Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre islamism si traditile lor

De la: FRANNNCE, la data 2009-08-10 11:11:00
De la: myeyes, la data 2009-08-10 10:00:16
De la: Lulli, la data 2009-08-10 08:06:05de ce eviti sa raspunzi, myeyes??? nu ai gasit un raspuns pe masura???
trixibell, daca nu esti pregatita sa-ti sara in cap ca un card de ciori, mai bine retrage-te...daca esti tare si ai argumente bune, ramai, este loc pentru toti!


intreaba un elev de generala ce este aia o metafora!asta am facut cu toti in clasele primare la limba romana
''daca ai argumente bune,ramai'' cata prostie zace in unii!!!! ma duc sa imi beau cafeaua ...
myeyes fata pe care tu iti permiti sa o faci proasta face un doctorat. stii care este diferenta dintre tine si ea? este ca cea de la Biblie la coran...........


deci miss florica eu nu am facut-o proasta .....asta deduci tu si cauti scandal ......nu e nevoie sa dau definitia metaforei pt ca toti o stim sau am auzit de acest cuvant.......hai vezi-ti de ale tale!!!
myeyes
Postat pe 10 August 2009 13:23
De la: Lulli, la data 2009-08-10 12:00:28
De la: Lulli, la data 2009-08-10 00:14:48
De la: myeyes, la data 2009-08-09 22:57:54
De la: Lulli, la data 2009-08-09 13:00:59eu nu ma cred superioara, draga adoratoare a lui Allah! inchinare tie, dar eram curioasa sa vad ce definitie dai...oricum nu ma asteptam la altceva de la tine!


Dumnezeu e numai unul!!


da, dumnezeu e doar unul, doar ca profetul vostru a nascocit o carte, coranul, mincinoasa care propavaduieste maltratarea femeii, dreptul barbatului asupra muierii lui (daca vrea o poate vinde, nu-i bai, la piata gaseste alta mai tanara, mai sanatoasa), sa omoare pe cei ce nu-s de-o credinta cu ei, etc. crezi cu doar musulmanii citesc coranul? l-am citit si eu, nu doar o data, nu doar la 18 ani cand esti curios de orice...cum te poti conduce dupa o carte care te indeamna sa omori???


myeyes, nu asteptam de la tine definitia metaforei!!! tu chiar nu ai inteles? la postarea de mai sus asteptam raspuns...


nu e Profetul meu si tu nu imi esti mie cu nimic superioara daca am ales sa fac casa cu un musulman.e alegerea mea si daca imi primesc bobarnace eu le primesc nu tu.mai bine ti-ai vedea de ale tale ca nici la tine nu e totul roz cu floricele........Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia!!!
myeyes
Postat pe 10 August 2009 13:26
corect, myeyes, tu primesti bobarnaci, dar macar nu lua apararea unei religii care discrimineaza si indeamna la omor. e bine sa vezi diferenta. si apoi, de unde stii tu ca nici la mine nu-i viata roz??? eu sunt multumita de ea, tu nu ai de unde sa stii
Lulli
Postat pe 10 August 2009 13:35
De la: Lulli, la data 2009-08-10 13:35:08corect, myeyes, tu primesti bobarnaci, dar macar nu lua apararea unei religii care discrimineaza si indeamna la omor. e bine sa vezi diferenta. si apoi, de unde stii tu ca nici la mine nu-i viata roz??? eu sunt multumita de ea, tu nu ai de unde sa stii


exact nici tu nu ai de unde sa stii viata mea deci mai usor cu comentariile
myeyes
Postat pe 10 August 2009 14:44
nu am facut nici o referire la viata ta personala, am vorbit la general si axandu-ma pe ceea ce propavaduieste religia islamica. arata-mi macar un cuvant unde am spus ca nu ai o viata buna! argumente, draga, argumente!
Lulli
Postat pe 10 August 2009 14:50
De la: Lulli, la data 2009-08-10 14:50:50nu am facut nici o referire la viata ta personala, am vorbit la general si axandu-ma pe ceea ce propavaduieste religia islamica. arata-mi macar un cuvant unde am spus ca nu ai o viata buna! argumente, draga, argumente!



