Setari Cookie-uri

cum as putea?

Sa scap de o depresie din dragoste avand in vedere ca am iubit un baiat,poate pentru prima oara cu adevarat si nu din nevoie afectiva pe care o confruntam inainte la fostele mele relatii,stand impreuna 5 luni.Zi de zi am petrecut impreuna timpul, la mine acasa, la el.Greseala noastra si a pus amprenta pe faptul ca ne am dorit amandoi sa ne cunoastem din ce in ce mai mult venind o zi cand ma voi intoarce la studiile mele pe care le urmez in bucuresti iar el in orasul in locuim amandoi.A renuntat la mine datorita familiei lui,cu care ma intelegeam super,incepusem sa ma atasez de ei dar afland anumite lucruri in legatura cu trecutul meu, neadevarate de altfel si asa si au schimbat parerea despre mine neputand sa ma mai accepte vreodata.Acum, de sarbatori,ne am gasit iar dupa 2 luni de despartire si de astfel, chin, pentru mine,incercand sa ma convinga ca de data aceasta nu va mai da cu piciorul la relatie indiferent de ceea ce vor spune ceilalti inclusiv familia lui.Am petrecut din nou cateva zile impreuna frumoase, parintii mei acceptandu l din nou langa mine pentru a fi fericita insa brusc, a luat din nou si defintiv decizia de a renunta din cauza ca parintii nu vor sa mai auda de mine avand in continuare ideea ca sunt o fata usoara desi nu este asa.Am incercat la prima despartire sa vorbesc cu ei,sa le explic trecutul meu (constand in 3 relatii esuate, din nou, nu din cauza mea, tragice pentru mine necesitand timp si rabdare sa imi revin)si prin felul meu de a demonstra ca sunt nevinovata insa totul a fost in zadar.Acum, am ramas cu aceasta durere in suflet, desi poate ma iubeste, nu se simte pe picioarele lui ca ar putea sa se impuna in fata familiei ca fericirea si o face singur, nu apeland la ceilalti.Ori este vorba despre o minciuni foarte bune puse cap la cap ori se poate pune problema in legatura cu el,de labilitate afectiva?Va rog astept un raspuns si o recomandare pentru vindecarea sufletul meu..Va multumesc !
kudika_946672
Postat pe 19 Decembrie 2013 17:31
hmmm, mama lor de depresii :) si eu am trecut prin ceva asemanator, acum o luna, nu au fost implicati parintii,dar s-a terminat o poveste de dragoste frumoasa si lunga (4 ani) acum pot spune ca sunt ok, am mai cunoscut 2 persoane intre timp,dar nu am ramas cu nici una, vina nimanui,nepotrivire de caracter :) nu stiu daca detin dreptatea absoluta,dar sfatul meu e sa nu mai fii atat de sigura de sentimentele lui.nu stiu, eu de ex daca iubesc pe cineva as trece peste orice si as lupta oricat sa-mi fie bn si sa fiu cu acea persoana,ezitarile astea ale lui ar trebui sa te puna putin pe ganduri :) indiferent de trecutul tau, adevarat sau neadevarat,nimeni nu are dreptul sa te judece, nici parintii lui, nici el, nimeniiii.. dimpotriva ar trebui sa fie fericit ca il iubesti ca esti langa el, si pana la urma mandru ca e mai bun decat fostii ... daca as fi in locul tau as renunta, stiu ca e greu, dar mai devreme sau mai tarziu tot va trebui sa treci prin asta (eu nu am procedat asa la primele semne, am tras cu dintii si am regretat) intotdeauna ceva mai bun te asteapta :) poate nu prima relatie, poate chiar nici a doua, dar in final vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa te faca fericita, cum dealtfel sunt convins ca meriti :) ai grija de tine :)
mauuu1987
Postat pe 19 Decembrie 2013 18:16
De la: kudika_946672, la data 2013-12-19 17:31:35 Sa scap de o depresie din dragoste avand in vedere ca am iubit un baiat,poate pentru prima oara cu adevarat si nu din nevoie afectiva pe care o confruntam inainte la fostele mele relatii,stand impreuna 5 luni..............................................


Medicament??Vointa ta si convingerea ca nu trebuie sa cazi in depresie sub nicio forma!Niciun barbat nu merita acest sacrifiu din partea femeii !

Familia,prietenii,amicii,anturajul in general te pot ajuta sa iesi din aceasta stare!!!Acel tanar nu te-a iubit ,fii convinsa de acest lucru,caci atunci cand iubesti cu adevarat,NIMENI nu te poate opri sa fii cu fiinta iubita,aceasta ti-o spune o femeie,care a iubit mai mult decat pe propria viata si care,in ciuda tuturor problemelor,traieste cu toata fiinta ei in acest moment!!!MERGI MAI DEPARTE,nu te lasa doborata de slabiciunea fostului tau iubit!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2013 18:50
De la: kudika_15804, la data 2013-12-19 18:50:23
De la: kudika_946672, la data 2013-12-19 17:31:35 Sa scap de o depresie din dragoste avand in vedere ca am iubit un baiat,poate pentru prima oara cu adevarat si nu din nevoie afectiva pe care o confruntam inainte la fostele mele relatii,stand impreuna 5 luni..............................................


