Setari Cookie-uri

Denatureaza adevarul...

Chiar am nevoie de niste sfaturi , eu una nu mai stiu ce sa fac in relatia pe care o am. Sunt din nou cu primul meu prieten (barbat din viatza mea) dupa ce am stat impreuna doi ani si am fost despartiti 4 ani jumatate. Stiu k ma iubeste pentru k a facut multe lucruri sa imi demonstreze asta insa, tot timpul cand ne certam el denatureaza adevarul k sa pice el in picioare..., mai nou a ajuns sa ma jigneasca si sa imi reproseze de relatiile pe care le-am avut dupa ce ne-am despartit, iar de fiecare data cand ne certam imi scoate ochii cu relatiile mele (3 la nr.) ....Cantareste orice cuvant scot din gura si sa fereasca sfantul sa zic vre-odata ceva frumos de un alt barbat , cred k e in stare sa ma stranga de gat... Sunt sigura k nu e o relatie sanatoasa pentru mine fiindca e genul de barbat care incearca sa isi impuna propriile reguli cu fortza daca e nevoie..., Insa... se mai poate face ceva pentru aceasta relatie sau mai bine sa incerc sa imi vad de drumul meu ? VA MULTUMESC !!!
kudika007572
Postat pe 14 Iulie 2009 15:08
tu stii cel mai bine raspunsul......lasa-l ca nu are rost....iti place perioada asta?....cu reprosurile lui?, gandeste-te, cu cat lasi timpul sa treaca cu atat e mai rau, plus ca n-o sa rezisti prea mult langa el
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 15:12
buna,


in primul rand vreau sa-ti spun ca este o situatie de rahat

intrebarea mea este....care au fost motivele care au dus la despartire.....??

parerea mea este ca tu ai fost cu ideea sa va despartiti prima data si acuma doar ii este frica ca o sa faci la fel.


treb neaparat s vrb cu el si sa-l faci sa inteleaga ca daca ai ales sa va impacati e pt ca il iubesti si vrei sa va salvati relatia.
dar treb sa fie o discutie sincera pt ambii.

kkt
Postat pe 14 Iulie 2009 15:13
AM tot spus chestia de ma doare limba .CIORBA reincalzita nu mai are acelasi gust.DE ce tii sa faci aceeasi greseala?e evident ca relatia voastra n-a fost ok de prima data din moment ce s-a terminat.
Nu poti retrai trecutul ,mergi mai departe.Lasa-l sa se duca si sa nu-ti mai contabilizeze tie trecutul . Nu are dreptul sa -ti ceara socoteala.Lasa-l si fa-ti o alta relatie noua in care nu mai repeta greselile din trecut.

Postat pe 14 Iulie 2009 15:15
si eu am fost tentata sa incerc ceva cu prima mea iubire ,dar m-am oprit la tinp:omul dulce si dragalas pe care il iubisem nu mai exista de mult,probabil ca daca as fi insistat as fi descoperit ca nu mai era nimic din ceea ce imi doream de la el.

Postat pe 14 Iulie 2009 15:21
Ne-am despartit pentru k el nu locuia in acelasi oras cu mine, locuia si locuieste in Germania, iar distantza a facut mult rau relatiei noastra, acum o sa vina poate lume si o sa imi zica : " DACA IL IUBEAI IL ASTEPTAI" insa nu e chiar asa mai ales k l-am cunoscut la 16 ani.... L-am iubit sai ink il mai iubesc , toti acesti ani in care am fost despartiti am visat si am sperat k o sa fim din nou impreuna..., iar acum suntem..., dar ce folos daca si astazi cand am discutat cu el pe mess..., era atat de SEC...Offf, nu mai stiu pe unde sa imi scot camasa...
kudika007572
Postat pe 14 Iulie 2009 22:09
FAtuca draga ,tocmai ce spusei:tu il iubesti pe cel pe care l-ai cunoscut la 16 ani nu pe cel de acum.Te rog nu mai alerga dupa ce a fost,el nu mai e deloc cum era(dupa ce spui tu).Nu te mai zbate atat.Pun pariu ca daca tu nu ai mai face eforturile pe care le faci sa mentii o legatura intre voi el nu le-ar face nici atat cat faci tu. Lasa-l pe el sa se zbata ,incearca sa-l bati cu propriile arme.

