Setari Cookie-uri

Oare fac bine???

Pe prietenul meu l-am cunoscut acum 4 luni pe net(ca multe dintre fetele din ziua de azi ),dupa nici 2 zile ne-am int deoarece stam la 60 de km unul de altul , lucru pe care nu il facusem niciodata ...sa ma intalnesc cu cineva de pe net ... ...si sa stiti ca din prima zi am simtit ca ne cunoastem de o viata , ca imi este foarte drag ....de atunci suntem impreuna cam 3 zile pe sapt (24 din 24) ca asa ne permite programul ....si de 2 saptamani am aflat de la ai lui ca vrea sa ne logodm , nunta ..toate cele ...si nu stiu ...oare nu e prea devreme?din tot sufletul imi doresc sa raman cu el , deoarece e foarte cuminte , linistit , exact opusul fostilor mei, si am parte de tot ceea ce imi doresc ....ma iubeste mult ...dar totusi .... o fi bine?help me ....niste sfaturi ...sau experiente de genul acesta....
scumpyka_ioana
Postat pe 27 Iulie 2009 12:13
frumos ca te iubeste...citi ani ai tu si el?
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 12:15
eu 22 , el 23 ...
scumpyka_ioana
Postat pe 27 Iulie 2009 12:17
Eu zic ca ar fi bine sa nu te grabesti, dar asta nu inseamna ca omul nu e ok ci ca poate in asa de scurt timp nu v-ati lovit de prea multe probleme ca sa va dati seama cum ati reactiona sau cum ati gestiona acele probleme. Acuma, cred ca ceea ce am zis eu aici iti va spune multa lume in diferite forme de exprimare, dar important este ca tu va trebui sa iei decizia. Buna, rea... iti apartine in totalitate. Important este sa nu regreti niciodata ceea ce faci, ci ceea ce NU faci.
Lucia38
Postat pe 27 Iulie 2009 12:17
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 12:13:48Pe prietenul meu l-am cunoscut acum 4 luni pe net(ca multe dintre fetele din ziua de azi ),dupa nici 2 zile ne-am int deoarece stam la 60 de km unul de altul , lucru pe care nu il facusem niciodata ...sa ma intalnesc cu cineva de pe net ... ...si sa stiti ca din prima zi am simtit ca ne cunoastem de o viata , ca imi este foarte drag ....de atunci suntem impreuna cam 3 zile pe sapt (24 din 24) ca asa ne permite programul ....si de 2 saptamani am aflat de la ai lui ca vrea sa ne logodm , nunta ..toate cele ...si nu stiu ...oare nu e prea devreme?din tot sufletul imi doresc sa raman cu el , deoarece e foarte cuminte , linistit , exact opusul fostilor mei, si am parte de tot ceea ce imi doresc ....ma iubeste mult ...dar totusi .... o fi bine?help me ....niste sfaturi ...sau experiente de genul acesta....



caaalmaa caaaalmaaaa ragazzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stai in banca ta femeie. sunt nebuni la cap.dupa 2 saptamani deja nunta?????????????

uoooo neam de oligofreni
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Iulie 2009 12:17
Draga mea ..de 2 sapt am aflat ca intentioneaza sa ma cera ..nu dupa 2 sa ne casat ...
scumpyka_ioana
Postat pe 27 Iulie 2009 12:19
scumpika esti la o virsta cind esti indragostita...te cred..insa inca nu il cunosti bine...mai lasa timpul sa treaca ...si dupa daca intradevar te iubeste..va casatoriti..ai timp de toate...nu un act va leaga pe veci
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 12:19
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 12:17:15eu 22 , el 23 ...


daca in 2 saptamani vrea nunta,in 6 luni vine bebe si la 35 de ani o sa alergi dupa instructoru de la sala sau dupa stiist .

