Setari Cookie-uri

o vacanta ratata...

Buna fetelor... eu nu am mai scris nicioadata aici si m-am gandit mult pana sa va scriu...nu prea ma pricep la scris...scuze daca gresesc dar incerc sa mi dau silinta sa ma fac inteleasa. Ma numesc Anna am 27 de ani si el 37 in momentul de fata sant foarte trista si dezamagita de iubitul meu ... In luna decembrie anul trecut ne-am cunoscut si care ma facut sa cred ca el este diferit si stie ce vrea de la viata cel putin asat imi dadea de inteles..si cu timpul m-am ingragostit de el cu toate ca inainete-a lui au fost inca doua relatii esuate... relatia a decurs normal timp de 7 luni ...cu doua luni inainte ne facem planuri pentru vacanta de vara el fiind sarb sa mergem in Serbia 2 saptamani si apoi in romania 1 saptamana... eram fericita desi simteam ca imi ascunde ceva de multe ori imi spunea ca ma ia cu el si nu ma lua ... a venit si luna iulie 25 mult asteptata zii eram fericita ca merg cu el.. cu o zi inainte de plecare pe 24 iulie a venit la mine si mi-a spus ca ii pare rau dar nu pot merge cu el in Vacanta ca mama lui este bonlava si ca vine si ea cu el cu masina si ca nici nu vrea sa auda de mine ca sant romanca si ca ce el vrea sa se insoare si cauta sa o bage mai devreme in pamant ? mentionez sa spun ca mama lui are o parere proasta despre romance deoarece ea sa despartit de tatal iubitului meu tot din cauza unei romance...el a mai fost insurat si are un baiat... nu stiu ce sa fac??? acum sant sigura trista cand de fapt trebuia sa fiu cu el in vacanta...cand a plecat mi-a spus ca ma iubeste si daca consider ca el ma face sa sufar sa plec ...si daca plec inseamna ca nu l-am iubit.nu stiu ce sa fac .. mi-a mai spus sa-l astept ca 2 saptamani trec repede sa -l inteleg ca vine luam apartament impreuna etc... ma sunat in noaptea cand a plecat duminica de doua ori si mi-a promis ca ma suna si luni din serbia si nu ma mai sunat ... simt ca numai pot il iubesc mult m-am obisnuit cu el... simt un gol imens in suflet numai am incredere in el ...i-am spus cand a plecat ca eu nu-l mai sun deloc il las pe el sa ma caute ...va rog fetelor dati-mi un sfat ce sa fac ???? mi-am pierdut increderea total si am cam obosit sa mai lupt...ma lasat singura...dezamagita...
puymik
Postat pe 27 Iulie 2010 15:20
fetelor va rog dati-mi si mie niste sfaturi....
puymik
Postat pe 27 Iulie 2010 22:38
pai hotaraste-te:ori ti-ai ratat vacanta,ori toata viata?;ai mai scris pe forumul asta ori 6 mesaje au aparut ca bonus la inregistrare??
mitura
Postat pe 27 Iulie 2010 22:42
ia o berica mai intai
ti-ai pierdut increderea in el?
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 22:45
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:45:50ia o berica mai intai
ti-ai pierdut increderea in el?

ai vazut Claudette ca a mers??
mitura
Postat pe 27 Iulie 2010 22:47
De la: mitura, la data 2010-07-27 22:47:11
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:45:50ia o berica mai intai
ti-ai pierdut increderea in el?

ai vazut Claudette ca a mers??

hehe s-a calmat
noroc
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 22:50
Unu la mana, daca citeste ce ai scris profa mea de romana dintr-a 8a....

Doi la mana, nu stiu cum sa-ti zic, dar el n-a stiut cum sa-ti zica "PA!" Imi pare rau....
kitty_krieger
Postat pe 27 Iulie 2010 23:30
Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!
stem_29
Postat pe 27 Iulie 2010 23:43
De la: stem_29, la data 2010-07-27 23:43:29Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!




