Setari Cookie-uri

eu romanca-el turc.Sunt eu prea exagerata?

Ne-am cunoscut pe net acum 4 ani,iar in urma cu doi ani ne-am cunoscut in realitate in America.1 an si jumatate a luptat pentru mine,eu l-am facut sa sufere pentru ca nu am putut renunta la fostul cu care am avut o relatie de 6 ani.Fetelor,era tot ce mi-as fi putut dori de la viata,doar ca eu am fost o proasta facandu-l sa sufere,inselandu-l,parasindu-l.El niciodata nu a renuntat la mine.Provine dintr-o famile educata.Din iunie suntem oficial impreuna,doar ca eu am crezut ca voi gasi aceeasi persoana calda,care ma iubeste,care face orice pentru mine.E mult mai rece si mult mai calculat.L-am inteles,m-am gandit ca trebuie sa ii recastig incredera,ca trebuie sa ii demonstrez ca il iubesc si ca niciodata nu il voi parasi.Asta incerc sa fac,dar el prin felul lui de a fi ma face sa sufar ingrozitor.Este indiferent cu mine,zice ca este ocupat la munca si ca nu are timp sa vorbeasca cu mine.Si ma doare,pentru ca eu am ajuns sa il iubesc tocmai datorita comportamentului lui fata de mine.Se comporta ciudat,desi imi zice ca ma iubeste.Eu ma simt atat de neputincioasa,slaba,plang zlinic si nu gasesc puterea de a face ceva cu viata mea.Simt ca depind de el.O luna de zile am stat in casa cu piciorul in ghips,as fi vrut sa fie acelasi,sa ma sune,sa imi vorbeasca frumos,sa ma incurajeze.Ceea ce acum nu mai face.Viata mea era frumoasa datorita lui.L-am intrebat ce are?De ce se comporta asa?Am incercat sa vorbesc cu el,dar el da vina pe mine,zice ca datorita comportamentului meu el se comporta asa cu mine...I-am ascuns o data faptul ca am iesit in oras pentru 30 de minute.Stiti!!! e turc.. Oare asa suntem toti?Nu apreciem ceea ce avem? Nici eu cand l-am avut,si se pare ca nici el acum cand chiar am ajuns sa imi las trecutul in urma si sa il iubesc din toata inima mea.
Sau trebuie sa ma multumesc cu ceea ce imi ofera un mic mail cu 3 cuvinte in el si atat?Iubesc ei diferit?De ce 2 ani s-a comportat PERFECT?De ce s-a schimbat?Nu poate uita ce i-am facut? Sunt eu exagerata atunci cand imi doresc sa fie cum l-am cunoscut,cum l-am stiut eu 2 ani de zile?Sunt exagerata ca doresc atentia lui,iubirea lui,ca doresc sa fiu pe primul loc in viata lui?Sau jobul trebuie sa fie pe primul loc asa cum mi-a spus el??
ysabellamarya
Postat pe 17 Decembrie 2010 12:55
Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:03
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!


eu cunosc un turc adooorraabbiilll
_oktober_
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:04
De la: _oktober_, la data 2010-12-17 13:04:47
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!


eu cunosc un turc adooorraabbiilll

eu nici unu , norocul tau!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!

adica, ea nu e ciudata ca l-a tinut in corzi atata timp...s'acu si-a dat seama ca-l iubeste...probabil ca ala intre timp si-a gasit pe altcineva
miss_darine
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:07
Am sa-ti spun cum vad eu lucrurile, indiferent de nationalitate voastra.
Se comporta perfect pentru ca iubea. Te comportai mizerabil pentru ca nu iubeai.
Te comporti perfect acum, pentru ca-l iubesti. Nu mai este cel de dinainte pentru ca si-a pierdut interesul, posibil si iubirea fata de tine.
Te citeam si-mi vena in minte acel "joc": "Ah, nu vrei sa ma iubesti? Ei lasa, te fac eu sa ma iubesti si pe urma vezi tu!"
Nu stiu cum sunt turcii sau alte natii. Cred ca in iubire toti suntem la fel, capabili de sacrificii. Daca nu le facem, nu iubim. Mie mi se pare foarte simplu. Daca nu primesc de la o persoana pe care eu o iubesc niciun semnal pozitiv, nici nu mai pierd timpul. La ce bun?

