Setari Cookie-uri

fund bombat

buna .Stie careva niste exerciii pentru fese?? eu am stat bine la capitolu' asta pana sa trebuiasca sa slabesc 4 kg.... am slabit mai mult la fese unde nici nu prea aveam nevoie si acum........
LARA_19
Postat pe 2 August 2009 20:10
De la: LARA_19, la data 2009-08-02 20:10:08buna .Stie careva niste exerciii pentru fese?? eu am stat bine la capitolu' asta pana sa trebuiasca sa slabesc 4 kg.... am slabit mai mult la fese unde nici nu prea aveam nevoie si acum........

daca te duci la o sala de culturism, fesierii intra aproape la orice exercitiu pt coapse. poti face genuflexiuni cu bara la ceafa, indreptari cu genunchii blocati sau cu ei flexati (mai bn e cu cei flexati, deoarece cu genunchii blocati va aparea curbura in coloana), poti face hiperextensii la banca (intra si zona lombara dar si fesierii, trebuie sa ai un antrenor ca sa iti arata miscarea), ai presa pt picioare. sunt si aparate care izoleaza partea din spate a coapsei si totodata intra si fesierii; miscarea se numeste flexia gambei pe coapsa din culcat facial. adica stai intinsa pe burta, greutatea iti vine in zona gleznelor, iar tu ridici gamba, cat mai sus. mai poti incerca si fandari frontale mai adanci cu gantere in mainei sau cu bara la ceafa. iar daca te antrenezi acasa....poti face doar fandari si genuflexiuni, cu picioarele mai departate, vrafurile sa fie indreptate spre exterior si sa te lasi cat mai mult, sa fie miscarea cat mai ampla.
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 August 2009 09:47
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-04 09:47:29
De la: LARA_19, la data 2009-08-02 20:10:08buna .Stie careva niste exerciii pentru fese?? eu am stat bine la capitolu' asta pana sa trebuiasca sa slabesc 4 kg.... am slabit mai mult la fese unde nici nu prea aveam nevoie si acum........

daca te duci la o sala de culturism, fesierii intra aproape la orice exercitiu pt coapse. poti face genuflexiuni cu bara la ceafa, indreptari cu genunchii blocati sau cu ei flexati (mai bn e cu cei flexati, deoarece cu genunchii blocati va aparea curbura in coloana), poti face hiperextensii la banca (intra si zona lombara dar si fesierii, trebuie sa ai un antrenor ca sa iti arata miscarea), ai presa pt picioare. sunt si aparate care izoleaza partea din spate a coapsei si totodata intra si fesierii; miscarea se numeste flexia gambei pe coapsa din culcat facial. adica stai intinsa pe burta, greutatea iti vine in zona gleznelor, iar tu ridici gamba, cat mai sus. mai poti incerca si fandari frontale mai adanci cu gantere in mainei sau cu bara la ceafa. iar daca te antrenezi acasa....poti face doar fandari si genuflexiuni, cu picioarele mai departate, vrafurile sa fie indreptate spre exterior si sa te lasi cat mai mult, sa fie miscarea cat mai ampla.

deja m-am pus pe exercitii si parca se vad niste schimbari...
LARA_19
Postat pe 4 August 2009 17:41
Succes in continuare...si sa nu te lasi niciodata de antrenament indiferent de circumstante. cei care se antreneaza sunt superiori celorlalti din aproape toate pct de vedere, sa sti asta
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 August 2009 23:06
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-04 23:06:59Succes in continuare...si sa nu te lasi niciodata de antrenament indiferent de circumstante. cei care se antreneaza sunt superiori celorlalti din aproape toate pct de vedere, sa sti asta


ete p'asta n'o stiam... cum le stii tu, ca un om mare...
DieMann
Postat pe 25 August 2009 20:41
[quote name='DieMann' date='2009-08-25 20:41:56'
ete p'asta n'o stiam... cum le stii tu, ca un om mare...
[/quote]
da mosule. eu asa consider. o pers cu un fizic impunator, sanatos, bn antrenat, cu un psihic bun, care poate da rezultate si in alte domenii de activitate, mi se pare superior unui sedentar. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 August 2009 18:54
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-26 18:54:29[quote name='DieMann' date='2009-08-25 20:41:56'
ete p'asta n'o stiam... cum le stii tu, ca un om mare...

da mosule. eu asa consider. o pers cu un fizic impunator, sanatos, bn antrenat, cu un psihic bun, care poate da rezultate si in alte domenii de activitate, mi se pare superior unui sedentar. :)[/quote]

De acord cu tine !!!! Insa ronnie coleman e un monstru steroidizat! Prefer unu lucrat natural care sa nu fie umflat si gras cis a aibe muschii bine definiti.
David24
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un fund mult mai sexi ? Un abdomen mai plat ? 1 De la: diana_stirbu 3 Decembrie 2009 23:48
Kangoo Jumps 90 De la: guther_anamaria 17 Mai 2013 19:36
Leg magic !!! 1 De la: kudika513162 4 Martie 2012 03:22
Exclusiv pentru femei... despre o sala de fitness este vorba 5 De la: bunicu2009 14 August 2011 17:06
Acasa sau la sala? 15 De la: andreeac85 5 Noiembrie 2009 11:34