... asa ajung aproape TOATE femeile cu un singur copil ... doar e vorba de bijoux-ul lor proprietate ... in care au ''investit'' ... ii santajeaza pe copii si sentimental si material ... nu e o noutate ...
marco918
Postat pe 27 Iulie 2010 23:48
Anna...ti-as spune "uita-l acum pt ca vei suferii mai mult.. mai tarziu"...dar e usor sa dai un sfat cand nu te afli in aceeasi situatie,e usor sa scri cateva randuri atunci cand nu sti ce e in sufletul acelei persoane...
Sper sa treci peste aceasta dezamagire si sa iti gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat.
Nu o sa fie usor...dar mai bine decat sa stai langa un om(nu il pot numi barbat) care la varsta lui mai sta dupa fustele mamicii.Ori asta...ori a folosit o scuza ieftina ca sa se indeparteze de tine.
Incearca sa vezi lucrurile putin altfel....daca altcineva ar fi trecut prin asta...ce sfat i-ai da?
Tu sti cel mai bine ce e bine pt tine....dar alege cu capul...nu cu inima.
Iti doresc numai bine
andreea1976
Postat pe 27 Iulie 2010 23:57
Iti multumesc Andreea pentru sfat...m-am mai linistit acum, realizez tot ce mi sa intamplat incerc sa merg mai departe cu toate ca imi este f f greu...ma doare si faptul ca in Ro ma asteapta toata familia sa vin impreuna cu iubitu meu..surioara mea abia astepta sa vina vara sa merg in tara si sa-mi cunoasca prietenu.nici nu ma mai duc anul asta acasa...de doua luni am promis ca vin cadourile totul era pregatit acum nu-mi ramane decat sa le trimit...el si-a facut vacanta in tara lui impreuna cu mama si fiul lui dar eu am ramas aici... ma sunat si ieri si azi imi vorbeste foarte frumos imi spune ca ma iubeste si sa am rabdare pana se intoarce si va fii totul bine.M-am racit mult fata de el si imi pare rau ca am avut incredere in cuvintele lui! ma dezamagit ...De luni ma reintorc la munca si sper sa nu am parte de prea multe intrebari...Si sper din tot sufletul ca atunci cand se va intoarce din Serbia sa nu ma caute si sa gandesc cu capul nu cu inima .va multumesc ptr sfaturi
puymik
Postat pe 28 Iulie 2010 23:26
Draga mea, dupa ceea ce ai povestit si dupa parerea mea eu cred ca ascunde ceva. De fapt cred ca este casatorit. Eu zic sa faci in asa fel incat sa afli ceea ce ascunde si asta fara sa afle el ceva. Iti dau un sfat eficient care stiu sigur ca va functiona. Fii putin mai rece cu el chiar daca iti vine sa mori de dragoste, prefa-te putin indiferenta. Cand va veni din vacanta minte-l ca ai petrecut si tu o vacanta de 2-3 zile cu prietenele tale undeva la munte sau la mare dar doar daca esti bronzata (altfel nu pomeni de mare). Spune-i ca timpul a trecut mai repede in felul asta. Minte-l ca prietena ta a vrut sa-ti faca cunostinta cu un prieten al ei care e nebun dupa tine dar ca tu ai refuzat. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa fii putin mai rezervata in prezenta lui, mai misterioasa ca si cum ai ascunde ceva. Vei vedea atunci efectele acestei strategii. Nu va mai pleca fara tine in veci. Asta doar daca te iubeste. Daca nu te iubeste atunci va renunta la tine si in cazul asta n-ai ce sa regreti. Esti tanara inca si vei intalni un om care sa te merite chiar daca iti va fi greu. stiu cum e sa iubesti si cum e sa suferi din dragoste. Iti dau un sfat bun si sper sa-l urmezi. Mult noroc si sper sa aud vesti bune.
kudika121060
Postat pe 16 August 2010 13:04
of...cred ca are pe alta....asa imi da impresia....daca ti-a stricat concediul si nu e ptr prima oara, cred ca iti dai si tu seama cat de "mult" ii pasa de tine....bine ca el s-a distrat si relaxat cu alta si tu ai stat in casa plangand si acuma te intorci la munca inca un an....ma intreb ce iti ofera omul asta...sau stie numai sa primeasca :-(
DayC
Postat pe 16 August 2010 17:02
De la: puymik, la data 2010-07-28 23:26:42 Iti multumesc Andreea pentru sfat...m-am mai linistit acum, realizez tot ce mi sa intamplat incerc sa merg mai departe cu toate ca imi este f f greu...ma doare si faptul ca in Ro ma asteapta toata familia sa vin impreuna cu iubitu meu..surioara mea abia astepta sa vina vara sa merg in tara si sa-mi cunoasca prietenu.nici nu ma mai duc anul asta acasa...de doua luni am promis ca vin cadourile totul era pregatit acum nu-mi ramane decat sa le trimit...el si-a facut vacanta in tara lui impreuna cu mama si fiul lui dar eu am ramas aici... ma sunat si ieri si azi imi vorbeste foarte frumos imi spune ca ma iubeste si sa am rabdare pana se intoarce si va fii totul bine.M-am racit mult fata de el si imi pare rau ca am avut incredere in cuvintele lui! ma dezamagit ...De luni ma reintorc la munca si sper sa nu am parte de prea multe intrebari...Si sper din tot sufletul ca atunci cand se va intoarce din Serbia sa nu ma caute si sa gandesc cu capul nu cu inima .va multumesc ptr sfaturi


