Setari Cookie-uri

nu vreau sa cred ca e imposibila

am mai scris mai demult.e o poveste de 1 an jumate. ne-am cunoscut la servici si am iesit la un suc...mi-a spus tot adevarul si anume ca e cu cineva dar nu vrea sa ramana cu ea pt ca nu simte pt ea ce trebuie.ne-am indragostit.ei locuiesc impreuna.sper ca nu vorbesc cu pacat insa ea e f smechera..are cativa ani peste mine si stie ca o femeie cand vrea ceva, nu ii da drumul. mult timp el nu a fst hotarat ca ar fi bine sa dea vrabia din mana ........ insa prima oara el i-a spus ei ca s-a terminat acum un an si cateva luni. ea a plans l-a impresionat..il inteleg ca nu ma cunostea si ii era f frica si ea l-a convins ca eu sunt mica si o sa il las. in timp el s-a convins. si s-a ajuns intr-o sit fara cale de intoarcere. adik el ii tot zice ( pe verificare ) ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine. ea plange, ameninta si il acuza ca e un om de nimic ca o lasa "pe drumuri" ca i-a irosit timpul ca s-a imbolnavit....off mi-e mila de ea dar si de mine ! eu l-am lasat in pace , de o sapt nu i-am rasp la tel...la nimic...el dispera si imi scrie ca ar vrea sa renunte la mine ca asa ar fi mai usor pt toata lumea insa nu poate, ca ma iubeste si nu mai suporta sit in care e , ca incearca sa o termine si nu vrea sa inteleaga. stiu acum ca nu isi bate joc si nu minte, pt ca altfel nu isi strica relatia lui cu ea. ca orice ar zice oricine o astfel de relatie e stricata...el i-a spus in fata o iubesc pe x vreau sa fiu cu ea. si ea zice nu ca o sa o uiti o sa vezi te rog bla bla. adik accepta orice .... are si pt ce dk pe langa iubire punem si comoditate financiare maxima...
vorbind cu femei , ca eu sunt copil, am 23 de ani fata de ea.30...deci vorbind cu "femei" am obs conceptia asta...il vreau?pai nu ii dau drumul orice ar fi...
ce sa fac? sa mai lupt ? el e egnul moale si ar vrea ca ea sa plece de bunavoie, eventual sa isi dea si mana.
dati-mi un sfat ca nu mai rezist fara el :(
cherrymik
Postat pe 22 Iulie 2009 10:12
De la: cherrymik, la data 2009-07-22 10:12:38am mai scris mai demult.e o poveste de 1 an jumate. ne-am cunoscut la servici si am iesit la un suc...mi-a spus tot adevarul si anume ca e cu cineva dar nu vrea sa ramana cu ea pt ca nu simte pt ea ce trebuie.ne-am indragostit.ei locuiesc impreuna.sper ca nu vorbesc cu pacat insa ea e f smechera..are cativa ani peste mine si stie ca o femeie cand vrea ceva, nu ii da drumul. mult timp el nu a fst hotarat ca ar fi bine sa dea vrabia din mana ........ insa prima oara el i-a spus ei ca s-a terminat acum un an si cateva luni. ea a plans l-a impresionat..il inteleg ca nu ma cunostea si ii era f frica si ea l-a convins ca eu sunt mica si o sa il las. in timp el s-a convins. si s-a ajuns intr-o sit fara cale de intoarcere. adik el ii tot zice ( pe verificare ) ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine. ea plange, ameninta si il acuza ca e un om de nimic ca o lasa "pe drumuri" ca i-a irosit timpul ca s-a imbolnavit....off mi-e mila de ea dar si de mine ! eu l-am lasat in pace , de o sapt nu i-am rasp la tel...la nimic...el dispera si imi scrie ca ar vrea sa renunte la mine ca asa ar fi mai usor pt toata lumea insa nu poate, ca ma iubeste si nu mai suporta sit in care e , ca incearca sa o termine si nu vrea sa inteleaga. stiu acum ca nu isi bate joc si nu minte, pt ca altfel nu isi strica relatia lui cu ea. ca orice ar zice oricine o astfel de relatie e stricata...el i-a spus in fata o iubesc pe x vreau sa fiu cu ea. si ea zice nu ca o sa o uiti o sa vezi te rog bla bla. adik accepta orice .... are si pt ce dk pe langa iubire punem si comoditate financiare maxima...
vorbind cu femei , ca eu sunt copil, am 23 de ani fata de ea.30...deci vorbind cu "femei" am obs conceptia asta...il vreau?pai nu ii dau drumul orice ar fi...
ce sa fac? sa mai lupt ? el e egnul moale si ar vrea ca ea sa plece de bunavoie, eventual sa isi dea si mana.
dati-mi un sfat ca nu mai rezist fara el :(

Intr-adevar esti copil...
De curiozitate,de unde stii ce au vorbit exact ei doi,ai fost de fata?
Draga mea,intr-o relatie doar faptele vorbesc cu adevarat despre un om,iar tot ce tu ai primit sunt vorbe.
Este un FAPT ca el este langa ea si nu langa tine,ca nu a renuntat in decursul acestei perioade la ea si e trist ca esti atat de naiva sa crezi ca un barbat sta langa o alta femeie (indiferent cum iti descrie el relatia lor,pe ea,sentimentele sale) daca nu vrea!
Daca,intr-adevar,discutiile dintre ei doi pe care le-ai relatat mai sus ar fi reale,inseamna ca omul va joaca pe amandoua si va exploateaza pentru slabiciunea voastra fata de el,dar,de renuntat nu renunta cu adevarat la nici una.Trebuie sa fie foarte distractiv pentru el!
heaven2007
Postat pe 22 Iulie 2009 12:14
Daa...
Deci! in lumina celor spuse de Heaven si - in circumstanta in care ea stie de prezenta ta in viata lui - de ce nu-i propui lui sa aveti asa, o discutie in trei?
In care el sa te prezinte ei ca pe femeia pe care el o iubeste.
Adica, daca nu are scrupule in ceea ce priveste a-i spune ca e indragostit, de ce ar avea scrupule in a te tine ascunsa?
Pe de alta parte, o discutie civilizata cu ea ar putea-o convinge sa-i dea drumul, nu?
Propune-i asta, vezi daca e de acord.
Dupa, mai vorbim.
Dor_a
Postat pe 22 Iulie 2009 12:20
daca o iubea asa cum spune el....isi lua bagajul si pleca demult..........insa nu face nimik...vorbe....tu crezi ca el ai spune actualei ca o iubeste pe ea...si mereu tot asa?....eu cred ca o duce cu zaharelul...
cristiana_cris
Postat pe 24 Iulie 2009 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amanta 15 De la: kudika353332 15 Ianuarie 2011 18:35
sufletul meu plange 28 De la: cristiana_cris 16 Februarie 2010 01:20
dragoste imposibila 18 De la: vikidutza 14 Martie 2009 22:24
generatia emo:P 7 De la: anca0704 29 Mai 2009 21:07
iubire imposibila 21 De la: MaraDonna 23 Septembrie 2009 23:17