Setari Cookie-uri

merita sa inseli persoana iubita?

De la: ancutzsweet, la data 2009-07-15 00:39:48eu cred ca iubirea cu inselatul nu se potrivesc..oare merita sa faci acest pas?


Nu se merita. Daca aveti probleme in relatie, ar trebui sa discutati deschis tu si iubitul tau si sa incercati sa gasiti o solutie care sa va multumeasca pe amandoi.
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 15:33
ai dreptate e foarte urat sa inseli dar daca esti inselat la randul tau o faci cu mare placere
kudika054517
Postat pe 5 August 2009 15:38
nu se pote face asa ceva daca iubesti cu adevarat nu poti insala
kudika050318
Postat pe 7 August 2009 00:52
De la: just_laura, la data 2009-07-29 18:40:04din start e gresita intrebarea....pai cum sa inseli persoana iubita????
inseamna ca n-o iubesti.
iar daca gandul asta te chinuie foarte tare,gandeste-te cum ar fi ca "persoana iubita" sa te insele....
ce oameeeeniiiiii !!!





excelent punctat!!
ovidiu_42
Postat pe 7 August 2009 19:11
De la: lilianagr, la data 2009-07-29 18:10:38
De la: ovidiu_42, la data 2009-07-23 20:13:49oare...de ce dreaq toata lumea...dupa ce se-mperecheaza...imediat se gandeste cum sa faca sa-l traduca pe partener/a....
ajungi sa te intrebi daca nu cumva...sexu` devine o boala colectiva si extrem de contagioasa!


Aici ai dreptate.Sexul este o boala contagioasa pe cand fidelitatea si iubirea ar trebui protejate intr-o rezervatie ,fiind pe cale de disparitie.




liliana...poate ca asa e...cum se vede si de la mine...si...inteleg ca si de la tine!
deci...sexu`...poate fi o boala contagioasa...pt cei lipsiti de imunitate cerebrala!!!
asa ca...lumea va trebui sa invete ca...trebe inclus si cerebelu`...in aceasta ecuatie!!
daca nu...e pb lor!!
si...acest topic...chiar n-are relevantza...cine l-a deschis...va trebui sa invete multe...pana la a pune ceva in discutie...
cu atat mai putin...ceva de acest gen!!
ovidiu_42
Postat pe 7 August 2009 19:15
De la: amanda01, la data 2009-07-21 11:06:36
De la: ancutzsweet, la data 2009-07-15 00:39:48eu cred ca iubirea cu inselatul nu se potrivesc..oare merita sa faci acest pas?


merita sa il inseli daca el te-a inselat, apoi scuzele alea ca de plictiseala, sau monotomie, sau ca nu e satifacere.......sunt nefolositoare...pentru ca , cu comunicare si experientare se poate rezolva...



Toti cei ce traim pe-acest pamant, suntem diferiti, fizic, psihic, dpdv al caracterelor, iar imprejurarile in viata prin catre trecem fiecare sunt si ele importante cand vorbim de dorinta, ocazie favorabila sau viata sexuala. As spune ca uneori, nici nu mai conteaza iubirea: utilul, placutul, dorinta de a vedea si simti experimentul "necunoscutului " (necunoscutei) au un rol uneori extrem de important in actul sexual. Si bineinteles satisfactia din toate pdv.
Varsta la care se petrec toate astea, situatia ta sociala, contribuie si ele in trairile tale fizice si sufletesti.
De la caz la caz, uneori nici nu te gandesti ca ai inselat persoana pe care o consideri prieten (prietena).
Dimpotriva, te intorci la ea, parca cu si mai multa afectiune, si apreciere... (si desigur pastrezi discretie...)
In rest, gandurile noastre au libertatea de a zbura... cine mai stie pe unde...
Mai exista si situatia cand atat tu cat si ea, stiti fiecare ca aveti un alt prieten si o alta prietena cu care aveti ganduri serioase de casatorie. In acest caz, sexul devine si mai atractiv, si este mentinut atat cat e posibil.
Istoria vietii sexuale a fiecaruia dintre noi, este unica.
Ndrusu
Postat pe 10 August 2009 08:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti?:-?? 22 De la: cristiana_cris 28 Septembrie 2009 11:49
Cautam partenera 5 De la: kudika_20006 1 Decembrie 2012 22:28
A trecut atractia sau nu mai e bun la pat? 5 De la: kitty_krieger 4 Iunie 2010 14:56
sexul in 3/grup ,Romania si Franta :) 9 De la: _calandrinon_ 18 Septembrie 2010 11:21
Pot face dragoste un baiat ce are inaltimea de 1.75 m, cu o fata care are inaltimea de 1.45 m? 78 De la: Baiat_virgin 15 Mai 2012 20:36