Setari Cookie-uri

ce ne facem cu parintii?

am si eu o intrebare:Dprietenul meu are 23 ani iar eu am 17 mama mea nu il vrea deloc,spune k nu e pt mn ,si nu il suporta....chiar daca nu l-a vazut niciodata la fata..pur si simplu nu il vrea doar pt faptu k are 23 ani si cateva tatuaje pe mana..nu stiu ce sa ma mai fac nu e pt prima data cand imi face asa..ultima oara nu m-a lasat pana nu m-am despartit de acea persoana.chiar nu mai vreau sa fac chestia asta..ce pot face in cazul asta......
dudu1992
Postat pe 14 Iulie 2009 16:44
sa discutzi cu mama ta...si sa o faci s ainteleaga ca...e alegerea ta..si k u tii la el...:)..si k dak are niste tatuaje asta nu inseamna k nu e om...si propune i s ail cunoasca..poate va fii impresionata:)
ancutzsweet
Postat pe 15 Iulie 2009 00:24
De la: bursuka, la data 2009-07-14 16:44:09am si eu o intrebare:Dprietenul meu are 23 ani iar eu am 17 mama mea nu il vrea deloc,spune k nu e pt mn ,si nu il suporta....chiar daca nu l-a vazut niciodata la fata..pur si simplu nu il vrea doar pt faptu k are 23 ani si cateva tatuaje pe mana..nu stiu ce sa ma mai fac nu e pt prima data cand imi face asa..ultima oara nu m-a lasat pana nu m-am despartit de acea persoana.chiar nu mai vreau sa fac chestia asta..ce pot face in cazul asta......


Nu ne-ai spus insa ce parere are tatal tau despre baiat. Daca parintii tai sunt despartiti, e posibil ca mama ta sa se teama pentru tine, pur si simplu din prea multa dragoste ... o teama fireasca avand in vedere varsta pe care o ai. Si mai ales fiindu-ti si mama si tata. Nu stiu ce relatie ai cu ea... Stai mai des la povesti, intreab-o de prima ei iubire, cum a fost... ce simtea.. Cand un parinte retraieste adolescenta alaturi de fiu / fiica... poate intelege mai usor ce simte copilul.. si, daca este o teama nejustificata.. poate ceda.
rashela
Postat pe 20 Iulie 2009 07:57
De la: bursuka, la data 2009-07-14 16:44:09am si eu o intrebare:Dprietenul meu are 23 ani iar eu am 17 mama mea nu il vrea deloc,spune k nu e pt mn ,si nu il suporta....chiar daca nu l-a vazut niciodata la fata..pur si simplu nu il vrea doar pt faptu k are 23 ani si cateva tatuaje pe mana..nu stiu ce sa ma mai fac nu e pt prima data cand imi face asa..ultima oara nu m-a lasat pana nu m-am despartit de acea persoana.chiar nu mai vreau sa fac chestia asta..ce pot face in cazul asta......


gaseste-i ci lui maica ta unul
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 08:04
parintii sunt intotdeauna protectivi si pt tn e posibil sa nu fie bun niciunul cu atat mai putin unul care are tatuaje
yumy
Postat pe 20 Iulie 2009 08:17
avind in vedere ca esti minora mi se pare normal sa nu fie de acord. trebuie sa iti asculti parintii. inca mai ai cas la gura asa ca stai cuminte
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 08:31
De la: softexia, la data 2009-07-20 08:31:08avind in vedere ca esti minora mi se pare normal sa nu fie de acord. trebuie sa iti asculti parintii. inca mai ai cas la gura asa ca stai cuminte



