Setari Cookie-uri

astept si eu o parere...

Am 18 ani (neimplinti :p) si am o asa-zisa relatie cu un baiat, de un an. Spun asa-zisa relatie pentru ca el este plecat in strainatate si nu stam prea mult timp impreuna...si totusi el a inceput de la o vreme sa vorbeasca prea mult despre viitor,despre casatorii si alte chestii la care eu nici nu vreau sa visez, si uneori ma sperie ,vorbeste prea serios. partea ce mai rea este ca el nu e genul de barbat cu care as vrea sa-mi traiesc restul vietii... de curand a primit o super-oferta de munca...care dupa parerea mea nu ar putea fi refuzata de niciun om "intreg la minte" si totusi el o refuza pentru a veni acasa...sa fie langa mn. Apoi peste ceva timp..cand isi va da seama ca nu avem o relatie asa cum ar fi vrut el...va regreta...ce se va intampla? intrearea asta ma framanta! nu sunt sigura de sentimentele mele...un lucru stiu sigur...nu (prea ) il iubesc , dar nu imi este nici indiferent...sunt confuza..ma scuzati...ce credeti ca ar trebui sa fac...? sa termin relatia asta fara viitor...sau sa continui si sa las destinul sa hotarasca?
alisa1991
Postat pe 13 Iulie 2009 21:56
de ce nu-i spui lui toate astea!!!?
spune-i ca nu vrei decat o relatie de-o vara si ca nu-l vezi peste viitor alaturi de tine!!!
doamne!!
geo_x
Postat pe 13 Iulie 2009 22:05
da e usor sa hotarasca destinul pentru tine :)....yo zic sa pui mana sa vb cu el....sau poate cn stie dc va venii langa tn......vei aprecia mai mult.......poate isi pierde timpul degeaba cu tine :-?? dar ai grija ca dupaia sa nu regretzi..sa-l vrei inapoi si sa numai vrea el
Ameelya
Postat pe 13 Iulie 2009 22:08
De la: Ameelya, la data 2009-07-13 22:08:33da e usor sa hotarasca destinul pentru tine :)....yo zic sa pui mana sa vb cu el....sau poate cn stie dc va venii langa tn......vei aprecia mai mult.......poate isi pierde timpul degeaba cu tine :-?? dar ai grija ca dupaia sa nu regretzi..sa-l vrei inapoi si sa numai vrea el
de asta ma tem si eu.. k apoi voi regreta..cum am mai facut in trecut...:|
alisa1991
Postat pe 13 Iulie 2009 22:22
De la: alisa1991, la data 2009-07-13 22:22:39
De la: Ameelya, la data 2009-07-13 22:08:33da e usor sa hotarasca destinul pentru tine :)....yo zic sa pui mana sa vb cu el....sau poate cn stie dc va venii langa tn......vei aprecia mai mult.......poate isi pierde timpul degeaba cu tine :-?? dar ai grija ca dupaia sa nu regretzi..sa-l vrei inapoi si sa numai vrea el
de asta ma tem si eu.. k apoi voi regreta..cum am mai facut in trecut...:|


Eeeee,atunci stai si asteapta pareri pe un forum
mitura
Postat pe 13 Iulie 2009 22:29
so ...ideea e ca u esti apropiata de psihicul l lui dar nu si de fizicul lui (nu ma refer l cum arata) dar asa...sa te tina de mana,in bratze etc :)...atunci cand va fi langa tn vei putea cantarii situatzia mai bn..cum iti e cu el...si te vei gandii cum va fi fara el ;) distantza e de vina ;)
Ameelya
Postat pe 13 Iulie 2009 22:29
De la: Ameelya, la data 2009-07-13 22:29:22so ...ideea e ca u esti apropiata de psihicul l lui dar nu si de fizicul lui (nu ma refer l cum arata) dar asa...sa te tina de mana,in bratze etc :)...atunci cand va fi langa tn vei putea cantarii situatzia mai bn..cum iti e cu el...si te vei gandii cum va fi fara el ;) distantza e de vina ;)
eee ...multumesc mult pt asta...cand am citit ce ai scris miam amintit de putinele momente pe care leam trait impreuna... ce frumos mai era... la el nu imi place k nu are un viitor sigur...cu parintii lui nu vb pt k nu merita sa vb cu ei...studiile ...nu a terminat nici liceul din cauza tatalui sau... :| poate ca sunt putin egoista...
alisa1991
Postat pe 14 Iulie 2009 00:00
De la: alisa1991, la data 2009-07-13 21:56:42Am 18 ani (neimplinti :p) si am o asa-zisa relatie cu un baiat, de un an. Spun asa-zisa relatie pentru ca el este plecat in strainatate si nu stam prea mult timp impreuna...si totusi el a inceput de la o vreme sa vorbeasca prea mult despre viitor,despre casatorii si alte chestii la care eu nici nu vreau sa visez, si uneori ma sperie ,vorbeste prea serios. partea ce mai rea este ca el nu e genul de barbat cu care as vrea sa-mi traiesc restul vietii... de curand a primit o super-oferta de munca...care dupa parerea mea nu ar putea fi refuzata de niciun om "intreg la minte" si totusi el o refuza pentru a veni acasa...sa fie langa mn. Apoi peste ceva timp..cand isi va da seama ca nu avem o relatie asa cum ar fi vrut el...va regreta...ce se va intampla? intrearea asta ma framanta! nu sunt sigura de sentimentele mele...un lucru stiu sigur...nu (prea ) il iubesc , dar nu imi este nici indiferent...sunt confuza..ma scuzati...ce credeti ca ar trebui sa fac...? sa termin relatia asta fara viitor...sau sa continui si sa las destinul sa hotarasca?