Medicament??Vointa ta si convingerea ca nu trebuie sa cazi in depresie sub nicio forma!Niciun barbat nu merita acest sacrifiu din partea femeii !

Familia,prietenii,amicii,anturajul in general te pot ajuta sa iesi din aceasta stare!!!Acel tanar nu te-a iubit ,fii convinsa de acest lucru,caci atunci cand iubesti cu adevarat,NIMENI nu te poate opri sa fii cu fiinta iubita,aceasta ti-o spune o femeie,care a iubit mai mult decat pe propria viata si care,in ciuda tuturor problemelor,traieste cu toata fiinta ei in acest moment!!!MERGI MAI DEPARTE,nu te lasa doborata de slabiciunea fostului tau iubit!!




cu alte cuvinte : ''nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cine merita nu o sa te faca sa plangi niciodata'' .... poate doar de fericire, as adauga eu :)
mauuu1987
Postat pe 19 Decembrie 2013 18:54
De la: kudika_946672, la data 2013-12-19 17:31:35 Sa scap de o depresie din dragoste avand in vedere ca am iubit un baiat,poate pentru prima oara cu adevarat si nu din nevoie afectiva pe care o confruntam inainte la fostele mele relatii,stand impreuna 5 luni.Zi de zi am petrecut impreuna timpul, la mine acasa, la el.Greseala noastra si a pus amprenta pe faptul ca ne am dorit amandoi sa ne cunoastem din ce in ce mai mult venind o zi cand ma voi intoarce la studiile mele pe care le urmez in bucuresti iar el in orasul in locuim amandoi.A renuntat la mine datorita familiei lui,cu care ma intelegeam super,incepusem sa ma atasez de ei dar afland anumite lucruri in legatura cu trecutul meu, neadevarate de altfel si asa si au schimbat parerea despre mine neputand sa ma mai accepte vreodata.Acum, de sarbatori,ne am gasit iar dupa 2 luni de despartire si de astfel, chin, pentru mine,incercand sa ma convinga ca de data aceasta nu va mai da cu piciorul la relatie indiferent de ceea ce vor spune ceilalti inclusiv familia lui.Am petrecut din nou cateva zile impreuna frumoase, parintii mei acceptandu l din nou langa mine pentru a fi fericita insa brusc, a luat din nou si defintiv decizia de a renunta din cauza ca parintii nu vor sa mai auda de mine avand in continuare ideea ca sunt o fata usoara desi nu este asa.Am incercat la prima despartire sa vorbesc cu ei,sa le explic trecutul meu (constand in 3 relatii esuate, din nou, nu din cauza mea, tragice pentru mine necesitand timp si rabdare sa imi revin)si prin felul meu de a demonstra ca sunt nevinovata insa totul a fost in zadar.Acum, am ramas cu aceasta durere in suflet, desi poate ma iubeste, nu se simte pe picioarele lui ca ar putea sa se impuna in fata familiei ca fericirea si o face singur, nu apeland la ceilalti.Ori este vorba despre o minciuni foarte bune puse cap la cap ori se poate pune problema in legatura cu el,de labilitate afectiva?Va rog astept un raspuns si o recomandare pentru vindecarea sufletul meu..Va multumesc !


Daca el este influentabil si are mai multa incredere in zvonuri decat in tine, nu te merita.

Incearca sa mergi mai departe si sa-l uiti, oricat ti-ar veni de greu, e cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci. Trebuie sa intelegi si sa accepti ca baiatul asta nu te merita.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Decembrie 2013 10:27
ma astup cand vad si aud cum sunt fetele tratate in ziua de azi de asa numite mamecare-si cred odraslaingeri si defapt ei sunt ii cu priviri sagetatoare cu guri si minti limitate.
Draga 672,nu are rost sa te inchizi in tine si sa-ti plangi de mila,asemenea tie li se intampla si baietilor ca,de,asa e viata asta si nu putem multumii pe nimeni oricate sacrificii am face.
Nu te mai uita inapoi si cu ajutorul celor apropiati vei trece si peste hopul asta se va gasi cel te va iubi si va sti sa citeasca in inima si sufletul tau!
Titanika
Postat pe 20 Decembrie 2013 11:12
De la: mauuu1987, la data 2013-12-19 18:54:27
cu alte cuvinte : ''nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cine merita nu o sa te faca sa plangi niciodata'' .... poate doar de fericire, as adauga eu :)



Corect,este de preferat!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Decembrie 2013 11:27
Pentru a fi fericita ai nevoie langa tine de un barbat adevarat.Nu de un tip care face doar ce ii spun parintii.Nu mai face aceiasi greseala a treia oara.
kudika_21209
Postat pe 13 Ianuarie 2014 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme in paradis... 56 De la: rahela11 2 Noiembrie 2009 15:15
compatibilitate 3 De la: nico_ochiverzi 21 Noiembrie 2009 11:34
oare ma iubeste cu adevarat?.. 55 De la: yssa2010 14 Noiembrie 2011 09:48
femeia berbec+barbat varsator 59 De la: mistique 6 Iulie 2015 12:43
el pleaca si zice ca pt binele meu... 28 De la: kudika3011 6 August 2010 23:27