Setari Cookie-uri

care sunt motivele pentru care un barbat renunta la o femeie????

Tot intrebam ce sa facem cu relatia noastra...nu merge...ma inseala....este dualist...ma minte...vrea ceva ce eu nu-i pot darui....nu ma vor parintii lui...diferenta de varsta....mai sunt?
pacifista
Postat pe 24 August 2009 20:40
nepotrivire de caracter ..asta e la divorturi ...ma rog,nu stiu ce inseamna si ce presupune

eu nu as folosi "renuntat",dar pur si simplu se intampla sa nu mai vrei sa fii cu persoana respectiva, fie ea barbat/femeie..nu te mai atrage din niciun punct de vedere,nu mai e ceea ce iti doresti,a trecut timpul si sentimentul ala de noutate a disparut,vrei altceva
mitura
Postat pe 24 August 2009 20:46
e timpul sa-ti vezi de viatza ta!!!!reorienteaza-te!!!...parerea mea....
monaq
Postat pe 24 August 2009 20:51
daca femeia este buna la toate....poate fi un motiv...sau daca este buna la pat de ex...asta-i sperie....nu fac fata si atunci.....
pacifista
Postat pe 25 August 2009 10:58
De la: mitura, la data 2009-08-24 20:46:44nepotrivire de caracter ..asta e la divorturi ...ma rog,nu stiu ce inseamna si ce presupune

eu nu as folosi "renuntat",dar pur si simplu se intampla sa nu mai vrei sa fii cu persoana respectiva, fie ea barbat/femeie..nu te mai atrage din niciun punct de vedere,nu mai e ceea ce iti doresti,a trecut timpul si sentimentul ala de noutate a disparut,vrei altceva


de la tine as dori mai mult...poti sa fii mai profunda in gandire...daca ea se inbolnaveste...sau poate el....daca ea evoluiaza social si el se simte frustrat...daca.....
pacifista
Postat pe 26 August 2009 10:33
De la: monaram, la data 2009-08-24 20:51:07e timpul sa-ti vezi de viatza ta!!!!reorienteaza-te!!!...parerea mea....


draga mea...eu chiar imi vad de viata mea ...sunt la varsta in care am inteles multe lucruri....incerc doar sa inteleg incotr-o mergeti voi...cat puteti sa duceci in relatie..ce solutii aveti....
pacifista
Postat pe 26 August 2009 10:34
De la: pacifista, la data 2009-08-26 10:34:56
De la: monaram, la data 2009-08-24 20:51:07e timpul sa-ti vezi de viatza ta!!!!reorienteaza-te!!!...parerea mea....


draga mea...eu chiar imi vad de viata mea ...sunt la varsta in care am inteles multe lucruri....incerc doar sa inteleg incotr-o mergeti voi...cat puteti sa duceci in relatie..ce solutii aveti....

gelozia, indiferenta , cicaleala, obstructiile ......
pacifista
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:14
De la: pacifista, la data 2009-08-26 10:34:56
De la: monaram, la data 2009-08-24 20:51:07e timpul sa-ti vezi de viatza ta!!!!reorienteaza-te!!!...parerea mea....


draga mea...eu chiar imi vad de viata mea ...sunt la varsta in care am inteles multe lucruri....incerc doar sa inteleg incotr-o mergeti voi...cat puteti sa duceci in relatie..ce solutii aveti....


"incotr - cratima - o" ????

Si cand spui "voi", la cine te referi? Si de vrei tu sa vezi "incotr-o" ( ) merge o gramada de persoane- no face, no name, no number - pe care tu nu le cunosti si nici nu le vei cunoaste vreodat'? Care este ratiunea? Sau e asheaa... lipsa de ocupatii sau preocupari interesante ("lipsa"? nu lipsa, dezinteres, de fapt)?
Dor_a
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:35
De la: pacifista, la data 2009-08-25 10:58:00daca femeia este buna la toate....poate fi un motiv...sau daca este buna la pat de ex...asta-i sperie....nu fac fata si atunci.....


putin probabil. opusul este valabil insa
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 01:25
cel mai bun rasp nu -l am dar eu cred ca ei renuta la o femeie cand nu o iubesc
draguta_24
Postat pe 15 Aprilie 2010 08:15
sau pur si simplu se satura ,vrea altceva eu am fost parasita de doua ori, deci nu stiu rasp exact.De multe ori dau vina pe mine,poate nu am fost eu destul de buna pt ei
draguta_24
Postat pe 15 Aprilie 2010 08:26
De la: kudika146470, la data 2010-04-15 08:26:07sau pur si simplu se satura ,vrea altceva eu am fost parasita de doua ori, deci nu stiu rasp exact.De multe ori dau vina pe mine,poate nu am fost eu destul de buna pt ei


Cred ca gresesti ca te sub evaluezi, poate asta ti-a si daunat in relatiile esuate.Poate ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si sa incerci sa nu mai lasi partenerul sa domine relatia , sa cauti sa propui un parteneriat adevarat de pe pozitii egale in relatie.

