Setari Cookie-uri

Imposibil

Am sa spun foarte pe scurt.
Sunt cu el de un an jumate. Cand ne-am cunoscut nu era insurat, a facut-o pe parcurs. Si a facut si un copil. Dar toate astea s-au intamplat cand deja era prea tarziu pt mine. Eram foarte indragostita de el, si inca sunt. Daca m-as desparti de el nu as mai avea niciun sens.
Si el zice ca ma iubeste ( nu cred asta evident - ori ma iubeste pe mine ori pe ea ) dar stiu ca tine foarte mult la mine si nu i-ar fi nici lui usor daca s-ar termina relatia noastra.
Pe langa toate astea e si foarte gelos. Nu am voie sa fac nimic, eu nu mai ies in club, nu am voie sa parasesc orasul, nu am voi sa vb cu nimeni, imi verifica telefonul, id-ul de mess, tot! Asta nu ma deranjeaza foarte tare - inseamna ca ii pasa :)
In fine, nu am scris aici ca sa primesc sfaturi ( sunt binevenite oricum ) stiu k majoritatea veti spune " desparte te de el, nu ai viitor cu el " dar nu e usor, iar cele care sunt indragostite stiu ca am dreptate. Pur si simplu, simteam nevoia sa ma descarc, pt k uneori simt k cedez nervos.
Pareri, sfaturi, idei, solutii ..
Un singur lucru va rog .. Nu ma judecati! Mi-e si asa destul de greu
Va pup
DeiaDee
Postat pe 25 Iulie 2009 12:36
Draga mea,
cu trecerea timpului o sa ti fie si mai greu,stii si tu foarte bine,doar ca nu vrei sa recunosti.Sa ti spun ca e o relatie distructiva pentru tine? Cred ca o stii si pe asta.De iubit el nu te iubeste.Ii convine foarte mult situatia ca de.... sunteti doua la cheremul lui.Pai si normal sa ii fie frica...Hotului de hot ii e frica....
Desparte te chiar daca iti e foarte greu.
E un barbat lipsit de caracter daca va face asta tie si sotiei lui.Nu merita nimic din partea nici uneia din voi.Nu te subestima si cere mai mult de la viata.E pacat sa ti pierzi timpul cand ai putea sa ti gasesti dragostea adevarata.Nu te amagi.Daca te iubea se casatorea cu tine.
kudika023365
Postat pe 25 Iulie 2009 13:26
nu i-ar fi nici lui usor dak s-ar termina rel voastra?pai dak tine asa mult la tn de ce s-a casatorit si a facut un copil cu alta femeie?
nikol_nikol
Postat pe 27 Iulie 2009 17:51
stai asa...erai deja cu el cand s a insurat? nici nu vreau sa ma gandesc la ce ai simtit in ziua aia..intrebarea mea e : daca il iubeai asa mult si stiai ca e ceva si de la el de ce nu l ai oprit? imi pare rau pt tine, desi n ar trebui. daca s a insurat fiind cu tine si a mai facut si un copil...isi iubeste nevasta, zic...si ii convine sa te aiba pe tine de rezerva...dar demnitatea ta? orgoliul tau?
lil_mariuk
Postat pe 27 Iulie 2009 20:02
Eu nu am stiut de nunta. In ziua aia eram plecata din oras. In noaptea dinaintea nuntii a fost cu mine pana dimineata.
Am aflat abia dupa vreo 3 zile. El mi-a spus. Cu foarte mare greu. Si pana sa aflu m-a evitat.
Am incercat sa ma despart de el de vreo 2 ori, si nu am putut. Prima oara cand i-am spus a plans.
Si stiu ca e o relatie destructiva pt mine si k pot mai mult si k merit mai mult, dar ce sa fac daca efectiv nu pot? Sunt o slaba din punctul asta de vedere :(
DeiaDee
Postat pe 27 Iulie 2009 23:39
Ne-am despartit aseara. =((
DeiaDee
Postat pe 2 August 2009 15:10
e greu...te cred..dar trebuie sa te gandesti ca nu te merita...you will survive....hai, capu sus ca lumea plina de barbati..mai mult sau mai putin prosti:))))felicitari!!
lil_mariuk
Postat pe 3 August 2009 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce spuneti voi? 0 De la: 20 Mai 2011 00:39
Lupti pentru iubirea ta??? 57 De la: stem_29 25 August 2010 16:24
Iubirea dintre o persoana ortodoxa si una penticostala(fata ortodoxa-baiat penticostal 99 De la: joanna_doll 30 Mai 2016 20:51
Mai mult de atat n-am suferit niciodata... 34 De la: 12 Februarie 2014 17:46
de ce iubim?te intrebi?raspunsul 2 De la: rahella 13 Iulie 2009 17:54