucrul asta se va intampla voi avea mult mai mult de castigat pt durerea p care am indurat-o in trecut, decat pt cat as suferi din cauza situatiei actuale. ce vina am eu ca iubesc?daca a aparut in viata mea....TE PUP MS PT SINCERITATE



EU ZIC SA IEI O PAUZA,sa privesti un pic macar la rece cea ce se intampla,poate iti dai seama ca un tip care se complace sa aiba 2 relatii s-ar putea mai tarziu sa te faca sa suferi,cred ca nu-ti doresti asta?un barbat nehotarat nu poate fi ceva dupa care sa tanjeasca o femeie;duplicitatea nu este tocmai ceva laudabil! TAKE CARE!
karelia123
Postat pe 13 Iulie 2009 12:29
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-12 16:54:53DIn punctul meu de vedere nu esti suficient de puternica incat sa iti permiti sa te joci cu focul , o persoana careia ii plac provocarile se joaca cu prada ei cum face pisica cu soricelul dar tu dupa doar o luna de zile ai apelat la forum ....de aici concluzia mea ca s-ar putea sa te arzi .

Nu spun asta ca sa te jignesc sau sa te consideri atacata ci este un sfat absolut prietenesc ...daca vrei sa-l accepti bine daca nu ...asta e , eu mi-am facut datoria.

Manager fiind , tipul este obisnuit sa comande si sa-i fie ascultate comenzile .....probabil ca arati bine din punct de vedere fizic daca este interesat de tine dar nu este suficient asta , tre sa-l iei prin surprindere , sa-l ametesti ......sa nu-i pici la picioare din prima pentru ca altfel isi pierde interesul ......

NU-s de acord cu acest tip de furt din motive religioase am eu suficient de multe pacate asa ca nu mai e nevoie sa pacatuiesc prin a te invata cum sa iei barbatul alteia





Mda, de cateva "furturi" si de cateva parasiri toti suntem vinovati...

Dar daca kudika nu'sh-ce-numar crede ca exista un sfat universal valabil ca sa devii din locul 1, locul 2, atunci se inseala amarnic.
Pe de alta parte, baiatu' stie sa o "joace" bine de tot. Faza cu "poti sa intri in viata cuiva pe locul 3, 4, de tine depinde sa ajungi pe locul 1"... Desteapta! Bravo lui!
Subtextul: eu la prima nu renuntz (sau nu renuntz inca), da-te tu cu capu' de peretzi sa fii dragutza cu mine, eu sunt asa, un fel de premiu pentru care tre' sa te lupti in arena... Inca o data, bravo lui.

Raspuns strict la topic: dupa felul cum a inceput relatia voastra, draga Kudika, tu esti clasicul Numar 2. Ai vocatie pentru el.
N-o sa ajungi numarul 1. Si nu sunt rautacioasa.
Sa ma explic: barbatii - in general - sunt vanatori si au spirit de competitie in sange. Exista in ADN-ul lor chestia asta, asa cum au cromozomi X si Y.
Atata timp cat nu sunt pusi in situatia de a lupta pentru ceva/cineva nu il apreciaza.
Tu ai insistat, ai acceptat locul 2 fara sa cracnesti, atunci asta e. Lui sigur ca ii convine situatia.
Daca - prin cine stie ce coincidenta - el se cearta cu actuala iubita, tot n-o sa ramai pe mult-ravnitul loc 1 decat pana in momentul in care el o sa gaseasca pe altcineva.
Cum spunea si Iris, iti lipseste acel... aplomb... acea siguranta de sine, acea capacitate de a spune "nu" care-i face pe barbati sa vrea sa lupte...
Sa speram ca si eu si Iris ne inselam... Si ca experienta noastra de viata o sa fie surclasata de a ta...
Indoim-as!
Dor_a
Postat pe 13 Iulie 2009 13:38
De la: kudika037361, la data 2009-07-07 16:51:29Am o relatie cu un baiat care are prietena de 3 ani, sunt p locul 2 si imi place f mult de el si sunt dispusa de orice ca sa trec pe locul1. Am stiut de la inceput ca are prietena dar a fost ca o provocare pt mine sa incerc sa-l cuceresc. La inceput mi-a spus ca nu stii niciodata pe ce loc intri in viata unei persoane, poti intra p 2, 3, 4 dar depinde numai de tine ca sa ajungi pe locul 1. am nevoie de sfaturi de la voi...cum sa fac sa fie doar al meu?ca m-am saturat sa fiu o umplutura.va pup


pune-i piedica!
fa-i o vraja....
da proasta esti! s-au terminat barbatii?esti in stare de orice cand lui ii esti indiferenta?

