Setari Cookie-uri

Cat timp trebuie sa treaca de cand va cunoasteti prietenul pana incepeti o relatie intima cu el?

Recent m-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna trei saptamani. Desi m-am indragostit de el, nu am dorit sa incepem o relatie intima intrucat am considerat ca intai trebuie sa ne cunoastem. Dar el inca de la a treia intalnire a inceput sa faca presiuni asupra mea sa avem relatii fizice, insa i-am explicat ca intai vreau sa ne cunoastem, sa mai treaca timp si apoi daca avem sentimente reale vom mai discuta. Insa la fiecare intalnire devenea din ce in ce mai insistent. Dupa doua saptamani mi-a propus sa ne mutam impreuna, insa i-am zis ca din moment ce nu ne cunoastem decat de doua saptamani, nu se poate sa facem pasul acesta. Dupa a treia saptamana eu nu i-am mai raspuns la mesaje, apoi am vorbit cu el o saptamana mai tarziu si el mi-a reprosat ca sunt egoista si incapatanata. Mi-a zis ca si-a dat seama ca sunt extrem de egoista si el nu are energia necesara de a continua o relatie cu mine. In schimb avea destula energie sa mearga in cluburi si baruri cu prietenii lui si sa piarda noptile band cu amicii lui.

Ce parere aveti?

Caroline25
Postat pe 26 Iulie 2009 13:44
Ca-i zburda hormonii prin cap..
Lucia38
Postat pe 26 Iulie 2009 13:46
ca isi doreste o relatie mult mai facila. Fara multa bataie de cap.
A vazut de prea multe ori reclama la telefonia mobiila....
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 13:47
Caroline,dupa parerea mea ai facut bine ca te-ai despartit,daca el nu a avut puterea sa astepte fara presiuni si fara reprosuri...inseamna ca nu era pentru tine,da-i "pas"si asta este....poate ca ti-e greu dar trebuie sa reusesti.Iti doresc mult succes
issa12
Postat pe 26 Iulie 2009 14:08
Si eu ma gandesc ca e mai bine asa. Dar nu pot intelege de ce a considerat ca sunt egoista daca vreau intai sa ne cunoastem mai bine si apoi sa ne gandim la lucruri mai serioase? Si nu mi s-a parut ok sa ma mut cu un barbat pe care il cunoscusem cu doar doua saptamani in urma. Nu stiu cum poate confunda faptul ca o fata e rationala cu egoismul si incapatanarea!

Ce pareri aveti despre acest fapt?
Caroline25
Postat pe 26 Iulie 2009 19:12
Si in plus din moment ce era atat de grabit, ce garantie aveam eu ca nu ma paraseste dupa ce obtine ce vrea?

Sunt curioasa ce pareri aveti si dvs. despre acest gen de baieti.
Caroline25
Postat pe 26 Iulie 2009 19:18
Nu sunt sigura ca il poti numi prietenul tau dupa trei saptamani.

Ca sa-ti rapund, nu exista o regula, caad iti vine tie pohta.
Kathara
Postat pe 26 Iulie 2009 19:34
cred ca ai facut bine ca l-ai trimis la plimbare. din moment ce nu te a inteles nu mai avea rost sa ti bati capul cu el. eram cu iubitul meu de 2 saptamani cand a avut loc evenimentul, il cunosteam de 3 saptamani, dar nu au existat presiuni, temeri sau altceva..a venit de la sine...imi aduc aminte ca, pt o secunda, mi se facuse frica de ziua urmatoare...daca ma paraseste? si apoi mi am zis ca nu va conta si ca asta imi doream atunci. si totul merge aproape perfect de atunci cred ca luarea deciziei de a incepe o relatie intima cu cineva tine de fiecare in parte, de maturitate, de experienta, de sentimente...nu?
lil_mariuk
Postat pe 27 Iulie 2009 18:51
De la: Caroline25, la data 2009-07-26 13:44:02Recent m-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna trei saptamani. Desi m-am indragostit de el, nu am dorit sa incepem o relatie intima intrucat am considerat ca intai trebuie sa ne cunoastem. Dar el inca de la a treia intalnire a inceput sa faca presiuni asupra mea sa avem relatii fizice, insa i-am explicat ca intai vreau sa ne cunoastem, sa mai treaca timp si apoi daca avem sentimente reale vom mai discuta. Insa la fiecare intalnire devenea din ce in ce mai insistent. Dupa doua saptamani mi-a propus sa ne mutam impreuna, insa i-am zis ca din moment ce nu ne cunoastem decat de doua saptamani, nu se poate sa facem pasul acesta. Dupa a treia saptamana eu nu i-am mai raspuns la mesaje, apoi am vorbit cu el o saptamana mai tarziu si el mi-a reprosat ca sunt egoista si incapatanata. Mi-a zis ca si-a dat seama ca sunt extrem de egoista si el nu are energia necesara de a continua o relatie cu mine. In schimb avea destula energie sa mearga in cluburi si baruri cu prietenii lui si sa piarda noptile band cu amicii lui.