LA 17 ANI MAI ESTE MICA?
tu ce faceai la varsta asta?si cat de mult conteaza un tip care are tatuaj,cat de mult il diferentiaza fata de alti boys?
un tatuaj ti-l faci pt ca vrei sa experimentezi ceva nou,te atrage.....
nu te face un om brutal,rau....care nu e demn....
iar parintii prea protectori ajung sa isi vada copilele plecata de acasa.....sau mai e o vorba "va pleca ,ca vaca spre primul bou"
so.......e mica?
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 08:43
heaven_2906 tu la 17 ani te considerai mare? matura? cu experienta in relatii? poate faceai ceva ce nu stim noi. nu are treaba cu tatuajele ci cu virsta ei si lipsa de cunoastere
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 08:58
De la: softexia, la data 2009-07-20 08:58:36heaven_2906 tu la 17 ani te considerai mare? matura? cu experienta in relatii? poate faceai ceva ce nu stim noi. nu are treaba cu tatuajele ci cu virsta ei si lipsa de cunoastere

Care "noi"?? Cati scriu de pe contul tau? Ca pe mine una.. zau, ca nu ma intereseaza ce face havean in intimiattea ei.
Cat despre fata asta de 17 ani, daca luna asta impliniste 18 ani, prin umrare devine majora (lucru adus in dicutie de tine in prima postare).. sa inteleg ca ii vei spune: Esti majora, fa ce vrei ca doar raspunzi pentru faptele tale..???
rashela
Postat pe 20 Iulie 2009 09:02
De la: softexia, la data 2009-07-20 08:58:36heaven_2906 tu la 17 ani te considerai mare? matura? cu experienta in relatii? poate faceai ceva ce nu stim noi. nu are treaba cu tatuajele ci cu virsta ei si lipsa de cunoastere



da cred ca e mare dar fara experienta....
si stii dc?
ca vad la tv cazuri in care fete de 12-14 nasc......sau fug cu diversi barbati....fara sa aiba habar de nimic,de aceasta viata plina de lighioane....
crezi ca daca maica -sa o tii in frau ea se va destepta?
nu......un copil ca sa nu calce stramb sau sa fuga cu primul neavenit.....trebuie lasat liber,sa ia singur decizii,sa existe comunicare intre parinte si copil.......
doar asa va sti ce e bine sau rau pt el....nu ca iti impune parintele....pt ca mai rau te aventurezi si te incapatanezi....
si ca sa stii la 17 invatam....ma interesa scoala si atat,noroc ,ca am avut o mama -prietena.....baietii nu era ceva prioritar pt mine.......
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:03
aaaaaaaa.............si deja la varsta de 16 ani ai discernamant.....
ca sa evoluam trebuie sa stim ca generatia noastra nu mai exista ,vin alte generatii cu alte conceptii despre viata....despre orice.....
nu deveni un marmalac ........daca ai avea copiii i-ai tine in frau?
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:06
Dupa parerea mea.. a te culca cu tot cartierul nu inseamna a capata experienta in relatii.
Si nicio mama nu va spune copilului sau, mai cu seama daca este fata... "Da´, du-te draga si tu, da-o cuiva ca a venit timpul.." La 17 ani poate e timpul sa capeti ceva experienta... N-are absolut nicio relevanta ca ai 18 ani... si te numesti major. Tot cas la gura se cheama ca ai daca ai stat doar in casa...
Cum ramane cu virgina la 25 de ani? Cata experienta are?
rashela
Postat pe 20 Iulie 2009 09:11
rashela. calm. fara agitatie. "noi" fiind cei care citesc. ce nu te intereseaza poate interesa pe altii.
in mod normal dupa 18 e majora. pina una alta tatuatul de 23 ar putea intra la pirnaie pt corupere de minori. nu o zic eu ci legea
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 09:12
prietenul tau este mai in varsta cu un an decat mine si cu toate astea eu nu m as implica intr o relatie cu o pustoaica de 17 ani. De fapt ce vrea el de la tine? Din punct de vedere juridic,el face corupere de minori,in concluzie poate fi inchis. Din punct de vedere moral,eu cred ca si el a ramas undeva la o varsta apropiata de 17 ani,poate traieste inca in trecut sau are ceva boli mintale. Alti barbati de varsta lui au copii sau se casatoresc. Nu te acuz ca te nu ai discernamant, il acuz pe el ca desi are 23 de ani nu judeca si nu consientizeaza gravitatea situatiei.
poker_shark
Postat pe 20 Iulie 2009 09:12
De la: softexia, la data 2009-07-20 09:12:14rashela. calm. fara agitatie. "noi" fiind cei care citesc. ce nu te intereseaza poate interesa pe altii.
in mod normal dupa 18 e majora. pina una alta tatuatul de 23 ar putea intra la pirnaie pt corupere de minori. nu o zic eu ci legea