Daca ma cobor la mintea ta........dau de petrol!!

numai bine!!
myeyes
Postat pe 10 August 2009 15:16
De la: myeyes, la data 2009-08-10 15:16:46
De la: Lulli, la data 2009-08-10 14:50:50nu am facut nici o referire la viata ta personala, am vorbit la general si axandu-ma pe ceea ce propavaduieste religia islamica. arata-mi macar un cuvant unde am spus ca nu ai o viata buna! argumente, draga, argumente!



Daca ma cobor la mintea ta........dau de petrol!!

numai bine!!


esti bolnava!
Lulli
Postat pe 10 August 2009 15:35
De la: myeyes, la data 2009-08-10 15:16:46
De la: Lulli, la data 2009-08-10 14:50:50nu am facut nici o referire la viata ta personala, am vorbit la general si axandu-ma pe ceea ce propavaduieste religia islamica. arata-mi macar un cuvant unde am spus ca nu ai o viata buna! argumente, draga, argumente!



Daca ma cobor la mintea ta........dau de petrol!!

numai bine!!

probabil ai impresia ca ai spus ceva super inteligent
Lulli
Postat pe 10 August 2009 16:04
De la: Lulli, la data 2009-08-10 16:04:47
De la: myeyes, la data 2009-08-10 15:16:46
De la: Lulli, la data 2009-08-10 14:50:50nu am facut nici o referire la viata ta personala, am vorbit la general si axandu-ma pe ceea ce propavaduieste religia islamica. arata-mi macar un cuvant unde am spus ca nu ai o viata buna! argumente, draga, argumente!



Daca ma cobor la mintea ta........dau de petrol!!

numai bine!!

probabil ai impresia ca ai spus ceva super inteligent


pai o-i fi zis de razi ca tuta in papusoi
myeyes
Postat pe 10 August 2009 19:39
^ Inainte de a da definitia metaforei, invata sa scrii. Asta e tot materie de generala.

Deci exista un singur Dumnezeu si profetul lui este Mohamed, corect?

@France - sunt geloasa, da' rau de tot.
@Luli - e un colocviu la Chisinau in nov. te intereseaza?

Imbratisari amandurora
Kathara
Postat pe 10 August 2009 21:52
De la: Lulli, la data 2009-08-10 12:45:58sa te distrezi bine si sa te odihnesti! monica, astept poze multe, multe!!!
sigur ca o sa ma distrez dar nici odihna nu o pot neglija ca mai ales omul meu are mare nevoie! promit poze cit vrei tu de multe ...........milioane de pupicei
FRANNNCE
Postat pe 10 August 2009 21:52
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 12:51:55
De la: FRANNNCE, la data 2009-08-10 12:16:06
De la: Lulli, la data 2009-08-10 12:02:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-08-10 11:11:00
De la: myeyes, la data 2009-08-10 10:00:16
De la: Lulli, la data 2009-08-10 08:06:05de ce eviti sa raspunzi, myeyes??? nu ai gasit un raspuns pe masura???
trixibell, daca nu esti pregatita sa-ti sara in cap ca un card de ciori, mai bine retrage-te...daca esti tare si ai argumente bune, ramai, este loc pentru toti!


intreaba un elev de generala ce este aia o metafora!asta am facut cu toti in clasele primare la limba romana
''daca ai argumente bune,ramai'' cata prostie zace in unii!!!! ma duc sa imi beau cafeaua ...
myeyes fata pe care tu iti permiti sa o faci proasta face un doctorat. stii care este diferenta dintre tine si ea? este ca cea de la Biblie la coran...........


