Setari Cookie-uri

este foarte rece,cred ca vrea sa ne despartim

buna,am si eu o problema.sunt cu un baiat de un an jumate.a fost dragoste l prima vedere.imi spunea k sunt totul pt el.am devenit dependenta d el.il iubesc enorm,este totul pt mn.dar d cva timp tot avem certuri si de fiecare data knd ne certam isi da comm p hi5 cu fostele lui,se intanleste cu ele(el spune k nu au facut nik,doar au vb).am vazut si msg p tel lui...ii zicea uby uneia(mi.a zis k asa isi zic ei k nu inseamna nik)...mi.a spus k au fost lukruri facute la nervi...si de atunci nu mai am inkredere deloc in el...am devenit foarte geloasa,ma sup din orice...d kurand iar ne.am certat...iar era rece...iar comm p hi5,tel ocupat mereu...ne.am impacat...cik...si i.am cerut parola de la mess...logik k i.ar si.a schimbat.o...dar aqm nu mai vrea sa mi.o dea...a zis k nu o sa mai intru niciodata p id lui...mi.a zis sa am inkredere k o sa fie totul bn...a zis k imi da parola dar dk nu gasesk nimik ne despartim...aqm se comporta rece q mn...il iubesk mult si nu ma vad fara el...simt k mor fara el...c pot fc?ajutati.ma va rog.scz dk am skris gresit...
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:11
ce varste aveti?
Elida
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:14
Amandoi 20 ani...
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:15
culmea...am gasit p google,tot asa un forum und o fata spunea k este q un baiat,bla bla,k se iubesk...dar el vb q o tipa p mess.are poze q ea.tipa cik s.a despartit d el,apoi el nu a kautat o kteva zile apoi a venit plangand l ea...ea este fosta lui pr d aqm 1an jum q kre vb knd ne certam...mi.am dat seama dupa tipa q kre avea el poze ji dupa id ei...nuj c sa mai zic...doar k il iubesk mult,dar ma doare ji mai mult
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:22
faptul ca-i stii parola de mess nu inseamna ca el o sa se schimbe.
la 20 de ani e normal sa mai intalniti si alte persoane.
crede-ma , am trecut prin asta. stiu ce vorbesc
daca se intalneste si cu altele si e rece cu tine,dovedeste clar ca priveste relatia cu tine foarte superficial.
nu vreau sa te superi, vreau sa te fac sa intelegi ca meriti mai multa consideratie si atentie din partea unui barbat
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:37
nu vreau sa il pierd...poate dk as fi ji eu rece,oare s.ar schimba sit!.. :((
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:48
uite ce cred eu. da dovada de maturitate, cel putin tu.
Vorbeste, discuta calm cu el, explica-i ce anume iti place la el, dar si ce te deranjeaza.
nu te certa cu el, cum am spus, fii foarte calma. Explica-i cat suferi tu de mult cand vezi ca tine legatura cu fostele. Arata-i ca ai incredere si renunta la stupizenia de a-l controla-ma refer la parole,etc-
Daca nici atunci nu se va schimba situatia, atunci stii ca nu merita efortul, si pana la urma se va ajunge tot aici.
Daca abordezi raceala, exact asta ai sa primesti in schimb. Nu e o idee geniala.
Bafta
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:55
Am avut diskutii d genul,dar l urmatoarea cearta facea l fel...ma debusolat complet,niciodata nu m.am simtit asa iubita ji aqm ...aqm ma simt un nimeni...fara el...nu stiu c sa mai fac...nu krd k as putea trai fara el
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:03
Lasa-ma sa-ti spun ceva despre iubire. A iubi pe cineva nu inseamna a nu putea trai fara el. Asta nu e iubire, se numeste dependenta.
Doi oameni se iubesc, atunci cand pot trai unul fara celalalt, dar aleg sa traiasca impreuna.
Vezi diferenta???
Zici ca nu poti trai fara el....asa poti trai?? Poti trai cu suspiciuni in suflet si cu neincredere????
Simti ca atata meriti doar????? Nu meriti mai mult de atat???
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:09
Atunci cum sa scap de aceasta dependenta?
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:12
Esti tanara,si ai toata viata in fata!!
