Setari Cookie-uri

am nevoie de cateva pareri, pls...

l-am cunoscut la interviu...el e managerul unui departament destul de important, lucram amandoi la o banca, nu conteaza asta...intr-o zi, am primit pe mail o oferta de job in departamentul lui...cum imi doream f mult sa ajung acolo, i-am trimis un e-mail ca sa stabilim o ora la care ma pot duce sa discutam despre job...a doua zi era ziua cea mare..am discutat, ramanand apoi sa imi dea un raspuns telefonic. Bineinteles ca rasp a fost negativ, dar de atunci am tot vb pe mail, asta fiind din septembrie anul trecut...m-a ajutat f mult, mereu ii ceream sfatul, el insista mereu sa intru pe mess, sa vb(imi ceruse si id-ul ulterior), dar eu eram intr-o relatie atunci si nu puteam sa intru sa vbim, asa ca tot ce vbeam, vbeam pe mailul de la birou..pana cand am iesit la un suc...atuci, problema..ca nu stiam ce sa fac, daca sa ii acept "avansurile"..in momentul despartirii in seara aia, m-a sarutat...initial am crezut ca e doar asa, ceva trecator, doar o iesire...dupa care au mai urmat cateva, iar la a doua intalnire m-a invitat la el acasa:(((( ceea ce m-a dezamagit f mult...imi placea f mult, inca imi mai place...si m-am dus...eram curioasa sa aflu ce vrea de fapt de la mine(de parca nu era evident, dar era singura modalitate de a ma convinge pe mine de asta). i-am explicat ca eu nu sunt asa, eu nu am avut pana acum o relatie sexuala si nu pot fi asa cum isi doreste el...am zis sa fiu sincera, sa ii zic de la inceput cum sta treaba, ca sa stie la ce sa se astepte...i-am zis sa se gandeasca f bine si daca stie ca doar asta vrea, sa nu ma mai caute...dar m-a cautat...din pacate...in fine...pana la urma i-am zis ca nu mai vreau sa continuam asa, erau zile in care noi nu vbeam deloc la tel, doar pe mail...ca e ocupat dom`le...dar sa fim seriosi...si basescu are nevasta...si e presedintele tarii, are familie...si tu esti ocupat...am rupt relatia de tot...nu am vbit cateva saptamani, dupa care s-a legat o prietenie f frumoasa intre noi...chiar m-a ajutat f mult, ma ambitioneaza sa fac ceva cu viata mea, si face asta fara eforturi...stiu ca el e f destept si am vrut sa ii demonstrez ca si eu sunt...cel mai mult imi place ca ma face sa vreau sa fiu cineva, imi place f mult ceea ce sunt cand sunt cu el, cand vbesc cu el...m-a ajutat la examene la master, mi-a rez subiecte prin sms-uri...si am ajuns iar sa iesim saptamana trecuta...si aseara am fost iar dezamagita...eu vad totul f idilic, imi doresc o relatie frumoasa cu el pt ca e barbatul pe care l-am dorit intotdeauna..dar nu e suficient sa vreau doar eu, nu? am iesit, dar iar m-a chemat la el...si mi-am dat seama ca el chiar nu vrea altceva, nu e sincer, nu joaca cinstit...nu se exteriorizeaza, imi e greu sa imi dau seama ce gandeste...nu ma tine de mana cand mergem pe strada, dar cand suntem doar noi, e afectuos, ma tine in brate...nu mai stiu ce sa mai cred...eu sunt f indragostita de el...dar m-am horatat sa nu ii mai raspund la telefon, ma gandesc ca merit mai mult decat faramele lui de atentie...
sper ca nu v-am plictisit si ca o sa imi spuneti cateva pareri..pls...
justmeeee
Postat pe 26 Iulie 2009 12:17
intr-adevar e ft destept ...
_oktober_
Postat pe 26 Iulie 2009 12:25
chiar ca m-ai plictisit.
