Setari Cookie-uri

Ajutor...Nu stiu ce sa cred

dupa o lunga absenta...am revenit, dar de data asta am nevoie de niste sfaturi:)
so girls....hai sa va povestesc: sunt de 2 luni cu un baiat si practic sunt cea mai lunga relatie a lui [ a mai avut o relatie de 4 luni, dar fata nu era din aceeasi localitate si se vedeau foarte rar]. la inceput totul a fost relativ ok....s'au impotrivit destul de multe persoane relatiei noastre,dar am rezistat. stateam si cate 12 ore afara impreuna, bineinteles le'am mai rarit orele de stat afara:). dar nu asta e problema[daca o pot numi asa]. De ceva timp....abia daca ma mai cauta de exemplu acum 2 zile nu ne'am vazut deloc , ieri m'a sunat pe la 8 seara si am stat afara 2 ore, azi nici nu i'a pasat ca exist, am incercat sa'l sun, sa'l intreb ce face sau daca ne vedem , dar bineinteles ca nu mi'a raspuns . de maine...incepe antrenamentele la football deci nici macar nu mai sper ca o sa'l vad macar jumate de ora. Ce ar trebui sa cred? S'a plictisit de mine? Sau pur si simplu trece printr'o perioada aiurea? Ce ar trebui sa fac?
Trebuie sa mentionez ca a avut probleme cu drogurile, dar multumesc Domnului, le'a lasat definitiv!
Am nevoie de un sfat...sau macar o parere
SunGirl
Postat pe 8 August 2009 00:35
Droguri lasate definitiv? Despre ce e vorba? Cafea, tigari? Din cate stiu astea sunt drogurile pe care le poti lasa TU.. restul nu te lasa ele.
Cat despre voi doi.... spui ca ati avut o relatie doua luni? O relatie in fata blocului? Vine iarna, poate se gandeste sa caute o relatie la gura sobei...
Nu rad, dar chiar nu vad nicio relatie intre voi...
rashela
Postat pe 8 August 2009 02:24
Ola !

Nu am mai postat demult pe kudika, am luni bune ...si devorez toate topicele noi ...sa ajut si eu cu ceva umanitatea ...si asa ma simt inutila in ultima vreme ...dar cam atat despre mine ...sa vb despre tine !

Incerc si eu sa tin pasul cu trend-ul ...nu ma leg de faptul ca ai 15 ani, nu ma leg de faptul ca el s-a drogat nici macar nu te intreb cati ani are el, e relativ, nu conteaza, am sa ma leg de faptul ca tu te intrebi daca te mai vrea, daca nu te mai suna, nu te mai vrea, asadar renunta, e cel mai greu pentru ca de multe ori cand nu intelegi unde ai gresit vrei raspunsuri ,,,dar ele nu vin tocmai pentru ca nu ai gresit cu nimic, aiurea nu ?!

Nu ai sa auzi de la un baiat cu bun simt ...''du-te fata draga si lasa-ma in pace'' ...o sa-ti dea de inteles cumva ...si ce zici tu akolo seamana izbitor de bine cu stratagema pe care ti-o aplica el ....ti-o spun pentru toti o aplicam mai devreme sau mai tarziu, pentru ca si eu o folosesc, pentru ca asta e viata, ranim sentimente si suntem raniti ..care pe care ...important e ca CINE NU TE VREA NU TE MERITA !!!


Nu-l mai suna si nu o fa din orgoliu, gandeste-te ca nu rezolvi nimic..doar amani inevitabilul, nu va veti certa saptamana asta dar cealalta sigur se va rupe filmul ...esti atat de tanara, e frumos sa fii asa, e dragutz ca stateati la scara blocului, ieseati in parc, unde era sa stati la el acasa, sa repetati kamasutra?!

Nu, traieste-ti varsta, inocenta, iubirile si lacrimile in pumni, nu ai sa te mai intalnesti cu ele, nu saro etape, fii tu si nu te lua dupa ''new wave-ul '' care face ravagii ....complimente pentru mentalitatea sanatoasa!!!



Pur si simplu nu mai vrea el ...poti obliga pe cineva sa te vrea ? Nu ...!!!

Sunt atatia oameni care vor trece prin viata ta ...e o relatie de 2 luni ..altii au relatii de ani ...si se rup ..se separa..se uita...se urasc si asa mai departe ..trece ..va trece ...timpul rezolva si ce nu poate fi rezolvat !


