Setari Cookie-uri

Unde greºesc fetele?

Atunci când se aratã prea disponibile. Secretul seducþiei este o atitudine rezervatã. Chiar detaºatã. Selectivã. Cel puþin pânã în clipa primei întâlniri. Iniþiativa trebuie sã îi aparþinã întotdeauna bãrbatului. Dacã este un temperament arogant, cum sunt mulþi bãrbaþi cu putere financiarã din zilele noastre, atunci trebuie tratat ca un nimic ºi va fi al tãu pe vecie. Indiferent cât este de puternic, bogat, inteligent, celebru ºamd. Femeia trebuie sã se comporte ca o pradã dezirabilã, nu ca un agresor. Poþi lua iniþiativa conversaþiei atunci când doreºti o relaþie de prietenie pur platonicã ori un...simplu one night stand. Dar NICIODATÃ atunci când scopul final este inelul acela cu diamant de 10k. Poþi face dragoste cu el. E ceva firesc. Dar nu ai voie sã trãieºti cu el sub acelaºi acoperiº decât dacã ai stabilit deja data cãsãtoriei. ªi nici atunci.
ileanaadrianastan
Postat pe 24 August 2009 11:28
M-ai innebunit cu inelul ala de diamant ca si cum ar fi scopul vietii...daca eu am deja asa ceva ( si nu de la un iubit ), ce ar trebui sa fac ? Sa fac colectie ?
Summer_
Postat pe 24 August 2009 11:41
Diamant de 10 k (adica ZECE CARATE), vrei sa spui??
Hai nu fi ridicola... Tu ai vazut vreun diamant in viata ta? Ai vazut dimensiunile unui singur carat de diamant? Uff! Hai ca m-ai facut sa rad cu pofta... Deci asa, a? Solitar de 10k... Stai sa mai trag o burta de ras
Dor_a
Postat pe 24 August 2009 12:18
Pe de alta parte... de ce naiba sa tratez o persoana care a facut ceva in viata ca pe un nimic?
Tu stii cat se munceste sa ajungi sa faci ceva in viata?
Fetito, da-mi voie sa ghicesc: tu traiesti pe undeva prin Berceni si in viata ta nu ai respirat acelasi aer cu oameni educati. Daca ai fi facut-o, ai fi stiut ca educatia presupune politete. Si - daca vrei sa impresionezi o persoana (barbat sau femeie) - impresioneaza prin cunostinte, tact si bun-simt.
Dar de ce ma obosesc... Oricum, e informatie inutila pentru tine... Nu e lumea ta... si n-o sa fie vreodata... Domnishoara 10k (iar ma cocosheaza rasu' )
Dor_a
Postat pe 24 August 2009 12:24
Hai ca esti tare M-ai binedispus Auzi la ea, targetul final: diamant de 10 k Pai da-mi voie sa-ti spun: eu stau cu prietenul meu de 3 luni de zile sub acelasi acoperis, ne sexuim in fiecare zi ca iepurii de cade vopseaua de pe pereti, si nici n-am fixat data nuntii, nici nu se pune problema de asa ceva acum in viitorul apropiat
Cica "trateaza-l ca un nimic si va fi al tau pe vecie". Bai nebuno din coceni, tocmai daca-l tratezi ca un nimic iti intoarce noada fundului si sare in bratele unei femei care stie cu adevarat sa vorbeasca frumos si sa-l soarba din priviri
Frankie_Zuzu
Postat pe 24 August 2009 12:52
Hai ca esti tare M-ai binedispus Auzi la ea, targetul final: diamant de 10 k Pai da-mi voie sa-ti spun: eu stau cu prietenul meu de 3 luni de zile sub acelasi acoperis, ne sexuim in fiecare zi ca iepurii de cade vopseaua de pe pereti, si nici n-am fixat data nuntii, nici nu se pune problema de asa ceva acum in viitorul apropiat
Cica "trateaza-l ca un nimic si va fi al tau pe vecie". Bai nebuno din coceni, tocmai daca-l tratezi ca un nimic iti intoarce noada fundului si sare in bratele unei femei care stie cu adevarat sa vorbeasca frumos si sa-l soarba din priviri
Frankie_Zuzu
Postat pe 24 August 2009 12:52
Hai ca esti tare M-ai binedispus Auzi la ea, targetul final: diamant de 10 k Pai da-mi voie sa-ti spun: eu stau cu prietenul meu de 3 luni de zile sub acelasi acoperis, ne sexuim in fiecare zi ca iepurii de cade vopseaua de pe pereti, si nici n-am fixat data nuntii, nici nu se pune problema de asa ceva acum in viitorul apropiat
Cica "trateaza-l ca un nimic si va fi al tau pe vecie". Bai nebuno din coceni, tocmai daca-l tratezi ca un nimic iti intoarce noada fundului si sare in bratele unei femei care stie cu adevarat sa vorbeasca frumos si sa-l soarba din priviri
Frankie_Zuzu
Postat pe 24 August 2009 12:53
Sorry for triple post
Frankie_Zuzu
Postat pe 24 August 2009 12:55
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-08-24 12:55:33Sorry for triple post


