Setari Cookie-uri

nu vreau sa il uit...doar il vreau inapoi:(

buna...eu am 17 ani....o sa incerc sa nu povestesc prea mult...acum ceva timp am cunoscut,prin intermediul unor prieteni,un baiat.ne intelegeam bine...ma facea sa rad...ma placea...il placeam...(adaug ca el era despartit de vreo 4 luni de o fata cu care a fost 3 ani si p care o iubise enorm)...am ajuns sa fim impreuna...a avut acel ceva care m'a atras. ..stia sa ma faca sa ma simt in al 9-lea cer.. .si imi placea sentimentul asta...cu timpul am ajuns sa ma atasez de el desi eu nu eram genul care sa puna repede suflet intr'o relatie...intr'o zi...mi'a zis din senin ca e mai bine sa ne despartim pentru ca el nu e pregatit de o relatie si ca nu vrea sa ma faca nici pe mine sa sufar mai tarziu...si ca e mai bine sa ramanem prieteni...spera el,prieteni buni.. ..am plans cateva zile in continuu...nu stiam ce sa fac sa il am inapoi.. .de atunci ne'am mai intalnit...am iesit de multe ori..si de fiecare data ne purtam ca si cum am fi inca impreuna. ..dar la sfarsitul iesirilor totul revenea la normal...la amicitie...il vreau inapoi...nu mai stiu ce sa fac...am incercat sa nu ma mai gandesc la el...dar nu pot...tot timpul imi fac griji pe unde umbla,cu cine...shi am ajuns la un punct in care realizez ca m'a terminat situatia asta....am nevoie de un sfat...cum sa il am inapoi pentru ca eu nu stiu ce sa mai fac...va rog nu ma criticati dak am scris greshit..sau din cauza varstei..vreau doar un sfat
deny_licious
Postat pe 8 Iulie 2009 22:42
nu exista o reteta .......lasa timpul sa-si faca treaba!

ar trebui sa apreciezi sinceritatea lui!!!!
BBFluturas
Postat pe 8 Iulie 2009 22:46
daca aceasta relatie amicala nu este ceea ce-ti doresti, de ce o accepti? nu mai iesi cu el, iesi cu altii, s-ar putea sa te vrea inapoi cand va vedea ca esti puternica si iti vezi de viata ta. cand va veni acel moment tu vei fii in pozitia de a dicta caracterul relatiei dintre voi.
DieMann
Postat pe 8 Iulie 2009 23:25
relatia asta amicala o accept pentru ca nu pot sa stau departe de el
deny_licious
Postat pe 9 Iulie 2009 12:11
nu e vorba ca nu apreciez sinceritatea lui..din contra...a facut foarte bine ca mi'a spus c simte si el si cum vede lucrurile...doar ca doare prea tare:(
deny_licious
Postat pe 9 Iulie 2009 12:14
probabila fost ranit de fata aceea cu care a avut relatia de 3 ani si ii este frica sa se mai implice... am dat si eu peste cazuri de genul parerea mea e ca nu prea ai cum sa il scoti din ale lui, sa il convingi ca tii la el si ca nu o sa se intample nimic rau
Rock_this
Postat pe 9 Iulie 2009 12:34
De la: deny_licious, la data 2009-07-09 12:11:15relatia asta amicala o accept pentru ca nu pot sa stau departe de el


si daca chiar nu e in stare sa aiba o relatie sanatoasa cu tine, cel mai bine ar fi sa rupi de tot relatia... presupun ca esti constienta ca nu iti faci tie bine cand il vezi si tanjesti dupa el
Rock_this
Postat pe 9 Iulie 2009 12:35
poi kiar a fost ranit d fata aia...si mi'a zis ca acum ii e frica de ceva serios pentru ca s'a fript o data cu tipa respectiva...si apoi a incercat iar cu alta..si la fel a fost...si ii e destul de frica sa puna suflet:-??i'am explicat ca tin la el...i'am demonstrat...stiu ca si el tine la mn..mi'a zis...doar ca ii e prea frica...si nu vrea nici sa am eu de suferit mai tarziu...
deny_licious
Postat pe 9 Iulie 2009 14:43
De la: Rock_this, la data 2009-07-09 12:35:52
De la: deny_licious, la data 2009-07-09 12:11:15relatia asta amicala o accept pentru ca nu pot sa stau departe de el