Dar daca te cauta ce se va intampla? De ce trebuie ca el sa-ti dicteze viata? De ce trebuie sa depinda ceea ce vrei sa faci tu.. de el? Ai spus mai sus ca ai realizat ce ti se intampla. Oare? Daca intr-adevar ti-ai facut un drum al tau (doar al tau) atunci nu ai de ce sa te temi ca sarbul te mai cauta sau nu. Ba mai mult, ar fi bine sa te rogi sa te caute si sa lamuresti situatia.
Ca o paranteza, nu-ti face iluzii. Barbatii ca el intotdeauna cauta femeile ca tine. A se intelge femeia care ii inghite tot. Imediat ce ies de sub controlul mamei, adica sunt departe de ea, se intorc la acele femei care ii rasfata, nu pun intrebari prea multe si cred orice li se spune.

Prin urmare, puy, stii ce ai de facut sau nu?
rashela
Postat pe 16 August 2010 18:15
parerea mea ...e sa il dai dracului.....!!!!!!!
ninushk
Postat pe 16 August 2010 21:13
De la: marco918, la data 2010-07-27 23:48:16
De la: stem_29, la data 2010-07-27 23:43:29Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!




... asa ajung aproape TOATE femeile cu un singur copil ... doar e vorba de bijoux-ul lor proprietate ... in care au ''investit'' ... ii santajeaza pe copii si sentimental si material ... nu e o noutate ...

mai intai ii faci" dosarul" fetei si dupa... acorzi votul....
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2010 23:01
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 23:01:25
De la: marco918, la data 2010-07-27 23:48:16
De la: stem_29, la data 2010-07-27 23:43:29Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!




... asa ajung aproape TOATE femeile cu un singur copil ... doar e vorba de bijoux-ul lor proprietate ... in care au ''investit'' ... ii santajeaza pe copii si sentimental si material ... nu e o noutate ...

mai intai ii faci" dosarul" fetei si dupa... acorzi votul....





... ideea era ca tinerele femei trebuie sa aiba grija sa nu ajunga si ele ... niste babe acre si bagaretze ... ca altfel se pling degeaba ...

marco918
Postat pe 16 August 2010 23:06
De la: marco918, la data 2010-08-16 23:06:42
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 23:01:25
De la: marco918, la data 2010-07-27 23:48:16
De la: stem_29, la data 2010-07-27 23:43:29Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!




... asa ajung aproape TOATE femeile cu un singur copil ... doar e vorba de bijoux-ul lor proprietate ... in care au ''investit'' ... ii santajeaza pe copii si sentimental si material ... nu e o noutate ...

mai intai ii faci" dosarul" fetei si dupa... acorzi votul....





... ideea era ca tinerele femei trebuie sa aiba grija sa nu ajunga si ele ... niste babe acre si bagaretze ... ca altfel se pling degeaba ...


normal! tu ai copii?!
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2010 23:09
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 23:09:06
De la: marco918, la data 2010-08-16 23:06:42
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 23:01:25
De la: marco918, la data 2010-07-27 23:48:16
De la: stem_29, la data 2010-07-27 23:43:29Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!




