Setari Cookie-uri

pls am nevoie de niste sfaturi

Am fost cu un baiat timp de 1 an jumate.Toata relatia a fost ok, doar ca dintr-o data el nu a mai vrut sa continuam. Ok, nu asta e problema.Dupa ce ne-am despartit, el s-a cuplat cu o alta fata cu care a fost pana de curand. Si a inceput sa ma sune din nou,ca el totusi tine la mine, ca i dor de mine, ca el cu mine s-a inteles cel mai bine si dinastea.OK, am acceptat sa ne vedem. Ne-am mai intalnit de cateva ori, ne-am sarutat,am facut dragoste, dar el inca nu s-a despartit de fata aia .El nu mai vrea sa fie cu aia, doar ca aia plange incontinuu de cand el i-a spus ca vrea sa termine cu ea. si ii este mila.
Zielle trecute am vb cu el si i-am spus: eu nu sunt de acord sa fii si cu mine si cu aia. alegi . si mi-a spus ca de ce fac asa ceva , ca toate sunt in favoarea mea, ca el nu mai are nimic cu ea, doar ca aia nu vrea sa inteleaga si ca acuma cand isi va termina concediu si va pleca in orasu de unde e el, se va termina totul intre el si aia.
Ahh, sa nu uit: el in timpul asta nu prea ma suna, decat asa la sf de saptamana, cand stie ca sunt prin zona sa ne intalnim .
Va rog dati-mi niste sfaturi: ce sa fac? eu chiar il iubesc, dar nu suport sa mai fie si cu alta in tyimp ce e cu mine. De cand m-am despartit de el, am tot incercat sa fiu cu alte eprsoane da degeaba, nu puteam :(((
si chiar asa nu mai suport.astept raspunsurile voastre
cr8iv_g
Postat pe 6 August 2009 12:46
Eu inteleg ca iubirea asta e al naiba de complicata uneori, insa chiar asa sa isi bata joc de tine...si tu la fel, iit bati joc de tine, pai el joaca la 2 capete si se foloseste de amandoua, 2 fraiere ! Te-ai mai si culcat cu el ! Pt ce naiba ?

Postat pe 6 August 2009 12:56
De la: cr8iv_g, la data 2009-08-06 12:46:07Am fost cu un baiat timp de 1 an jumate.Toata relatia a fost ok, doar ca dintr-o data el nu a mai vrut sa continuam. Ok, nu asta e problema.Dupa ce ne-am despartit, el s-a cuplat cu o alta fata cu care a fost pana de curand. Si a inceput sa ma sune din nou,ca el totusi tine la mine, ca i dor de mine, ca el cu mine s-a inteles cel mai bine si dinastea.OK, am acceptat sa ne vedem. Ne-am mai intalnit de cateva ori, ne-am sarutat,am facut dragoste, dar el inca nu s-a despartit de fata aia .El nu mai vrea sa fie cu aia, doar ca aia plange incontinuu de cand el i-a spus ca vrea sa termine cu ea. si ii este mila.
Zielle trecute am vb cu el si i-am spus: eu nu sunt de acord sa fii si cu mine si cu aia. alegi . si mi-a spus ca de ce fac asa ceva , ca toate sunt in favoarea mea, ca el nu mai are nimic cu ea, doar ca aia nu vrea sa inteleaga si ca acuma cand isi va termina concediu si va pleca in orasu de unde e el, se va termina totul intre el si aia.
Ahh, sa nu uit: el in timpul asta nu prea ma suna, decat asa la sf de saptamana, cand stie ca sunt prin zona sa ne intalnim .
Va rog dati-mi niste sfaturi: ce sa fac? eu chiar il iubesc, dar nu suport sa mai fie si cu alta in tyimp ce e cu mine. De cand m-am despartit de el, am tot incercat sa fiu cu alte eprsoane da degeaba, nu puteam :(((
si chiar asa nu mai suport.astept raspunsurile voastre


la naiba ...........................am ajuns chiar asa de disperate incat sa credem ca "tot ce zboara se mananca"?
anybody
Postat pe 6 August 2009 12:58


Din tot ce ai scris, reflecta la urmatoarea fraza:

"Ahh, sa nu uit: el in timpul asta nu prea ma suna, decat asa la sf de saptamana, cand stie ca sunt prin zona sa ne intalnim ".

Ce intelegi?
valita76
Postat pe 6 August 2009 13:00
bietul navetist...bine ca si-a facut abonament.....

