Setari Cookie-uri

Cand fostul te urmareste...:|

Timp de 2 luni am avut o relatie cu un baiat cu 5 ani mai mare ca mine, relatie pe care o regret si in ziua de azi. Era o relatie la distanta in care nu m-am implicat sentimental. Am avut numeroase incercari de a pune capat relatiei, dar nu am reusit din cauza baiatului respectiv care insista ca tine la mine si ca se sinucide daca ma pierde. Am fost slaba si am cedat pana cand l-am cunoscut pe Frank ( Nume este fictiv pentru ca tin sa nu dezvalui identitatea mea sau a persoanelor implicate) L-am parasit in sfarsit pe baiatul acela si m'am dedicat 100% relatiei actuale cu Frank. Insa fostul nu a trecut niciodata peste povestea aceea. Razbunator, ma suna la miezul noptii si ma injura fapt ce ma determinat sa imi schimb numarul de telefon. Cand credeam ca am scapat de el a reaparut atacand miseleste la persoana la care tin cel mai mult si pentru care l-am parasit pe el. O vreme i-a trimis mesaje de amenintare lui Frank si apoi l-a terorizat cu telefoane la miezul noptii pana cand Frank l-a luat la bataie intr-o seara. Deocamdata s-au calmat apele dar ma tem sa nu ne atace din nou ticalosul acela....Nici nu mai stiu ce sa fac...port la mine un spray parlizant si sunt vigilenta,dar sunt si alte modalitati de a ne ataca. Ce sa fac? Sa apelez la politie sau sa stau cuminte si sa imi vad de viata in speranta ca isi va vedea si el de a lui?
CarrieS
Postat pe 26 Iulie 2009 13:40
Ar fi foarte simplu sa mergi la politie cu mesajele de amenintare pe care el ti le-a trimis tie si lui Frank,dar problema este ca Frank la batut si nu se stie daca in legitima aparare,si iar nu se stie daca a-ti avut martori pentru ca nu ai zis nimic de genul.Practic l-ai acuza de hartuire atat cu mesajele primite de la el,instaleaza-ti pe telefon program prin care se inregistreaza automat convorbirile telefonice,si incearca sa ai martoti in momentul in care te ameninta.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:30
Apropo,cu siguranta nu te recunostea nimeni daca iti dadeai numele real(sunt sute de persoane cu acelasi nume),asta doar in cazul in care ai toti prieteni si familia inregistrati pe acest forum(care de asemenea iti cunosc povestea).Bafta
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile si "aerele" 40 De la: one_size 5 Octombrie 2009 12:19
Disponibil 14 De la: kudika_6067 27 Aprilie 2012 07:02
Despre barmani 6 De la: kudika_965359 21 Mai 2014 13:40
Biblia spune clar:"CINE VA CREDE SI SE VA BOTEZA VA FI MANTUIT...", si NU: CEI CE VOR FI BOTEZATI DE VOI VOR FI MANTUITI! 66 De la: lelia_zet 27 Noiembrie 2015 13:36
Aberatii de noapte 11 De la: RAINBOWLADY 8 Ianuarie 2012 10:18