si ca sfat aruncate de pe inter o sa fie foarte surprins de atitudinea ta!
redline
Postat pe 13 Iulie 2009 15:49
De la: kudika037361, la data 2009-07-09 23:12:36 Pt FRANNNCE :stiu ca nimik in viata nu ramane neplatit....dar mie tre sa imi plateasca foarte multi, iar daca lucrul asta se va intampla voi avea mult mai mult de castigat pt durerea p care am indurat-o in trecut, decat pt cat as suferi din cauza situatiei actuale. ce vina am eu ca iubesc?daca a aparut in viata mea....TE PUP MS PT SINCERITATE




doamne ce urasti lumea asta, ca tre sa-ti plateasca cineva pentru ceva facut!!!!!
nu trebuie sa gandesti asa, incearca sa-ti schimbi mentalitatea... poate fiecare plateste dar in alt fel, de ce trebuie sa fi asa razboinica mai ales cu cineva pe care nu-l cunosti...
fiecare e bun in felul lui, fiecare are o pereche, mai asteapt-o!!!!
in primul rand strici o prietenie si in al doilea rand o relatie, iar in al treilea rand , cel mai important REPUTATIA TA! mai gandeste-te....

Postat pe 13 Iulie 2009 17:10
tu stii ce inseamna o relatie de 3 ani?! inseamna ca s-a obisnuit cu ea, si cand o sa fie cu alta tot la ea o sa se gandeasca pentru ca fiecare e unic in ceea ce face, si ne e greu dupa o relatie asa lunga sa ne mai gasim pe altcineva pentru ca nu o sa ne placa ce face, ca nu face ca fostul/fosta.... iar daca o sa ai o relatie cu el nu o sa dureze....

Postat pe 13 Iulie 2009 17:16
De la: kudika037361, la data 2009-07-07 16:51:29Am o relatie cu un baiat care are prietena de 3 ani, sunt p locul 2 si imi place f mult de el si sunt dispusa de orice ca sa trec pe locul1. Am stiut de la inceput ca are prietena dar a fost ca o provocare pt mine sa incerc sa-l cuceresc. La inceput mi-a spus ca nu stii niciodata pe ce loc intri in viata unei persoane, poti intra p 2, 3, 4 dar depinde numai de tine ca sa ajungi pe locul 1. am nevoie de sfaturi de la voi...cum sa fac sa fie doar al meu?ca m-am saturat sa fiu o umplutura.va pup


Are o relatie de 3 ani si tu te-ai bagat..foarte urat !!!!! Sunt atatia baieti fara pereche..de ce tocmai el?

Postat pe 13 Iulie 2009 17:16
eu pot spune k te inteleg ...din nefericire si eu ma aflu intr-un caz asemanator cu al tau ..el e de 4 ani cu ea..noi ne stim de aporoape 2 luni ...inteleg perfect prin ce treci ...pt mine e groaznic ..adik ma doare si sunt constienta ca nu voi putea sa fiu pe locul 1...
...si eu m-am aprins dupa el f rpede..si chiar n-am nik sa i reprosez ..cat e cu mine ..e perfect..ca un vis ..dar cand pleaca ...e jale...si atunci numai eu stiu ce e in sufletul meu
dar spre deosebire de tine ...eu nu sunt atat de puternica ..iar zilele in care nu ne vedem sunt mult prea dureroase ...asa ca ...cea mai buna solutie e sa renunt la el ..si asta voi face acum cat inca am puterea sa ma rup de el ca suntem la inceput...chiar nu as vrea sa ma vad ink un an in situatia asta ..
eu sunt de parere ca dak ne e sortit sa fim impreuna se va intampla oricum ...dupa ce se desparte de ea desigur ..
parerea mea e sa te retragi ...e cel mai bine asa ..pt tine si pt ei ...si cum ti-am spus dak el te iubeste va stii cum sa ajunga inapoi la tine .
paris_love
Postat pe 19 Iulie 2009 16:03
bestiutza_relouded
Postat pe 19 Iulie 2009 16:18
de ce nu vrei sa-l uiti? ...
morticia_adams
Postat pe 24 Iulie 2009 09:39
Cum vine asta : nu te-ai bagat in relatia lor? Dar cine te=a bagat? El ? Ea? Ma faci sa rad.