Tazmanian
Postat pe 26 Iulie 2009 12:29
la prima intalnire,mana pe picior
la a2a mana pe picior +pupat
la a3a mana pe picior+pupat+ un pumn in fatza fraiere
R_F
Postat pe 26 Iulie 2009 12:36
_oktober_
Postat pe 26 Iulie 2009 12:40
Pai si daca e asa de bun prieten, de ce nu-l tii de prieten...
Stiti ce faceti voi? El vede ca tu nu zici nu, deci mai incearca.
Tu vezi ca el "te ajuta" (pana la urma, ce-l costa?) si speri sa-l "schimbi". N-o sa se intample. Daca un barbat nu se indragosteste nici din prima, nici din a doua, nici din a treia... Pai de! Si daca nu e indragostit... nu vrea nici relatie stabila, nu?
Dor_a
Postat pe 26 Iulie 2009 12:56
aha, dar vrea sex cu o fata cumintica si neajutorata....daca o mai si ia de la altul....cu atat e trofeul mai dulce...pt o noapte....sau doua..
_oktober_
Postat pe 26 Iulie 2009 12:59
De la: _oktober_, la data 2009-07-26 12:59:26aha, dar vrea sex cu o fata cumintica si neajutorata....daca o mai si ia de la altul....cu atat e trofeul mai dulce...pt o noapte....sau doua..


Exact!
Daca se poate, de ce nu?
'Neatza, Okto!
Dor_a
Postat pe 26 Iulie 2009 13:01
Neatza Dora
Duminica faina! Ma stiga bucataria
_oktober_
Postat pe 26 Iulie 2009 13:04
Mi se pare asa de cunoscuta povestea cu " ma ambitioneaza sa fac ceva cu viata mea, si face asta fara eforturi...stiu ca el e f destept si am vrut sa ii demonstrez ca si eu sunt...cel mai mult imi place ca ma face sa vreau sa fiu cineva, imi place f mult ceea ce sunt cand sunt cu el..."
E un sentiment deosebit si iti da aripi, asa in general, in tot ceea ce faci...El intelege asta?vede asta? te apreciaza pt ceea ce esti? daca nu vrea nimic mai mult decat " o recompensa" pt ajutorul pe care ti-l da, nu-ti face prea mari sperante...vei suferi...
floaredecolt26
Postat pe 26 Iulie 2009 15:10
am ajuns la concluzia ca a facut toate astea pt mine ca sa ma atraga...e un mare nesimtit...si ma bucur ca am realizat asta acum...eu il credeam un foarte bun prieten, dar se pare ca a facut tot ce a facut ca eu sa ma simt bine in preajma lui, sa imi doresc sa vb cu el...cand el nu vrea decat sex...mare magar...mi-am dat seama de asta, dar m-am mintit in continuare, in spaeranta ca nu e asa...sper sa imi treaca dezamagirea...multumesc tuturor pt raspunsuri...
justmeeee
Postat pe 26 Iulie 2009 18:02
De la: justmeeee, la data 2009-07-26 12:17:08l-am cunoscut la interviu...el e managerul unui departament destul de important, lucram amandoi la o banca, nu conteaza asta...intr-o zi, am primit pe mail o oferta de job in departamentul lui...cum imi doream f mult sa ajung acolo, i-am trimis un e-mail ca sa stabilim o ora la care ma pot duce sa discutam despre job...a doua zi era ziua cea mare..am discutat, ramanand apoi sa imi dea un raspuns telefonic. Bineinteles ca rasp a fost negativ, dar de atunci am tot vb pe mail, asta fiind din septembrie anul trecut...m-a ajutat f mult, mereu ii ceream sfatul, el insista mereu sa intru pe mess, sa vb(imi ceruse si id-ul ulterior), dar eu eram intr-o relatie atunci si nu puteam sa intru sa vbim, asa ca tot ce vbeam, vbeam pe mailul de la birou..pana cand am iesit la un suc...atuci, problema..ca nu stiam ce sa fac, daca sa ii acept "avansurile"..in momentul despartirii in seara aia, m-a sarutat...initial am crezut ca e doar asa, ceva trecator, doar o iesire...dupa care au mai urmat cateva, iar la a doua intalnire