Setari Cookie-uri

Ce fel de om sa fie..acest ...barbat?

Povestea mea seamana cu unele de pe acest forum. Am cunoscut un tip pe net. Am iesit la o cafea ce s-a transformat intr-o plimbare frumoasa in parcul orasului. Asa s-a intamplat in ziua in care ne-am cunoscut. La prima vedere decenta, bun simt chiar, normalitate. Parea ca si el isi doreste sa cunoasca pe cineva, sa inceapa o relatie care cine stie... e cea cautata.
Primul weekend...a venit cu o invitatie:sa merg impreuna cu el in satul bunicilor. N-am mers...
Drept pentru care m-a mai sunat doar duminica seara, cand s-a intors de acolo, declarand printre altele ca..m-a pus nitel pe jar...
Au urmat zile frumoase, alternate de comportamente bizare. Cuvinte mari, frumoase,...din acelea care ne bucura sufletelul... dar cam la 2 week end-uri il apuca o tacere ..crunta.
Daca l-am sunat si l-am si mustruluit putin..a zis ca deja n-am incredere....
Poate am fost eu prea nerabdatoare...dar am fost eu, cea naturala.
Au fost si wee-end-uri petrecute impreuna, frumos, ..si saptamani in care ne-am vazut zilnic, iesiri in oras, cumparaturi, plimbari....
In urma cu o saptamana, iar stare zic de normalitate. Ma suna vorbim, urma sa ne intalnim. Initiativa lui. A trecut timpul ,iar pe la 23..dupa ce facuse o vizita parintilor...se scuza ca nu a putut pleca mai repede de acolo. In urmatoarea seara, a adormit..devreme..Tot pe la 23 ..vin si scuzele de rigoare..
In ultimele 4 zile ale saptamanii...n-a mai sunat, n-a raspuns la telefon..si nici la vreo 2 mesaje pe care le-am trimis joi..voiam sa vad ce-i cu el.. Am renuntat sa mai sun.
Tipul locuieste singur si e divortat. Zice c-a trecut prin neimpliniri..marete.
Si n-am mai spus ca dupa fiecare tacere, care il tinea cam 1-2 zile, ma suna ca si cum nimic nu s-a intamplat,....facea si planuri de vacanta pentru noi... Dar nu i-am vazut in 2 luni nici un cunoscut, nici un prieten. El pe ai mei prieteni i-a cunoscut...
Mai marturisesc ca imi place nitel si poate ca a observat asta...
E posibil sa fie doar un tip care tatoneaza...?
Nu-mi pierd capul. Ma straduiesc acum..sa gandesc pozitiv si sa trec peste....Dar mai e ceva de facut, in ideea ca nu-i vreun marsav.....?
O fi fost rau ca ne-am vazut atat de des,..7 zile din 7, deseori...incat s-o fi...L-am vazut pentru ca mi-a placut.
Ce ziceti?
bogdana77
Postat pe 13 Iulie 2009 11:35
de ce vrei tu sa faci dintr-o relatie de 2 luni mai mult decat e ea? sau dintr-un iubit, mai mult decat ce e ? si mai ales! de ce vrei sa faci dintr-o problema minora , o telenovela de trambinat in loc sa vorbesti cu el?
greierash_is_back
Postat pe 13 Iulie 2009 11:41
Hmm... Inteleg ca sunteti la inceput. E chiar asa de necesar pentru tine sa va vedeti in fiecare zi? Nu e cam mult?
Spui ca el a vazut ca il placi de parca ar fi vreun secret rusinos. Pai nu e normal sa placi pe cel cu care iesi? Adica... tu iesi cu persoane care NU iti plac, in mod normal? Aici m-ai cam confuzat...
Sau poate tu crezi ca toti cei se simt placuti, automat "fac figuri"? (ceea ce e total gresit)

