Setari Cookie-uri

am nevoie de sfaturi:!! pana miercuri:((

deci..chiar nu mai stiu ce sa fac..acum 2 luni m-am despartit de un baiat cu care fusesem 1 an si ceva..din cauza comportamentului sau (era foarte foarte gelos,pe oricine se afla langa mine,deci nu puteam sa am nici macar o relatie de amicitie cu vreun baiat pt. ca imi facea scandal..,in ultimele 6 luni de zile relatia a inceput sa se duca incet incet..imi vorbea urat..ma mintea..m-a jignit mai rau ca oricine altcineva..m-a amenintat ca ma bate.au aflat parintii mei si familia si acum nimeni nu vrea sa mai auda de el .etc) Dupa ce ne-am despartit el m-a cautat continuu in speranta ca eu il voi ierta si ne vom impaca din nou -mentionez ca relatia noastra devenise una bolnavicioasa cu despartiri si impacari foarte dese..el promitea de fiecare data ca se schimba..eu credeam si ne impacam..uita de promisiuni si facea la fel..si din nou ne desparteam...De data aceasta nu am mai fost de acord sa ne impacam am incercat sa fiu puternica si sa trec peste toata iubirea pe care i-o port pentru ca viata mea langa el nu era una fericita..si la cei 18 ani ai mei am nevoie de bucurii ,nu de zile pline de suferinta si lacrimi..El,vazand ca nu ii mai merge a incercat divese metode sa ma duca din nou langa el..o zi imi zicea ca ma iubeste ca nu poate sa traiasca fara mine..a 2-a imi spunea ca nu il intereseaza de mine ca ii sunt indiferenta..si tot asa..jur ca m-a innebunit cu schimbarile astea de personalitate...o zi imi vorbea frumos..a 2 a imi spunea ca m-a asteptat ca prostu atata timp ca isi face prietena ca nu mai sta dupa mine..si uite asa a facut 2 luni de zile...La un moment dat..m-a sunat si mi-a zis din nou sa ne impacam,am zis-nu..si mi-a spus ca e treaba mea ca nu-l mai intereseaza si ca oricum el a facut sex cu alte fete daca eu nu am vrut nu a mai stat dupa mine..a zis ca a facut si ca va face in continuare( mentionez ca sunt virgina,nu am vrut sa fac nimic cu el pentru ca nu ma simt pregatita pentru asta si ca cu cateva luni inainte ma parasise pentru asta:ORI FACEM SEX ORI NE DESPARTIM -asa mi-a spus..si ne-am desp atunci dar m-a cautat din nou si ne-am impacat...In ziua in care am auzit ca ma inselase am simtit ca morr am plans toata ziua imi venea sa urlu..A 2-a zi mi-a zis ca nu e adevarat ca mi-a zis asa ca sa ma enerveze..oricum nu l-am mai crezut si nu-l cred nici acum...Ehhh intre timp..la o luna dupa ce m-am despartit de el..a aparut un alt baiat..pe care mi-l prezentase fratele meu..am iesit cu el la un suc( pentru fratele meu care ma rugase insistent sa ies cu el macar la un suc)..dupa care baiatul respectiv a inceput sa umble numai pe la blocul meu..il vedeam in fiecare zi ma urmarea..incepuse sa doarma la mine-chipurile la fratele meu-Pana la urma m-am obisnuit cu el prin preajma si mai ieseam la plimbare cu el si prietenii mei..In tot timpu asta m-am simtit foarteeeee vinovata fata de Fostul pentru ca il iubeam si il iubesc in continuare si simteam ca il insel..dar gandul ca el facuse sex cu alte fete..si amintirile a tot raul pe care mi l-a facut ma faceau sa merg inainte.Dupa o perioada Baiatul ce nou mi-a marturisit ca ma iubeste-lucru pe care mi l-a si demonstrat ulterior..fapt ce m-a facut sa-l tin macar de mana..lucru care pentru el a insemnat enormmm..si apoi dupa o alta