Setari Cookie-uri

certurile repetate intr-o relatie

buna tuturor...sunt cu un barbat de 3 ani....3 ani e mult spus.de fapt il stiu de 3 ani.spun asta pt k pe parcursul acestor ani ne-am tot certat.acum am 20 ani.de knd ne-am cunoscut asta in 2006 ,aproximativ dupa 7 luni a vrut continuu sa facem dragoste.eu am refuzat,aveam atunci doar 17 ani,si de aici certurile....de fiekre data ne-am impakt....momentan suntem impreuna...el spune k ma iubeste ,dar ultima data knd ne-am certat(acum o luna),el a avut o mini relatie(inclusiv sex)cu o fata mai mik cu un an dekt mn....am uitat sa spun k el face 25 ani in septembrie...iar acum l-am iertat pt k il iubesc,el spune k ma iubeste,dar "fosta"(dak ii pot spune asa),momentan este in spania si ma tem k atunci knd o sa vina in octombrie va avea din nou relatii cu ea.mentionez k a fost cu ea in timp ce noi eram certati....astept parerile voastre....ce sa fac?multumesc....
mariana_veronik2009
Postat pe 18 August 2009 19:37
lasa-l cauta ceva mai bun
yumy
Postat pe 18 August 2009 19:40
te-ai culcat cu el??? eu zic ca atunci cand o sa se intoarca aia sa ii propui sa mergeti undeva ..sa eviti pe cat posibil sa se intalneasca cu el..oricum daca te iubeste o sa ramana cu tine...dar daca nu te-ai culcat cu el e normal sa mearga la altel atata timp cat nu ii oferi ce vrea..
cristinagirl1000
Postat pe 18 August 2009 19:41
m-am culcat cu el in noiembrie anul trecut cu el.nu stiu c sa fac....dak mi-l fura?el spune k nu mai simte nimic pt ea.dar ea da.si ma gandesc k il va kuta knd va reveni in tara....
mariana_veronik2009
Postat pe 18 August 2009 19:48
mentionez k am facut-o doar cu prezervativ....kre sunt perioadele knd nu exista niciun risc k sa raman insarcinata?
mariana_veronik2009
Postat pe 18 August 2009 19:58
De la: mariana_veronik2009, la data 2009-08-18 19:58:46mentionez k am facut-o doar cu prezervativ....kre sunt perioadele knd nu exista niciun risc k sa raman insarcinata?

astept sfaturile voastre....mc....
mariana_veronik2009
Postat pe 19 August 2009 08:44
De la: mariana_veronik2009, la data 2009-08-19 08:44:20
De la: mariana_veronik2009, la data 2009-08-18 19:58:46mentionez k am facut-o doar cu prezervativ....kre sunt perioadele knd nu exista niciun risc k sa raman insarcinata?

astept sfaturile voastre....mc....


Da, sunt ( teoretic ) perioade in care nu ramai insarcinata ( desi e greu sa nimeresti exact momentul si ziua ) dar NU E NICI O PERIOADA IN CARE E SIGUR CA NU IEI VREO BOALA CU TRANSMITERE SEXUALA ( made in spain sau in alte tari mai tropicale). asa ca foloseste prezervativul daca tipul umbla si cu altele care calatoresc des.

Nu de alta dar sa nu ajunsi si insarcinata si cu o infectie ceva, si parasita pe deasupra.
parerea mea ( pramatica).

Aveti grija fetelor de voi , nu stati in baza masculilor (induiosator de feroce ).!


kudika052198
Postat pe 19 August 2009 11:06
Draga mea, raspund in numele fetei mele, care are 15 ani, ea fiind ocupata cu unghiile.Zice asa, dute intr-un oras mare, la sex-shop si acolo gasesti ce vrei tu. Zice ca, de ce sa mai ai si prelungitor, la ce iti trebuie tie, ca sa ai de ce tine?! Iei unul cu baterii daca ai bani, dar e bun si un dildo.Zice ca poti alege tu culoarea.Iar de la mine, iti urez sa fi iubita nu .Fir-ar ai -lui, ei de hormoni si feromoni.Si de sistem edcational de care nu face educatie sexuala, ca ajung tinerii atunci cand se sa zica, m-am indragostit. Si inca ceva, dragostea, se creaza si traieste in creier nu in pat. Sa fi iubita.Asta e de la mine.
addodas
Postat pe 21 August 2009 13:52

tine de prezervativ
nu renunta la prezervativ

desi iti asigura si el protectie doar 90-95%
nu 100%
dar e cel mai bine
daca s-a combinat cu alta nu va renunta la ea
in spania va mai avea si altele
SI SA STII CA NU TINE LA TINE. De ce?
1.pt ca nu facea presiuni aspura ta ca sa te culci la el, daca te iubea;
2. pt ca ar fi fost discret si nu ai fi aflat de cealata;
Ddaca ar fi vrut sa-ti protejeze sufletul; nu te-ar fi facut sa suferi.
3. certurile permanente nu sunt bune. arata nepotrivire de gandire; de sentimente etc.
Te mai certi dar nu prea des.