Ca sa rezum:
1- "Iesim" cu cei care ne plac.
2 - Chiar daca ne plac, nu trebuie sa "cadem pe capul lor" si sa avem pretentia sa ne vada doar pe noi, asa, din prima. Asta se numeste "needy" si femeile-crampon nu sunt foarte apreciate. Nici barbatii-crampon, dealtfel
3 - Relatiile au stadii de intimitate. Oamenii - alte relatii (nu ma refer neaparat la relatii romantice) mai vechi, pe care vor sa le pastreze, deci trebuie sa le cultive.
4 - E posibil sa nu fie un "misel", e foarte posibil sa fie un barbat care isi doreste o relatie frumoasa. Dar e foarte posibil sa vrea sa cunoasca mai bine persoana cu care o va avea. Poate ca o sa fii tu aia, sau poate ca nu. Dupa felul cum procedezi, e foarte posibil sa nu.
Presupunand ca ar mai "avea pe altcineva" sau s-ar intalni si cu alte fete, s-ar putea sa fie exact din acelasi motiv: ca sa aiba ocazia sa le cunoasca si sa faca alegerea cea mai buna PENTRU EL. Adica fata care i se potriveste cel mai mult.
Eu nu vad nimic anormal in asta...
Dor_a
Postat pe 13 Iulie 2009 11:49
Mie mi se pare ciudat ca tu nu cunosti ce se intampla in momentul in care nu va vorbiti.Nu stiu daca iti spune ceva dupa 2 zile in care nici macar nu te-a sunat.
Poate ca sunteti la inceput, dar daca acum nu vrea sa mentina contact permanent cu tine, atunci cand?Poate nu esti chiar atat de interesanta pt el. Sau poate are ceva de ascuns. Sau poate ,sau poate... Exista multe variante.
Eu zic sa fii precauta! E cel mai bine in situatii din astea ambigue.
Daca nu stii cu cine ai de-a face, macar pana se mai clarifica lucrurile, ia-ti marje de eroare. Si pe parcurs, vezi tu !
kudikaroxi
Postat pe 13 Iulie 2009 11:59
De la: greierash, la data 2009-07-13 11:41:43de ce vrei tu sa faci dintr-o relatie de 2 luni mai mult decat e ea? sau dintr-un iubit, mai mult decat ce e ? si mai ales! de ce vrei sa faci dintr-o problema minora , o telenovela de trambinat in loc sa vorbesti cu el?


chiar nu am vrut sa fac din asta o telenovela. ai dreptate e doar o relatie de 2 luni, nu-l vad mai mult decat pe un iubit si nici n-am experienta..unor astfel de discutii pe forum. M-am gandit..ingenua...ca decat sa ma transform intr-o..femeie crampon,, poate invat despre mine discutand cu altii ..o problema minora.
multam oricum
bogdana77
Postat pe 13 Iulie 2009 12:01
Nu era important pentru mine doar,..sa ne vedem atat de des.. Asa s-a intamplat
N/am fortat eu lucrurile. Sunt de acord cu tine intru totul-apropo de rezumat
Am vrut pareri ..ca sa le confrunt apoi cu ale mele..
Pentru ca asta ma framanta putin
Poate nu-s o femeie destul de puternica, poate mai am de invatat despre mine insami.
Nu-i asta viata? o permanenta re-descoperire?? Altfel am fi crampon si pentru noi insine...
bogdana77
Postat pe 13 Iulie 2009 12:08
De la: kudikaroxi, la data 2009-07-13 11:59:41Mie mi se pare ciudat ca tu nu cunosti ce se intampla in momentul in care nu va vorbiti.Nu stiu daca iti spune ceva dupa 2 zile in care nici macar nu te-a sunat.
Poate ca sunteti la inceput, dar daca acum nu vrea sa mentina contact permanent cu tine, atunci cand?Poate nu esti chiar atat de interesanta pt el. Sau poate are ceva de ascuns. Sau poate ,sau poate... Exista multe variante.
Eu zic sa fii precauta! E cel mai bine in situatii din astea ambigue.
Daca nu stii cu cine ai de-a face, macar pana se mai clarifica lucrurile, ia-ti marje de eroare. Si pe parcurs, vezi tu !