Nu meriti tu oare un barbat care sa te alinte, sa-ti vorbeasca frumos, pt tu care tu sa insemni mai mult ca orice???
Tu esti stapana vietii tale. TU trebuie sa iei hotarari pt tine, nu altii.
Nu te lasa calcata in picioare, deoarece cand ai facut asta se duce naibii si respectul.
Gaseste-ti ceva de facut, niste preocupari, nu-l cauta atat de des, fa-l sa inteleaga ca esti puternica si poti sa-ti vezi de viata si fara el, daca nu e in stare sa se comporte cu tine asa cum meriti.
Stiu ca pare greu, dar, crede-ma pe cuvant, poti mai mult de atat!!!!!!!
Eu am incredere in asta
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:20
el a fost acel barbat...pana aqm...si imi doream sa fie el pana l sf vietii...stiu k suna copilaresc...dar,facusem planuri d viitor,am facut atate lucruri minunate impreuna...nu vreau sa il pierd,nu mai stiu c sa fc...stau ji ma gandesk:oare cum s.a ajuns aici?...ji sunt ferm convinsa k nu ma va mai iubi nimeni k el...ji nici eu nu o sa mai pot iubi vreodata :((((((((
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:28
Ti-ai dat singura raspunsul, insa tu nu vezi asta. Ai dreptate "A FOST". E un capitol din viata ta. O sa vezi cate are viata de oferit si toate astea or sa ti se para hilare.
Nu exista sa nu mai poti iubi. Te poti indragosti si la 40 , 50 de ani, d'apoi la 20.
Fii serioasa. Meriti altceva. Crede-ma.
Ce-i al tau e pus deoparte. Doar nu crezi ca se sfarseste viata acum. O sa treaca asta, si or sa vina altele mult mai grave. Ai sa vezi tu.
Succes in actiunile tale, si nu uita, meriti altceva, nu raceala si indiferenta
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:58
De la: lidiaxgx, la data 2009-01-25 18:58:52Ti-ai dat singura raspunsul, insa tu nu vezi asta. Ai dreptate "A FOST". E un capitol din viata ta. O sa vezi cate are viata de oferit si toate astea or sa ti se para hilare.
Nu exista sa nu mai poti iubi. Te poti indragosti si la 40 , 50 de ani, d'apoi la 20.
Fii serioasa. Meriti altceva. Crede-ma.
Ce-i al tau e pus deoparte. Doar nu crezi ca se sfarseste viata acum. O sa treaca asta, si or sa vina altele mult mai grave. Ai sa vezi tu.
Succes in actiunile tale, si nu uita, meriti altceva, nu raceala si indiferenta
multumesc mult d tot pt sfaturi si sper k si u sa ai parte in viata,de toate rsp d kre ai nevoie
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:12
da,multumesc. mizez pe asta.
si eu trec printr-o perioada nasoala,in care trebuie sa iau decizii vitale,care influenteaza viata mai multor persoane.deci, stiu ca e greu
Ai grija de tine si tine-ma la curent, ok?
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:23
Da...ms pt tot
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:36
ooooffff iubirea asta...da stiu cum e am trecut si eu prin asta si la fel am crezut ca viata mea nu va avea nici un sens fara el si bla bla bla...eu nu vreau sa te sfatuiesc sa te desparti de el...analizeaza stiuatia bine vezi unde ai gresit tu si unde a gresit el...incearca sa vb cu el foarte clar, calm si deschis...fara stres ia ti timp....nu tr sa o faci neaparat acuma ...fa te ca ai uitat putin cele intamplate si fi asa cum ai fost inainte...asta pt a se mai linisti putin aplele intre voi...dupa revino la problema ta....tr sa fii foarte calma si sa incepi o discutie placuta (adica beti un ceai sau ce va place voua mai mult sau eventual uitativa la un film inainte care are oarecum tematica voastra) asta pt a nu fugi de discutie sa intre pe hi5..:P si dupa dicutati despre film si faci o trecere usoara la problemele voastre...lasa l sa si spuna parerea asculta ca asa vei invata multe depsre el si l vei intelege de ce fuge pe hi5 sau cu altele, il vei cuoaste mai bine, spuneti parerea si nepalcerile dar calda nu fi rece...si asteapta sa vezi ce se intampla dupa aceasta discutie (in cazul in care veti reusi sa o aveti)... vezi daca incearca sa schimbe ceva la el,sa nu i ceri totul deodata ..iati timp o luna de ex.sa vezi evolutia lui... si ai grija ca si tu ai ceva de schimbat la tine...presupun ca si el are neplaceri...sa nu faci gresala sa i ceri lui cerul pe pamant si tu sa ramani la fel....daca chiar nu da nci un rezultat at e naspa ...va tr sa l lasi pt ca oadata si oadata se va intmapla asta...cel mai curajos va pleca...