Ok, nu ai stiut de la bun inceput, insa o data ce ai aflat, de ce ai mai stat cu el? Nu e corect nici fata de relatia lor, care asa cum e , ESTE ! ATATA TIMP CAT EI SUNT IMPREUNA, RELATIA EXISTA! si nici fata de tine care meriti tot respectul si unicitate

Stii care e faza ? Unu: este iubitul alteia, caci tu esti locul 2, tu esti cea din umbra, cea ascunsa, ea e "doamna", cea pe care o afiseaza si o declara oficial. Asta oare nu te deranjeaza ? Nu te simti incomod? Nu te simti nefericita? Nu ai vrea si tu sa fii the one and only si sa nu ai de impartit pe nimeni cu nimeni?

Nu stiu, nu vreau sa te judec, desi eu sunt total impotriva teoriei amantei/ amantului, insa ma gandesc asa putin la sufletul tau. Nu cred ca esti fericita in aceasta postura si cred ca poti avea totul daca ai actiona un pic altfel.

Cum? Nimic mai simplu: sa gasesti barbatul care sa te vrea NUMAI PE TINE! Nu sa o dea din una in alta, nu sa te ia cu faze : nu pot/ sunt nehotarat/ mai asteapta/ bla bla. Asta e vrajeala care la o tipa inteligenta ca tine si banuiesc ca si frumusica, nu ar trebui sa tina. Stii de ce ?

Pentru ca o femeie adevarata merita tot respectul si merita langa ea un barbat adevarat.

Stii care e tipologia barbatului "adevarat"?

Barbatul care stie ce vrea si stie ce face.

Numai bine!
ana_pietraru
Postat pe 24 Iulie 2009 10:36
dar tu nu te gandesti k dupa ce vei obtine locul 1 se va gasi o alta fata care va vrea locul intai pt ea in viata prietenului tau?asa cum poate sa fie cu pr lui sh cu tn in acelasi timp, tot asa ar putea fi sh mai tarziu;)sh au dreptate toti cei care au zis mai sus...intr-o relatie nu tre sa te bagi...sunt destui baieti pe lume sh sigur se gaseste unul pt care o sa fii pe primul loc de la inceput ...sh nu te purta ca un copil spunand ca tu pe asta il vrei k nu stii ce ti rezerva viitorul
kudika031747
Postat pe 24 Iulie 2009 16:39
Pt Paris Love: Iti multumesc pt intelegere, uite in sfarsit am intalnit p cineva care este in aceeasi situatie ca mine...e dureros, si p zi ce trece e f dureros.Si eu simt ca nu se va desparti de ea, de fapt pt ce sa se desparta de ea, daca eu accept sa fiu o umplutura in viata lui, doar un loc 2 amarat?asta cred ca gandeste el....dar cred ca cat de curand o sa ma plictisesc si atunci tot eu voi fi cea care va pune punct, desi il iubesc...f mult...ca si in cazul tau relatia noastra e perfecta cand ne intalnim, suntem cuplul perfect atunci cand suntem impreuna, stiu ca am mai multe calitati fata de prietena lui(arat mai bn, sunt modesta de fel, dar asta e adev), dar in acelasi timp imi si lipseste ceva, p care ea il are si eu nu: banii(are f multi bani).Sunt sigura ca el nu sta cu ea pt bani k si el are destui, dar se potrivesc la capitolul acesta.Eu stiu ca ii place de mine, simt lucrul asta, dar totusi nu se desparte de aia....acum am cam ajuns sa ma resemnez, dar ce imi doresc cel mai mult, vreau sa il fac sa se indragosteasca de mine, ca apoi sa ii dau cu piciorul, sa realizeze dupa ce nu mai sunt lg el, ce a pierdut.Eu sufar f mult din cauza lui, si in cazul in care renunta la el, intr-un final cred ca nu o sa-l mai vreau eu....pt ca atunci cand iti doresti ceva atat de chinuitor si de tare, implinindu-ti-se, nici nu te mai bucuri, te-a costat prea multa DURERE! Te pup si bafta si tie.sa ne tii la curent cu ce mai faci.
kudika037361
Postat pe 30 Iulie 2009 16:07
De la: kudika037361, la data 2009-07-30 16:07:36Pt Paris Love: Iti multumesc pt intelegere, uite in sfarsit am intalnit p cineva care este in aceeasi situatie ca mine...e dureros, si p zi ce trece e f dureros.Si eu simt ca nu se va desparti de ea, de fapt pt ce sa se desparta de ea, daca eu accept sa fiu o umplutura in viata lui, doar un loc 2 amarat?asta cred ca gandeste el....dar cred ca cat de curand o sa ma plictisesc si atunci tot eu voi fi cea care va pune punct, desi il iubesc...f mult...ca si in cazul tau relatia noastra e perfecta cand ne intalnim, suntem cuplul perfect atunci cand suntem impreuna, stiu ca am mai multe calitati fata de prietena lui(arat mai bn, sunt modesta de fel, dar asta e adev), dar in acelasi timp imi si lipseste ceva, p care ea il are si eu nu: banii(are f multi bani).Sunt sigura ca el nu sta cu ea pt bani k si el are destui, dar se potrivesc la capitolul acesta.Eu stiu ca ii place de mine, simt lucrul asta, dar totusi nu se desparte de aia....acum am cam ajuns sa ma resemnez, dar ce imi doresc cel mai mult, vreau sa il fac sa se indragosteasca de mine, ca apoi sa ii dau cu piciorul, sa realizeze dupa ce nu mai sunt lg el, ce a pierdut.Eu sufar f mult din cauza lui, si in cazul in care renunta la el, intr-un final cred ca nu o sa-l mai vreau eu....pt ca atunci cand iti doresti ceva atat de chinuitor si de tare, implinindu-ti-se, nici nu te mai bucuri, te-a costat prea multa DURERE! Te pup si bafta si tie.sa ne tii la curent cu ce mai faci.