Poate. Am gandit si in felul asta...Poate ca gandesc prea mult Oricum il las in tacerea lui si-mi vad de ale mele
bogdana77
Postat pe 13 Iulie 2009 12:20
VREA SA RENUNTE LA TINE DAR IN PER ASTA DE 2 3 ZILE ORI SE PLICTISESTE SI DE UNA CU CARE EVENTUAL STA , LOGIC FIIND DIVORTAT ORI,, NUS TIUCE SA ZIC CEVA ASCUNDE , PROBABIL VREA SA TI DE DE INTELES CA AR TR SA RENUNTI LA EL... PAREREA MEA.. SUNT ATATEA PERSOANE CARE MERITA , SI O ZIC PT A NU STIU CATA OARE PE FORUM....
baiatfinut
Postat pe 13 Iulie 2009 16:33
De la: duronamd, la data 2009-07-13 16:33:54VREA SA RENUNTE LA TINE DAR IN PER ASTA DE 2 3 ZILE ORI SE PLICTISESTE SI DE UNA CU CARE EVENTUAL STA , LOGIC FIIND DIVORTAT ORI,, NUS TIUCE SA ZIC CEVA ASCUNDE , PROBABIL VREA SA TI DE DE INTELES CA AR TR SA RENUNTI LA EL... PAREREA MEA.. SUNT ATATEA PERSOANE CARE MERITA , SI O ZIC PT A NU STIU CATA OARE PE FORUM....


e si asta o varianta. ..si sunt pregatita pentru ceea ce e mai bine pt mine. corect mi s-ar fi parut sa-mi spuna, ...probabil e mai greu
bogdana77
Postat pe 13 Iulie 2009 17:04
Hmmm.....eu cred ca avand in vedere ca totul este la inceput nu ar trebui sa te stresezi prea mult si sa iti pui tot felul de intrebari.....un barbat de obicei cand e hotarat sa faca ceva o va face...cand place o fata iti dai seama....e ciudat comportamentul insa...pff....sunt doar 2 luni!iar un om este mult prea complex si nu ajungi sa il cunosti in totalitate o viata intreaga......tu incearca sa te relaxezi si sa iti vezi de ale tale...si o sa iti dai seama singura daca merita sau nu.....intuitia iti va spune;)
kudikgirl
Postat pe 14 Iulie 2009 23:57
scuze dar de unde stii tu k e divortat?
vorbeste cu el mai bine si vezi ce iti raspunde si cum
.......
petaloudita
Postat pe 21 Iulie 2009 19:45
De la: olga27, la data 2009-07-21 19:45:50scuze dar de unde stii tu k e divortat?
vorbeste cu el mai bine si vezi ce iti raspunde si cum
.......

Buna intrebare!Si eu cred ca acest om duce o viata dubla,divortat ori ba...mai are pe cineva.
Cel mai bine sa iti asculti intuitia,pentru ca ea nu da gres.
Comportamentul este clar un semnal de alarma,chiar daca au trecut doar doua luni.O persoana corecta,care joaca cu toate cartile pe fata nu dispare ca magarul in ceata cand ti-e lumea mai draga si nu mai stii nimic de el in aceasta perioada.
heaven2007
Postat pe 22 Iulie 2009 08:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare am voie sa-l iubesc?? 55 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 13:59
de ce? 38 De la: ducesademoldova 29 Iunie 2009 00:47
eu fecioara,el rac......oare va merge aceasta relatie? 2 De la: ani_d_ani 5 Septembrie 2013 01:16
ce vrea de la mine ? 35 De la: kudika_12655 27 Decembrie 2012 23:43
buna dimineata 12 De la: Valy90 19 Iunie 2011 12:55