monica, nu ma diferentiaza de ea faptul ca fac un doctorat...cred ca nu-s singura de pe forum. faptul ca nu accepta ideea si realitatea ca islamul e o religie care face mult rau, atat propriilor credinciosi cat si altor religii...razboiul sfant...ca sa nu mai vorbim de statutul femeii....
acu poti sa-mi spui unde te-a dus sotiorul in vacanta??? era o surpriza parca...
plec vineri doar ca a cumparat bilete pentru Martinica si ieri ne-a sunat de la agentie ca vor fi taifunuri etc si ne recomanda schimbarea destinatiei! am gasit o alta destinatie in Tunisia la Hammamet.........tot cu all inclusive intr-un club caribbean ! restul destinatiilor propuse erau Grecia,Turcia,Bulgaria,Maroc,Egipt(croaziera)..........dar cunosteam deja o parte din ele ! o sa-ti trimit poze cind revin! pupicei

oooooo....pai atunci iti urez si eu distractie placuta
multam frumos scumpa mea!
FRANNNCE
Postat pe 10 August 2009 21:54
De la: myeyes, la data 2009-08-10 13:20:56
De la: Kathara, la data 2009-08-10 11:04:10
De la: myeyes, la data 2009-08-09 22:57:54
De la: Lulli, la data 2009-08-09 13:00:59eu nu ma cred superioara, draga adoratoare a lui Allah! inchinare tie, dar eram curioasa sa vad ce definitie dai...oricum nu ma asteptam la altceva de la tine!


Dumnezeu e numai unul!!


SI cum se continua zicerea asta, aud?


..........si tu meriti eutanasiata
parca trebuia omorita cu pietre............ ma dar cind schimbara astia coranul ? ca despre eutanasiere nu citii
FRANNNCE
Postat pe 10 August 2009 21:57
De la: myeyes, la data 2009-08-10 13:23:35
De la: FRANNNCE, la data 2009-08-10 11:11:00
De la: myeyes, la data 2009-08-10 10:00:16
De la: Lulli, la data 2009-08-10 08:06:05de ce eviti sa raspunzi, myeyes??? nu ai gasit un raspuns pe masura???
trixibell, daca nu esti pregatita sa-ti sara in cap ca un card de ciori, mai bine retrage-te...daca esti tare si ai argumente bune, ramai, este loc pentru toti!


intreaba un elev de generala ce este aia o metafora!asta am facut cu toti in clasele primare la limba romana
''daca ai argumente bune,ramai'' cata prostie zace in unii!!!! ma duc sa imi beau cafeaua ...
myeyes fata pe care tu iti permiti sa o faci proasta face un doctorat. stii care este diferenta dintre tine si ea? este ca cea de la Biblie la coran...........


deci miss florica eu nu am facut-o proasta .....asta deduci tu si cauti scandal ......nu e nevoie sa dau definitia metaforei pt ca toti o stim sau am auzit de acest cuvant.......hai vezi-ti de ale tale!!!
pardon .........sint madame.........si sint Monica nu florica! cit despre scandal nu stiu care are mai mult chef dintre noi doua ca bag seama probabil din prea multa liniste ce ai in suflet te certi cu toata lumea pe aci!
FRANNNCE
Postat pe 10 August 2009 22:05
De la: Kathara, la data 2009-08-10 21:52:11^ Inainte de a da definitia metaforei, invata sa scrii. Asta e tot materie de generala.

Deci exista un singur Dumnezeu si profetul lui este Mohamed, corect?

@France - sunt geloasa, da' rau de tot.
@Luli - e un colocviu la Chisinau in nov. te intereseaza?

Imbratisari amandurora
nu trebuie ! acu a trecut?
FRANNNCE
Postat pe 10 August 2009 22:40
De la: Kathara, la data 2009-08-10 21:52:11^ Inainte de a da definitia metaforei, invata sa scrii. Asta e tot materie de generala.

Deci exista un singur Dumnezeu si profetul lui este Mohamed, corect?

@France - sunt geloasa, da' rau de tot.
@Luli - e un colocviu la Chisinau in nov. te intereseaza?

Imbratisari amandurora


auzi! cica daca ma intereseaza?! normal ca da!!! un link te rog? tu vii? sa stii ca pot fi un ghid foarte bun prin Chisinau, stiu si un local cu bere buna
Lulli
Postat pe 11 August 2009 00:42
myeyes, n-am sa rad niciodata de vei spune ceva inteligent...doar la prostiile tale!!! si iti dau acelasi sfat ca si katy, invata sa scrii romaneste si dupa aceea sai ca un paduche in capul celorlalti!
Lulli
Postat pe 11 August 2009 00:43
^ Perfect, iti trimit un PM saptamana viitoare, cand ma intorc in tara.

