Setari Cookie-uri

sa lupt?sau sa renut?

in urma cu 3luni am cunoscut un baiat de care m-am indragostit fara sa vreau....prietenii mei au facut o petrecere si printre invitati se afla si respectivul,pana atunci nu ne mai vazusem nici o data,am facut cunostinta cu el dar din pacate si cu actuala lui prietena...toata seara ne-am uitat unul la altul nu puteam sa imi iau ochii de la el....la fel facea si el ma privea si ma facea sa ma intimidez..la un moment dat prietena lui plecase la baie iar el a venit si ma intrebat"de ce ma privesti asa?"eu nu am stiut ce sa ii raspund si imi spune ca "ok vad ca nu mai ai cuvinte dar ori cum o data si o data o sa ne intalnim sa vorbim si ma saruta pe obraz eu atunci de rusine si de emotii
kudika050414
Postat pe 10 Iulie 2009 01:43
De la: kudika050414, la data 2009-07-10 01:43:05in urma cu 3luni am cunoscut un baiat de care m-am indragostit fara sa vreau....prietenii mei au facut o petrecere si printre invitati se afla si respectivul,pana atunci nu ne mai vazusem nici o data,am facut cunostinta cu el dar din pacate si cu actuala lui prietena...toata seara ne-am uitat unul la altul nu puteam sa imi iau ochii de la el....la fel facea si el ma privea si ma facea sa ma intimidez..la un moment dat prietena lui plecase la baie iar el a venit si ma intrebat"de ce ma privesti asa?"eu nu am stiut ce sa ii raspund si imi spune ca "ok vad ca nu mai ai cuvinte dar ori cum o data si o data o sa ne intalnim sa vorbim si ma saruta pe obraz eu atunci de rusine si de emotii