in primul rand nu se culca ,cu el....
doi......depinde daca se confirma ca ea are discernamant nu face nici-o puscarie...
3.....ce treaba am eu cu tipa?.........nu sunt minora
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:14
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 09:03:44da cred ca e mare dar fara experienta....
si stii dc?
ca vad la tv cazuri in care fete de 12-14 nasc......sau fug cu diversi barbati....fara sa aiba habar de nimic,de aceasta viata plina de lighioane....


si? ce ai invatat? asta iti arata clar ca daca un parinte nu isi indruma copilul corect poate sa o ia pe cai gresite
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 09:16
De la: razvan_rzv, la data 2009-07-20 09:12:26prietenul tau este mai in varsta cu un an decat mine si cu toate astea eu nu m as implica intr o relatie cu o pustoaica de 17 ani. De fapt ce vrea el de la tine? Din punct de vedere juridic,el face corupere de minori,in concluzie poate fi inchis. Din punct de vedere moral,eu cred ca si el a ramas undeva la o varsta apropiata de 17 ani,poate traieste inca in trecut sau are ceva boli mintale. Alti barbati de varsta lui au copii sau se casatoresc. Nu te acuz ca te nu ai discernamant, il acuz pe el ca desi are 23 de ani nu judeca si nu consientizeaza gravitatea situatiei.


hellooooooooo..............cati barbati au relatii cu fete de 16-17 ani?
voi ganditi acum?
daca tu nu ai avut asta nu inseamna ca nimeni nu are dreptul....sau ti se pare batran?
v-ati ticnit rau de tot..............
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:16
De la: softexia, la data 2009-07-20 09:16:05
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 09:03:44da cred ca e mare dar fara experienta....
si stii dc?
ca vad la tv cazuri in care fete de 12-14 nasc......sau fug cu diversi barbati....fara sa aiba habar de nimic,de aceasta viata plina de lighioane....


si? ce ai invatat? asta iti arata clar ca daca un parinte nu isi indruma copilul corect poate sa o ia pe cai gresite

si dc e de vina tipa ca are o rel cu unu.....aaa..........nu mai specifica ,cu tatuaj....nu are relevanta.....
mai bine masa sa comunice cu ea.....sa ii de-a sfaturi nu sa ii impuna ,pt ca nu rezolva nimic.....
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:17
heaven dar fapta in sine e grava. tipa are 17 ani,nu e majora. discernamantul n are nicio treaba pentru ca se va dovedi daca asa vrea ea
poker_shark
Postat pe 20 Iulie 2009 09:18
Acei barbati de care imi povestesti tu sunt pedofili. Singura fata minora cu care am avut o relatie a fost o colega de liceu cu care eram in clasa. Si nici eu nu eram major,apropo
poker_shark
Postat pe 20 Iulie 2009 09:20
De la: razvan_rzv, la data 2009-07-20 09:18:18 heaven dar fapta in sine e grava. tipa are 17 ani,nu e majora. discernamantul n are nicio treaba pentru ca se va dovedi daca asa vrea ea


cum spuneam
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:20
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 09:14:41in primul rand nu se culca ,cu el....
doi......depinde daca se confirma ca ea are discernamant nu face nici-o puscarie...
3.....ce treaba am eu cu tipa?.........nu sunt minora


stiu. nu se culca cu el. ala de 23 vrea sa ii arate tatuajul mai de aproape

nu ai nici o treaba cu tipa. acum te-ai maturizat. eteee. te-ai desteptat si iti faci de cap
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 09:20
Fiti oameni buni seriosi cu coruperea de minori! Cititi textul legii mai bine...
NICI NU POATE FI VORBA DE ASA CEVA IN CAZUL DE FATA!!!
rashela
Postat pe 20 Iulie 2009 09:21
De la: razvan_rzv, la data 2009-07-20 09:20:05Acei barbati de care imi povestesti tu sunt pedofili. Singura fata minora cu care am avut o relatie a fost o colega de liceu cu care eram in clasa. Si nici eu nu eram major,apropo


