Dragoste sau cariera ? Ati fost pusi in asemenea situatie si daca DA ce ati ales?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Dragoste sau cariera ? Ati fost pusi in asemenea situatie si daca DA ce ati ales?: (5 din 3 voturi)

jojo86 Avatarul lui jojo86

95 mesaje

Daca ar fi sa alegi intre dragoste si cariera ce ai alege ..
Cariera aflandu'se la distantza de dragoste
Astept raspunsuri
Fosta membra Kudika.ro
depinde foarte mult de in ce moment se afla relatia si de circumstante
Raporteaza abuz de limbaj
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
jemima_uk Avatarul lui jemima_uk

68 mesaje

Cu toate ca sunt destul de obsedata de cariera mea si sa ajung cat mai sus, daca ar trebui sa aleg, as alege dragostea....(deocamdata cred ca le impac destul de bine pe amndoua)Nu de alta dar degeaba am satisfactii profesionale daca ma duc acasa si este rece si pustiu.
lyria Avatarul lui lyria

12 mesaje
Oras: hunedoara

Dupa parerea mea cariera este pe primul plan pentru ca prin ea iti creezi independenta materiala. Dragostea se stinge când apar problemele financiare. Sunt rare cazurile de cupluri in care amândoi au un nivel de constiinta destul de ridicat pentru a surmonta problemele de orice natura.
Lorena26 Avatarul lui Lorena26

154 mesaje

De la: lyria, la data 2009-07-18 20:01:18Dupa parerea mea cariera este pe primul plan pentru ca prin ea iti creezi independenta materiala. Dragostea se stinge când apar problemele financiare. Sunt rare cazurile de cupluri in care amândoi au un nivel de constiinta destul de ridicat pentru a surmonta problemele de orice natura.

cristiana_cris Avatarul lui cristiana_cris

2672 mesaje

daca este iubire adevarata....este greu de ales cariera...poate daca este pt scurt timp merita...daca dureaza mult timp....nasol...eu aleg iubirea....cariera fac si linga el....nu departe de el
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you

2672 mesaje

iubirea invinge orice...
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you
kudikgirl Avatarul lui kudikgirl

54 mesaje
Oras: bucuresti

cariera

2672 mesaje

egoismul....mai bine
kudikgirl Avatarul lui kudikgirl

54 mesaje

De la: cristiana_cris, la data 2009-07-23 14:45:08egoismul....mai bine

egoismul se inscrie la cariera?:-?

2672 mesaje

numai daca nu iubesti alegi cariera ...daca iubesti si alegi cariera totusi...asta inseamna egoism
alina_paris Avatarul lui alina_paris

4 mesaje

Eu am fost in aceeasi situatie,de doua ori!prima oara am ales dragostea si s-a dovedit a fi o mare greseala!Am trecut cu mare greu peste,mi-a luat ceva timp sa-mi revin si am reusit sa-mi pun baza unei noi cariere,departe de casa.S-a intamplat sa cunosc pe cineva care m-a facut sa iubesc din nou,iar pe plan profesional toate imi mergeau perfect,doar ca eram o perioada de timp mai indelungata departe de iubitul meu.Niciodata nu m-a conditionat si intotdeauna m-a sustinut in toate,fapt pt care mi-a fost foarte usor sa iau o decezie fara nici o frica,chiar si cu antecedente!Am renuntat la cariera mea la distanta si am ramas in tara alaturi de el.Astazi am un nou job foarte bun,un iubit care ma iubeste la nebunie si pe care-l iubesc cel putin la fel de mul!In concluzie pot sa spun ca in dragoste e ca intr-un joc in care trebuie sa dai cu zarurile,niciodata nu vei sti ce te asteapta,iar in cariera e simplu:daca esti intr-adevar bun,reusesti oriunde!Important este sa fii fericit pe toate planurile in viata,iar dupa parerea mea doar cariera nu te poate face fericit(a) si nici nu iti poate umple golurile din viata.
mila9 Avatarul lui mila9

2 mesaje

Cariera , dragostea ...
Daca este dragoste viata e frumoasa, daca este cariera si nu este dragoste ,nimic nu e...
M.Vicol
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

De la: Ellutza4u, la data 2009-07-08 12:27:46Daca ar fi sa alegi intre dragoste si cariera ce ai alege ..
Astept raspunsuri