Postat pe 16 Iulie 2009 08:17
Multumesc frumos Scorpio67 pentru tot ceea ce mi-ai scris, sa stii k ma ajuta mult in sensul k ma intaresc afirmatiile tale !!! Sa ai parte de tot ce e frumos pe lumea asta k sa mai poti ajuta cu sfaturi si pe altii....MULTUMESC
kudika007572
Postat pe 16 Iulie 2009 19:06
Prima iubire....hm, frumoasa, stiu....dar daca ramane la nivelul asta.
Deja intre timp nu mai e doar prima iubire.... Las-o asa cum era.....un vis frumos...
Niu e posibil sa se poarte cu tine urat de acum....iti imaginezi cum va fi cand relatia s-ar oficializa? Incearca macar sa-ti imaginezi....si inmulteste-o cu 10....
2007anna32
Postat pe 20 Iulie 2009 17:07
Asta este situatia dupa o despartire asa de lunga.Era de asteptat.Daca il vrei musai si nu are sens sa tot oscilezi, tb sa fii hotarata,atunci spera ca perioada asta va trece.Dupa niste ani impreuna,nu-ti va mai spune,iar mici reprosuri nu vor mai conta.

Postat pe 23 Iulie 2009 17:10
De la: kudika007572, la data 2009-07-14 15:08:52Chiar am nevoie de niste sfaturi , eu una nu mai stiu ce sa fac in relatia pe care o am. Sunt din nou cu primul meu prieten (barbat din viatza mea) dupa ce am stat impreuna doi ani si am fost despartiti 4 ani jumatate. Stiu k ma iubeste pentru k a facut multe lucruri sa imi demonstreze asta insa, tot timpul cand ne certam el denatureaza adevarul k sa pice el in picioare..., mai nou a ajuns sa ma jigneasca si sa imi reproseze de relatiile pe care le-am avut dupa ce ne-am despartit, iar de fiecare data cand ne certam imi scoate ochii cu relatiile mele (3 la nr.) ....Cantareste orice cuvant scot din gura si sa fereasca sfantul sa zic vre-odata ceva frumos de un alt barbat , cred k e in stare sa ma stranga de gat... Sunt sigura k nu e o relatie sanatoasa pentru mine fiindca e genul de barbat care incearca sa isi impuna propriile reguli cu fortza daca e nevoie..., Insa... se mai poate face ceva pentru aceasta relatie sau mai bine sa incerc sa imi vad de drumul meu ? VA MULTUMESC !!!


Mai bine un sfarsit groaznic,decat o groaza fara sfarsit !Crezi ca relatia va avea viitor,dak el va continua sa te abuzeze psihic si emotional la nesfarsit?dak o rupsesei cu el ,ce dak ai avut pe altcineva,ce,el a stat sfant pana ati reluat relatia?nu cred ! tu nu-i esti inferioara cu nimic,nu depinzi de el...nu te devaloriza sub nici o forma ! ai incredere ca vei gasi omul potrivit,ca sa poti avea o relatie armonioasa,nu sa iti creeze ,,domnul "o eterna stare de stres cu insinuarile lui,pe care ar fi bine sa si le ia in bagaje ,sa se duca in lumea mare si sa te lase in pace.Vei fi muuult mai linistita asa si iti vei putea face planuri in continuare pt viata ta...
lumimari
Postat pe 3 August 2009 19:21
Hmmm...deci el e inca in Germania , tot la distanta, pai nu aveti de gand sa faci cumva sa fiti impreuna? pe mess nu exista relatie , doar locuind cu cineva poti sa iti dai seama daca va intelegeti sau nu , poate asa termina si el cu geloziile gratuite. Si ai grija ca el ti-a cam gasit punctul slab , tu cedezi de fiecare data si el iese nesifonat. Mai pune si tu piciorul in prag cateodata
Lorena26
Postat pe 3 August 2009 21:30
Lorena26
Postat pe 4 August 2009 00:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog, am nevoie de ajutoru`l vostru 25 De la: anissya 21 Ianuarie 2010 18:07
nu stiu daca se mai merita! 13 De la: kudika313344 15 August 2010 00:23
ce parere aveti despre o relatie intre 2 fete? 343 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
SEMNE; COINCIDENTE SAU DOAR IMAGINATIA MEA??? 15 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 15:45
iubesc doi barbati.pe care sa-l aleg? 30 De la: emilia84 12 Ianuarie 2009 18:48