Succes !
___LL___
Postat pe 8 August 2009 03:12
De la: SunGirl, la data 2009-08-08 00:35:40dupa o lunga absenta...am revenit, dar de data asta am nevoie de niste sfaturi:)
so girls....hai sa va povestesc: sunt de 2 luni cu un baiat si practic sunt cea mai lunga relatie a lui [ a mai avut o relatie de 4 luni, dar fata nu era din aceeasi localitate si se vedeau foarte rar]. la inceput totul a fost relativ ok....s'au impotrivit destul de multe persoane relatiei noastre,dar am rezistat. stateam si cate 12 ore afara impreuna, bineinteles le'am mai rarit orele de stat afara:). dar nu asta e problema[daca o pot numi asa]. De ceva timp....abia daca ma mai cauta de exemplu acum 2 zile nu ne'am vazut deloc , ieri m'a sunat pe la 8 seara si am stat afara 2 ore, azi nici nu i'a pasat ca exist, am incercat sa'l sun, sa'l intreb ce face sau daca ne vedem , dar bineinteles ca nu mi'a raspuns . de maine...incepe antrenamentele la football deci nici macar nu mai sper ca o sa'l vad macar jumate de ora. Ce ar trebui sa cred? S'a plictisit de mine? Sau pur si simplu trece printr'o perioada aiurea? Ce ar trebui sa fac?
Trebuie sa mentionez ca a avut probleme cu drogurile, dar multumesc Domnului, le'a lasat definitiv!
Am nevoie de un sfat...sau macar o parere



CRed ca a ajuns intr-un pucnt in care are nevoie si de altceva,insemnand ..spatiul lui,placerile lui,prietenii...si nu pentru ca tu i-ai fi facut ceva ci pentru ca asa se intampla,fiecare dintre noi avem momente cand vrem sa stam singuri cu noi insine..sa nu mai relationam cu cei din jur..dar toate astea trec,si revine la normal,numai ca sa nu te mai astepti ca ve-ti mai sta 12ore afara..pentru ca s-ar putea sa fi dezamagita:(...nu te panica..se intampla,dar asta nu inseamna ca nu te iubeste...ci doar are nevoie de spatiu lui..ai rabdare...iar daca vezi ca in continuare da semne de raceala..ar fi mai bine sa cedezi locul alteia..pentru ca tu vei fi cea care va iesi in pierdere,suferind.
eu iti doresc succes si sa aud vesti bune aici:)
issa12
Postat pe 8 August 2009 11:04
De la: rashela, la data 2009-08-08 02:24:47Droguri lasate definitiv? Despre ce e vorba? Cafea, tigari? Din cate stiu astea sunt drogurile pe care le poti lasa TU.. restul nu te lasa ele.
Cat despre voi doi.... spui ca ati avut o relatie doua luni? O relatie in fata blocului? Vine iarna, poate se gandeste sa caute o relatie la gura sobei...
Nu rad, dar chiar nu vad nicio relatie intre voi...


e vorba de ketamina, pur si simplu ii refuza corpul
SunGirl
Postat pe 8 August 2009 11:05
so......m'am decis sa'l ignor 2-3 zile :D si sa vad cum reactioneaza....daca nu reactioneaza in nici un fel inseamna ca e gata totul intre noi si ne putem vedea mai departe linistiti de viata :D
am inceput faza cu ignoratu ieri[08.08.2009]...si nu a dat nici un semn de viata, si in oras cand ne'am inatalnit abia daca s'a uitat la mine...
SunGirl
Postat pe 9 August 2009 00:43
so...azi e a 2a zi de cand il ignor complet... dar se pare ca nu il deranjeaza prea tare:)
deci...tind sa cred ca chiar e gata :)
SunGirl
Postat pe 9 August 2009 15:10
De la: SunGirl, la data 2009-08-09 15:10:04so...azi e a 2a zi de cand il ignor complet... dar se pare ca nu il deranjeaza prea tare:)
deci...tind sa cred ca chiar e gata :)

bestiutza_relouded
Postat pe 9 August 2009 15:30
so....am impresia ca voi nu aveti parinti! iti dai seama cea mai lunga relatie a lui!
si a ta?ca vb aia ai 15 ani!
mancati-as ce vremuri am ajuns sa traim!
redline
Postat pe 9 August 2009 21:57
De la: redline, la data 2009-08-09 21:57:50so....am impresia ca voi nu aveti parinti! iti dai seama cea mai lunga relatie a lui!
si a ta?ca vb aia ai 15 ani!
mancati-as ce vremuri am ajuns sa traim!


aveam nevoie de o parere...nu de comentarii rautacioase!
si care ar fi problema cu varsta mea?
SunGirl
Postat pe 10 August 2009 00:59
OK.....acuma chiar am o problema
in seara asta ne certam urat de tot si cand cred ca e gata de tot imi spune " noapte buna, te iubesc"
ce dracu' sa fac?
SunGirl
Postat pe 10 August 2009 05:16
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 05:16:29OK.....acuma chiar am o problema
in seara asta ne certam urat de tot si cand cred ca e gata de tot imi spune " noapte buna, te iubesc"
ce dracu' sa fac?