na ja ..mula bafta si nu te intrista...stii vorba aia nu plange ca s a terminat, zambeste ca s a intamplat!
liza1370
Postat pe 17 Februarie 2009 21:21
Uita-l draga . Nu te iubeste . cauta-ti fericirea in alta parte . Ia fii mai atenta in jurul tau nu cumva iti place si tie cineva si lasa-l pe fustangiul asta.
nocturnalia
Postat pe 14 Mai 2009 15:27
hellow...am km lipsit...atat de mult inkat am uitat si parola de la cont..asa k mi-am faqt altul...asa k bebel mik..tot eu sunt...am faqt o greseala...ne am impakat...dar dupa qm vedeti nu a durat mult...qm spunea cineva mai sus...cel mai curajos va plecat...nu am fost eu...nu pot spune k imi pare rau...motivul..pff.nu ar fi unul...doar el le stie...eu am ramas doar cu multe intrebari si nici un raspuns...c pot spune...d kte ori citem sfaturile voastre,imi spuneam ok p mom,dar mai inkolo ziceam...deh...poate el este o exceptie...uite k nu a fost,iar timpul si-a spus cuvantul....dar de data asta este definitiv...doare...dar nu asa de tare k l inceput...stiu k a fost decizia lui si o respect...vroiam sa va multumesc enorm pt sfaturi......
annna_annna
Postat pe 21 Iunie 2009 01:16
Daca ceea ce face el crezi ca se numeste iubire, atunci fii sigura ca vei utea gasi pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat, in care sa poti avea incredere deplina, fara parole de mess si conturi de hi5.
Atata timp cat el vorbeste cu toate acele fete, iar cu tine este rece precum ai spus, te ignora, va certati atat de des, trebuie sa intelegi ca nu e facut pentru tine.
Ar putea fi dor o perioada prin care trece si sa zicem ca ai atsepta in sepranta ca el se va schimba.
Daca dureaza insa de ceva vreme, atunci cel mai bun lucru dupa parerea mea e sa te desparti de el, inainte sa o faca primul, caz in care vei suferi mult mai mult.
Nu cred ca merita sa te tii de o relatie in care suferi si el nu da nici un semn ca ar vrea sa se schimbe.
Laramies
Postat pe 21 Iunie 2009 10:11
De la: justcryforme, la data 2009-01-25 15:11:52buna,am si eu o problema.sunt cu un baiat de un an jumate.a fost dragoste l prima vedere.imi spunea k sunt totul pt el.am devenit dependenta d el.il iubesc enorm,este totul pt mn.dar d cva timp tot avem certuri si de fiecare data knd ne certam isi da comm p hi5 cu fostele lui,se intanleste cu ele(el spune k nu au facut nik,doar au vb).am vazut si msg p tel lui...ii zicea uby uneia(mi.a zis k asa isi zic ei k nu inseamna nik)...mi.a spus k au fost lukruri facute la nervi...si de atunci nu mai am inkredere deloc in el...am devenit foarte geloasa,ma sup din orice...d kurand iar ne.am certat...iar era rece...iar comm p hi5,tel ocupat mereu...ne.am impacat...cik...si i.am cerut parola de la mess...logik k i.ar si.a schimbat.o...dar aqm nu mai vrea sa mi.o dea...a zis k nu o sa mai intru niciodata p id lui...mi.a zis sa am inkredere k o sa fie totul bn...a zis k imi da parola dar dk nu gasesk nimik ne despartim...aqm se comporta rece q mn...il iubesk mult si nu ma vad fara el...simt k mor fara el...c pot fc?ajutati.ma va rog.scz dk am skris gresit...