perioada..ne-am si sarutat-m-am simtit groaznic ma simteam cea mai josnica fiinta..EHH acum FOSTUL a aflat de baiatul asta..si akm ma implora sa ne impacam ca nu suporta gandul sa ma stie cu altul ca ma iubeste ca vrea sa fiu doar a lui pt totdeauna..prima data cand a aflat mi-a zis ca nu vrea sa ma mai vada in viata luiimi trimitea mesaje in care il injura pe baiatu asta,mesaje pe care le-a citit tati pt ca aveam telefonu in casa si eu eram pe afara...:((,dar apoi si-a dat si el seama ca din vina lui am ajuns aici..si vrea sa ne impacam..Baiatului cel nou i-am explicat de la bun inceput totul despre fostul meu i-am spus ca il iubesc ca e posibil sa ne impacam si pe tot parcursul timpului i-am povestit ce se intampla..I-am spus de la inceput sa ma lase in pace pt ca eu iubesc deja si nu ma gandesc la o alta relatie dar nu i-a pasat..Acum FOstul mi-a dat o saptamana in care nu vorbim deloc sa ma gandesc si sa aleg cu cine raman..bAIATU' ala s-a saturat si el sa ma vada plangand si suferind din cauza fostului si asteapta si el ziua de miercuri cand va trebui sa iau o decizie...si nu stiu ce sa fac:(( Inima imi spune sa ma impac cu fostul pentru ca il iubesc din tot sufletul dar capul nu,capul imi spune sa raman cu baiatul asta care mi-a demonstrat ca ma iubeste sincer.Cu el macar ma inteleg bine nu ne certam nu ne contrazicem nu e gelos..pot sa ies cu fetele( fostul se supara si daca ieseam cu fetele ziua pe afara)..dar nu-l iubesc..nu simt pentru el ce ar trebui sa simt pt un iubit.pe fostul il iubesc dar degeaba nu ne putem intelege deloc..e prea dificil..nu mai stiu ce sa fac..in fostul mi-am pierdut in totalitate increderea..el oricum nu a avut niciodata incredere in mine zilnic imi zicea ca ma duc afara la agatat..si nu l-am inselat niciodata nici macar nu ma gandeam la asta...ce sa fac??? innebunesc..de fapt am innebunit deja..prietenii ma trimit la psiholog..
nimeni_alta13
Postat pe 9 August 2009 00:42
Nu inteleg ce vrei, zau!!! E incredibil ca mai stai pe ganduri... ce sa faci, ce sa alegi...
Jesus!!! Pe mine m-ai lasat fara cuvinte.. Daca INCA iti pui asemenea intrebari... daca inca poti iubi un asemenea om... atunci orice sfat e de prisos.
rashela
Postat pe 9 August 2009 00:58
da..stiu ca nu merita..dar se spune ca iubirea e oarba si acum vad si eu cat e de adevarat..si totusi il iubesc si ma gandesc numai la el nu mi-l pot scoate din cap din inima din suflet pur si simplu nu il pot uita
nimeni_alta13
Postat pe 9 August 2009 01:48
E o situatie dificila...se zice sa faci ce`ti dicteaza inima...dar ceea ce vine de la inima trebuie putin prelucrat si de cap inainte de a face sau zice...
Din pacate, desi poate stii, ai de pierdut in ambele situatii...dar n`ar fi rau sa`i acorzi si baiatului cu care esti o sansa...desi nu`l iubesti...pt ca se pare ca "fostului" i`ai oferit una sau mai multe pe care nu a stiut sa o/le valorifice, pt ca faptele fac intotdeauna mai mult decat vorbele...aici depinde mult si de ceea ce`ti doresti tu pe viitor...oricum as fi foarte interesat de decizia ta...
AlexMag
Postat pe 9 August 2009 05:33
Azi e miercuri! Ai dat cu banul ? Care a picat la zar! Nu mai lua viata asa in tragic.Nici una din iubirile de la 18 ani nu rezista nici macar un an.De ce atata zbatere? Mai ai cel putin vreo 40 ani de iubit de acum inainte.