Ai citit ce ti-am scris mai sus ?


Incearca sa iei lucrurile asa cum vin, dar sa te menajezi sufleteste, daca ti-a zis te iubesc inseamna ca ti-a spus te iubesc, atat si nimic mai mult ca e adevarat sau nu ..el are raspunsul asta ...!!!


Iubeste-l si tu, adecvat varstei tale, a cum simti, ce simti, daca simti, nu mai cauta explicatii.


Ai incredere in intuitia ta, de cele mai multe ori e mai de bun augur fata de ratiune ...

___LL___
Postat pe 10 August 2009 05:35
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 00:59:22
De la: redline, la data 2009-08-09 21:57:50so....am impresia ca voi nu aveti parinti! iti dai seama cea mai lunga relatie a lui!
si a ta?ca vb aia ai 15 ani!
mancati-as ce vremuri am ajuns sa traim!


aveam nevoie de o parere...nu de comentarii rautacioase!
si care ar fi problema cu varsta mea?


auzi pisi? chiar nu am fost rautacioasa ci dar realista si am spus un adevar...
da chiar asa ce sa am cu varsta ta...atata timp cat nu esti fii-mea fa ce vrei fata draga..da la 15 ani ar trebui ca principala ta preocupare sa fie scoala! si sa incerci sa te porti ca un copil ..nu sa devii brusc femeie!
dar reactile tale sunt pe masuraq varstei crede-ma!
redline
Postat pe 10 August 2009 09:30
De la: redline, la data 2009-08-10 09:30:08
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 00:59:22
De la: redline, la data 2009-08-09 21:57:50so....am impresia ca voi nu aveti parinti! iti dai seama cea mai lunga relatie a lui!
si a ta?ca vb aia ai 15 ani!
mancati-as ce vremuri am ajuns sa traim!


aveam nevoie de o parere...nu de comentarii rautacioase!
si care ar fi problema cu varsta mea?


auzi pisi? chiar nu am fost rautacioasa ci dar realista si am spus un adevar...
da chiar asa ce sa am cu varsta ta...atata timp cat nu esti fii-mea fa ce vrei fata draga..da la 15 ani ar trebui ca principala ta preocupare sa fie scoala! si sa incerci sa te porti ca un copil ..nu sa devii brusc femeie!
dar reactile tale sunt pe masuraq varstei crede-ma!


cred ca ar trebui sa fi un pic mai open minded:)
in caz ca nu ai observat...e inca vacanta
SunGirl
Postat pe 10 August 2009 13:51
De la: ___LL___, la data 2009-08-10 05:35:47
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 05:16:29OK.....acuma chiar am o problema
in seara asta ne certam urat de tot si cand cred ca e gata de tot imi spune " noapte buna, te iubesc"
ce dracu' sa fac?


Ai citit ce ti-am scris mai sus ?


Incearca sa iei lucrurile asa cum vin, dar sa te menajezi sufleteste, daca ti-a zis te iubesc inseamna ca ti-a spus te iubesc, atat si nimic mai mult ca e adevarat sau nu ..el are raspunsul asta ...!!!


Iubeste-l si tu, adecvat varstei tale, a cum simti, ce simti, daca simti, nu mai cauta explicatii.


Ai incredere in intuitia ta, de cele mai multe ori e mai de bun augur fata de ratiune ...




mersi mult >:D< dar problema mea este.... ca nu prea mai vrea sa stau cu el
SunGirl
Postat pe 10 August 2009 13:55
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 13:51:28
De la: redline, la data 2009-08-10 09:30:08
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 00:59:22
De la: redline, la data 2009-08-09 21:57:50so....am impresia ca voi nu aveti parinti! iti dai seama cea mai lunga relatie a lui!
si a ta?ca vb aia ai 15 ani!
mancati-as ce vremuri am ajuns sa traim!


aveam nevoie de o parere...nu de comentarii rautacioase!
si care ar fi problema cu varsta mea?