France - a mai trecut putin.
Kathara
Postat pe 11 August 2009 15:35
De la: Kathara, la data 2009-08-11 15:35:27^ Perfect, iti trimit un PM saptamana viitoare, cand ma intorc in tara.

France - a mai trecut putin.


aha...te-am prins iar esti plecata...
distractie placuta scumpa
andreea1976
Postat pe 11 August 2009 15:55
De la: Lulli, la data 2009-08-11 00:43:56myeyes, n-am sa rad niciodata de vei spune ceva inteligent...doar la prostiile tale!!! si iti dau acelasi sfat ca si katy, invata sa scrii romaneste si dupa aceea sai ca un paduche in capul celorlalti!


voi sariti ca niste paduchi in capul nostru ca nu aveti stare de grija noastra!!!
multumim , suntem bine, fericite! altceva??
myeyes
Postat pe 11 August 2009 20:06
De la: Kathara, la data 2009-08-10 21:52:11^ Inainte de a da definitia metaforei, invata sa scrii. Asta e tot materie de generala.

Deci exista un singur Dumnezeu si profetul lui este Mohamed, corect?

@France - sunt geloasa, da' rau de tot.
@Luli - e un colocviu la Chisinau in nov. te intereseaza?

Imbratisari amandurora


teonica draga eu nu am terminat Litere, nu sunt o intelectuala ca tine si imi permit sa scriu cum vreau.Greseli multe se fac in graba si din neatentie.....nu stau sa recitesc ce am scris....k nu vb cu cineva important ca sa acord atentie sporita...........deci..........canta la alta masa!!!
myeyes
Postat pe 11 August 2009 20:10
De la: Kathara, la data 2009-08-11 15:35:27^ Perfect, iti trimit un PM saptamana viitoare, cand ma intorc in tara.

France - a mai trecut putin.

multam frumos! odihna placuta si sa te intorci cu bine!
andreea, pupicei
Lulli
Postat pe 11 August 2009 22:14
myeyes tu vezi ca esti singura care apara islamul??? unde ti-e gasca? a dat bir cu fugitii ? sau au ajuns la concluzia ca viata nu e tocmai roz alaturi de musulmani?
have a nice evening
casi
Postat pe 12 August 2009 22:37
dragutza..,gasca si "restul" ,adica cei ce nu au loc sub soarele kudicii dn cauza islamului, sunt prezenti pe topicul asta
myeyes..,nu va fi singura never..
atat timp ,cat voi exista pe forumul asta..
myeyes.........
prietenul_tau
Postat pe 13 August 2009 02:01
Daca m-as cobori la nivelul unor persoane care posteaza pe acest si tein legatura cu ISLAMUL ar insemna ca sunt la nivelul lor,sub fundul marii! ISLAM in traducere=PACE,razboiul sfant sau JIHAD nu ne indeamna sa omoram alte persoane,semnifica provadiurea binelui in lume,in alte ordine de idei ALLAh a avut mai multi profeti,profetului MUHAMMED i-a fost relevat CORANUL de catre ALLAH prin intermediul SF GAVRIL!cine sustine ca acitit CORANUL ar trebui sa stie!dc sustineti ca CORANUL nu exista,atunci TORA exista?(TORA e cartea sfanta a evreilor).Pt a fii respectat invata sa respecti sau cum se spune in crestinism "daca ti-a dat o palma intoarce si celalalt obraz".NU cred ca aveti studiile necesare sau abilitatea de a vorbi despre ISLAM!informati-va inainte sa faceti afirmatii calomnioase la adresa unei religii!indiderent in cine credeti respectati-va si nu amestecati subictele gen unde plecam in vacanta sau baruri cu bere buna in topicul despre ISLAM!
kudika056651
Postat pe 13 August 2009 17:38
De la: prietenul_tau, la data 2009-08-13 02:01:13dragutza..,gasca si "restul" ,adica cei ce nu au loc sub soarele kudicii dn cauza islamului, sunt prezenti pe topicul asta
myeyes..,nu va fi singura never..
atat timp ,cat voi exista pe forumul asta..
myeyes.........