Postat pe 15 Aprilie 2010 08:40
motive:alta femeie, plictiseala.... si asta pt ca noi ii alungam.........
masline
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:01
Mai greseste omu..nimeni nu-i perfect
draguta_24
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:17
De la: pacifista, la data 2009-08-24 20:40:10Tot intrebam ce sa facem cu relatia noastra...nu merge...ma inseala....este dualist...ma minte...vrea ceva ce eu nu-i pot darui....nu ma vor parintii lui...diferenta de varsta....mai sunt?


vorbesti mult
Celia_29
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:18
De la: zambet88, la data 2010-04-15 10:01:28motive:alta femeie, plictiseala.... si asta pt ca noi ii alungam.........

nu te poti plictisi de o femeie pe care o iubesti sau invers
alta femeie- femei sunt multe, oportunitati de a insela la fel de multe...se aplica ce am spus mai sus
dezvolta putin "...si asta pt ca noi ii alungam...", pt ca tin sa-ti dau dreptate dar sunt multe de spus
destin_srr
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:40
Exact aceleasi pentru care o femeie renunta la un barbat

Duhh!
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:06
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-15 12:06:56Exact aceleasi pentru care o femeie renunta la un barbat

Duhh!

poate se simte sufocat.. ....
eu am parasit 2 pana acum di cauza asta....ma sufocau doreau sa imi acapareze tot timpul toata atentia.....sa traiesc doar pt ei sa respir cand imi dau ei voie.... normal ca nu rezisti intr-o asemenea relatie.....
polly_
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:15
De la: destin_srr, la data 2010-04-15 11:40:38
De la: zambet88, la data 2010-04-15 10:01:28motive:alta femeie, plictiseala.... si asta pt ca noi ii alungam.........

nu te poti plictisi de o femeie pe care o iubesti sau invers
alta femeie- femei sunt multe, oportunitati de a insela la fel de multe...se aplica ce am spus mai sus
dezvolta putin "...si asta pt ca noi ii alungam...", pt ca tin sa-ti dau dreptate dar sunt multe de spus


pentru ca mentalitatea barbatilor e diferita de a femeii, si pt ca noua ne-ar fi mult mai usor sa-i intelegem pe ei, dar continuam sa complicam lucrurile, si sa facem reprosuri, si sa nu tinem cont de diferentele existente intre cele 2 mentalitati...si devenim stresante, tot mai cicalitoare, avem asteptari mari pe care poate nu le tansmitem in cel mai eficient mod.... si oricat ne-ar iubi omul... la un moment dat se satura....daca ne tot va nemultumite.....chiar faza asta, ca noi cautam multa comunicare..... unii nu au nevoie de asta iar noi ii sufocam.... am spus UNII, nu toti... si sunt multe exemple care ii pot plictisi
masline
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:18
De la: zambet88, la data 2010-04-15 12:18:08
De la: destin_srr, la data 2010-04-15 11:40:38
De la: zambet88, la data 2010-04-15 10:01:28motive:alta femeie, plictiseala.... si asta pt ca noi ii alungam.........

nu te poti plictisi de o femeie pe care o iubesti sau invers
alta femeie- femei sunt multe, oportunitati de a insela la fel de multe...se aplica ce am spus mai sus
dezvolta putin "...si asta pt ca noi ii alungam...", pt ca tin sa-ti dau dreptate dar sunt multe de spus


pentru ca mentalitatea barbatilor e diferita de a femeii, si pt ca noua ne-ar fi mult mai usor sa-i intelegem pe ei, dar continuam sa complicam lucrurile, si sa facem reprosuri, si sa nu tinem cont de diferentele existente intre cele 2 mentalitati...si devenim stresante, tot mai cicalitoare, avem asteptari mari pe care poate nu le tansmitem in cel mai eficient mod.... si oricat ne-ar iubi omul... la un moment dat se satura....daca ne tot va nemultumite.....chiar faza asta, ca noi cautam multa comunicare..... unii nu au nevoie de asta iar noi ii sufocam.... am spus UNII, nu toti... si sunt multe exemple care ii pot plictisi


da, sunt perfect de acord cu tot ce ai spus mai sus, numai ca comunicarea nu o cautati numai voi femeile, ea nu trebe cautata intr-o relatie, trebe pur si simplu sa existe.
daca unul din parteneri refuza prin felul lui de a fi comunicarea in cuplu cu sigurantza apar multe discutii, stari gen "sufocat" si multe altele.
destin_srr
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:45

