Setari Cookie-uri

Buna, am mare nevoie de ajutorul vostru

Sunt tare disperata, am o mare problema careia nu ii gasesc rezolvare....iubesc doi barbati si nu pot renunta la niciunul. Cu unul din ei am fost timp de 4 ani jumate iar cu celalalt sunt de 6 luni. Primul meu iubit are 27 de ani si este din localitatea unde m-am nascut, celalalt are 19 ani si l-am cunoscut la facultatea unde invatz. De acum 3 saptamani de cand am fost nevoita sa aleg nu imi mai gasesc linistea si sunt tare nehotarata, simt ca daca renunt la unul dintre ei nu mai pot sa traiesc insa simt ca si asa nu mai pot continua, m-am invartit ca un titirez acceptandul cand pe unul cand pe altul . Eu am 22 de ani insa baiatul acela de 19 ani m-a facut sa il iubesc la nebunie timp de 6 luni de zile insa nu pot renunta la cei 4 ani de relatie anterioara . Amandoi plang dupa mine, s-au luat chiar si la bataie pt mine, cred ca ar fi fost mult mai usor daca m-ar fi parasit amandoi, insa nu ei ma implora in fiecare clipa sa ma intorc la ei. Va rog din tot sufletul meu sa ma ajutati cu un sfat pentru ca eu nu mai pot sa traiesc asa si ii distrug si pe ei
kudika163077
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:32
Ce Doamne iarta-ma, inseamna "nu mai pot sa traiesc"???
Ai puterea sa te retragi tu? Atunci fa-o! De dragul tau, nu al lor. Oricum, niciuna dintre cele doua.. nu inseamna ca ai o relatie serioasa.
19 - 22- 27
rashela
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:42
Nu stiu cum sa ma retrag pentru ca le-am cerut un moment de liniste in care sa ma gandesc , iar ei imi dau mesaje peste mesaje, ma suna si imi plang la telefon , numai pot sa traiesc stiind cata suferinta provoc
kudika163077
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:48
Am incercat sa renunt la ei dar nu am avut puterea...nu pot sa renunt la 4 ani din viatza mea care au fost cu bune si cu rele dar nu pot sa renuntz nici la 6 luni de fericire, 6luni in care m-am simtzit importanta,am simtit ca eu contan si nu eram un singur obiect cu care sa se mandreasca cineva
kudika163077
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:57
ia-ti o pauza de la amandoi.incearca sa nu vezi si sa nu vorbesti cu nici unul 2 saptamani,apoi vei intelege ce vrei de la viata.parerea mea e ca in final n-o sa fii fericita cu nici unul;indiferent cu cine vei decide sa ramai,acela va banui mereu ca te mai gandesti la celalalt.
milibumbi
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:53
Da,nimic nou,acelas cliseu...Viata e minunata,dar e adevarat ca uneori ne da palmi fiindca vezi tu,e vina noastra,ne complicam inutil apoi cerem sfaturi!Cine sunt eu sa te judec?Sau cine imi da dreptul sa iti cer socoteala pt ce ai facut sau faci?NIMENI...pot insa sa incerc sa te fac sa vezi lucrurile cum sunt de fapt(intotdeauna o persoana care nu e implicata poate face asta mult mai corect decat cei implicati).
Parerea mea...nu e adevarat,nu-i iubesti pe amandoi(daca l-ai fi iubit pe primul nu ai fi avut cum sa te indragostesti de celalalt)!Duci o viata dubla,de 6 luni,asta e un lucru dezgustator,cu care nu sunt de acord!Daca exista cineva din trio acesta ce poate indrepta lucrurile,aceea persoana esti TU(tu le-ai complicat,e responsabilitatea ta)!
Rashela,are dreptate,retrage-te tu,dar am sa adaug eu:nu pt tine,tu ai primit ce meriti,ci pt ei(ei nu merita ce le-ai oferit tu,adica mult rahat)!E un bun inceput daca chiar te simti aiurea pt ca provoci suferinta,insa,daca ramai in aceasta etapa,de a avea remuscari dar nu treci la actiune,dovedesti ca esti imatura,egoista,insensibila !
Fi realista,fi corecta,invata din aceasta mare greseala si traieste frumos asteptand sa te indragostesti din nou(nu cred ca e f greu pt tine,avand in vedere ca poti iubii doi barbati in acelas timp :)Imi cer scuze daca am fost prea aspra sau prea directa cu tine,asta sunt eu!...Stima!
Adellin
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:58
Ce ai facut tu este de neiertat.Nu pot sa cred ca cel cu care ai stat 4 ani te mai vrea dupa tot ce i-ai facut.Asemenea femei nu pot fii catalogate decat curve,tarfe ordinare si mai cred ca odata ce ai facut asta asa o sa faci toata viata.Macar i-ai cerut iertare celui inselat?
kudika163581
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva sfaturi nu ar strica:-S 13 De la: white_devil 27 Septembrie 2009 15:08
ajutor 3 De la: camelusha83 2 August 2009 12:35
Surpriza ajutor! 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
Nedumerire... 4 De la: myriam_paradise 21 Iunie 2011 20:19
ESTI SIGURA CA EL E ADEVARATUL 18 De la: diana1981 8 Aprilie 2009 20:47