Ce parere aveti?



e un tip de joasa speta .Probabil grabea lucrurile doar ca sa ajungi cu el mai repede la "pat".E mai bine ca si-a dat arama pe fata din timp.Nu lasa pe nimeni sa profite de tine,fa numai ce si cand simti ca trebuie sa faci.

Postat pe 27 Iulie 2009 19:36
3 saptamani ? cred ca a fost o despartire dureroasa...
Tazmanian
Postat pe 27 Iulie 2009 19:38
cred ca ai procedat corect,pentru el poate ca nu ai fost singura careia i-a propus acest lucru,dar ce e drept poate ca nu se astepta ca sa-l refuzi. Mergi inainte si nu privi inapoi.
kudika042131
Postat pe 27 Iulie 2009 19:43
Nu iti mai fa procese de constiinta, ai facut ce trebuia.
Despre un tip care te preseaza, chiar te poti indoi de intentiile lui serioase cu tine.

Si a-pro-pos de reclama aia la telefonie mobila, chiar mi se pare si mie o prostie. Pentru ca promoveaza tuturor prostilor cum ca ar avea dreptul la sex de la a 3-a intalnire.... nu exista regula pt asta...
pisicuta_trista
Postat pe 27 Iulie 2009 19:50
De la: pisicuta_trista, la data 2009-07-27 19:50:28Nu iti mai fa procese de constiinta, ai facut ce trebuia.
Despre un tip care te preseaza, chiar te poti indoi de intentiile lui serioase cu tine.

Si a-pro-pos de reclama aia la telefonie mobila, chiar mi se pare si mie o prostie. Pentru ca promoveaza tuturor prostilor cum ca ar avea dreptul la sex de la a 3-a intalnire.... nu exista regula pt asta...


da, poti s-o faci de la prima incarcare....adica intalnire!
geo_x
Postat pe 27 Iulie 2009 21:15
chiar? poti ? si acu spui !
_oktober_
Postat pe 27 Iulie 2009 22:18
De la: _oktober_, la data 2009-07-27 22:18:24chiar? poti ? si acu spui !



ma gandeam ca am omis ceva la inceput da' nu-mi dadeam seama ce!
geo_x
Postat pe 27 Iulie 2009 22:24
De la: _oktober_, la data 2009-07-27 22:18:24chiar? poti ? si acu spui !

totul e sa vrei
bestiutza_relouded
Postat pe 27 Iulie 2009 22:25
.....uite inca o chestie pe lista care nu e bifata !
_oktober_
Postat pe 27 Iulie 2009 22:27
De la: _oktober_, la data 2009-07-27 22:27:28 .....uite inca o chestie pe lista care nu e bifata !


la urmatoarea reincarcare.......poti s-o bifezi!
geo_x
Postat pe 27 Iulie 2009 22:28
dar nu se mai pune.....de cate ori se poate prima data?
_oktober_
Postat pe 27 Iulie 2009 22:30
De la: _oktober_, la data 2009-07-27 22:30:44dar nu se mai pune.....de cate ori se poate prima data?


de cate ori vrem
putem sa facem in asa fel incat sa fie prima data!
buna oktober. io sunt geo





geo_x
Postat pe 27 Iulie 2009 22:34
De la: geo_x, la data 2009-07-27 22:34:59
De la: _oktober_, la data 2009-07-27 22:30:44dar nu se mai pune.....de cate ori se poate prima data?