amandoi aveti minte cat nuca la anii astia. asculta de cine a calcat pe acele urme unde treceti voi acum.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Iulie 2009 12:19
Din experienta zic,eram cu un tip de vreo 2 sau 3 luni,si facea promisiuni multe si zicea tot felu de cuvinte mari...care mi se pareau prea...mari avand in vedere faptu ca nu eram impreuna de asa mult timp...da vorbise cu mama lui despre casatorie,mama lui e o femeie minunata pe care o respect si acuma dar el e un idiot care minte de ingheata apele,eu zic sa astepti,dupa 8 luni in care am fost cu el,numai 8 luni...lucrurile s'au schimbat in foarte rau si se purta cum nu se poate mai rau eu zic sa nu te grabesti.Era ireprosabil in primele doua trei luni,dar apoi a inceput sa "calce stramb"...Mare grija cu promisiunile si deciziile mari ...
tigaie
Postat pe 27 Iulie 2009 12:21
caaalmaa caaaalmaaaa ragazzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





abia ca o cere !!!!
_oktober_
Postat pe 27 Iulie 2009 12:22
are tot timpul din lume sa il cunoasca...
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 12:23
De la: _oktober_, la data 2009-07-27 12:22:32caaalmaa caaaalmaaaa ragazzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





abia ca o cere !!!!


inteleg ca pentru ei e o drama ,dar daca nu o lovim in frunte cu toata puterea sa inteleaga o pierdem
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Iulie 2009 12:33
Draga mea..faptul ca te-a cerut de nevasta nu ar trebui sa te sperie..poate chiar te iubeste baiatul...si apoi aca spui da ..pana la nunta o sa mai treaca timp..si sa poti da inapoi daca nu iti convine ceva!

daca ma intrebai acum 1 an despre chestia asta..iti spuneam ce iti spun toti sa nu te grabesti! dar dupa ce am intalnit pe "el" pe internet...si dupa 1 luna ne-am mutat impreuna..si avem planuri...si voia copil dupa 2 sapt...pot sa iti spun ca merita o sansa...sau ma rog eu am riscat si am avut numai de castigat!
redline
Postat pe 27 Iulie 2009 12:43
sincer...ma gandeam ca aici o sa am parte de intelegere ..dar vad ca majoritatea sariti pe mine ..doar de un sfat aveam nevoie ...in fine ....
scumpyka_ioana
Postat pe 27 Iulie 2009 13:09
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 13:09:40sincer...ma gandeam ca aici o sa am parte de intelegere ..dar vad ca majoritatea sariti pe mine ..doar de un sfat aveam nevoie ...in fine ....

ehhh ia decizia pe care ti-o dicteaza inima....caci tu esti singura care traiesti aceasta poveste de dragoste!
redline
Postat pe 27 Iulie 2009 13:11
De la: redline, la data 2009-07-27 13:11:37
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 13:09:40sincer...ma gandeam ca aici o sa am parte de intelegere ..dar vad ca majoritatea sariti pe mine ..doar de un sfat aveam nevoie ...in fine ....

ehhh ia decizia pe care ti-o dicteaza inima....caci tu esti singura care traiesti aceasta poveste de dragoste!


redule concluzia...................."facerea de bine...f....tea de gija" se pare ca sfatul tau nu prea conteaza
anybody
Postat pe 27 Iulie 2009 13:13
mai,fata tu il iubesti????crezi ca merita sa fi cu el?daca da atunci fruntea sus ,si mergi cum cum iti dicteaza inima,in plus daca e sa gandesti la rece,exista si divort atata timp cat nu apare un BEBE:)
orha_liana
Postat pe 27 Iulie 2009 13:14
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 13:09:40sincer...ma gandeam ca aici o sa am parte de intelegere ..dar vad ca majoritatea sariti pe mine ..doar de un sfat aveam nevoie ...in fine ....


nu sare nieni.

sfatul e sa stai in banca ta o vreme. vezi ce ai de facut cu o facultate,cu un job,fa intai ceva pentru tine pe lumea asta.

e usor de spus da cu rochie de mireasa si alte alea,e cel mai usor lucru din lume sa faci copii.

e cel mai usor sa ne dam viata pese cap.

gandeste de 100000 de ori inainte sa faci una ca asta.

omu are numai 23 de ani.

o fi avut si el vreo 2/3/5 prietene,cu vreo 2 a reusit sa faca si el sex acolo.....

ce o sa faca atunci cand va realiza cata diveritate e pe lumea asta?