...uite ink un lucru asemanator..si in cazul meu el are foarte multi banii ca si ea de altfel...desigur asta nu inseamna k sta cu ea pt banii ...au atata timp impreuna ..
stii ...eu ma aprind f repede ...si nu prea am rabdare ...iar in situatia noastra ma bucur ca m-am mai linistit in sensul k nu mai sunt asa disperata dupa el ..weekendul asta am fost impreuna ...ne-am certat un pic ...cearta care parca mi-a deschis ochii ...si trebuie sa recunosc ca nu l mai vad ca la inceput ..cred k atat imi trebuia ca sa renunt ..si asta am sa si fac ...acum mi-e mai usor
la tine cum mai stau lucururile ?
paris_love
Postat pe 4 August 2009 14:56
am citit o parte din postarile domnisoarei care a deschis topicul si ma crucesc asa de la prima ora....
dar sa incepem cu inceputul:
1 spui k il iubesti...dupa o luna tu poti iubii pe cineva??? sti cu adevarat ce inseamna iubirea?? dak tu il iubesti dupa o luna te gandesti ce simte iubita lui dupa 3 ani de bune si rele??? de unde sti tu k e doar obisnuintza intre ei??
2 nu te-ai bagat sau nu vrei sa te bagi in rel lor....te-a fortat cineva sa umbli cu el??
3 dupa o luna te-ai saturat de locul 2....nu cumva e un capriciu pt tine, si dupa ce va fi al tau (dak va fi) il vei lasa si uite asa iti bati joc de 3 suflete al tau, al ei si al lui???
4 vrei sfaturi cum sa-l indepartezi de iubita lui....parerea mea numai o inconstienta ti-ar putea da astfel de sfaturi ce sa faci si cum k sa poti desp 2 oameni!!!!!
si sa nu te gandesti k te judec...exista altii care o vor face....imi pare rau de tine si de felul in care gandesti.....
bruneagra25
Postat pe 5 August 2009 09:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afacere pe net 2 De la: nirvana_cukramel 7 Februarie 2009 21:30
Cat timp iti petreci dansand? 40 De la: clara1997 10 Iulie 2009 10:20
CE PARERE AVETI DESPRE REINCARNARE? 92 De la: 24 Noiembrie 2013 13:53
Cine are pareri sa le spuna! 1 De la: kudika_4649 9 Aprilie 2012 02:55
sf Miercuri ,o forta malefica sau poate doar o inchipuire de a mea 259 De la: RUY_BLAS 3 Aprilie 2013 12:04