Setari Cookie-uri

hmmm

buna tuturor...am si eu o mica intrebare sau o mica dilema:Am incheiat o relatie de 2 ani acum o luna si tot de o luna sunt cu cineva si simt ca va fii ceva foarte frumos intre noi.Ne asemanam din toate punctele de vedere...ne-am indragostit unul de altul si per total e un baiat de nota 20.Eu am iesit din fosta relatie destul de sifonata si 2 ani de zile am avut parte de umilinte jigniri loviri etc..un cosmar si sincer nu mai stiu cum trebuie sa ma comport cu cineva...stiu poate suna absurd numai ca singurul lucru care ma deranjeaza este ca cu actualul nu prea ne vedem foarte des...e adevarat ca nici job-urile nu ne permit sa ne vdm atat de mult pe cat ne-am dori numai ca au fost situatii cand a preferat sa stea acasa sa faca curat sau sa se odihneasca decat sa ma vada.Cand nu suntem impreuna vb la telefon prin sms-uri deci nu pot sa spun ca ma ignora numai ca mi se pare aiurea sa imi spuna"sti imi lipsesti si as vrea sa te tin in brate dar nu ne vedem azi k sunt obosit sau trebuie sau am treaba acasa "......am incercat sa ii explic dar degeaba el mi-a cerut sa inteleg ca asta e situatia...ca mai trebuie sa facem si ce nu ne place...dar pate sunt eu absurda si nu inteleg cand nu are treaba cu serviciul de ce nu ne putem vedea...
astept parerile voastre daca se pate
multumesc
viviana23
Postat pe 15 August 2009 19:25
De la: viv_baby23, la data 2009-08-15 19:25:11buna tuturor...am si eu o mica intrebare sau o mica dilema:Am incheiat o relatie de 2 ani acum o luna si tot de o luna sunt cu cineva si simt ca va fii ceva foarte frumos intre noi.Ne asemanam din toate punctele de vedere...ne-am indragostit unul de altul si per total e un baiat de nota 20.Eu am iesit din fosta relatie destul de sifonata si 2 ani de zile am avut parte de umilinte jigniri loviri etc..un cosmar si sincer nu mai stiu cum trebuie sa ma comport cu cineva...stiu poate suna absurd numai ca singurul lucru care ma deranjeaza este ca cu actualul nu prea ne vedem foarte des...e adevarat ca nici job-urile nu ne permit sa ne vdm atat de mult pe cat ne-am dori numai ca au fost situatii cand a preferat sa stea acasa sa faca curat sau sa se odihneasca decat sa ma vada.Cand nu suntem impreuna vb la telefon prin sms-uri deci nu pot sa spun ca ma ignora numai ca mi se pare aiurea sa imi spuna"sti imi lipsesti si as vrea sa te tin in brate dar nu ne vedem azi k sunt obosit sau trebuie sau am treaba acasa "......am incercat sa ii explic dar degeaba el mi-a cerut sa inteleg ca asta e situatia...ca mai trebuie sa facem si ce nu ne place...dar pate sunt eu absurda si nu inteleg cand nu are treaba cu serviciul de ce nu ne putem vedea...
astept parerile voastre daca se pate
multumesc


ori e insurat ori nu a avut bani sa te scoata in oras.

oricum daca abea ai iesit din acel dezestru nu mai ai nevoie de inca unul.

bafta multa in continuare
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 15 August 2009 19:39
nu e nici insurat..si are bani deci nu asta ar cam fi problema
viviana23
Postat pe 15 August 2009 19:42
Ai grija sa nu-l "sufoci" cu prea multa dragoste. Defapt sunteti la inceputul unei relatii. E normal ca vrei sa petreci cat mai mult timp cu el, dar nu uita..inca nu stati impreuna. Are si el viata lui, treburile lui,de ce nu te oferi sa dai o mana de ajutor la curatenie sau sa-l insotesti la cumparaturi sau vezi ce motive invoca.....S-ar putea sa te tina inca la distanta...poate e "prea mult" pentru el, la inceput.Nu fii posesiva, dar sfatul meu : stai cu ochii deschisi. !
ZanaZanelor
Postat pe 15 August 2009 19:50
De la: viv_baby23, la data 2009-08-15 19:42:20nu e nici insurat..si are bani deci nu asta ar cam fi problema


Poate mai are pe cineva este un pic ciudat te vreau dar mai bine fac curat
tu ce crezi?
valivieru96
Postat pe 15 August 2009 19:53
" nu ne vedem azi k sunt obosit sau trebuie sau am treaba acasa "......

Cand iti spune ca are treaba acasa te poti oferi sa-l ajuti...
Ai fost la el acasa ?

ella_c
Postat pe 15 August 2009 20:04
nu nu am fost ncii eu la el nici el la mine....stiu ca atunci cand nu suntem impreuna vb la tel si imi spune ce face unde e si treburi de genul...numai ca situatiile astea sunt singurele care ma supara dar el nu intelege
viviana23
Postat pe 15 August 2009 20:18
De la: viv_baby23, la data 2009-08-15 20:18:40nu nu am fost ncii eu la el nici el la mine....stiu ca atunci cand nu suntem impreuna vb la tel si imi spune ce face unde e si treburi de genul...numai ca situatiile astea sunt singurele care ma supara dar el nu intelege


