Setari Cookie-uri

Femeia Taur - Barbatul Berbec

Ca orice relatie are si parti bune dar si rele .. care , in acest caz , nu numai pipereaza atmosfera dintre cei doi dar iti da si multe dureri de cap .

Este iubitor dar foarte posesiv [ nu puteam sa plec undeva in lipsa lui dar nu ma deranjea :D ] curios insa luxu' de detalii il cam plictisea ba chiar nici nu asculta .. Cu simtul umorului foarte bine dezvoltat ..insa in public ..din punctul meu de vedere prea dezvoltat :) .. si multe altele care se bat cap in cap .

In ciuda faptului ca sunt nascuta in zodia taur [23 apr] ma adaptez relativ repede unui alt stil de viata..desi sunt al naibii de incapatanata , gandindu'ma la nervii mei :D , las de multe ori de la mine .. sau macar fac asta doar aparent >:) ..daca nu sunt frecata la icre in momentul in care m'am enervat / suparat ..imi trece repede..uneori chiar foarte repede :).. dar .. vorba aceea .. se iarta dar nu se uita :D ..

Cu toate astea .. avand in vedere varsta mea ..am zis ca nu's grave .. [ nici acum nu mi se par foarte grave ] dar ceea ce ne'a indepartat a fost faptu' ca eu eram in spital internata ..iar el in cluburi ..avand si nesimtirea sa mai ma si sune sa'mi spuna ..

Dupa cca 4 luni .. in care mi'a demonstrat ca [cica] s'ar fy schimbat.. vreau sa ma impac cu el..dar are o alta prietena .. Imi spune ca ma iubeste inca .. dar mai bine s'o lasam asa pentru ca tot el a avut de suferit prima data .. Si aici intervine vesnica problema .. LIPSA COMUNICARII .. el nu vrea sa'mi explice cu ce anume i'am gresit tot eu de a avut de suferit.. iar eu nu pot sa'mi dau seama ..

Intrebarea ce nu'mi iese din minte acum este dak SE MERITA sa mai incerc ceva ? Voi ce'mi puteti spune ?
DuLciKa_SukaRa
Postat pe 13 Iulie 2009 02:27
De la: DuLciKa_SukaRa, la data 2009-07-13 02:27:22Ca orice relatie are si parti bune dar si rele .. care , in acest caz , nu numai pipereaza atmosfera dintre cei doi dar iti da si multe dureri de cap .

Este iubitor dar foarte posesiv [ nu puteam sa plec undeva in lipsa lui dar nu ma deranjea :D ] curios insa luxu' de detalii il cam plictisea ba chiar nici nu asculta .. Cu simtul umorului foarte bine dezvoltat ..insa in public ..din punctul meu de vedere prea dezvoltat :) .. si multe altele care se bat cap in cap .

In ciuda faptului ca sunt nascuta in zodia taur [23 apr] ma adaptez relativ repede unui alt stil de viata..desi sunt al naibii de incapatanata , gandindu'ma la nervii mei :D , las de multe ori de la mine .. sau macar fac asta doar aparent >:) ..daca nu sunt frecata la icre in momentul in care m'am enervat / suparat ..imi trece repede..uneori chiar foarte repede :).. dar .. vorba aceea .. se iarta dar nu se uita :D ..

Cu toate astea .. avand in vedere varsta mea ..am zis ca nu's grave .. [ nici acum nu mi se par foarte grave ] dar ceea ce ne'a indepartat a fost faptu' ca eu eram in spital internata ..iar el in cluburi ..avand si nesimtirea sa mai ma si sune sa'mi spuna ..

Dupa cca 4 luni .. in care mi'a demonstrat ca [cica] s'ar fy schimbat.. vreau sa ma impac cu el..dar are o alta prietena .. Imi spune ca ma iubeste inca .. dar mai bine s'o lasam asa pentru ca tot el a avut de suferit prima data .. Si aici intervine vesnica problema .. LIPSA COMUNICARII .. el nu vrea sa'mi explice cu ce anume i'am gresit tot eu de a avut de suferit.. iar eu nu pot sa'mi dau seama ..

Intrebarea ce nu'mi iese din minte acum este dak SE MERITA sa mai incerc ceva ? Voi ce'mi puteti spune ?



salut ! nu stiu in ce masura conteaza zodiile aici , dar daca doar tu esti aia care lasa de la tine , ceva nu in regula. daca tot tu esti vinovata pentru orice , inclusiv pentru ratacirile lui , inseamna ca e ff smecher si te joaca cum vrea el, ca sa i fie bine. pe termen lung , ai grija sa ti fie bine TIE nu altora!

Oricum, revenind la zodii, berbecii vor sa fie ei seful in orice, nu suporta sa fie contrazisi, dupa parerea lor stiu cel mai bine ce e corect si ce nu e, nu lasa pe nimeni sa-si impuna parerea. Singura parte buna in comportamentul asta, desi sunt orgoliosi , e ca sunt totusi rationali ( nu sunt isterici ), si prefera confruntarile deschise , adica daca te tin puterile sa i faci un scandal in toata regula fara sa ti fie teama ca aud vecinii, iti poti spune punctul de vedere.
Dar cel mai bine, la ei functioneaza lingusirile, complimentele, sa -i zici ca el e cel mai destept de acolo si ca doar el poate sa rezolve problema x, ( adica ce vrei tu sa faca) si atunci face.
daca poti sa faci chestia asta , iti va fi bine cu el. dar daca ii atragi atentia ca a gresit cu ceva, nu va recunoaste niciodata ca a gresit , el crede altii sunt vinovati intotdeauna, nu astepta scuze de la el.

Depinde de tine daca vrei sa-l lingusesti pe termen lung .
toate bune , daca mai vrei sa stii ceva , poti sa ma intrebi, cunosc destule persoane in berbec inclusiv tatal meu) si stiu cum reactioneaza.
kudika052198
Postat pe 20 Iulie 2009 06:55
Cam dificila relatia asta a ta,mai bine te potrivesti cu un RAC,cu un tip mai linistit ca si tine.

Postat pe 24 Iulie 2009 12:50
Sa stii ca si femeile berbec sunt la fel, aventuriere si imprevizibile, stai cu ele daca stii sa le astepti pe loc,sa fii loial,rabdator si calm, altfel nici nu se uita la tine.
Tb sa fii mereu rabdatoare,asta e ,daca iti place.........

Postat pe 24 Iulie 2009 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie fecioara ,barbat fecioara 2 De la: pis_mic_si_rau 12 Aprilie 2010 21:22
buna ziua 4 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:47
numai si numai pareri despre compatibilitati..... 7 De la: dandanaua_reloaded 27 Iunie 2009 10:45
Kiss 6 De la: kudika421339 1 Octombrie 2011 19:57
De ce conteaza compatibilitatea dintre doua zodii? 1 De la: kudika_29516 18 Februarie 2013 14:04