Postat pe 12 August 2009 08:28
cata profunzime in raspunsul tau!!! felicitari.....
nicol1510
Postat pe 12 August 2009 08:41
De la: nicol1510, la data 2009-08-12 08:41:18cata profunzime in raspunsul tau!!! felicitari.....


DON"T MESS WITH ME!

Postat pe 12 August 2009 09:27
am dat cu banul da:)) si.....le-am zis amandurora sa ma lase in pace ..nu-l mai vreau pe niciunul....cat despre iubirile la 18 ani,ele pot dura 1 an-a mea a durat 1 an si o luna:D
nimeni_alta13
Postat pe 12 August 2009 16:03
De la: nimeni_alta13, la data 2009-08-12 16:03:43am dat cu banul da:)) si.....le-am zis amandurora sa ma lase in pace ..nu-l mai vreau pe niciunul....cat despre iubirile la 18 ani,ele pot dura 1 an-a mea a durat 1 an si o luna:D


Sa nu te superi dar nu sunt chiar departe vremurile alea nici pentru noi(18 ani),iar tu oscilai intre doi .Era cam clar ca nu te trage ata prea tare spre nici unul.

Postat pe 12 August 2009 16:15
mult succes pe viitor
AlexMag
Postat pe 12 August 2009 16:38
ms mult :*:*:*
nimeni_alta13
Postat pe 12 August 2009 16:44
sincer eu itzi sugereza sa uitzi de fostul... nu merita... nu se poate comporta asha cu o fata... nu ar trebui sa-i permitzi... in legatura cu baitaul cel nou... spunei ca itzi doreshti sa ii fi doar amica sa ieshitzi sa vorbitzi pentru ca te intzelegi bine cu el... shi pentru moment sfatul meu e sa ramai singura shi sa asteptzi... baietzi dragutzi care te iubesc sunt in jurul tau shi cand ii vei observa pe totzi sigur te vei indrgosti de unul dintre ieie
!!! NU UITA FOSTUL NU TE MERITA!!!
succes
cryangel_alexa
Postat pe 12 August 2009 17:00
Sper din tot sufletul ca nu te ai pripit sa te duci la fostul,tu nu judeci rational ci te agati de amintirea a clipelor frumoase.Tu ar trebui din start sa l ignori numai pentru faptul ca s a despartit ca nu poate face sex cu tine.Asta e genul de baiat care ti l doresti?A si sa nu mai pun la socoteala ca era si posesiv.Viata e scurta si nu are sens sa ti o chinui de pe acum.Acorda ti o sanse tie,o sansa la fericire.Sa auzim de bine.
Stripes
Postat pe 13 August 2009 05:45
Doamne innebunesc si mai rau...desi i-am spus fostului ca nu mai vreau sa continuam..mi-am schimbat numarul..dar ....imi vine sa-l sun non-stop..nu stiu ce sa mai fac ca sa rezist,sa nu cedez tentatiei:((
nimeni_alta13
Postat pe 14 August 2009 02:19
De la: nimeni_alta13, la data 2009-08-14 02:19:45Doamne innebunesc si mai rau...desi i-am spus fostului ca nu mai vreau sa continuam..mi-am schimbat numarul..dar ....imi vine sa-l sun non-stop..nu stiu ce sa mai fac ca sa rezist,sa nu cedez tentatiei:((



gaseste pe altul mai repede .evita sa stai singura sa te gandesti la fost.


e simplu
corina981
Postat pe 14 August 2009 02:22
am deja un altul cu care as putea sa fiu dar pur si simplu nu-l pot privi decat ca pe un amic..:(( ma bantuite fostull:(((
nimeni_alta13
Postat pe 14 August 2009 22:29
miercurea viitoare deja o sa te gandesti la altceva/altcineva
mitura
Postat pe 14 August 2009 23:00
:)) ar fi super dar...nu e nicio sansa:-
nimeni_alta13
Postat pe 14 August 2009 23:11
ba nuuuu..o sa vezi tu
mitura
Postat pe 14 August 2009 23:20
cum joi e prea tarziu???? ca mie abia atunci imi vine inspiratia
Diavolyta_
Postat pe 14 August 2009 23:24
Gelozia-i boala grea!!!
anca0704
Postat pe 14 August 2009 23:24
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-14 23:24:01cum joi e prea tarziu???? ca mie abia atunci imi vine inspiratia



io tot n-am inteles de ce trebuia sa scrim pana miercuri!!?
geo_x
Postat pe 14 August 2009 23:59
De la: geo_x, la data 2009-08-14 23:59:26
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-14 23:24:01cum joi e prea tarziu???? ca mie abia atunci imi vine inspiratia



io tot n-am inteles de ce trebuia sa scrim pana miercuri!!?