BUNA DIMINEATA, TUTUROR, DAR MAI ALES TIE, COPILA "NEDUMERITA" ! DACA SI RELATIA VOASTRA ESTE ATAT DE ..."ELIPTICA", PRECUM SCRIEREA TA PE ACEST TOPIC, NU MA MIRA CA NU PREA AVETI CE VA SPUNE .... ADICA VOI, DOI TINERI, ZDRAVENI SI FRUMOSI, NU AVETI ALTCEVA MAI BUN DE FACUT DECAT SA STATI PE NET ? SI IN LOC SA VA UMPLETI CASA DE IUBIRE, VA CIONDANITI PENTRU ... CINE CU CINE VB PE Hi5 ? OI, DOAMNE, SA AM EU ACUM 20 DE ANI, AS RUPE INCALTARI PE ALEILE PARCURILOR, M-AS BALACI IN MARE SAU LA STRAND, M-AS LASA FURATA DE RITMURI AMETITOARE LA DISCOTECA, IAR IN WEEK-END, NU AR EXISTA CARARE DE MUNTE NEBATUTA .... PREIA TU INITIATIVA - DACA IL IUBESTI PRECUM SPUI - SI SCHIMBA STILUL VOSTRU DE VIATA: MAI PUTIN INTERNET SI MAI MULTA NATURA ! SI NU MAI FI ASA SUSPICIOASA ... EL SIMTE NEVOIA DE A STA DE VORBA CU CINEVA, CU O FATA CHIAR, DE CE NU ?! DE CE NU AI FI TU ACEEA, DAR OCHI IN OCHI, MANA-N MANA, INIMA LANGA INIMA ....DECI, IUBITI-VA, DAR MAI PUTIN ...VIRTUAL ! TOATE CELE BUNE SI SUCCES !

DRAGOBETE
Postat pe 21 Iunie 2009 10:34
relatia s-a terminat,asta a fost alegerea lui....multumesc pt sfaturi...dar am incercat atatea trucuri si atatea....nush...nici unul din acele lucruri nu a mers....am incercat atatea...dar se pare k nu a meritat...eu am revenit p forum k sa va pov deznodamantul acestei relatii si sa va multumesc pt sfaturi...
annna_annna
Postat pe 21 Iunie 2009 13:33
De la: annna_annna, la data 2009-06-21 13:33:12relatia s-a terminat,asta a fost alegerea lui....multumesc pt sfaturi...dar am incercat atatea trucuri si atatea....nush...nici unul din acele lucruri nu a mers....am incercat atatea...dar se pare k nu a meritat...eu am revenit p forum k sa va pov deznodamantul acestei relatii si sa va multumesc pt sfaturi...



app...aseara am aflat raspunsul l toate intrebarile mele...dar nu de la el....citez:"mai am de copilarit"....deci ii era frik de o rel serioasa,nush c sa zic...dar aqm am raspunsul l toate intrebarile mele si am ajuns la concluzia k nu merita sa ma mai agit....trebuia sa fiu mai atenta la inceput knd de fiecare data knd ne certam se ducea la alta...primele semne sunt cele mai importante,dar se pare k dragostea e oarba....c pot sa zic....mai bn aqm,dkt mai tarziu...;)
annna_annna
Postat pe 21 Iunie 2009 13:38
imi pare rau ca iti dau o veste proasta.
dar hai sa te intreb ceva si te rog sa fii tu sincera cu tine insuti: preferi sa se desparta el de tine, tu sa plangi, sa il implori sa te accepte, sa nu plece, sa i te tarasti la picioare, sau preferi sa fii tu cea cu DEMNITATE, cea care pleaca si nu se uita inapoi, cea puternica. ai putina deminitate, fato, nu se moare din asta, iar daca rupi tu relatia asta, care iti face doar rau, o sa te simti mai bine, mai tarziu, cand iti va fi trecut. iar el o sa te respecte mai mult pentru puterea ta, pentru DEMNITATE, pentru faptul ca l-ai bagat in pi*** ma-sii. nu te ajuta cu nimic in viata daca te tarasti dupa el, ca de lasat tot o sa te lase pana la urma. macar sa fii tu cea care nu il mai vrea. nu avea incedere in el cand zice ca totul ca fi bine. cand adica, va fi bine? dupa ce isi face el mendrelele cu toate fostele? fii atenta!
