Setari Cookie-uri

s-a lasat cineva de fumat cu nicorette?

incerc sa ma las de fumat cu nicorette. Am reusit anul trecut cu champix , dar am avut multe reactii adverse si prefer sa nu o mai fac ..Recunosc ca am fost slaba dupa ce am reusit si la 6 luni dupa m-am reapucat , se spune ca un fumator va fi toata viata fumator , imi doresc din toata inima sa nu fie asa
Astept parerile voastre
motzi_girl
Postat pe 17 August 2009 12:44
Buna motzi girl! Eu am reusit sa ma las doar 3 saptamani, in conditiile in care aveam si plasturele aplicat si guma cu nicotina(fumez 10-20 pe zi), dar recunosc ca asa cum spui si tu am fost slaba.Cred ca m-as putea lasa numai daca as ramane gravida(asta este motivatia mea cea mai buna), pana atunci....tot inainte:)
jemima_uk
Postat pe 17 August 2009 12:56
din pacate eu fumez muuult , si asta inseamna 1-2 pachete pe zi , niciodata mai putin ...a ajuns sa fie mai avantajos sa cumpar plasturi decat tigari...incep de maine . Doamne ajuta!!!
Eu am si nascut ...si tot nu am reusit sa ma las , bine ...atunci nici nu am vrut , robabil ar fi fost mai usor..
motzi_girl
Postat pe 17 August 2009 18:13
.....adica nu ai vrut sa te lasi de fumat cand ai fost insarcinata????
.... comentariile ar fi tardive
Da, te ajuta nicorette, am o prietena care a folosit (guma de mestecat 4 mg) si a reusit sa se lase de fumat. Dar a avut vointa in primul rand!
mahy33
Postat pe 17 August 2009 22:32
In primele 5 luni nu am putut fuma , dar dupa da .... nu exageram , fumam maxim 5 tigari pe zi , cat am alaptat nu am fumat , dar dupa am recuperat , imi si place sa fumez , cred ca asta e problema de fapt , dar acum deja nu ma mai suport , toate hainele miros , masina , mainile ,e nasol rau .Si nu e doar discomfortul mirosului , acum 2 ani am fost diagnosticata cu o boala rara a corneei pt care nu exista tratament , doar transplant . Anul trecut am reusit sa ma las de fumat pt 6 luni , cand am revenit la control , dr era stuperfiat ...eram mult mai bine , MULT, m-a intrebat ce am facut ... nu am stiut ce sa ii raspund , dar dupa ce am plecat mi-am dat seama ca renuntasem la fumat . Nu doar ca boala a stagnat ci eram mai bine decat la primul control si pt a ne intelege mai bine .... niste celule mor si nu se mai regenereaza ... asa ca .. LASATI-VA DE FUMAT!!

Azi e prima zi de plasturi , l-am lipit si am niste mancarimi in locul ala de mor , e normal ?
motzi_girl
Postat pe 18 August 2009 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tehnologia galvanic si age loc 1 De la: oana_iftemi 16 Iulie 2009 18:14
O mica nelamurire despre un incalzitor pentru ceara 3 De la: kudika_956020 7 Aprilie 2014 10:35
Tatuaje 62 De la: anna_27 11 Iulie 2012 08:38
INVITATIE! 2 De la: geo_reincarcat_iara 5 Mai 2010 13:19
cosmetice bio 2 De la: ileanastan 29 Aprilie 2010 07:44