Ce-ar fi sa faci o pauza, in sensul de a nu-l mai cauta. Vei vedea frecventa cu care isi face timp pentru tine, pentru o vorba buna, interesul pe care i-l trezesti. Daca nu, asta e! Se pare ca nu e perfect.
rashela
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:07
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:06:03
De la: _oktober_, la data 2010-12-17 13:04:47
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!


eu cunosc un turc adooorraabbiilll

eu nici unu , norocul tau!


..am si poza cu el
_oktober_
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:09
De la: miss_darine, la data 2010-12-17 13:07:11
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!

adica, ea nu e ciudata ca l-a tinut in corzi atata timp...s'acu si-a dat seama ca-l iubeste...probabil ca ala intre timp si-a gasit pe altcineva

tipa sa jucat cu focul si s-a ars!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:13
De la: _oktober_, la data 2010-12-17 13:09:41
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:06:03
De la: _oktober_, la data 2010-12-17 13:04:47
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!


eu cunosc un turc adooorraabbiilll

eu nici unu , norocul tau!


..am si poza cu el

ia sa arunc si eu o privire m-ai facut curioasa!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:14
De la: rashela, la data 2010-12-17 13:07:56Am sa-ti spun cum vad eu lucrurile, indiferent de nationalitate voastra.
Se comporta perfect pentru ca iubea. Te comportai mizerabil pentru ca nu iubeai.
Te comporti perfect acum, pentru ca-l iubesti. Nu mai este cel de dinainte pentru ca si-a pierdut interesul, posibil si iubirea fata de tine.
Te citeam si-mi vena in minte acel "joc": "Ah, nu vrei sa ma iubesti? Ei lasa, te fac eu sa ma iubesti si pe urma vezi tu!"
Nu stiu cum sunt turcii sau alte natii. Cred ca in iubire toti suntem la fel, capabili de sacrificii. Daca nu le facem, nu iubim. Mie mi se pare foarte simplu. Daca nu primesc de la o persoana pe care eu o iubesc niciun semnal pozitiv, nici nu mai pierd timpul. La ce bun?

Ce-ar fi sa faci o pauza, in sensul de a nu-l mai cauta. Vei vedea frecventa cu care isi face timp pentru tine, pentru o vorba buna, interesul pe care i-l trezesti. Daca nu, asta e! Se pare ca nu e perfect.





Atunci cand el m-a iubit si a luptat pentru mine eu nu eram pregatita,era de alta nationalitate,nu il cunosteam atat de bine.Eram ancorata intr-o relatie de 6 ani.Sti ce ma surprinde in momentul de fata? Dupa 2 ani de zile vine si imi spune ca numai iubeste egoist,zice ca fericirea mea e foarte importanta pentru el.Si daca eu in viitor nu voi fi fericita cu el,el poate sa ma lase sa fiu fericita cu altcineva.De ce tocmai acum?De ce cand eu ii ziceam ce facem cu religia,si cu multe altele,zicea ca se rezolva,ar fi facut totul pentru mine pentru a nu ma pierde.Acum Nu.Da, numai vorbim,ma suna un minut pe zi sa vada ce fac.Dar vorbeste foarte rece.Sunt curioasa daca o sa vina de Craciun.Asa era planul.Dar s-au dus toate pe apa Sambetei.Sufar,poate asta merit.Dar totusi cand vezi ca persoana pentru care ai luptat 2 ani a ajuns sa te iubeasca,de ce te comporti asa?Probabil si-a pierdut interesul.Doare pentru ca eu chiar il iubesc.
ysabellamarya
Postat pe 17 Decembrie 2010 18:58
De la: ysabellamarya, la data 2010-12-17 18:58:58
De la: rashela, la data 2010-12-17 13:07:56Am sa-ti spun cum vad eu lucrurile, indiferent de nationalitate voastra.
Se comporta perfect pentru ca iubea. Te comportai mizerabil pentru ca nu iubeai.
Te comporti perfect acum, pentru ca-l iubesti. Nu mai este cel de dinainte pentru ca si-a pierdut interesul, posibil si iubirea fata de tine.
Te citeam si-mi vena in minte acel "joc": "Ah, nu vrei sa ma iubesti? Ei lasa, te fac eu sa ma iubesti si pe urma vezi tu!"
Nu stiu cum sunt turcii sau alte natii. Cred ca in iubire toti suntem la fel, capabili de sacrificii. Daca nu le facem, nu iubim. Mie mi se pare foarte simplu. Daca nu primesc de la o persoana pe care eu o iubesc niciun semnal pozitiv, nici nu mai pierd timpul. La ce bun?