depinde/de cat timp este cu prietena lui?daca este cu ea de ami mult de 2-3 luni lasa-l in pace caci pune-te in locul ei.....dar depinde de multe....ei doi se inteleg?te place atat de mult incat sa renunte la ea?eu zic sa te gandesti mai bine si sa-l cunosti mai bine inainte sa faci ceva gresit si sa suferi mai mult...bafta!!!!
roscatika23
Postat pe 10 Iulie 2009 01:56
De la: kudika050414, la data 2009-07-10 01:43:05in urma cu 3luni am cunoscut un baiat de care m-am indragostit fara sa vreau....prietenii mei au facut o petrecere si printre invitati se afla si respectivul,pana atunci nu ne mai vazusem nici o data,am facut cunostinta cu el dar din pacate si cu actuala lui prietena...toata seara ne-am uitat unul la altul nu puteam sa imi iau ochii de la el....la fel facea si el ma privea si ma facea sa ma intimidez..la un moment dat prietena lui plecase la baie iar el a venit si ma intrebat"de ce ma privesti asa?"eu nu am stiut ce sa ii raspund si imi spune ca "ok vad ca nu mai ai cuvinte dar ori cum o data si o data o sa ne intalnim sa vorbim si ma saruta pe obraz eu atunci de rusine si de emotii am luat geanta si am plecat acasa........o saptamana intreaga nu puteam sa nu ma gandesc la el.....sambata la o saptamana dupa acea petrecere imi suna telefonu dar mi-a aparut un numar ce nu il cunosteam...si cine putea sa fie decat acel baiat pe care lam cunoscut in urma cu o saptamana"imi spune ca vrea sa vb cu mine ca el e venit in satul unde locuesc eu si ca ma asteapta sa merg la baru in apropiere de mine"pur i simplu in momentul acela nu am mai putut sa zic nimic doar sa reusesc sa incid telefonul....dupa cateva minute de gandire m-am ibracat si am plecat la acel bar sa ma intalnesc cu el....ne-am intalnit am vborbit,si astazi inca mai vorbim dar din pacate nu putem sa fim impreuna stiu ca tin foarte mult la el stiu ca si el tine la mine,stiu ca m-am indragostit de el la prima vedere si stiu ca si el la fel....dar mai stiu ca are o relatie de aproape 3ani si nu are un motiv pentru care sa se desparta de acea fata .Ma suna in fiecare zi ne triitem mesaje in fiecare zi...si totusi DE CE N SNTEM IMPREUNA?ce sa fac sa lupt sau sa renunt?
kudika050414
Postat pe 10 Iulie 2009 01:57
Ti-as sugera sa renunti. Faptul ca o minte pe fata cu care este nu demonstreaza ca ar fi un om de onoare. Asta ar fi una! Apoi, inteleg ca nu sunteti din aceeasi localitate... Daca nu gresesc.. atunci si asta va putea fi un obstacol in relatia voastra. Nu distanta in sine, ci faptul ca nu vei putea controla relatia in niciun fel.
daca te intrebi cum.. e foarte simplu. Daca vrei, poti! Nu e vorba doar de a te pune in locul altuia, personal nu sunt de acord cu asa ceva.. inimii mele nu-i poate porunci nici macar creierul meu.. , dar... ar fi cazul sa t eintrebi de ce oare, daca spune ca te iubeste asa de mult.. nu renunta la cealalta relatie? N-am inteles niciodata iubirea de la mai mult de doua persoane in sus..
rashela
Postat pe 10 Iulie 2009 02:27
si eu iti sugerez sa il uiti.gandeste-te ca daca ar lasa-o pe ea pentru tine..dak o sa te lase si pe tine pentru alta? genul asta de barbat nu se schimba niciodata.. take care
ankpoly
Postat pe 15 Iulie 2009 13:09
daca ti la el lupta pt el..iar el daca nu tine la fata respectiva o sa se desparta candva de ea ori acum pt tine ori pt alta dar tot o sa o faca o data si o data!
rahella
Postat pe 15 Iulie 2009 13:20
Situatia asta nu arata prea bine pentru tine.
E destul de greu...
bestest_girl
Postat pe 16 Iulie 2009 18:10
daca are o relatie mai bine renunta...nu face ca alte femei de strica o relatie
cristiana_cris
Postat pe 17 Iulie 2009 09:57
si inca ceva.....daca el a facut gestul asta cu ea acolo...crede-ma ca nu este tocmai un barbat bun....pt el ai fi inca una pe lista
cristiana_cris
Postat pe 17 Iulie 2009 09:58
in primul rand punete in situatia fetei...daca ai fi in locul ei nici tie nu ti-ar pica bine ...cel mai bine ar fi sa il uiti ...rupe legatura cu el iti va fi mai usor...iar daca nu este de la tine din oras este si mai usor..nu ai cum sa il vezi si ai sa il uiti mai repede
kudika032468
Postat pe 17 Iulie 2009 13:06
Pune-l sa aleaga intre tine si ea! Dupa care, nu ii mai da niciun semn de viata, pana nu te va cauta el! Lasa-l sa vada cum ii e mai bine! Si cu cine! Eu una sunt patita! Am vb cu un baiat mult timp, si cea care se dadea buna prietena cu el, era decat o masca! Tot ce vroia era de fapt sa stea cu el! Si cine a avut de suferi?? EU!!! Nu cred ca ai vrea sa fi in locul ei! Si gandeste-te ca daca ei, dupa o relatie de 3 ani ii face asa cu o alta, dar tie cum iti va face?? Daca intr-adevar ar fi fost baiat corect, i-ar fi spus tipei ca nu mai pot fi impreuna pentru ca nu o mai iubeste! Simplu! Un motiv mai bun de atat nu cred ca exista (asta pentru ca tu ai spus ca el spune ca nu exista motiv)!! Si dupa care, daca e liber, puteti face ce vreti! Dar pune-te putin in locul ei, si apoi sa vezi tu cum va fi! Sa fi inselat e cel mai greu lucru! ...
kamara
Postat pe 18 Iulie 2009 10:52
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea! Dupa care, nu ii mai da niciun semn de viata, pana nu te va cauta el! Lasa-l sa vada cum ii e mai bine! Si cu cine! Eu una sunt patita! Am vb cu un baiat mult timp, si cea care se dadea buna prietena cu el, era decat o masca! Tot ce vroia era de fapt sa stea cu el! Si cine a avut de suferi?? EU!!! Nu cred ca ai vrea sa fi in locul ei! Si gandeste-te ca daca ei, dupa o relatie de 3 ani ii face asa cu o alta, dar tie cum iti va face?? Daca intr-adevar ar fi fost baiat corect, i-ar fi spus tipei ca nu mai pot fi impreuna pentru ca nu o mai iubeste! Simplu! Un motiv mai bun de atat nu cred ca exista (asta pentru ca tu ai spus ca el spune ca nu exista motiv)!! Si dupa care, daca e liber, puteti face ce vreti! Dar pune-te putin in locul ei, si apoi sa vezi tu cum va fi! Sa fi inselat e cel mai greu lucru! ...