de cate ori vrem


asa...da cate ori vrem ?
_oktober_
Postat pe 27 Iulie 2009 22:36
daca era baiat destept nu era nevoie sa te bata la cap ca sa te culci cu el. ce fata vrea sa o faca cu unul care e insistent? egoistul este el pentru ca a fost in stare sa se injoseasca intr-un asemenea hal, trebuia din prima sa-i bati obrazul si poate se linistea insa oricum n-ar fi meritat sa continui, fereste-te de astfel de specimene ca nu merita efortul.
diana3289
Postat pe 28 Iulie 2009 01:06
..cat timp trebuie sa treaca??..nu prea mult...pai ori il vreau ori nu..de la bun inceput...dealtfel..nici nu vreau ca el sa considere ca imi bat joc de el...ne/bagand/ul in seama pe tema asta...ca sa fiu sincera ca m/ar vrea numai pentru sex...nu e o jignire pentru mine...totusi...nu toate femeile..chiar daca se spune ca fiecare are frumusetea ei..arata atractiv din punctul asta de vedere...totusi pentru ca un barbat sa te vrea..trebuie sa arati sau sa fii intr/un anumit fel...nu stiu daca mai e valabila chestia ca daca esti tanara esti si obligatoriu atractiva din punct de vedere erotic pentru orice barbat....adica uneori avand o parere prea buna despre tine s/ar putea sa pierzi esentialul...
dar asta e doar o informatie...care nu tre sa o aplice toata lumea...fiecare face cum crede....
..eu cred ca singurul motiv care le determina pe fete sa astepte si sa amane cat mai mult momentul intim...este doar teama de a nu fi considerate de catre parteneri....femei usoare...si asta o stiu si ei
andreea_n_x
Postat pe 18 Ianuarie 2010 02:35
raspuns la titlu: exact atat cat simti. cu conditia sa fi majora. si sa te protejezi!
greierash_is_back
Postat pe 18 Ianuarie 2010 02:44
nu cred ca este o regula..depinde de voi.daca simti asta sau nu.din pacate "asa-zisul tau prieten te vroia doar la pat..
missscorpyo
Postat pe 9 Februarie 2010 17:48
De la: Caroline25, la data 2009-07-26 13:44:02Recent m-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna trei saptamani. Desi m-am indragostit de el, nu am dorit sa incepem o relatie intima intrucat am considerat ca intai trebuie sa ne cunoastem. Dar el inca de la a treia intalnire a inceput sa faca presiuni asupra mea sa avem relatii fizice, insa i-am explicat ca intai vreau sa ne cunoastem, sa mai treaca timp si apoi daca avem sentimente reale vom mai discuta. Insa la fiecare intalnire devenea din ce in ce mai insistent. Dupa doua saptamani mi-a propus sa ne mutam impreuna, insa i-am zis ca din moment ce nu ne cunoastem decat de doua saptamani, nu se poate sa facem pasul acesta. Dupa a treia saptamana eu nu i-am mai raspuns la mesaje, apoi am vorbit cu el o saptamana mai tarziu si el mi-a reprosat ca sunt egoista si incapatanata. Mi-a zis ca si-a dat seama ca sunt extrem de egoista si el nu are energia necesara de a continua o relatie cu mine. In schimb avea destula energie sa mearga in cluburi si baruri cu prietenii lui si sa piarda noptile band cu amicii lui.

Ce parere aveti?



3 minute cat dureaza sa va dezbracati complet
heroes
Postat pe 9 Februarie 2010 17:49
Vroia doar doar asta il interesa, si nu are rost sa ai regrete. I te oferi cand consideri tu, nu exista o regula pt asta, insa trei saptamani nu e tocmai relatie serioasa
oana84onutza
Postat pe 12 Februarie 2010 18:11
asta e genul de crai cu hormoni activati! bine ai facut ca te-ai despartit de el.
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Februarie 2010 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mama crestina intr-o tara musulmana: o provocare?!? 10 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 20:47
'D&G LIGHT BLUE -100 ml Sephora TEST original - 170 lei' 1 De la: reluparfumelu 25 Iunie 2010 10:43
Competitia in cuplu? 5 De la: battleofwits 24 Ianuarie 2011 23:42
ajutati-ma plss 9 De la: marco918 4 Ianuarie 2011 00:19
carti din care avem ceva de invatat referitor la relatii 20 De la: kudika324691 7 Octombrie 2010 00:22