Setari Cookie-uri

....Help!..Se merita sa incerc?

deci...eu am o relatie de 4 ani aproape...dar de 5luni de knd iubitul meu si-a luat permisu de conducere...ma cam neglijeaza...cei drept el lucreaza akum..transporta mobila...deci nu are program fix.....dar cand este cu mn mai mereu trebuie sa plece....abia daka stam jumatate de ora linistiti...insa cand este cu prietenii lui ...4-5ore nu trebuie sa plece nicaieri.....eu inka tin legatura cu fostu.....adika tin legatura....vorbim ...si el e la fel de suparat caci iubita lui a plekat in italia din iunie si de atunci nici de ziua lui nu l-a sunat ... si amandoi suntem suparati..si am vb sa ne intalnim .. si alaltaieri neam intalnit/...si el mi-a marturisit k eu as fi singura persoana alaturi de kre ar putea uita de ea....si ar avea nevoie sai fiu alaturi.,..si eu i-am zis ki pot fi alaturi k o amica..dar el mi-a cerut mai mult..khiar furandu-mi un sarut..si propunandu-mi sa avem o mika aventura...acum nu stiu.. ce sa fac..daca sa accept sau nu...caci eu de 5 luni de cand prietenul meu e ocupat....nu mai stiu ce-i aia dragoste sau altele.....si mai mult mie frik sa nu reinvie sentimenele mele pt fostu...


ce sa fac???am nevoie de sfatul vostru....sincer...
ah si nu vreau sa faceti misto de chestia asta..doar un sfat
aniela1990
Postat pe 8 August 2009 12:20
Ce-ar fi ca in acea jumatate de ora pe care o petreci impreuna cu iubitul tau.. sa-i spui ce te framanta? O sa-mi raspunzi ca ai facut asta deja. Nu, nu cred.. altfel nu erai aici. Prin urmare, spune-i si lui ce te doare, ce-ti doresti, intreba-l daca mai exista o relatie intre voi... s.a.m.d.

Fostul? Fii serioasa!! Ti-a spus ca vrea o aventura, nu? Daca esti de acord cu asta.. ok. Dar nu te astepta la mai mult.
rashela
Postat pe 8 August 2009 12:28
Eu zic sa nu iti complici si mai mult relatia actuala avand o aventura cu alt baiat. Incearca sa ii reinvii cumva focul pasiunii prietenului tau pt tine... incearca sa nu mai fii chiar asa dispobibila, fii si tu mai ocupata, iesi si cu prietenele tale... umple-ti timpul, nu sta sa il astepti doar pe el si sa te simti neimplinita cand el nu petrece destul timp cu tine.

Cat despre fostul, parerea mea este ca el cauta acum doar o aventuar ca sa isi satisfaca poftele sexuale si cel mai usor este cu o fosta, pe care deja o cunoaste si care ii poate pica mai usor decat o fata noua. Crede-ma ca stiu ce zic, cam toti barbatii procedeaza asa in situatii de acest gen: cauta vre-o fost de care sunt ei siguri ca mai simt ceva pt ei... nu te lasa prinsa in plasa lui, ai grija ce faci sa nu iti para rau mai tarziu.

Tine-ne la curent si bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 8 August 2009 12:32
De la: aniela1990, la data 2009-08-08 12:20:11deci...eu am o relatie de 4 ani aproape...dar de 5luni de knd iubitul meu si-a luat permisu de conducere...ma cam neglijeaza...cei drept el lucreaza akum..transporta mobila...deci nu are program fix.....dar cand este cu mn mai mereu trebuie sa plece....abia daka stam jumatate de ora linistiti...insa cand este cu prietenii lui ...4-5ore nu trebuie sa plece nicaieri.....eu inka tin legatura cu fostu.....adika tin legatura....vorbim ...si el e la fel de suparat caci iubita lui a plekat in italia din iunie si de atunci nici de ziua lui nu l-a sunat ... si amandoi suntem suparati..si am vb sa ne intalnim .. si alaltaieri neam intalnit/...si el mi-a marturisit k eu as fi singura persoana alaturi de kre ar putea uita de ea....si ar avea nevoie sai fiu alaturi.,..si eu i-am zis ki pot fi alaturi k o amica..dar el mi-a cerut mai mult..khiar furandu-mi un sarut..si propunandu-mi sa avem o mika aventura...acum nu stiu.. ce sa fac..daca sa accept sau nu...caci eu de 5 luni de cand prietenul meu e ocupat....nu mai stiu ce-i aia dragoste sau altele.....si mai mult mie frik sa nu reinvie sentimenele mele pt fostu...


ce sa fac???am nevoie de sfatul vostru....sincer...
ah si nu vreau sa faceti misto de chestia asta..doar un sfat



decizaia.. iti apartine.. tu.. de fapt ce vrei?!?! ai sa vezi ca o sai treaca faza cu "permisu"...daca neglijat e faptul ca nu stati mai mult de juma de ora linijtiti.. inainte cum stateati.. 2 ore?!. vezi. intereseaza`te sau bine. poate stii deja. cine sunt "prietenii lui" nu vreau sa fiu rautacioasa dar makar inka 2 ore in plus ar putea sta cu tine si nu cu prietenii. bineinteles si cu ei.. 2 ore.:). ajunge.:d. si treaba cu fostu? vrea aventura? sa te foloseasca ca sa uite de fosta si sa poata trece la alta mult mai repede. vrei sa fii un obiect? ca apoi tie iti reinvie sentimentele si el zice dupa ce a reusit ce a vrut. ms mult. next.:). deci. decizia ii apartine..bafta. si sa ne tii la curent.. ce decizie ai luat...:D
diidi
Postat pe 8 August 2009 12:32
decizita.. iti apartine. scuze:D
diidi
Postat pe 8 August 2009 12:33
va multumesc mult pt sfaturi..si nu m-ati judecat cum fac in mare parte pe forum unele persoane..ce-i drept eu il iubes pe iubitul meu ca pe ochii din cap..dar parca de 5luni sa te vezi kte o juma de ora de la jumatatea de zi rke o petreceam impreuna.....o jumatate de zi fericita pt aman2...e prea de tot..si prietenii lui...sunt pot sa zic de cel mai joasa speta..adica ei sunt tot ce inseamna un baiat ratat in viata....se drogheaza unii chiar....si o stiu ptk inainte k si eu vb cu ei... mi-au fact o "invitatie".....cu fostu nu ash vrea..sincer ... ptk il cunosc...stiu kt poate sa fie de sensibil..dar si de dur...adica ... nu vreau sa fiu folosita...azi am sa incerc sa dicut cu iubitul meu.... .sper sa iasa ceva......mai postez diseara sa va zic ce am rezolvat...va multumesc inka odata:*::*:*:*
aniela1990
Postat pe 8 August 2009 13:05
Mama ce urasc eu fazele astea cu fostii...
MrPig
Postat pe 8 August 2009 19:54
De la: MrPig, la data 2009-08-08 19:54:26Mama ce urasc eu fazele astea cu fostii...


De ce? Ai o jena?
pisicuta_trista
Postat pe 10 August 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ai vreun regret din trecut? Exista ceva ce ai fi vrut sa faci (sa zici) si nu ai facut? 46 De la: kudika098645 12 Ianuarie 2010 08:53
Adoptati un pufarin 3 De la: diana1981 29 August 2009 18:38
relatie la distanta 9 De la: Anelisze 27 Decembrie 2009 17:58
Nu ma descurc... 26 De la: krissy_3 20 Octombrie 2011 03:43
Mutatul impreuna 36 De la: kudika413356 17 Iulie 2011 00:31