Deci esti doar un trofeu si cand se va plictisi va renunta.
Nu te baza pe el
cauta pe altcineva
invata sa te respecti si iubesti tu te tine; nu astepta de la el.
Doar ai vazut ce ti-a oferit.
nimic care sa insemne iubire adevarata.

asa cred eu. tu crezi ce vrei.
c_dana
Postat pe 22 August 2009 22:11
mc mult pt sfaturi....
mariana_veronik2009
Postat pe 23 August 2009 17:14
un om care inseala o data va insela si a doua oara... un om care minte o data minte si a doua oara....iubirea inaltatoare inseamna respect...constiinta...dar sunt si cupluri care admit ce este extra...ei spun ca asa relatia lor are culoare......poate este mai palpitant ...trebuie mereu sa lupti sa-l recuceresti sau sa-l pastrezi....in astfel de relatii siguranta dispare....sunt framantari launtrice... te ajuta toate acestea sa evoluezi tu ????
pacifista
Postat pe 23 August 2009 18:50
De la: mariana_veronik2009, la data 2009-08-18 19:37:29buna tuturor...sunt cu un barbat de 3 ani....3 ani e mult spus.de fapt il stiu de 3 ani.spun asta pt k pe parcursul acestor ani ne-am tot certat.acum am 20 ani.de knd ne-am cunoscut asta in 2006 ,aproximativ dupa 7 luni a vrut continuu sa facem dragoste.eu am refuzat,aveam atunci doar 17 ani,si de aici certurile....de fiekre data ne-am impakt....momentan suntem impreuna...el spune k ma iubeste ,dar ultima data knd ne-am certat(acum o luna),el a avut o mini relatie(inclusiv sex)cu o fata mai mik cu un an dekt mn....am uitat sa spun k el face 25 ani in septembrie...iar acum l-am iertat pt k il iubesc,el spune k ma iubeste,dar "fosta"(dak ii pot spune asa),momentan este in spania si ma tem k atunci knd o sa vina in octombrie va avea din nou relatii cu ea.mentionez k a fost cu ea in timp ce noi eram certati....astept parerile voastre....ce sa fac?multumesc....

noi nu te cunoastem si nici nu-l cunoastem pe respectivul....deci...totusi, din punctul meu de vedere, eu mi-as vedea de treaba. daca te iubeste cu adevarat, va veni dupa tine.daca nu, se va duce la fosta.
mkdisk
Postat pe 28 August 2009 11:15
esti tanara si ai toata viata in fata....nu te lasa prinsa decat de o persoana care te iubeste cu adevarat si care ar face orice pt tine.vor mai fi, cu siguranta, baieti pe lumea asta......vezi-ti in primul rand de invatatura, de drumul in viata si dupa aia sa te gandesti la relatii.ai tot timpul din lume.........
mkdisk
Postat pe 28 August 2009 11:18
am terminat-o cu el definitiv... m-a jignit dar acu7m ma mai cauta.de impacat nu ma mai impac cu el.va multumesc anticipat pt sfaturi....
mariana_veronik2009
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:57
De la: mariana_veronik2009, la data 2009-09-20 09:57:20am terminat-o cu el definitiv... m-a jignit dar acu7m ma mai cauta.de impacat nu ma mai impac cu el.va multumesc anticipat pt sfaturi....


BRAVO!
daniella_s
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea adevarata invinge chiar si boala ? 12 De la: irina2002 3 Iulie 2010 09:46
ıubesc ın taına 286 De la: FinalFantasy 20 August 2009 13:39
Amanta unor barbati insurati??!! 116 De la: angelo_micnegrusiurat 2 Iunie 2010 09:56
diferenta de varsta 3 De la: steffy91 28 Decembrie 2009 16:04
iubire imposibila sau nu?! 32 De la: kudika226898 12 Septembrie 2011 05:57