cauta pe cineva care sa fie sigur 5oo% ca pe tine te vrea si nu ca doara pierdut capul dupa o bucata de curut.

tu ce o sa faci cand,dupa un copil/2 nu te mai baga in seama si tu vei fi inca tanara si frumoasa?

vrei nu vrei cam pe acolo se ajunge si daca mai pui lipsa de experienta din ambele parti....se alege praful.

cu putina experienta si ceva minte si sentimente se mmai reediaza situatia atunci cand intervine monotonia.

dar asa cum sunteti voi,sa mai aveti si un gol in stomac cat eroportul otopeni,cu avioane ce vin si pleaca .....o sa va dati cu capu de cada unu pe altu.

esti tanara!!!!!!! ai timp pentru griji,vase murdare,copii,pampersi,munca,intretinere,piata,datorii,sot ,somaj fereasca dumnezeu.

nu uita ca romania acum se scufunda in rahat din ce in ce mai rau.lumea asteapta sa treaca criza.

o sa treaca pe dreacu. stai sa vina iarna,vaju,zapada,troleibuze ce nu mai vin,sa vina sarbatorile si foamea pe oamnei.

wake up baby. se alege praful de lumea din jurul nostru si pe voi va mananca ca pe iepurasi.

stai cu picioarele pe pamant si asculta stomacul!!!! nu sufletul sau hormonii.

dragostea nu e ca la televizor.

mai vrei vreun sfat?

95% din cei de aici spun aceleasi lucruri ca si mune,dar mai cu mile si cu perdea.

afla draga mea ca viata nu are nici mila,nici perdele.

da cu tine de toti peretii de nu te vezi daca nu esti atenta.

o fractiune de secunda de prostie se plateste uneori ani de zile,chiar toata viata...

ai grija de tine si nu te grabi sa raspunzi.

citeste de 5 ori inainte sa raspunzi


angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Iulie 2009 13:24
cer scuze pentru halul in care am scris dar vbeam si la telefon si nu am nici rabdare sa scriu atata.

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Iulie 2009 13:28
no stress... oricum mersi ...si ai dreptate .... ;)
scumpyka_ioana
Postat pe 27 Iulie 2009 13:50
a zis bine mikutul negru....esti tinara....poti sa te vezi cit vrei....sa va iubiti fara casatorie acum..si daca timpul tine cu voi atunci va casatoriti bafta
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 14:35
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-27 13:24:46
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 13:09:40sincer...ma gandeam ca aici o sa am parte de intelegere ..dar vad ca majoritatea sariti pe mine ..doar de un sfat aveam nevoie ...in fine ....


nu sare nieni.

sfatul e sa stai in banca ta o vreme. vezi ce ai de facut cu o facultate,cu un job,fa intai ceva pentru tine pe lumea asta.

e usor de spus da cu rochie de mireasa si alte alea,e cel mai usor lucru din lume sa faci copii.

e cel mai usor sa ne dam viata pese cap.

gandeste de 100000 de ori inainte sa faci una ca asta.

omu are numai 23 de ani.

o fi avut si el vreo 2/3/5 prietene,cu vreo 2 a reusit sa faca si el sex acolo.....

ce o sa faca atunci cand va realiza cata diveritate e pe lumea asta?


cauta pe cineva care sa fie sigur 5oo% ca pe tine te vrea si nu ca doara pierdut capul dupa o bucata de curut.

tu ce o sa faci cand,dupa un copil/2 nu te mai baga in seama si tu vei fi inca tanara si frumoasa?

vrei nu vrei cam pe acolo se ajunge si daca mai pui lipsa de experienta din ambele parti....se alege praful.

cu putina experienta si ceva minte si sentimente se mmai reediaza situatia atunci cand intervine monotonia.

dar asa cum sunteti voi,sa mai aveti si un gol in stomac cat eroportul otopeni,cu avioane ce vin si pleaca .....o sa va dati cu capu de cada unu pe altu.

esti tanara!!!!!!! ai timp pentru griji,vase murdare,copii,pampersi,munca,intretinere,piata,datorii,sot ,somaj fereasca dumnezeu.

nu uita ca romania acum se scufunda in rahat din ce in ce mai rau.lumea asteapta sa treaca criza.

o sa treaca pe dreacu. stai sa vina iarna,vaju,zapada,troleibuze ce nu mai vin,sa vina sarbatorile si foamea pe oamnei.

wake up baby. se alege praful de lumea din jurul nostru si pe voi va mananca ca pe iepurasi.

stai cu picioarele pe pamant si asculta stomacul!!!! nu sufletul sau hormonii.

dragostea nu e ca la televizor.

mai vrei vreun sfat?