Tu abia ti-ai rezolvat topicul si dai sfaturi pe altele?
therapsong2
Postat pe 18 Iulie 2009 11:37
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?
AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 12:13
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:13:29
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?



Ce ultimatum mai ? L-a vazut o data, s-a udat toata si gata, sa aleaga intre ea si prietena lui ?

Postat pe 18 Iulie 2009 12:18
De la: Lilith123, la data 2009-07-18 12:18:58
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:13:29
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?



Ce ultimatum mai ? L-a vazut o data, s-a udat toata si gata, sa aleaga intre ea si prietena lui ?


A aruncat cineva cu apa de la etaj?
therapsong2
Postat pe 18 Iulie 2009 12:19
de emotie sa udat peste tot
mihaelatrincu
Postat pe 18 Iulie 2009 12:22
De la: Lilith123, la data 2009-07-18 12:18:58
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:13:29
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?



Ce ultimatum mai ? L-a vazut o data, s-a udat toata si gata, sa aleaga intre ea si prietena lui ?



Facem un concurs de tricouri ude?
AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 12:24
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:24:10
De la: Lilith123, la data 2009-07-18 12:18:58
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:13:29
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?



Ce ultimatum mai ? L-a vazut o data, s-a udat toata si gata, sa aleaga intre ea si prietena lui ?



Facem un concurs de tricouri ude?



Evident, si fara sutiene :P

Postat pe 18 Iulie 2009 12:25
De la: therapsong2, la data 2009-07-18 12:19:41
De la: Lilith123, la data 2009-07-18 12:18:58
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:13:29
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?



Ce ultimatum mai ? L-a vazut o data, s-a udat toata si gata, sa aleaga intre ea si prietena lui ?


A aruncat cineva cu apa de la etaj?



Daca mai aruncau si cu apa de la etaj se inunda toata

Postat pe 18 Iulie 2009 12:26
De la: Lilith123, la data 2009-07-18 12:25:48
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:24:10
De la: Lilith123, la data 2009-07-18 12:18:58
De la: AndreiD, la data 2009-07-18 12:13:29
De la: kamara, la data 2009-07-18 10:52:01Pune-l sa aleaga intre tine si ea!



Da...ultimatumurile functioneaza foarte bine atunci cand le dai unei persoane de care te-ai indragostit si care in momentul asta nu da doi bani pe tine....

De curiozitate asa, tu ai fost intr-o situatie de genul asta? Sau dai sfaturi de la pusculita?



Ce ultimatum mai ? L-a vazut o data, s-a udat toata si gata, sa aleaga intre ea si prietena lui ?



Facem un concurs de tricouri ude?



Evident, si fara sutiene :P


Pai normal ca fara sutiene....


Sa ploua cu sfarcuri erecte de kudice !!!
AndreiD
Postat pe 18 Iulie 2009 12:27
eu persona lti-as sugera sa nu renunti inainte de a face un ultim pas..daca tot zice ca e indrgostit de tn sau u crezi ca este at nu poate sa spuna ca nu poate sa renunte la acea fata petru ca nu are motiv...nu are nevoie de motiv,,.pur si simplu ii spune ca nu o mai iubeste ca a intalnit pe altcineva si cu asta basta..se gandeste doar la el..ar trb sa se gandeasca si la tine..si daca intradevar este indragostyt de tine atunci va putea renunta la ea si sa fity voi impreuna.trebuie sa te impui..ca asa lui ii convine si cu u si cu ea o duce bn .depinde doar de tu..nimeni nu poate decide in locul tau..
kudika_alexia051568
Postat pe 18 Iulie 2009 20:08
tot la concluzia mea raman..oamenii isi spun aici pb si voi faceti misto pe seama lor..sunteti niste rautaty..
kudika_alexia051568
Postat pe 18 Iulie 2009 20:10
De la: kudika051568, la data 2009-07-18 20:10:27tot la concluzia mea raman..oamenii isi spun aici pb si voi faceti misto pe seama lor..sunteti niste rautaty..


ne certi acuma?
therapsong2
Postat pe 19 Iulie 2009 00:15
De la: therapsong2, la data 2009-07-19 00:15:41
De la: kudika051568, la data 2009-07-18 20:10:27tot la concluzia mea raman..oamenii isi spun aici pb si voi faceti misto pe seama lor..sunteti niste rautaty..


ne certi acuma?