si daca chiar nu e in stare sa aiba o relatie sanatoasa cu tine, cel mai bine ar fi sa rupi de tot relatia... presupun ca esti constienta ca nu iti faci tie bine cand il vezi si tanjesti dupa el


mi'am dat seama ca nu e bine ca il vad shi ca imi e dor de el...dar asta simt...si nu pot sa fiu altfel...el m'a schimbat complet...inainte eram puternica..indiferenta chiar...iar acum am momente cand nu stiu cum sa ma mai opresc din plans
deny_licious
Postat pe 9 Iulie 2009 14:45
De la: deny_licious, la data 2009-07-09 14:43:38poi kiar a fost ranit d fata aia...si mi'a zis ca acum ii e frica de ceva serios pentru ca s'a fript o data cu tipa respectiva...si apoi a incercat iar cu alta..si la fel a fost...si ii e destul de frica sa puna suflet:-??i'am explicat ca tin la el...i'am demonstrat...stiu ca si el tine la mn..mi'a zis...doar ca ii e prea frica...si nu vrea nici sa am eu de suferit mai tarziu...


ai auzit de santaj sentimental?
se practica in ziua de azi cand un barbat vrea ceva de la o fata.................
mai creste...............
heaven_2906
Postat pe 9 Iulie 2009 14:45
De la: deny_licious, la data 2009-07-08 22:42:44buna...eu am 17 ani....o sa incerc sa nu povestesc prea mult...acum ceva timp am cunoscut,prin intermediul unor prieteni,un baiat.ne intelegeam bine...ma facea sa rad...ma placea...il placeam...(adaug ca el era despartit de vreo 4 luni de o fata cu care a fost 3 ani si p care o iubise enorm)...am ajuns sa fim impreuna...a avut acel ceva care m'a atras. ..stia sa ma faca sa ma simt in al 9-lea cer.. .si imi placea sentimentul asta...cu timpul am ajuns sa ma atasez de el desi eu nu eram genul care sa puna repede suflet intr'o relatie...intr'o zi...mi'a zis din senin ca e mai bine sa ne despartim pentru ca el nu e pregatit de o relatie si ca nu vrea sa ma faca nici pe mine sa sufar mai tarziu...si ca e mai bine sa ramanem prieteni...spera el,prieteni buni.. ..am plans cateva zile in continuu...nu stiam ce sa fac sa il am inapoi.. .de atunci ne'am mai intalnit...am iesit de multe ori..si de fiecare data ne purtam ca si cum am fi inca impreuna. ..dar la sfarsitul iesirilor totul revenea la normal...la amicitie...il vreau inapoi...nu mai stiu ce sa fac...am incercat sa nu ma mai gandesc la el...dar nu pot...tot timpul imi fac griji pe unde umbla,cu cine...shi am ajuns la un punct in care realizez ca m'a terminat situatia asta....am nevoie de un sfat...cum sa il am inapoi pentru ca eu nu stiu ce sa mai fac...va rog nu ma criticati dak am scris greshit..sau din cauza varstei..vreau doar un sfat


draga esti la o varta la care trebuie sa te distrezi..daca tinea la tine nu iti dadea liber
rahella
Postat pe 9 Iulie 2009 14:57
mda...chiar nu stiu cum sa vad situatia...msik pt sfaturi se pare ca pana la urma timpul ramane cel care le rezolva pe toate...asa ca nu am decat sa las lucrurile sa treaca de la sine...sa astept si sa vad ce se intampla
deny_licious
Postat pe 9 Iulie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac?? 4 De la: coldwind 30 Aprilie 2010 19:53
povestea mea 23 De la: kudika037483 17 Iulie 2009 23:11
Cum pot sa uit un barbat care dupa 4 ani s-a schimbat ? 15 De la: RoxannaST 21 Noiembrie 2012 02:22
pls ajutati-ma!!!!! 25 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:20
varsta isi spune cuvantul 32 De la: Ame_ly 6 Ianuarie 2011 14:07