kudika004036
Postat pe 22 Iunie 2009 11:44
De la: kudika004036, la data 2009-06-22 11:44:32imi pare rau ca iti dau o veste proasta.
dar hai sa te intreb ceva si te rog sa fii tu sincera cu tine insuti: preferi sa se desparta el de tine, tu sa plangi, sa il implori sa te accepte, sa nu plece, sa i te tarasti la picioare, sau preferi sa fii tu cea cu DEMNITATE, cea care pleaca si nu se uita inapoi, cea puternica. ai putina deminitate, fato, nu se moare din asta, iar daca rupi tu relatia asta, care iti face doar rau, o sa te simti mai bine, mai tarziu, cand iti va fi trecut. iar el o sa te respecte mai mult pentru puterea ta, pentru DEMNITATE, pentru faptul ca l-ai bagat in pi*** ma-sii. nu te ajuta cu nimic in viata daca te tarasti dupa el, ca de lasat tot o sa te lase pana la urma. macar sa fii tu cea care nu il mai vrea. nu avea incedere in el cand zice ca totul ca fi bine. cand adica, va fi bine? dupa ce isi face el mendrelele cu toate fostele? fii atenta!
asa e....adevarul doare...dar iti dau dreptate....oriqm s a terminat totul si doare al naibi d tare,chiar daca u trecut aproape 2 luni....doare...nu mai am cuvinte....dar ma rog la D-zeu sa imi dea puterea sa trec si peste asta...:(
annna_annna
Postat pe 11 Iulie 2009 17:34
O persoana care se ascunde nu te merita
jojo86
Postat pe 11 Iulie 2009 17:39
De la: Ellutza4u, la data 2009-07-11 17:39:17O persoana care se ascunde nu te merita
foarte adevarat....
annna_annna
Postat pe 11 Iulie 2009 22:30
ai rezolvat ceva pana la urma?cum esti?
kudika018724
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:50
parerea mea e ca la 20 de ani trebuie sa dai dovada de mai multa maturitate...si daca face toate lucrurile alea inseamna ca nu te merita! si oricum, sunt sigura ca in jurul tau sunt si alti baieti, doar ca acum esti oarba! da-l in colo de liliput! sa tii minte: URMATORUL E CEL MAI BUN!!! eu mereu ma consolez cu ideea si merge!
HI5-ul, mess-ul, toatre retelele astea de socializare, am observat ca de multe ori sunt motive de cearta! pacat! parerea mea e ca mai bine era pe vremea bunicilor cand isi trimeteau scrisori...era mai romantic...atunci iubirea chiar era una adevarata! de multe ori imi doresc sa traiesc in vremurile lor!
carlynny
Postat pe 26 Octombrie 2010 12:12
De la: carlynny, la data 2010-10-26 12:12:14parerea mea e ca la 20 de ani trebuie sa dai dovada de mai multa maturitate...si daca face toate lucrurile alea inseamna ca nu te merita! si oricum, sunt sigura ca in jurul tau sunt si alti baieti, doar ca acum esti oarba! da-l in colo de liliput! sa tii minte: URMATORUL E CEL MAI BUN!!! eu mereu ma consolez cu ideea si merge!
HI5-ul, mess-ul, toatre retelele astea de socializare, am observat ca de multe ori sunt motive de cearta! pacat! parerea mea e ca mai bine era pe vremea bunicilor cand isi trimeteau scrisori...era mai romantic...atunci iubirea chiar era una adevarata! de multe ori imi doresc sa traiesc in vremurile lor!


Mai are putin si face 22
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
NE POTRIVIM SAU SA O LASAM BALTA? 35 De la: Gabriela_Maria25 2 August 2011 20:07
este foarte rece,cred ca vrea sa ne despartim 79 De la: AdrianaR 25 Ianuarie 2011 22:33
ajutor... o iau razna ... 16 De la: kpucata 25 Septembrie 2010 14:03