Si eu ma intreb la randul meu , de ce mai vrei ?Daca ai atata suferinta , neimpliniri care este rostul ? Esti vreo nativa dintr-un semn de apa sau pamant ? Semnele astea sunt asa de conservatoare si trag la caruta pana in ultima clipa .Exista o criza a banilor , a locurilor de munca , dar a barbatilor in nici un caz , sunt asa de multi incat poti sa-ti alegi in liniste .Este o vb din popor ,, boala lunga , moarte sigura '' .Un sef de-al meu avea o vb , dar care nu-mi permit sa o reproduc aici , dar e valabila si in cazul tau .
banalulanonim
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:33
in primu rand conteaza sa te potrivesti cu parteneru daca nu te potrivesti degeba stai mult timp ca o data se va sfarsi... sunt mai multe motive cum ar fii plictiseala, monotonia, neintelegerea
anna2580
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:14
Sunt 2 motive: - ori pentru ca ii este f. clar de ce; - ori pentru ca habar n-are ce vrea, cine este si pe ce lume traieste iar animalele n-au parteneri stabili.
ema_rice
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:29
Pot fi mai multe motive...ori femeia e prea posesiva sau geloasa, ori e el prea curvar si normal ca sarind din floare in floare poate i se pare una mai interesanta decat alta sau multe alte motive, depinde de fiecare. Dar daca iubesti persoana respectiva si o respecti nu cred ca ai de ce sa o inseli sau sa o parasesti. Chestia cu monotonia, plictiseala mi se pare o tampenie si o explicatie data de curve/curvari ca sa se justifice intr-un fel pentru faptele facute...pai nu e logic ca pe moment ce stai cu cineva mai mult de jumate de an, un an ajungi sa cunosti tot la persoana respectiva si nu mai e nimic nou de descoperit? O relatie de durata cred ca este mentinuta de alte principii...nu de bani si de atractie fizica. Asa ce faci? te casatoresti si dupa 2,3 ani bagi divort ca intervine monotonia sau il/o inseli pe ala/aia cu care apuci ca poate asa o sa iasa monotonia din relatia ta...astea's tampenii pentru copii tembeli. Omului cand i se face de duca, i se face... daca nu-si vede de treaba lui. Asa ca excluzand faptul ca poate unii renunta ca nu se mai pot intelege cu respectiva din diferite motive, restul cu monotonie, plictiseala, obisnuinta, nesatisfacere si chestii de genul sunt motive ca sa fie acolo...Nu la fel te plictisesti si de urmatorii/urmatoarele cu care o sa stai? ce faci? ii schimbi ca pe sosete pana cand n-o sa mai poti? O sa umbli toata viata in cautarea fericirii vesnice?
Parerea mea
bogdandbm
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:33
Nu stiu. M-a ajutat Dumnezeu sa aflu ca nu e bine sa faci dragoste cu cineva daca nu esti casatorit religios cu el. Daca nu te casatoresti, e mai bine. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit.
Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt, saracii, poate nu stiu. Mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
Tot el mi-a spus ca nu e bine sa te saruti pe gura, sau sa te atingi prea mult, daca nu esti casatorit religios.
Imi spunea cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile.
kudika081126
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:30
Sa ne rugam pt. salvarea sufletelor, de fapt, in cautarea fericirii vesnice. Si sigur, ar fi bine sa incercam sa il ascultam pe Dumnezeu. Asa, toti gresim, dar in cautarea fericirii vesnice, cum spui, stii, ar fi bine sa incercam sa Il ascultam pe Dumnezeu, sa ne rugam. Zicea un sfant ca cine se roaga, se mantuieste. Adica, sigur, e bine si sa ne rugam.
kudika081126
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E CINEVA FERICIT DUPA O RELATIE DE 6 ANI? 100 De la: kudika421339 4 Octombrie 2011 16:55
sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard??? 24 De la: MiaMz 6 Septembrie 2009 19:58
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
dragoste sau obsesie? 10 De la: sirghea 7 Mai 2010 18:59
fertilizarea in vitro 4 De la: silviu_m74 30 August 2010 23:40