auzi pisi? chiar nu am fost rautacioasa ci dar realista si am spus un adevar...
da chiar asa ce sa am cu varsta ta...atata timp cat nu esti fii-mea fa ce vrei fata draga..da la 15 ani ar trebui ca principala ta preocupare sa fie scoala! si sa incerci sa te porti ca un copil ..nu sa devii brusc femeie!
dar reactile tale sunt pe masuraq varstei crede-ma!


cred ca ar trebui sa fi un pic mai open minded:)
in caz ca nu ai observat...e inca vacanta


cred ca si gramatica este in vacanta la tine!
si daca nu ai observat am zis sa te porti ca un copil conform varstei tale ...ceea ce include si vacanta dar si temele de vacanta!
greu..greu...dar la baieti nu ne intrece nimeni!
redline
Postat pe 10 August 2009 14:01
In primul rand copilo de sungirl sau cum dracu te numesti , pardon ai id , la varsta ta , daca ti a venit ciclul asta nu inseamna musai ca iti trebuie si barbat sau tre sa umbli non stop dupa cei cu nadragi , cat despre droguri ketamina e substanta interzisa dupa cate stie creierasul meu , si excesul ei duce la impotenta , acuma nu stiu daca pe "fostul tau " il mai duce instrumentul sau nu depinde si cat a luat , asta e, si la varsta ta ar trebuii sa ti fie gandul in alta parte , si mai lasa sintagama de "open-minded " ca voi generatia asta de v-o trageti pe unde apucati de pe 8-9 ani si ajungeti sa aratati la 15 ca noi de peste 20-23 de ani , intelegeti cu totul altel sintagma "open-minded"
Si numa te lua de redline ca se vede pe tine ca vei ajunge o viitoare piti , si cine dracu te crezi sa ceri parerea , app incearca in fata blocului sau mai stii vei avea o relatie la gura targului ???
blue07scorpion
Postat pe 10 August 2009 14:10
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-10 14:10:33In primul rand copilo de sungirl sau cum dracu te numesti , pardon ai id , la varsta ta , daca ti a venit ciclul asta nu inseamna musai ca iti trebuie si barbat sau tre sa umbli non stop dupa cei cu nadragi , cat despre droguri ketamina e substanta interzisa dupa cate stie creierasul meu , si excesul ei duce la impotenta , acuma nu stiu daca pe "fostul tau " il mai duce instrumentul sau nu depinde si cat a luat , asta e, si la varsta ta ar trebuii sa ti fie gandul in alta parte , si mai lasa sintagama de "open-minded " ca voi generatia asta de v-o trageti pe unde apucati de pe 8-9 ani si ajungeti sa aratati la 15 ca noi de peste 20-23 de ani , intelegeti cu totul altel sintagma "open-minded"
Si numa te lua de redline ca se vede pe tine ca vei ajunge o viitoare piti , si cine dracu te crezi sa ceri parerea , app incearca in fata blocului sau mai stii vei avea o relatie la gura targului ???



stii...in primu rand... cred ca esti plin/a de tine
in al 2lea rand... care e problema daca cer sfaturi sau pareri?
in al 3lea rand nu inteleg motivul ironiei tale exagerate, nu te'am jignit cu nimic
si ca sa inchei... nu umblu dupa nimeni ca sa fac sex! vroiam doar niste pareri
multumesc ca ti'ai spus parerea
SunGirl
Postat pe 10 August 2009 21:14
Eu la 15 ani nici nu ma gandeam la relatii sau la baieti....pe bune nu sunt rautacioasa.....dar sincer iti spun.....k te cam grabesti....eu nu am relatie de 6 luni de zile....AR TREBUI SA DISPER???in nici un caz....am 29 de ani...si nu ma grabesc....asa cum va grabiti voi astea tinerele.....si apoi va plangeti ca ati fost batute violate sechestrate sau trimise la produs.....pacat de voi....
monaq
Postat pe 10 August 2009 21:32
eu atat am de spus ... fiecare intelege ce vrea ...nu critic nici o generatie ...
spun doar atat CAUTION! COPII POT DAUNA GRAV SANATATII! (aici ma refer si la cei care ii au si la cei care au de gand sa i faca, dar si al ei in sine )... e cam "periculos" acum in era interntului , a fibrei optice si a mai stiu eu ce alte gadgeturi...deci copii atentie la copii!!
LittleDarkLady
Postat pe 10 August 2009 21:50
De la: monaram, la data 2009-08-10 21:32:14Eu la 15 ani nici nu ma gandeam la relatii sau la baieti....pe bune nu sunt rautacioasa.....dar sincer iti spun.....k te cam grabesti....eu nu am relatie de 6 luni de zile....AR TREBUI SA DISPER???in nici un caz....am 29 de ani...si nu ma grabesc....asa cum va grabiti voi astea tinerele.....si apoi va plangeti ca ati fost batute violate sechestrate sau trimise la produs.....pacat de voi....