ti se trage de la prea mult ras ......................sau de la faptul ca nu ai si tu aceleasi dorintze ca fata noastra adica un diamant de 10k
anybody
Postat pe 24 August 2009 12:58
De la: ileanastan, la data 2009-08-24 11:28:30Atunci când se aratã prea disponibile. Secretul seducþiei este o atitudine rezervatã. Chiar detaºatã. Selectivã. Cel puþin pânã în clipa primei întâlniri. Iniþiativa trebuie sã îi aparþinã întotdeauna bãrbatului. Dacã este un temperament arogant, cum sunt mulþi bãrbaþi cu putere financiarã din zilele noastre, atunci trebuie tratat ca un nimic ºi va fi al tãu pe vecie. Indiferent cât este de puternic, bogat, inteligent, celebru ºamd. Femeia trebuie sã se comporte ca o pradã dezirabilã, nu ca un agresor. Poþi lua iniþiativa conversaþiei atunci când doreºti o relaþie de prietenie pur platonicã ori un...simplu one night stand. Dar NICIODATÃ atunci când scopul final este inelul acela cu diamant de 10k. Poþi face dragoste cu el. E ceva firesc. Dar nu ai voie sã trãieºti cu el sub acelaºi acoperiº decât dacã ai stabilit deja data cãsãtoriei. ªi nici atunci.


Pentru cultura ta generala si ca sa nu te mai faci de ras abrevierea caratului este "ct".
Ce zici tu aici "K" Karat si ar fi pentru aur.
De obicei inelele de logodna au cam 0.50 - 0,70 carate , maxim 1 carat.

valivieru96
Postat pe 24 August 2009 13:01
De la: valivieru96, la data 2009-08-24 13:01:29
De la: ileanastan, la data 2009-08-24 11:28:30Atunci când se aratã prea disponibile. Secretul seducþiei este o atitudine rezervatã. Chiar detaºatã. Selectivã. Cel puþin pânã în clipa primei întâlniri. Iniþiativa trebuie sã îi aparþinã întotdeauna bãrbatului. Dacã este un temperament arogant, cum sunt mulþi bãrbaþi cu putere financiarã din zilele noastre, atunci trebuie tratat ca un nimic ºi va fi al tãu pe vecie. Indiferent cât este de puternic, bogat, inteligent, celebru ºamd. Femeia trebuie sã se comporte ca o pradã dezirabilã, nu ca un agresor. Poþi lua iniþiativa conversaþiei atunci când doreºti o relaþie de prietenie pur platonicã ori un...simplu one night stand. Dar NICIODATÃ atunci când scopul final este inelul acela cu diamant de 10k. Poþi face dragoste cu el. E ceva firesc. Dar nu ai voie sã trãieºti cu el sub acelaºi acoperiº decât dacã ai stabilit deja data cãsãtoriei. ªi nici atunci.


Pentru cultura ta generala si ca sa nu te mai faci de ras abrevierea caratului este "ct".
Ce zici tu aici "K" Karat si ar fi pentru aur.
De obicei inelele de logodna au cam 0.50 - 0,70 carate , maxim 1 carat.




pfuaiiiiiiiiiiiiii de ce i-ai spus?...................tocmai s-a spart bula de sapun in care traia
anybody
Postat pe 24 August 2009 13:06
Auziti, ia utati-va-ti frumushata de inel (da 10k, nenica!!) aici...

http://www.lussori.com/10-Carat-Fancy-Intense-Yellow-Diamond-Ring-GIA-Certified-Platinum-2000723.html

Sa tot porti asa ceva si sa canti "Mama mea e florareasa" "Moare" cartieristele can o vede
Dor_a
Postat pe 24 August 2009 13:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salon de infrumusetare,coafor, stilist,manichiura,unghii false,extensii de revelion 11 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 27 Februarie 2010 16:40
prea matura la 21 ani? 2 De la: kitty_krieger 2 Mai 2010 12:35
Accesorii unicat 1 De la: kudika056374 5 August 2009 15:06
Accesorii handamade 1 De la: mikylina 7 August 2012 15:17
our fantasy store 1 De la: red_rose_girl 28 Decembrie 2011 13:20