m-a invitat la el acasa:(((( ceea ce m-a dezamagit f mult...imi placea f mult, inca imi mai place...si m-am dus...eram curioasa sa aflu ce vrea de fapt de la mine(de parca nu era evident, dar era singura modalitate de a ma convinge pe mine de asta). i-am explicat ca eu nu sunt asa, eu nu am avut pana acum o relatie sexuala si nu pot fi asa cum isi doreste el...am zis sa fiu sincera, sa ii zic de la inceput cum sta treaba, ca sa stie la ce sa se astepte...i-am zis sa se gandeasca f bine si daca stie ca doar asta vrea, sa nu ma mai caute...dar m-a cautat...din pacate...in fine...pana la urma i-am zis ca nu mai vreau sa continuam asa, erau zile in care noi nu vbeam deloc la tel, doar pe mail...ca e ocupat dom`le...dar sa fim seriosi...si basescu are nevasta...si e presedintele tarii, are familie...si tu esti ocupat...am rupt relatia de tot...nu am vbit cateva saptamani, dupa care s-a legat o prietenie f frumoasa intre noi...chiar m-a ajutat f mult, ma ambitioneaza sa fac ceva cu viata mea, si face asta fara eforturi...stiu ca el e f destept si am vrut sa ii demonstrez ca si eu sunt...cel mai mult imi place ca ma face sa vreau sa fiu cineva, imi place f mult ceea ce sunt cand sunt cu el, cand vbesc cu el...m-a ajutat la examene la master, mi-a rez subiecte prin sms-uri...si am ajuns iar sa iesim saptamana trecuta...si aseara am fost iar dezamagita...eu vad totul f idilic, imi doresc o relatie frumoasa cu el pt ca e barbatul pe care l-am dorit intotdeauna..dar nu e suficient sa vreau doar eu, nu? am iesit, dar iar m-a chemat la el...si mi-am dat seama ca el chiar nu vrea altceva, nu e sincer, nu joaca cinstit...nu se exteriorizeaza, imi e greu sa imi dau seama ce gandeste...nu ma tine de mana cand mergem pe strada, dar cand suntem doar noi, e afectuos, ma tine in brate...nu mai stiu ce sa mai cred...eu sunt f indragostita de el...dar m-am horatat sa nu ii mai raspund la telefon, ma gandesc ca merit mai mult decat faramele lui de atentie...
sper ca nu v-am plictisit si ca o sa imi spuneti cateva pareri..pls...

de ce nu vb deschis cu el?
sa ii spui vede in fata ce ai de zis?
ce te retine..?
blue_moonbutterfly
Postat pe 27 Iulie 2009 10:43
sa ii spun verde in fata? ce? ca u sunt indragostita de el? m gandesc ca nu am de ce sa ii cer explicatii, mi le da si si fara sa ii cer eu asta...adica daca ar vrea sa fie ceva intre noi m-ar cauta, am vbi despre noi...tot ce a fost intre noi cred ca a fost doar in mintea mea, mi-am imaginat si am sperat ca va fi relatia idilica pe care mi-am dorit-o...chiar nu am de ce sa ii cer expl pt ca el nu s-a legat de mine cu nimic si as fi penibila...m-as simti prost sa fac asta...
justmeeee
Postat pe 27 Iulie 2009 21:41
Nu, cu siguranta, nu trebuie sa-i spui in fata ce simti...O sa-si dea el seama, daca nu si-a dat inca...mai stii, poate chiar pt ca deja te-"a citit" se comporta asa...Insa, raman la opinia mea, daca e vb doar de "senzual" si prea putin spiritual din partea lui, nu merita...
floaredecolt26
Postat pe 28 Iulie 2009 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta de varsta.. si nu numai... 76 De la: kudika005250F 28 Aprilie 2009 20:44
nelutescu@yahoo.com 6 De la: ella_c 24 Aprilie 2010 18:56
ıubesc ın taına 286 De la: FinalFantasy 20 August 2009 13:39
EU ,CRISTINA 14 De la: scorpio67 8 Mai 2011 19:33
Ciudatenie 26 De la: thadoog 11 Ianuarie 2010 18:52