O,mare prezicator,incepi sa pierzi din puteri!!!!?????
mitura
Postat pe 15 August 2009 00:04
toti imbatranim o data s-odata!!
plus ca fui ocupat sa fac pe ghidu' s-asa ajunsei sa neglijez acest topic!
geo_x
Postat pe 15 August 2009 00:22
in astfel de situatii este recomandabil sa-ti iei o pauza...sa te clarici ce e cu tine...la tine este problema.....ce vrei de fapt?? ce -ti place la un barbat??/...cine se arunca intr-o noua relatie fara a clarifica ce sa- intamplat in precedenta risca sa o ia de la capat....
pacifista
Postat pe 25 August 2009 11:56
Am citit si eu problema ta si m.am pus pe ras pentru ca si eu acuma cateva zile am fost pusa cam in aceeasi situatie dar eu am ramas cu fostul cu conditia sa nu pun prea mult suflet o vreme si sa.l las in pace sa vad ce are de gand si cel mai important sa.i platesc cu aceeasi monoeda da rezultate
hapciucalipta
Postat pe 29 August 2009 16:06
mda...si uite cum ma intorc dupa vreo 4 luni de la despartirea de fostul meu prieten ....in tot acest timp..desi pana la urma l-am acceptat pe celalalt..inca il iubesc din tot sufletul !!! Chiar nu mai stiu ce sa fac...desi cel cu care sunt acum ma intelege perfect ..ne potrivim...avem aceleasi obiceiuri..pasiuni etc..totusi nu am niciun sentiment fata de el :| In continuare ma gandesc la fostu'..si plang plang plang..fara sa stie nimeni cat de mult ma macina absenta lui :(( Ma gandesc la el tot timpul..Totul imi aduce aminte de el..(( Acum are si el o relatie...eu la fel..Mai vorbim din cand in cand..si ne reprosam reciproc faptul ca avem pe altcineva..Il vreau inapoiii :(( dar de fapt nu-l vreau ..:(( nici eu nu stiu..ideea e ca actualul ma iubeste foarte mult si mi-a dovedit-o...si desi stie ca nu l-am uitat pe fostu'..asteapta..sa uit..sa-mi revin..dar mi-e foarte greu..deja am inceput sa caut motive sa ma despart de actualu'..dar de fiecare data se dovedeste ca nu am niciun motiv! si nu pot sa-l parasesc asa pur si simplu..adica..m-as impaca cu fostu' dar mi-e frica sa nu ma dezamageasca din nou..as suferi enorm!!! si m-ar afecta f mult din mai multe puncte de vedere..mai sunt si in cls a 12-a ..am bacu'..am f mult de invatat..si stresul cauzat de certurile cu el ma innebunesc ma impiedica sa fac altceva decat sa ma gandesc la el..am nevoie de liniste..o am langa actualul..dar am nevoie si sa stiu ca sunt alaturi de persoana pe care o iubesc..dar nu stiu..incepe sa se transforme intr-o iubire imposibila..:((
nimeni_alta13
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma doare... 17 De la: badgirl 31 Ianuarie 2010 17:15
despartiti.......dar locuim impreuna! 11 De la: marmarci 28 Aprilie 2009 15:35
vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!! 2127 De la: raisa11 22 Februarie 2013 16:27
hello again... 10 De la: _dulcik_ 15 Aprilie 2009 22:54
oare chiar sa jucat cu mn ? 24 De la: kudika169559 19 Martie 2011 16:09