Categoric tine de educatie.. in primul rand. Apoi tine de momentul cand esti pus sa faci alegerea.. in viata (varsta, prioritatile din acel moment).
Problema, din punctul meu de vedere, se pune in felul urmator.. o persoana care isi doreste, creste si este educata ca TREBUIE sa aiba un loc in societate, sa urce pe scara foarte sus... va calca pe cadavre pentru a ajunge acolo. Dragoste ramane pur fizica... si nu prea conteaza. Si nu, eu nu cred in imbinarea celor doua. O imbinare inseamna o punte, inseamna.. concesii de-o parte si de alta, practic nu alegi cu adevarat nici o varianta.
Sa zicem ca pana la 30 de ani as merge pe varianta carierei. Daca pana la acea varsta reusesti sa-ti atingi scopul.. e perfect. Daca nu, atunci e cazul sa constientizezi ca e timpul sa te ocupi de familia ta.
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.
Valitza88 Avatarul lui Valitza88

184 mesaje

De la: jemima_uk, la data 2009-07-08 12:52:31Cu toate ca sunt destul de obsedata de cariera mea si sa ajung cat mai sus, daca ar trebui sa aleg, as alege dragostea....(deocamdata cred ca le impac destul de bine pe amndoua)Nu de alta dar degeaba am satisfactii profesionale daca ma duc acasa si este rece si pustiu.

sunt de acord cu tine...nici dragostea nu trebuie neglijata din cauza carierei dar nici cariera nu trebuie neglijata din cauza dragostei.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Ellutza4u, la data 2009-07-08 12:27:46Daca ar fi sa alegi intre dragoste si cariera ce ai alege ..
Astept raspunsuri

Eu sunt una dintre persoanele norocoase care au reusit sa imbine cariera cu dragostea. Si daca ar fi sa o iau de la capat, as face la fel.
Valitza88 Avatarul lui Valitza88

184 mesaje

De la: alina_paris, la data 2009-08-18 08:39:13Eu am fost in aceeasi situatie,de doua ori!prima oara am ales dragostea si s-a dovedit a fi o mare greseala!Am trecut cu mare greu peste,mi-a luat ceva timp sa-mi revin si am reusit sa-mi pun baza unei noi cariere,departe de casa.S-a intamplat sa cunosc pe cineva care m-a facut sa iubesc din nou,iar pe plan profesional toate imi mergeau perfect,doar ca eram o perioada de timp mai indelungata departe de iubitul meu.Niciodata nu m-a conditionat si intotdeauna m-a sustinut in toate,fapt pt care mi-a fost foarte usor sa iau o decezie fara nici o frica,chiar si cu antecedente!Am renuntat la cariera mea la distanta si am ramas in tara alaturi de el.Astazi am un nou job foarte bun,un iubit care ma iubeste la nebunie si pe care-l iubesc cel putin la fel de mul!In concluzie pot sa spun ca in dragoste e ca intr-un joc in care trebuie sa dai cu zarurile,niciodata nu vei sti ce te asteapta,iar in cariera e simplu:daca esti intr-adevar bun,reusesti oriunde!Important este sa fii fericit pe toate planurile in viata,iar dupa parerea mea doar cariera nu te poate face fericit(a) si nici nu iti poate umple golurile din viata.

ca bine mai zici
ax3lpunk Avatarul lui ax3lpunk

5 mesaje

eu zic dragostea ca totul se face numai cu iubiere maimult decat singura shi mai bine in 2 conteaza shi moral sa ai sa faci o vitza cat mai siplu e mai usor cat mai coplesx o faci cu atat o shi ai vitza mai coplexa :sml-confused0006
lunga si mare tare si frumosa calda si jucausa lasand semnatura pe tine cu bai de inimora ;)
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

Am ales dragostea si s-a dovedit o alegere inspirata in cazul meu.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
Fosta membra Kudika.ro
am avut si eu de ales, am vrut sa aleg dragostea dar am ales oarecum cariera(eu de abia acum o pregatesc). am ajuns amandoi la concluzia k daca ne iubim vom fii impreuna si mai tarziu. dragostea nu tine de foame, nu sunt insensibila dar cred k acum, in zilele astea care le traim si in tara noastra ''deosebita'' e foarte important sa ai un loc de munca si nu unul oarecare. dragostea daca e mare invinge deci poate sa ma astepte...