nu mai stim sa facem dif dintre o relatie frumoasa si una perversa.....
ce treaba o avea puscaria ......habar nu am.....
dar stiu ca fata vrea sa devina un pic mai libera ......si masa fiind o femeie conservatoare nu o lasa.....cum se va termina?
ori se marita cu 1 neavenit......ori se complace in aceasta situatie
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:21
De la: softexia, la data 2009-07-20 09:20:26
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 09:14:41in primul rand nu se culca ,cu el....
doi......depinde daca se confirma ca ea are discernamant nu face nici-o puscarie...
3.....ce treaba am eu cu tipa?.........nu sunt minora


stiu. nu se culca cu el. ala de 23 vrea sa ii arate tatuajul mai de aproape

nu ai nici o treaba cu tipa. acum te-ai maturizat. eteee. te-ai desteptat si iti faci de cap


suferi.......sa dau un tratament?.....gratis de altfel.....
omule m-am maturizat inca de cand eram minora....ca vad ca iti place acest termen......
si daca i-l arata tatuajul ce?
frate dar incuiat la minte esti...sau sora?
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:23
Eu sunt si tatic apropo. Din fericire nu am o fata. Dar ca parinte,copila measa si o puna cu un magar imputit de 23 de ani care ar trebui sa o arda cu baietii la o bere sau prin cluburi cu studente din Regie....
poker_shark
Postat pe 20 Iulie 2009 09:24
heaven_2906 pina una alta sa te vad pe tine ce o sa faci cind o sa ai copii. dupa cum te vad aici cred ca o sa fi super aspra. intre timp dam din gura ca e usor
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 09:24
De la: softexia, la data 2009-07-20 09:24:17heaven_2906 pina una alta sa te vad pe tine ce o sa faci cind o sa ai copii. dupa cum te vad aici cred ca o sa fi super aspra. intre timp dam din gura ca e usor


ce repede ma analizasi?
nu dam din gura....ci scriem....
esti parinte asa cum au fost si ai tai......deci......
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 09:25
Eu cred ca tipa nu ne-a spus toate datele problemei si in plus, mi se pare normal ca mama ei sa fie ingrijorata, sa nu o lase, nu neaparat pt ca are ala tatuaj, dar este norma sa fie protectoare,, probabil ca nu vrea ca tipul ala mai mare sa isi bata joc de fata ei. Este normal ca parintii sa fie protectori, uneori exagereaza pt ca vor sa evite ca odraslele lor sa sufere...si deh, nu ai ce sa le faci

Postat pe 20 Iulie 2009 09:29
De la: Lilith123, la data 2009-07-20 09:29:22Eu cred ca tipa nu ne-a spus toate datele problemei si in plus, mi se pare normal ca mama ei sa fie ingrijorata, sa nu o lase, nu neaparat pt ca are ala tatuaj, dar este norma sa fie protectoare,, probabil ca nu vrea ca tipul ala mai mare sa isi bata joc de fata ei. Este normal ca parintii sa fie protectori, uneori exagereaza pt ca vor sa evite ca odraslele lor sa sufere...si deh, nu ai ce sa le faci

Ai dreptate,insa fatuca asta nu intelege.

Auzi mai fata? prietenul dau nu are si pierce-uri?
poker_shark
Postat pe 20 Iulie 2009 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atunci cand iubesti si nu esti iubita...s-au macar asa crezi... 18 De la: one_size 23 Martie 2010 14:47
TRAIESC O IUBIRE IMPOSIBILA,AJUTATI-MA VA ROG CU UN SFAT 27 De la: cristinxxx 22 Iunie 2011 20:42
Destinul ne-a unit...si parca tot destinul ne desparte... 13 De la: Kudika228 9 Octombrie 2009 16:43
o intrebare 2 De la: Ionyssa 24 Februarie 2011 19:54
?ha 3 De la: kudika_5546 22 Aprilie 2012 23:31