Ce-ar fi sa faci o pauza, in sensul de a nu-l mai cauta. Vei vedea frecventa cu care isi face timp pentru tine, pentru o vorba buna, interesul pe care i-l trezesti. Daca nu, asta e! Se pare ca nu e perfect.





Atunci cand el m-a iubit si a luptat pentru mine eu nu eram pregatita,era de alta nationalitate,nu il cunosteam atat de bine.Eram ancorata intr-o relatie de 6 ani.Sti ce ma surprinde in momentul de fata? Dupa 2 ani de zile vine si imi spune ca numai iubeste egoist,zice ca fericirea mea e foarte importanta pentru el.Si daca eu in viitor nu voi fi fericita cu el,el poate sa ma lase sa fiu fericita cu altcineva.De ce tocmai acum?De ce cand eu ii ziceam ce facem cu religia,si cu multe altele,zicea ca se rezolva,ar fi facut totul pentru mine pentru a nu ma pierde.Acum Nu.Da, numai vorbim,ma suna un minut pe zi sa vada ce fac.Dar vorbeste foarte rece.Sunt curioasa daca o sa vina de Craciun.Asa era planul.Dar s-au dus toate pe apa Sambetei.Sufar,poate asta merit.Dar totusi cand vezi ca persoana pentru care ai luptat 2 ani a ajuns sa te iubeasca,de ce te comporti asa?Probabil si-a pierdut interesul.Doare pentru ca eu chiar il iubesc.


Da, la ei munca e pe primul loc, femeile lor nu muncesc. Ei sunt responsebili pt. familia pe care si-o intemeiaza.
Probabil ca-i bine, probabil ca nu, asta le e natia.
Asa-i, nu iesi la ei afara fara ei:)
Eu cred ca si-a pierdut interesul pt. tine.......oricum din dragoste nu se moare, stai linistita.
Nu-i mai raspunde la telefoane, nu-l mai baga in seama......si-o sa vezi asa cum o sa decurga relatia.
stem_29
Postat pe 17 Decembrie 2010 19:12
De la: _oktober_, la data 2010-12-17 13:04:47
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-17 13:03:22Turci sunt cam ciudati, nu o spun din experienta , ci din ce am auzit!


eu cunosc un turc adooorraabbiilll


geo_resuscitat
Postat pe 17 Decembrie 2010 22:46
Corect .lasal in pace si gata!...wtf wtf!
printesaaaa_x
Postat pe 18 Ianuarie 2011 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parintii nu o lasa.. 13 De la: kudika_11420 8 Iulie 2012 09:46
o mare dilema! 16 De la: amircristian 16 Martie 2010 19:17
insarcinata ... 26 De la: arhanghel 30 Septembrie 2009 21:23
pielea uscataaa :( 4 De la: mimi_ca29 11 Aprilie 2011 16:33
Nu mai inteleg nimic..:D 38 De la: Eva32 27 Aprilie 2011 23:49