Nu fii ma rau cu ea ca si asa are emotiile in piuneze acum ...

Dragutza, eu in locul tau as lupta.
Invita-l undeva.
AndreiD
Postat pe 19 Iulie 2009 00:19
De la: AndreiD, la data 2009-07-19 00:19:48
De la: therapsong2, la data 2009-07-19 00:15:41
De la: kudika051568, la data 2009-07-18 20:10:27tot la concluzia mea raman..oamenii isi spun aici pb si voi faceti misto pe seama lor..sunteti niste rautaty..


ne certi acuma?


Nu fii ma rau cu ea ca si asa are emotiile in piuneze acum ...

Dragutza, eu in locul tau as lupta.
Invita-l undeva.


Vezi ce sabie alegi...
therapsong2
Postat pe 19 Iulie 2009 00:22
buna un raspuns la povestea ta e un sfat si daca incerci sal aplici ai sa vezi ca ai mai mult de cistigat.nu fugi dupa caruta care nu te asteapta ca ai sa ramii pe jos
.si un alt sfat nebagarea in seama doare mai mult si tare ca o bataie.lasa timpul sa rezolve totul.daca vrei sa dialogam mai mult intra pe id meu spicolino.ma numesc cosmina.ceau si bafta multa in viata totul se face in timp.
PICOLINA
Postat pe 19 Iulie 2009 13:36
De la: kudika050591, la data 2009-07-19 13:36:06buna un raspuns la povestea ta e un sfat si daca incerci sal aplici ai sa vezi ca ai mai mult de cistigat.nu fugi dupa caruta care nu te asteapta ca ai sa ramii pe jos
.si un alt sfat nebagarea in seama doare mai mult si tare ca o bataie.lasa timpul sa rezolve totul.daca vrei sa dialogam mai mult intra pe id meu spicolino.ma numesc cosmina.ceau si bafta multa in viata totul se face in timp.


Poate vrei sa ii dai si alte date personale, nr de tel, nr de la masina, unde stai.
therapsong2
Postat pe 19 Iulie 2009 15:11
Renunta,daca s-a dat la tine cat timp prietena lui era la baie pt. mine e clar ce fel de persoana e.Crede-ma nu vrei sa ai de-a face cu astfel de barbati,doar daca vrei doar o aventura.
diana1981
Postat pe 21 Iulie 2009 16:50
NU cred in dragoste la prima vedere.cred ca ea vine dupa ce cunosti o persoana suficient incat sa vina incredere respect apoi dragostea eterna:P.vrei sa fi cu el,gandeshte-te mai intai ca poti fi pusa in aceeasi situatie ca si prietena lui,la un moment dat.in locul tau eu as renunta.dar nu sunt in locul tau.cert e ca nu o sa fi prea fericita dupa ce trece aceasta 'dragoste la prima vedere'.trebuie sa il cunosti bine inainte sa iei o decizie.bafta
tania20
Postat pe 24 Iulie 2009 12:56
mai bine renunti...daca are o relatie de 3 ani inseamna ca se intelege bine cu fata aceea...si chiar daca renunta la ea pentru tine gandeste`te ca ar putea sa renunte la tine pentru alta si mai mult o sa suferi...dar cel mai bine e sa faci cum spune inimioara ta pentru ca tu stii cel mai bine ce simti cu adevarat pentru acea persoana;)
dee_bee
Postat pe 27 Iulie 2009 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce a ti face? 7 De la: motzko 21 Mai 2010 15:43
brunetzyka 8 De la: rosebud 11 August 2009 00:13
cununie mixta 6 De la: ioa_pcd_girl 18 Noiembrie 2009 14:46
Noua Lege a pensiilor :celor care mai apuca! 2 De la: clau19 10 Februarie 2010 23:20
Topicuri diverse... si indelung comentate!!! 12 De la: kyty_katy 29 August 2009 18:58