95% din cei de aici spun aceleasi lucruri ca si mune,dar mai cu mile si cu perdea.

afla draga mea ca viata nu are nici mila,nici perdele.

da cu tine de toti peretii de nu te vezi daca nu esti atenta.

o fractiune de secunda de prostie se plateste uneori ani de zile,chiar toata viata...

ai grija de tine si nu te grabi sa raspunzi.

citeste de 5 ori inainte sa raspunzi


unde erai micutule cind aveam 19 ani..........si ma ,maritam???????? ...........atunci toata lumea era dusmanul meu nr1 ca de gasisem pe fat frumos fara cal....... Macar de ar intelege ceva citusi de putin din ceea ce ai scris...........
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 14:44
france de ce pligi?
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 14:53
De la: pamela_1, la data 2009-07-27 14:53:01france de ce pligi?
ca pe mine nu a avut cine sa ma traga de bracinar cind ma maritai prima oara .........si dupa aceea fat frumos sa transformat in zmeul zmeilor cind a mirosit alta pasarica! iar ileana consinzeana (eu) sa transformat in vrajitoarea cea urita........;;iar finalul a fost ca au trait fericiti pina pasarica cea straina a depus ouale........(complicata treaba .......;de)...............si astea toate se intimplau din cauza tineretii........ca mintea noastra era cu sorcova.......;;
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 15:21
eu zic sa mai stati cel putin un an, pentru ca poate ca nu-l cunosti cat trebuie, incepeti cu inceputul adica sa mutati impreuna sa vezi cum va descurcati si cum va intelegeti, insa daca dragostea e prea mare, atunci go for it! iar daca ai facut alegerea gresita sti cum se spune un sut in fund, un pas inainte.
diana3289
Postat pe 27 Iulie 2009 19:44
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 13:50:18no stress... oricum mersi ...si ai dreptate .... ;)


daca am reusit sa te fac sa intelegi cu adevarat ,ma voi bucura sa aud numai de bine.


dar vezi ca nici nu inseamna sa dai cu "ea" de toti peretii

capul sus si sa auzim numai de bine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Iulie 2009 02:03
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 14:44:48
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-27 13:24:46
De la: scumpyka_ioana, la data 2009-07-27 13:09:40sincer...ma gandeam ca aici o sa am parte de intelegere ..dar vad ca majoritatea sariti pe mine ..doar de un sfat aveam nevoie ...in fine ....


nu sare nieni.

sfatul e sa stai in banca ta o vreme. vezi ce ai de facut cu o facultate,cu un job,fa intai ceva pentru tine pe lumea asta.

e usor de spus da cu rochie de mireasa si alte alea,e cel mai usor lucru din lume sa faci copii.

e cel mai usor sa ne dam viata pese cap.

gandeste de 100000 de ori inainte sa faci una ca asta.

omu are numai 23 de ani.

o fi avut si el vreo 2/3/5 prietene,cu vreo 2 a reusit sa faca si el sex acolo.....

ce o sa faca atunci cand va realiza cata diveritate e pe lumea asta?


cauta pe cineva care sa fie sigur 5oo% ca pe tine te vrea si nu ca doara pierdut capul dupa o bucata de curut.

tu ce o sa faci cand,dupa un copil/2 nu te mai baga in seama si tu vei fi inca tanara si frumoasa?

vrei nu vrei cam pe acolo se ajunge si daca mai pui lipsa de experienta din ambele parti....se alege praful.

cu putina experienta si ceva minte si sentimente se mmai reediaza situatia atunci cand intervine monotonia.

