Setari Cookie-uri

eu capricorn....el fecioara.....

adriana_cvc
Postat pe 22 August 2009 19:30
Fecioara apreciaza tenacitatea si dedicatia Capricornului si acesta din urma admira simtul practic al Fecioarei si atentia pentru detalii. Impreuna vor forma o relatie solida, stabila, ancorata adanc in realitate.
Aceasta relatie are o fundatie puternica . Nici una din cele doua zodii nu este condusa de emotii sau impulsuri si ambele sunt conservatoare si de incredere. Fecioara il ajuta pe Capricorn sa se relaxeze si sa aprecieze ceea ce a obtinut prin munca. Capricornul ajuta Fecioara sa-si atinga telurile si sa-si transforme visurile in realitate. Ei vor duce o viata foarte placuta impreuna.
Fecioara este condusa de Mercur, iar Capricornul de Saturn. Mercur este o planeta plina de energie si pragmatism, iar Saturn este plin de energie rece. Mercur inseamna comunicare, iar Saturn semnifica multa munca si disciplina in atingerea telurilor. Fecioara este cea care arata Capricornului rezultateale muncii grele si va avea grija ca relatia, afacerile si casa sa mearga ca pe roate. Capricornul o va invata pe Fecioara sa fie mai disciplinata si sa se concentreze asupra rezultatelor. Impreuna vor avea o viata cu multe impliniri familiale si profesionale.
Ambele semne stau sub semnul pamantului. Ambii iubesc perfectiunea si nu suporta sa se multumeasca cu un inlocuitor. Au aceeasi dorinta de siguranta financiara, iubirea pentru lucruri perfecte ii face sa lucreze multe ore si sa puna foarte multa energie pentru obtinerea rezultatelor si indeplinirea visurilor.
Fecioara se adapteaza foarte usor la orice situatie si nu se supara sa lucreze cu Capricornul. Acestuia ii place faptul ca Fecioara este foarte dedicata relatiei si el poate aduce noi idei (in special legate de afaceri) si ii place sa inceapa noi proiecte pe care Fecioara le va duce la bun sfarsit. Aceste doua semne lucreaza foarte bine daca Capricornul genereaza idei pe care Fecioara sa le duca la indeplinire.
Cel mai bun aspect al asocierii Fecioara-Capricorn este dedicatia pentru aceleasi teluri. Ambii nativi iubesc siguranta si lucreaza foarte bine impreuna pentru atingerea telurilor, mai ales acele teluri care ii privesc pe amandoi in mod egal. Pot avea mare succes daca lucreaza impreuna.
miky4
Postat pe 26 August 2009 10:36
cam asa este,dar uneori am impresia ca la o adica capricornul se bizuie prea mult pe fecioara,de ce,poate ca el are nevoie de taria ei pentru a reusi in viata. raceala lui nu prea coincide cu spiritul ei tandru,devine de gheata cand nu-i convine ceva din ce spune si ce face fecioara.
aligator_roz
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:49
Eu stiu ca se potrivesc foarte bine aceste zodii.Bafta si iubire muulta!
Raluca_SA
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trist. 173 De la: kudika042667 27 Iulie 2019 10:41
2 barbati si...eu, termen pt o decizie : 2 saptamani 56 De la: sylvynet 13 Iunie 2009 21:43
Mare nevoie de un sfat... 45 De la: Denver 11 Noiembrie 2009 17:58
Voi ce-ati face in situatia asta ? 77 De la: Nico18 12 Februarie 2014 09:43
ce sa ma fac ? 50 De la: ionia 25 Aprilie 2009 08:53