... asa ajung aproape TOATE femeile cu un singur copil ... doar e vorba de bijoux-ul lor proprietate ... in care au ''investit'' ... ii santajeaza pe copii si sentimental si material ... nu e o noutate ...

mai intai ii faci" dosarul" fetei si dupa... acorzi votul....





... ideea era ca tinerele femei trebuie sa aiba grija sa nu ajunga si ele ... niste babe acre si bagaretze ... ca altfel se pling degeaba ...


normal! tu ai copii?!





... o ciurda de puradei ...

marco918
Postat pe 16 August 2010 23:12

nu stiu ce fel te iubeste el din moment ce isi ascunde relatia fata de mama lui , daca ea mai traieste vreo 20 de ani ce faci , o sa fii prietena lui care o ascunde de mama lui atata amar de timp ? Eu cred ca te tine de vreme rea si cand o sa-i fie bine iti da papucii.
banalulanonim
Postat pe 17 August 2010 11:18
vacanta ratata, neratata, iete ca au trecut 3 saptamani si nu s-a mai auzit nimic. asa se intampla mereu cu telenovelele astea, noi urmarim, ne implicam, ne punem capul ....la contributie si la al cincilea episod se sisteaza emisia
de ce, de ce asa? vreau sa stiu de ce nu ne dati niciodata continuarea?

eo cre'ca s-a impacat cu el, ca de nu ne mai cauta sa-si mai verse oful, da da....
Boca
Postat pe 17 August 2010 13:19
De la: marco918, la data 2010-08-16 23:12:08
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 23:09:06
De la: marco918, la data 2010-08-16 23:06:42
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 23:01:25
De la: marco918, la data 2010-07-27 23:48:16
De la: stem_29, la data 2010-07-27 23:43:29Stai linistita, nu-i un capat de lume......un barbat, daca mama lui il vrea, seada cu ea.
Probabil tot din cauza mamei lui care vrea vacante cu el ( chiar daca-i bolnava) a divortat si de prima nevasta.
Unele babe se agata de cate un copil si pana nu-l vad singur cuc nu se lasa.
N-ai pierdut nimic, la fiecare ne e pus de-o parte ce e al nostru.
Sanatate!




... asa ajung aproape TOATE femeile cu un singur copil ... doar e vorba de bijoux-ul lor proprietate ... in care au ''investit'' ... ii santajeaza pe copii si sentimental si material ... nu e o noutate ...

mai intai ii faci" dosarul" fetei si dupa... acorzi votul....





... ideea era ca tinerele femei trebuie sa aiba grija sa nu ajunga si ele ... niste babe acre si bagaretze ... ca altfel se pling degeaba ...


normal! tu ai copii?!





... o ciurda de puradei ...


ca si tigani care frecvneteaza gunoaiele...
astea cand vin la aprovizionare vin cu cardul de puradei... unu mai murdar ca altul
roz5blue6lila7
Postat pe 17 August 2010 17:48
De la: puymik, la data 2010-07-28 23:26:42 Iti multumesc Andreea pentru sfat...m-am mai linistit acum, realizez tot ce mi sa intamplat incerc sa merg mai departe cu toate ca imi este f f greu...ma doare si faptul ca in Ro ma asteapta toata familia sa vin impreuna cu iubitu meu..surioara mea abia astepta sa vina vara sa merg in tara si sa-mi cunoasca prietenu.nici nu ma mai duc anul asta acasa...de doua luni am promis ca vin cadourile totul era pregatit acum nu-mi ramane decat sa le trimit...el si-a facut vacanta in tara lui impreuna cu mama si fiul lui dar eu am ramas aici... ma sunat si ieri si azi imi vorbeste foarte frumos imi spune ca ma iubeste si sa am rabdare pana se intoarce si va fii totul bine.M-am racit mult fata de el si imi pare rau ca am avut incredere in cuvintele lui! ma dezamagit ...De luni ma reintorc la munca si sper sa nu am parte de prea multe intrebari...Si sper din tot sufletul ca atunci cand se va intoarce din Serbia sa nu ma caute si sa gandesc cu capul nu cu inima .va multumesc ptr sfaturi


ce nu inteleg eu este de ce te complici cu oameni de tipul asta. mama e in toate schemele, nu are nevasta dar are copil. vrei sa ii cresti tu copilul? macar fa un contract cu el si iei si un ban din asta ca bona.
vreau sa intelegi ca este clar ca daca prima nevasta l-a lasat, nu e prea stralucit. calculeaza ca tipa nu a luat nici copilul, deci... chiar si presupunand ca ea ar fi o nenorocita, ea a fost alegerea lui. daca a facut o alegere proasta asa de mare, oare cate alte alegeri proaste mai are in patrimoniu?

