Setari Cookie-uri

BANUL POSEDAT ESTE UN MIJLOC DE LIBERTATE-PT CEL CARE ALEARGA SA-L VANEZE ESTE UN MIJLOC DE SCLAVIE

CUM POTI SA TE BUCURI CU BANII PE CARE II AI ? --DECAT CUM SA CASTIGI MAI MULTI BANII PT ATI MARI BUCURIA. BANUL ESTE O FORTA CARE ISI URMEAZA PROPRIA LEGE
MULTI FAC GRESEALA SA ASCUNDA BANII DE CEI APROPIATI.....OARE DE CE?
lelia_zet
Postat pe 4 Mai 2009 19:42
MULTI FAC GRESEALA SA ASCUNDA BANII DE CEI APROPIATI.....OARE DE CE?
lelia_zet
Postat pe 10 Mai 2009 19:52
Ce intrebare poate fi asta lelia? Adica tu nu nu stii ce sa faci cu banii si cum sa ii folosesti? Si crede-ma ca in zilele noastre a-ti ascunde banii de cei apropiati este o dovada de simt practic si foarte mult realism. Banii nu trebuie ascunsi sub saltea ci pur si simplu depusi intr-un cont bancar de care nu e nevoie sa stie tot cartierul in care traiesti. Doar nu o sa iesi la cumparaturi cu portofelul cat caramida si cand vrei sa iti cumperi o paine scoti dita mai teancul pentru 1 leu.Degeaba am incerca sa negam importanta majora a banilor in viata noastra, mai ales in vremurile in care traim acum....Mie sincer greseala mi se pare " sa nu ascunzi" banii de cei apropiati. Mai ales daca sunt banii tai castigati prin munca cinsita , este suficient sa stii doar tu de ei si maxim partenerul de viata.
frozen_autumn
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:36
da nu striga la noi ma sperii!
Caps lock!
Intradevar..banul e cel mai bun prieten si cel mai temut dusman....dar din pacate societate in care se face troc pt a poseda ce-ti doresti..e demult apusa!
nu degeaba se zice "banul, ochiu dracului..."
cantafabule
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa scapi de "fantoma"fostei lui iubite? 28 De la: mimi_ca29 17 Ianuarie 2011 10:34
IUBESC UN INTERLOP 4 De la: cami_goanga10 25 Aprilie 2010 10:35
CU CE AM GRESIT? 17 De la: dana_mv 12 Aprilie 2009 14:02
help!!! 20 De la: polin 18 Noiembrie 2011 18:35
dr eugen anghelescu 6 De la: dienuscha 10 Mai 2010 19:31