Ce-ar fi sa-i spui deschis cum sta treaba ca sa nu rateze sansa care i s-a oferit.

Postat pe 14 Iulie 2009 13:48
sa nu iti pierzi timpul intr-o relatie care nu are viitor..
rahella
Postat pe 14 Iulie 2009 13:57
Ai grija sa nu se intoarca roata si sa fii tu cea care vei fi pusa pe ”asteptare” ! Tu sa incerci sa faci totul pt cineva si el nici macar sa nu-ti spuna ce crede si simte in legatura cu tine!
Ai macar demnitatea sa fii sincera cu el !
Nu rezolva situatia pt niciunul sa te ascunzi dupa deget!
kudikaroxi
Postat pe 14 Iulie 2009 14:11
Imagineazati ca esti pusa in aceasta situatie .printr-un concurs oarecare de imprejurari , ai castigat dreptul ca o banca
sa-ti verse in cont in fiecare dimineata 86.400 $ . trebuie sa respecti 2 reguli :
- ce n-ai cheltuit intr-o zi nu se adauga din ziua urmatoare , ci se pierde
- banca poate oricand sa se retraga fara nici un preaviz .
CE AI FACE CU ACESTI BANI ?
Aceasta banca este Timpul . in fiecare dimineata primesti 86.400 sec pe care poti sa le pui deoparte , odata trecuta ziua ele sunt definitiv pierdute . de aceea incearca sa le folosesti cat mai bine , facand viata cat mai frumoasa celor din jurul tau dar si viata ta , straduiestete ca fiecare secunda sa conteze , pt ca va fi astfel pirduta , iar banca poate in orice moment sa spuna ca nu mai este dispusa sa continue jocul.gandestete bine la acest mesaj .
ionutcristian
Postat pe 28 Iulie 2009 00:54
Pleaca la tara 2 zile,gandeste-te la ceea ce iti doresti pentru ca deja sti ce iti doreste el.Apoi comunica-i si lui,pt ca este pacat sa renunte la acea oferta de munca sa vina la tine si tu sa-l flituiesti.Fii sincera,nu-l minti ca vrei ceea ce vrea si el.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:24
Cat m-am schimbat in acesti 2 ani de cand am postat "chestia" asta :))
alisa1991
Postat pe 6 Februarie 2011 21:13
De la: alisa1991, la data 2011-02-06 21:13:19Cat m-am schimbat in acesti 2 ani de cand am postat "chestia" asta :))

te-ai mai ingrasat?
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 21:16
De la: alisa1991, la data 2011-02-06 21:13:19Cat m-am schimbat in acesti 2 ani de cand am postat "chestia" asta :))

ia zi! cum!?
pickard
Postat pe 6 Februarie 2011 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-mi un sfat 8 De la: miss_darine 22 Octombrie 2011 22:06
IMPOTRIVA CIPURILOR BIOMETRICE....SAU NU/>??? 21 De la: valita76 21 Aprilie 2009 15:05
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49
Eu nu inteleg ce se intampla de fapt..si ma gandesc poate ma ajutati voi.. 29 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 10:47
atzi face? 21 De la: yumalai 20 Mai 2009 19:12