cauta si tu un barbat care nu a fost aruncat de alta. si nu te mai gandi ca fostele relatii au esuat. barbatii cauta sa se distreze, pai fa si tu ca ei. cand nu te mai distrezi iesi din ele. ramai cu persoana care iti place si care te place.
leo_
Postat pe 20 August 2010 09:25
Buna dragele mele...Va multumesc ptrr sfaturi dar am sa va imformez ca sa intors din vacanta marti, ne-am intalnit si i-am mai dat o sansa...in loc de 10 zile cum mi-a promis a stat 3 saptamani ...offf la cate mi-a facut nu merita dar il iubesc enorm si i-am mai dat o sansa ... stiu ca poate nu am procedat corect dar am considerat ca e mai bine asa ...adica l-am asteptat nu am mai plecat in vacanta anul asta cu toate ca mi-e foarte dor de casa si surioara mea .MI-a promis ca vom lua din nou apartament impreuna ca totul va fiii bine numai sa am rabdare... si mi-a mpromis ca cu timpul cand vom locui impreuna o voi cunoaste si pe mama lui. Imi doresc din suflet sa raman cu el ...Sant cu el acum si sper sa fie totul bine ...va multumesc tuturor,,,
puymik
Postat pe 22 August 2010 08:35
Da asa e ...M-am impacat cu el pentru ca il iubesc enorm si la cate mi-a promis consider ca mai merita o sansa...Scuze pentru intarziere tuturor dar m-am dedicat complet in munca in ultimele 3 saptamani cat a fost el plecat! incerc sa aflu mai multe despre el si astept fapte de la el ca de vorbe m-am saturat...va multumesc tuturor pentru sfaturi....
puymik
Postat pe 22 August 2010 08:52
De la: puymik, la data 2010-07-27 15:20:03 mentionez sa spun ca mama lui are o parere proasta despre romance deoarece ea sa despartit de tatal iubitului meu tot din cauza unei romance..

si ce are sula cu prefectura?
sau s-a suparat si asta pe romance ca vacarul pe tot satul!
size_back
Postat pe 22 August 2010 19:51
cred ca topicul ar fi trebuit sa se numeasca "O femeie ratata..."
Tazmanian
Postat pe 22 August 2010 19:55
E prea penibil, si din ce se vede el e si aproape turc Daca era treaba serioasa, te prezenta mamei lui, va logodeati.. Dar asta e doar asa, sex si sa aibe cineva sa te bage in seama
CristianMarius
Postat pe 22 August 2010 20:27
De la: CristianMarius, la data 2010-08-22 20:27:48 E prea penibil, si din ce se vede el e si aproape turc Daca era treaba serioasa, te prezenta mamei lui, va logodeati.. Dar asta e doar asa, sex si sa aibe cineva sa te bage in seama


geeoo,zi ceva!
_oktober_
Postat pe 22 August 2010 21:27
De la: _oktober_, la data 2010-08-22 21:27:35
De la: CristianMarius, la data 2010-08-22 20:27:48 E prea penibil, si din ce se vede el e si aproape turc Daca era treaba serioasa, te prezenta mamei lui, va logodeati.. Dar asta e doar asa, sex si sa aibe cineva sa te bage in seama


geeoo,zi ceva!


”si geo nu mai vine”
mitura
Postat pe 22 August 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste ffffrumoasa la inceput si dureroasa la sfarsit 5 De la: aleskumpica 15 Mai 2009 18:04
criza de 30 ani!! 4 De la: 27 Ianuarie 2016 11:53
"CRIZA" financiara determina barbatii sa insele mai mult? 152 De la: ocgiogi 4 Mai 2009 10:42
sa renunt la el sau..? 33 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 14:52
Am nevoie de sfaturi 43 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44