Setari Cookie-uri

Ea Leu si El Berbec... oare merge relatia?

Sunt tare curioasa sa vad ce se spune... merge sau nu o relatie intre cei doi... Ajutati-ma sa gasesc raspunsurile...
LorenaN
Postat pe 21 August 2009 11:59
merge f bine... cunosc un astfel de cuplu si sunt superbi impreuna
GreenScorpio
Postat pe 21 August 2009 16:36
va fi o relatie de Ca-Ca-O....
Diavolyta_
Postat pe 21 August 2009 16:38
Hey there.uite o parere eu sunt leu si fostul meu prieten de acum era berbec.relatia a mers super bine vreme d 3luni si jumatate apoi am decis sa ma despart din motiv k era prea posesiv si extrem de gelos totusi (si eu eram cateodata dar nu ma manifestam asa de tare).eu zic sa mergi tot inainte.cazul meu poate fi o exceptie de la regula compatibilitatii k sa zic asa.eventual dak stii vorba " Nike.Just do it! " multa bafta si sper sa va mearga bine :D
kudika046656
Postat pe 24 August 2009 03:57
merge merge... pana nu mai merge...
DieMann
Postat pe 25 August 2009 00:08
eu berbec incapatanat la maxim...............mama leoaica ce stie ca are mereu dreptate.........
deci.......
anca0704
Postat pe 25 August 2009 00:11
hey....la draq
zodia nu ne descrie in totalitate...cunosc atatea si atatea exemple...
nu conteaza k el e semn de foc...si k uh esti de apa...k el e taur...iar u berbec...
conteaza cum va intelegeti...iar dak e atractia aceea intre voi,cu atat mai bn;)
spre ex,eu sunt berbec si prietenul meu este balanta...si ne intelegem de minune...si suntem semne opuse zodiacal....deci,lasati horoscopul si treceti la actiune
isabelle_rulzzz
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:34
din postura de berbec,....pot spune ca e o adevarata drama, un macel ,....leul mandru si arogant il va "ucide " cu sange rece pe berbecul incapatanat si imprudent.
concluzia ,.......,...o baie de zange
damiannagy
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:47
MERGE F. BINE
Orice horoscop spune acelasi lucru : LEU + BERBEC = COMPATIBILITATE MARE Leoaica stie de ce are nevoie Berbecutul...adica de multa dragoste si intelegere, asta inseamna ca stie cum sa se poarte in toate situatiile si la pat si in gospodarie.
Berbecul trebuie sa stie ca are o femeie puternica langa el care va fi aproape totdeauna de acord cu el. Atunci cand el vede ca Leoaica vrea altceva de la el este instare de orice ca sa o satisfaca.
Berbecul este un luptator un echilibrat si bun la pat.
Leoaica este o femeie care se lupta cu toate armele ptr. familia ei iar Berbecul este f. incantat de acest lucru si face tot ce ii sta in putere sa o faca fericita pe Leoaica.
Ti-am spus toate aste din expierenta, eu sunt o Leoaica si el un Berbec si niciodata nu am fost gelosi sau ne-am luptat ptr. suprematie unul cu altul din contra am facut front comun importiva celor care poate ne "faceau rau".
Asa ca daca il iubesti cu adevarat nu rata aceasta sansa pe care ti-o da D-zeu.
Iubiti-va mult.
Benu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:32
De la: kudika046656, la data 2009-08-24 03:57:20Hey there.uite o parere eu sunt leu si fostul meu prieten de acum era berbec.relatia a mers super bine vreme d 3luni si jumatate apoi am decis sa ma despart din motiv k era prea posesiv si extrem de gelos totusi (si eu eram cateodata dar nu ma manifestam asa de tare).eu zic sa mergi tot inainte.cazul meu poate fi o exceptie de la regula compatibilitatii k sa zic asa.eventual dak stii vorba " Nike.Just do it! " multa bafta si sper sa va mearga bine :D


Da voi ati fost "exceptia" de la regula. Noi suntem de 30 de ani impreuna si am fost cum se spune "Regina" familiei si asta numai datorita lui (berbecul) eu fiind leoaica. Nu a fost niciodata gelos dar, nici eu ptr. ca am avut incredere unul in altul si ne-am iubit mult, si nu in ultimul rand ne-am respectat si ajutat reciproc cand a aparut orice obstacol. Avem un baiat frumos si iubitor si asteptam si o fata in fam. noastra (viitoarea nora) care sper sa se inteleaga si sa se iubeasca cu baiatul la fel ca noi.
Benu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:08
Eu leoaica sotul meu berbec.
Ne intelegem de mine. Imi este in primul rand cel mai bun prieten, in al doilea rand imi este iubit si in sl treilea rand imi este sot.
Suntem impreuna din 2002.
Relatia tine pentru ca stim sa comunicam unul cu celalalt si avem fiecare libertate.
Sotul meu nu este posesiv si nu este gelos (fiecare are putina gelozie, cand iubeste dar nu o gelozie "nebuna", cred ca ati inteles ce am vrut sa spun.
RELATIE IDEALA.
anastas
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:29
De la: LorenaN, la data 2009-08-21 11:59:26Sunt tare curioasa sa vad ce se spune... merge sau nu o relatie intre cei doi... Ajutati-ma sa gasesc raspunsurile...

am avut doi prieteni berbeci, parerea mea e ca merge
ambele sunt zodii de foc, se asemana, insa amandoi sunt posesivi si orgoliosi
acum am prieten leu.. chiar sunt curioasa ce iese :D
BiuL
Postat pe 3 Ianuarie 2010 06:45
Maicamea si tata casnicie de 35 de ani.......deci in unele cazuri merge:) succes
maxidanny
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:37
Am avut o relatie fericita de 4 ani cu un barbat din zodia berbecului. Totul s-a terminat datorita orgoliului meu. Acum, dupa atatia ani imi dau seama ca a fost singurul barbat care m-a cunoscut si m-a acceptat asa cum sunt, cu orgoliile si impulsivitatea mea.
pisikutz_rasfatat
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu-FECIOARA, El-BERBEC? 16 De la: Spiridusha_89 9 Iulie 2009 17:40
femeia scorpion - barbatul leu 11 De la: CERALYNA 12 Martie 2010 09:12
Eu Capricorn, el Berbec. Ce parere aveti? 3 De la: cristinika29 2 Iunie 2009 18:17
femeia sagetator si barbatul leu 13 De la: Andrheya 4 Iunie 2012 17:51
CEL MAI TARE ZODIAC-BALANTA 22 De la: rox81 6 Iulie 2010 16:08