ii dai papucii si gata !
_oktober_
Postat pe 6 August 2009 13:01
...2in 1... ...ce bine se va simti el, ca poate sa va aiba pe amndoua, ce sti ce va sti domnisoara cealalta, ce varianata ...
blue_moonbutterfly
Postat pe 6 August 2009 13:08
te inteleg perfec credema si eu am fost in aceeas situatie ca tine,si eu lam iubit mult si as fi facuta orice pt el,si la fel facea si cu mine ma intalneam cu el faceam dragoste si mergia la aia ..........dar asta e o prostie pentru k noi suntem fete si gasim multi baieti ........mai intai trebuie sa ne gandim la noi apoi la ei .......uite eu de exemplu am renuntat la el......nu mai mis cu eld e mult si nu am fost cu el de 1 an jumate 4 ani am sta cu el si in ultimu an el a mai fost cu una asa din prostie sa combinat cu ea.....si nu mai mis cu el acuma am pe alcineva tin enorm la el si el la mine ......si sfatu meu ar fi s ail lasi in pace k el singur isi va da seama ca de fapt el pe u te iubeste nu pe aia si se va intoarce la tine iti garantez eu mai vb pwp ai grija de u si nu mai fa prosti dinastea lai intrebat eu sau aia dak el zice nush u ii zici frumos cand te vei gandi sa ma cauti pana at ramai cu ea
ramonika_papusica
Postat pe 8 August 2009 22:48
eu sunt foarte egoista...nu imi place sa impart ce e al meu
il vreau doar pt mine daca el nu vrea e liber sa pleci dar la mine nu se mai intoarce
eu nu sunt roata de rezerva cand ai nevoie ma folosesti
sincer
next
bestiutza_relouded
Postat pe 8 August 2009 23:10
inteleg ca te-ai sarutat cu el..poate de dor din impuls..si eu as fi facut la fel..dar nu cred ca trebuia sa faci dragoste cu el...cel putin nu pana nu isi clarifica situatia cu cealalta..oricum faptu ca isi aduce aminte de tine doar la sfarsitul saptamanii nu prea dovedeste iubirea aia care ti-o marturiseste el
nimeni_alta13
Postat pe 9 August 2009 01:10
Hello, va multumesc de sfaturi.Stiam ca gresesc , dar o particica din mine, poate inca spera ca isi revine. Bineinteles el a continuat sa ma caute, m-am mai intalnit cu el o data de atunci dar atat. Si am stat si am pus in balanta tot ce e ok si tot ce nu e ok. Deci e chiar un nesimtit , nici nu mai vreau sa aud de el.Sper sa imi recapat increderea in mine, si sa imi vad de viata mea si sper sa nu ma mai caute.Va multumesc oricum de sfaturi, mi-au prins bine.
cr8iv_g
Postat pe 27 August 2009 09:28
Pf...cred k in situatiile astea trecem fiecare din noi....am avut o relatie asa care a durat ani d zile...ma rog..putin asemanatoare..important e sa realizezi care e adevarul intre voi doi..pt k sincer intalnirile voastre erau pt a face dragoste...dak iti convine situatia asta continua dar gaseste-ti jumatatea si ai sa vezi cand te uiti ianpoi k acest tip a fost doar o ambitie a ta...atunci cand il vei gasi p cel ales sunt sigura k nu ii vei permite sa fie cu alta....deci...e doar o faza din viata ta
cristinik_20
Postat pe 27 August 2009 14:29
Nu te limita doar la el.Inteleg ca suferi,dar intr-o zi tot o sa treaca.Incearca sa iesi cu amicii mult...incearca sa ai o ocupatie zilnica.Fa orice,dar nu te gandi la el...cu timpul toate amintirile se vor duce pe apa sambetei si tu o sa fi ca noua...gata sa iti oferi inima altcuiva.Fetele sufera enorm...pentru ca ele stiu cu adevarat sa iubeasca.Ignora-i mesajele si nu ii mai raspunde la telefon.Ai sa vezi ca in prima saptamana se va criza,dar la scurt timp o sa ii treaca.De ce? pentru ca nu vrea sa lupte.Nu a vrut de la inceput din moment ce a ales sa fie cu alta.Sincer..stiu cat iti e de greu,dar incearca sa fi foarte egoista si orgolioasa.Nu meriti sa suferi.Esti un suflet neinteles de el,dar o sa vina o persoana in viata ta care o sa te aprecieze enorm.Nimeni nu merita locul 2 !!!!! meriti ceva mult mai bun..spune-ti asta mereu in gand...si ai sa treci peste.Nu te merita !
kudika059548
Postat pe 27 August 2009 16:03
In toata povestea asta, el este singurul vinovat. Nu ai de ce sa-i porti pica celeilalte fete. SIGUR si ea sa fi fost mintita de catre el la fel ca si tine. El nu face altceva decat sa va "duca cu zaharelul" pe amandoua profitand astfel ca are ocazia sa aleaga in fiecare zi cu cine sa "iasa". Chiar daca o sa termine relatia cu cealalta fata, te poti astepta oricand sa gaseasca o alta "victima". Sfatul meu este sa "fugi" cat mai departe de el. Il vei uita cu siguranta. Nu este unicul barbat din lume. Nu esti singura fata care sufera din dragoste. Cred ca fiecare om are o dezamagire in acest domeniu. Vei trece peste si ai sa vezi ca-ti va fi mai bine. Curaj in a putea lua cea mai inteleapta decizie.
cristina_maria82
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:49
mai fata, da tu nu te respecti pe tine?
Aphrodite
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a durat doar o luna 32 De la: ploidevise 7 Noiembrie 2010 19:51
dezamagie.... 18 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:47
Ce sa fac ???? 15 De la: Richard_Oneil_1 11 Noiembrie 2013 21:12
RELATIE ESUATA 10 De la: ionelaela 26 Octombrie 2009 23:41
ajutati-ma cu un sfat pleaaaaaassssse!!! 44 De la: deya_22 27 Octombrie 2010 00:15