dar asa cum sunteti voi,sa mai aveti si un gol in stomac cat eroportul otopeni,cu avioane ce vin si pleaca .....o sa va dati cu capu de cada unu pe altu.

esti tanara!!!!!!! ai timp pentru griji,vase murdare,copii,pampersi,munca,intretinere,piata,datorii,sot ,somaj fereasca dumnezeu.

nu uita ca romania acum se scufunda in rahat din ce in ce mai rau.lumea asteapta sa treaca criza.

o sa treaca pe dreacu. stai sa vina iarna,vaju,zapada,troleibuze ce nu mai vin,sa vina sarbatorile si foamea pe oamnei.

wake up baby. se alege praful de lumea din jurul nostru si pe voi va mananca ca pe iepurasi.

stai cu picioarele pe pamant si asculta stomacul!!!! nu sufletul sau hormonii.

dragostea nu e ca la televizor.

mai vrei vreun sfat?

95% din cei de aici spun aceleasi lucruri ca si mune,dar mai cu mile si cu perdea.

afla draga mea ca viata nu are nici mila,nici perdele.

da cu tine de toti peretii de nu te vezi daca nu esti atenta.

o fractiune de secunda de prostie se plateste uneori ani de zile,chiar toata viata...

ai grija de tine si nu te grabi sa raspunzi.

citeste de 5 ori inainte sa raspunzi


unde erai micutule cind aveam 19 ani..........si ma ,maritam???????? ...........atunci toata lumea era dusmanul meu nr1 ca de gasisem pe fat frumos fara cal....... Macar de ar intelege ceva citusi de putin din ceea ce ai scris...........


draga mea cred ca eram pe strada si bateam mingea in picioarele goale cu muci in nas

am toata certitudinea ca esti constienta ca de fapt ai fost singurul tau dusman.

macar daca experientele noastre pot lumina mintile celor ce acum se afla in aceasi situatie,ne putem considera multumiti.

sunt convins ca fericirea oar a intarziat sa te loveasca in plin.nu ai fost ocolita de ea mult timp



nu mai conteaza ce a fost
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Iulie 2009 02:07
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 15:21:59
De la: pamela_1, la data 2009-07-27 14:53:01france de ce pligi?
ca pe mine nu a avut cine sa ma traga de bracinar cind ma maritai prima oara .........si dupa aceea fat frumos sa transformat in zmeul zmeilor cind a mirosit alta pasarica! iar ileana consinzeana (eu) sa transformat in vrajitoarea cea urita........;;iar finalul a fost ca au trait fericiti pina pasarica cea straina a depus ouale........(complicata treaba .......;de)...............si astea toate se intimplau din cauza tineretii........ca mintea noastra era cu sorcova.......;;



se spune ca dumnezeu ne mai incearca.

noroc ca muntea a revenit de la sorcovit si acum putem ajuta pe altii sa nu sorcoveasca asa cum am facut noi

atitudine pozitiva baby....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Iulie 2009 02:10


Ca sa gresesti nu ai nevoie de sfaturi.

Traieste-ti iubirea intens si fa ceea ce simti, traieste-ti fiecare zi ca si cand ar fi ultima dar sa nu regreti maine ceea ce ai facut azi. Iar daca se intampla sa gresesti, nu-i grav, din greseli invatam. Nu exista varsta perfecta pentru casatorie , insa atunci cand vei fi pregatita nu-ti va pasa de nici o parere. Mintea si inima ta iti vor da cele mai bune raspunsuri.

valita76
Postat pe 28 Iulie 2009 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el scorpion + ea pestii =......?????? 9 De la: kudika174057 8 Iulie 2010 18:05
Acel moment cand vrei sa o dragalesti si iti povesteste de fost. 9 De la: kudika_1015877 22 August 2016 00:50
Cine e mai important? 33 De la: gamyco 28 Aprilie 2013 00:08
e ingrozitor sa aflii ca cel pe care-l iubesti te inseala...dar mai ingrozitor e sa aflii cu cine... 272 De la: citystella 26 Mai 2010 00:01
iubire imposibila 6 De la: LeaveMeAlone 8 Aprilie 2009 23:34