prietene, nu ne tutuim...ok? sunt prezenti dar stau in umbra...ce imi place asta
anyway e hotararea voastra cu cine va petreceti viata dar daca o consideri prietena ar trebui sa o sustii si nu doar moral prin pm, cam atat.. o seara placuta
casi
Postat pe 13 August 2009 18:20
De la: casi, la data 2009-08-12 22:37:42myeyes tu vezi ca esti singura care apara islamul??? unde ti-e gasca? a dat bir cu fugitii ? sau au ajuns la concluzia ca viata nu e tocmai roz alaturi de musulmani?
have a nice evening


si ce te freaca pe tine daca viata alaturi de un musulman e roz sau albastra??

Emirates, Qatar etc obsedatele naibii
myeyes
Postat pe 13 August 2009 21:50
De la: myeyes, la data 2009-08-13 21:50:06
De la: casi, la data 2009-08-12 22:37:42myeyes tu vezi ca esti singura care apara islamul??? unde ti-e gasca? a dat bir cu fugitii ? sau au ajuns la concluzia ca viata nu e tocmai roz alaturi de musulmani?
have a nice evening


si ce te freaca pe tine daca viata alaturi de un musulman e roz sau albastra??

Emirates, Qatar etc obsedatele naibii


Dar mai rau esti tu obsedata de mine, asa-i? ma visezi, pui?
Kathara
Postat pe 13 August 2009 22:05
De la: kudika056651, la data 2009-08-13 17:38:34 Daca m-as cobori la nivelul unor persoane care posteaza pe acest si tein legatura cu ISLAMUL ar insemna ca sunt la nivelul lor,sub fundul marii! ISLAM in traducere=PACE,razboiul sfant sau JIHAD nu ne indeamna sa omoram alte persoane,semnifica provadiurea binelui in lume,in alte ordine de idei ALLAh a avut mai multi profeti,profetului MUHAMMED i-a fost relevat CORANUL de catre ALLAH prin intermediul SF GAVRIL!cine sustine ca acitit CORANUL ar trebui sa stie!dc sustineti ca CORANUL nu exista,atunci TORA exista?(TORA e cartea sfanta a evreilor).Pt a fii respectat invata sa respecti sau cum se spune in crestinism "daca ti-a dat o palma intoarce si celalalt obraz".NU cred ca aveti studiile necesare sau abilitatea de a vorbi despre ISLAM!informati-va inainte sa faceti afirmatii calomnioase la adresa unei religii!indiderent in cine credeti respectati-va si nu amestecati subictele gen unde plecam in vacanta sau baruri cu bere buna in topicul despre ISLAM!


De unde stii tu ce competente am sau nu am eu?

Iar Gavril, saracul, e arhanghel, nu sfant.

Dar de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
Kathara
Postat pe 13 August 2009 22:06
De la: Kathara, la data 2009-08-13 22:05:44
De la: myeyes, la data 2009-08-13 21:50:06
De la: casi, la data 2009-08-12 22:37:42myeyes tu vezi ca esti singura care apara islamul??? unde ti-e gasca? a dat bir cu fugitii ? sau au ajuns la concluzia ca viata nu e tocmai roz alaturi de musulmani?
have a nice evening


si ce te freaca pe tine daca viata alaturi de un musulman e roz sau albastra??

Emirates, Qatar etc obsedatele naibii


Dar mai rau esti tu obsedata de mine, asa-i? ma visezi, pui?



pai daca unde e despre arabi si islam dau de tine
ti-am zis eu
myeyes
Postat pe 13 August 2009 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu se schimba mentalitatea la roman?!?!?? 89 De la: ladyOscar 5 Iulie 2009 22:24
Este foarte dificil sa lupti cu morile de vant!! 3 De la: Larysszuka 25 Iulie 2009 20:05
Locul unde raspunsurile noastre chiar conteaza 1 De la: kudika_4518 7 Aprilie 2012 15:51
Mancare libaneza!!Stie cineva retete? 17 De la: gabby_j 30 Martie 2009 13:09
Vacanta pe timp de criza :D 4 De la: geo_reincarcat_iara 29 Iulie 2010 19:38