Iarta-ma , dar cati ani ai?
El poate sa-ti spuna orice ...Asta nu inseamna ca trebuie sa-l crezi sau ca ceea ce spune este adevarat.Si nu este neaparat ca el sa simta pentru tine ce simti tu pentru el..
Tu probabil ca te-ai indragostit si vrei sa-l vezi mai mereu ,dar el poate ..."nu poate" sau nu simte nevoia sa te vada .
ella_c
Postat pe 15 August 2009 20:39
De la: viv_baby23, la data 2009-08-15 20:18:40nu nu am fost ncii eu la el nici el la mine....stiu ca atunci cand nu suntem impreuna vb la tel si imi spune ce face unde e si treburi de genul...numai ca situatiile astea sunt singurele care ma supara dar el nu intelege


pei si....sexual...."activi"tu cu el?el cu tine? ha? sau te duce la pensiune?
corina981
Postat pe 15 August 2009 20:48
nu stiu nu vreau sa te dezarmez dar parerea mea e ca mai are pe cineva....mie mi se pare foarte normal ce simti tu,adica dorinta de a-l vedea cat mai des si cred ca ar trebui sa fie reciproc....
poate gresesc,imi doresc sa gresesc si sa nu fie vorba de asta dar eu am trecut prin acelasi lucru...eram la inceputul unei relatii si cand nu ne vedeam imi spunea unde este si la inceput am crezut dar ulterior am devenit suspicioasa....si mi-am dovedit ca simturile nu ma inselau...se mai vedea cu cineva in acelasi timp....
pai daca la inceputul unei relatii nu te vezi cu cineva cat mai mult sa te cunosti...atunci cand?dupa ce va veti plictisi unul de celalalt?
danny03121984ata
Postat pe 15 August 2009 20:51
De la: deep_silence, la data 2009-08-15 20:48:22
pei si....sexual...."activi"tu cu el?el cu tine? ha? sau te duce la pensiune?


buna intrebare!! Cum nu m-am gandit ?
Cred ca fata are deja raspunsul ...
ella_c
Postat pe 15 August 2009 20:56
poate i-ai aratat prea tare cat de mult vrei sa fiti impreuna si omul sa speriat,se mai intampla nu trebuie sa aiba neaparat pe alta su sa nu vrea sa te vada ci pur si simplu ii e frika de o implicare profunda cum i-ai aratat tu,iar dupa o luna nu te poti astepta la prea multe chestii de la el dupa o luna de zile, ia incearka pt o satamana sa fii mai distanta si sa fii tu cea care face curat akasa si care e obosita,o sa dea rezultate iti spun eu.:)
ANGY27
Postat pe 15 August 2009 21:56
De la: ella_c, la data 2009-08-15 20:56:10
De la: deep_silence, la data 2009-08-15 20:48:22
pei si....sexual...."activi"tu cu el?el cu tine? ha? sau te duce la pensiune?


buna intrebare!! Cum nu m-am gandit ?
Cred ca fata are deja raspunsul ...


o fi dragoste platonica
corina981
Postat pe 16 August 2009 11:14

Ce rele sunteti. Repede, numai el este de vina.
Chiar nu se poate sa aive treaba baiatul? Ce vi se pare asa anormal cand spune ca face curatenie, sau ca face mancare sau ce mai zice ca mai face.
Sau numai voi puteti face chestiile astea?
Daca da, sa nu va mai plangeti ca nu va ajuta barbatul la treburile casnice
_fantoma_
Postat pe 18 August 2009 15:27
De la: vas25, la data 2009-08-18 15:27:43
Ce rele sunteti. Repede, numai el este de vina.
Chiar nu se poate sa aive treaba baiatul? Ce vi se pare asa anormal cand spune ca face curatenie, sau ca face mancare sau ce mai zice ca mai face.
Sau numai voi puteti face chestiile astea?
Daca da, sa nu va mai plangeti ca nu va ajuta barbatul la treburile casnice


hai mai vas ca doar sti ca tu esti exceptzia ce intareste regula
anybody
Postat pe 18 August 2009 15:34
De la: anybody, la data 2009-08-18 15:34:26
De la: vas25, la data 2009-08-18 15:27:43
Ce rele sunteti. Repede, numai el este de vina.
Chiar nu se poate sa aive treaba baiatul? Ce vi se pare asa anormal cand spune ca face curatenie, sau ca face mancare sau ce mai zice ca mai face.
Sau numai voi puteti face chestiile astea?
Daca da, sa nu va mai plangeti ca nu va ajuta barbatul la treburile casnice


hai mai vas ca doar sti ca tu esti exceptzia ce intareste regula


as prefera sa intareasca nu doar regula
matracucu
Postat pe 18 August 2009 15:50


_fantoma_
Postat pe 18 August 2009 15:53
De la: vas25, la data 2009-08-18 15:53:50



matracucu
Postat pe 18 August 2009 16:13
De la: viv_baby23, la data 2009-08-15 19:42:20nu e nici insurat..si are bani deci nu asta ar cam fi problema

poate chiar asta e problema: ca e neinsurat si are bani. poate "jongleaza" cu mai multe si nu poate sa stea numai cu tine. asta ar fi cea mai rea varianta. sau poate pur si simplu e tipul barbatului care are nevoie de mai mult timp singur, si tie iti zice ce iti zice in mesaje, sa nu te simti prost. oricum ai da-o, nu mi se pare un baiat de nota 20. dar na, tu sigur sti mai bine. oricum bafta si ai grija, nu lua de buna tot ce iti zice.
cata_mica
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
incercarea moarte n-are 87 De la: PICCKARD 2 Octombrie 2011 16:41
ce parere aveti despre relatiile virtuale 8 De la: Fahnell 29 Iunie 2010 11:03
Minciuna sau pur si simplu prostie? 124 De la: nicota 1 Aprilie 2010 11:13
Romantismul, se poate trai fara? 40 De la: bee_bee 19 Septembrie 2009 19:03
Oare am renuntat prea usor? 7 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 22:05