offf iubita mea

6 luni.....e bine ca nu disperi dar io disper de focul tau si tu nu disperi deloc

cat mai trebuie sa disper oare?



angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 22:17
De la: SunGirl, la data 2009-08-10 21:14:24
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-10 14:10:33In primul rand copilo de sungirl sau cum dracu te numesti , pardon ai id , la varsta ta , daca ti a venit ciclul asta nu inseamna musai ca iti trebuie si barbat sau tre sa umbli non stop dupa cei cu nadragi , cat despre droguri ketamina e substanta interzisa dupa cate stie creierasul meu , si excesul ei duce la impotenta , acuma nu stiu daca pe "fostul tau " il mai duce instrumentul sau nu depinde si cat a luat , asta e, si la varsta ta ar trebuii sa ti fie gandul in alta parte , si mai lasa sintagama de "open-minded " ca voi generatia asta de v-o trageti pe unde apucati de pe 8-9 ani si ajungeti sa aratati la 15 ca noi de peste 20-23 de ani , intelegeti cu totul altel sintagma "open-minded"
Si numa te lua de redline ca se vede pe tine ca vei ajunge o viitoare piti , si cine dracu te crezi sa ceri parerea , app incearca in fata blocului sau mai stii vei avea o relatie la gura targului ???



stii...in primu rand... cred ca esti plin/a de tine
in al 2lea rand... care e problema daca cer sfaturi sau pareri?
in al 3lea rand nu inteleg motivul ironiei tale exagerate, nu te'am jignit cu nimic
si ca sa inchei... nu umblu dupa nimeni ca sa fac sex! vroiam doar niste pareri
multumesc ca ti'ai spus parerea
Rasarit_de_Soare
Postat pe 12 Septembrie 2009 19:25
De la: SunGirl, la data 2009-08-08 00:35:40dupa o lunga absenta...am revenit, dar de data asta am nevoie de niste sfaturi:)
so girls....hai sa va povestesc: sunt de 2 luni cu un baiat si practic sunt cea mai lunga relatie a lui [ a mai avut o relatie de 4 luni, dar fata nu era din aceeasi localitate si se vedeau foarte rar]. la inceput totul a fost relativ ok....s'au impotrivit destul de multe persoane relatiei noastre,dar am rezistat. stateam si cate 12 ore afara impreuna, bineinteles le'am mai rarit orele de stat afara:). dar nu asta e problema[daca o pot numi asa]. De ceva timp....abia daca ma mai cauta de exemplu acum 2 zile nu ne'am vazut deloc , ieri m'a sunat pe la 8 seara si am stat afara 2 ore, azi nici nu i'a pasat ca exist, am incercat sa'l sun, sa'l intreb ce face sau daca ne vedem , dar bineinteles ca nu mi'a raspuns . de maine...incepe antrenamentele la football deci nici macar nu mai sper ca o sa'l vad macar jumate de ora. Ce ar trebui sa cred? S'a plictisit de mine? Sau pur si simplu trece printr'o perioada aiurea? Ce ar trebui sa fac?
Trebuie sa mentionez ca a avut probleme cu drogurile, dar multumesc Domnului, le'a lasat definitiv!
Am nevoie de un sfat...sau macar o parere


chiar e el unicul baiat din jurul tau???...hai pe bune nu trebuie sa-ti calci tu pe mandrie pentru nimeni...foarte bine faci ca ai decis sa-l ignori...si bine ar fii sa nu-l mai crezi deloc...si sa nu cedezi daca iti cere sa va impacati in vreun fel!:)iar in alta ordine de idei...nu te mai lega la cap cu relatii prea lungi la varsta asta...mai copilareste unpicutz:P:*
HannaH_RaluK
Postat pe 26 Septembrie 2009 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parinti 10 De la: BABY_INIMIOARA83 7 Septembrie 2009 02:08
help!! il iubesc dar nu mai stiu cum sa-l pastrez langa mine 21 De la: kudika_7410 19 Mai 2012 21:15
mesaje care promit... marea cu sarea 8 De la: kabbalist 2 Noiembrie 2010 13:22
violenta in familie 23 De la: Diannnnnnna 27 Octombrie 2009 21:54
Un sfat, va rog! 2 De la: kudika_nikole 18 Decembrie 2011 21:44