Setari Cookie-uri

cand esti sigur ca ai gasit jumatatea ta si um o recunosti

sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.
2nablonda
Postat pe 24 August 2009 21:53
In primul rand, eu ma intreb daca intr-adevar exista aceasta jumatate de care vb toti si nu sunt doar basme pt oamenii naivi, inventii ale oamenilor satuli de singuratate sau dezamagiti de persoanele pe care le-au intalnit pana acum. Ar fi frumos sa existe jumatati, suflete pereche si alte siropeniii de genul, dar cred k astea au fost inventate de oameni care au nevoie sa creada in ceva mai presus de ei, pt k daca stiu k exista ceva mai puternic decat ei, atunci au o scuza pt lasitate si esec. Asta ca raspuns la titlul topicului. Cat despre mesaj, trebuie sa te cunosti pe tine, sa stii exact ce vrei si ce cauti. Daca dupa 5 ani de frumoasa relatie ai intalnit pe altcineva care iti face inima sa bata mai tare, care-i problema? inseamna ca probabil nu-l mai iubesti pe prietenul tau si poate e momentul sa renunti la el......in definitiv, 5 ani inseamna destul.....cand o relatie s-a consumat, trebuie sa treci mai departe, nu sa te cramponezi de ea. In definitiv, vreau sa spun k nu exista Mr Right, ci doar Mr Right Now.
blussy
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:08
De la: 2nablonda, la data 2009-08-24 21:53:23sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.



In primul rand,de ce ti-ai postat poza asta cu bebelusul? o sa creada lumea ca esti o MAMAinstabila, nu ca ar fi vreun nepot... .
In al doilea rand,cred ca e cazul sa afli ce-i poate capul "noului",ca sa stii ca nu e o furie de moment si sa dai vrabia din mana pe cea de pe gard.Mai apoi, pentru ca barbatii fac asta tot timpul, trageti-o cu el si vezi daca e altfel , daca merita faci pasul, daca nu, stop!!
Dar, daca ceva scartaie in relatia ta actuala, sa nu stai de frica sa nu te judece lumea, pentru ca, atunci cand iti va fi greu de suportat viata alaturi de el, nu va veni "lumea " sa te ajute sa depassti momentul . Asa ca , daca nu-ti este TIE suficient de bine, NEXT!!! mai ales ca ai o varsta destul de frageda, crede-ma !!!
doinapavel71
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:00
Nu uita ca la inceputul oricarei relatii intotdeauna totul e frumos si grozav. Ne straduim sa aratam tot ce e mai frumos la noi, iar de abea mai tarziu avem ocazia sa vedem tot ansamblul. Tu ai deja o relatie unde toate sunt bune si frumoase..
alina_pitaru
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:53
De la: alina_pitaru, la data 2009-09-12 14:53:53Nu uita ca la inceputul oricarei relatii intotdeauna totul e frumos si grozav. Ne straduim sa aratam tot ce e mai frumos la noi, iar de abea mai tarziu avem ocazia sa vedem tot ansamblul. Tu ai deja o relatie unde toate sunt bune si frumoase..

exact! daca ai renunta la o relatie frumoasa de 5 ani pt un tip pe care abia l-ai cunoscut ar fi o dovada crasa de prostie.tot ce e nou "pare" mai frumos.dar de putine ori este si asa.
razz
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:35
De la: 2nablonda, la data 2009-08-24 21:53:23sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.


O relatie de 5 ani ar trebui sa cantareasca pentru tine mai mult decat cineva abia cunoscut,mai ales daca toate bune si frumoase cum spui.

Pasarea din mana cioara de pe gard.
lilianagr
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:40
De la: 2nablonda, la data 2009-08-24 21:53:23sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.

"nu da cioara din mana pt pasarea de pe gard!"
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:24
nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard - se zice. da-o si tu pt un porumbel macar.....
blussy
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:28
De la: blussy, la data 2009-09-14 16:28:30nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard - se zice. da-o si tu pt un porumbel macar.....

am parafrazat-o da nu suna mai bine asa ?!
cantafabule
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:34
io i-as spune"nu da magarul din mana pt boul de pe gard".....cam aiurea.........
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:39
blussy
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:03
De la: just_laura, la data 2009-09-14 16:39:12io i-as spune"nu da magarul din mana pt boul de pe gard".....cam aiurea.........


io as corecta-o cu :"..magarul din dreapta pe boul de la jug"
mitura
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:07
De la: razz, la data 2009-09-13 18:35:12
De la: alina_pitaru, la data 2009-09-12 14:53:53Nu uita ca la inceputul oricarei relatii intotdeauna totul e frumos si grozav. Ne straduim sa aratam tot ce e mai frumos la noi, iar de abea mai tarziu avem ocazia sa vedem tot ansamblul. Tu ai deja o relatie unde toate sunt bune si frumoase..

exact! daca ai renunta la o relatie frumoasa de 5 ani pt un tip pe care abia l-ai cunoscut ar fi o dovada crasa de prostie.tot ce e nou "pare" mai frumos.dar de putine ori este si asa.


nu-i chiar asa exact..daca ar renunta la o relatie de 5 ani,inseamna cu nu prea mai are motive s-o continue..si nu cred ca are vreo legatura asta cu cine a intalnit/va intalni pe parcurs..sigur,o influent va avea,dar nesemnificativa...nimic nu e vesnic..de ce ai sta prins intr-o relatie doar de dragul anilor ce au trecut??
mitura
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:10
De la: 2nablonda, la data 2009-08-24 21:53:23sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.


ok experienta : 3 ani cu un tip f dragut...insa cand am intalnit pe cineva care mi-a atras atentia ..am analizat de ce altcineva ma poate face sa simt ca-mi doresc altceva? am realizat ca deja relatia nu mai mergea,era consumata,nu mai simteam nimik
m-am despartit de el si dupa ceva timp am inceput sa ies cu tipul pe care-l cunosteam ...o relatie super numai ca la fel cum am simtit eu pt cel de 3 ani a simti acesta in relatia nostra de 3 luni...nu regret nimik,dar initial am crezut ca exista KARMA...in sfarsit pana la urma totul a fost spre bine
"MAI BINE SINGURA DECAT PROST ACOMPANIATA"
ionelaela
Postat pe 15 Septembrie 2009 00:19
De la: 2nablonda, la data 2009-08-24 21:53:23sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.
Profita de ocazie si distreaza-te si tu putin....de vreme ce ti-a trecut asa ceva prin cap e clar ca relatiei tale ii lipseste ceva. Distreaza-te si nu lasa asemenea ocazii sa-ti scape printre degete. Dca cineva din afara relatiei te poate face sa te simti nesigura atunci cu siguranta nu mai ai ce sa faci in acea relatie care doar se consuma pe zi ce trece si devine o rutina...mai intalneste-te cu respectiva persoana si vezi...daca in continuare te simti mai atrasa de aceasta atunci nu mai ai de ce sa continui vechea relatie. si eu sunt intr-o relatie destul de lunga si s-au ivit cateva "ocazii" chiar foarte tentante, dar care pe mine m-au lasat rece. Atunci cand ai totul in relatia actuala, cand nu te simti deloc tentata sa te gandesti la altcineva, atunci inseamna ca ti-ai gasit jumatatea. Noroc
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:47
De la: 2nablonda, la data 2009-08-24 21:53:23sunt împreuna cu cineva de 5 ani toate bune și frumoase pana acum câteva zile când am cunoscu pe cineva și nu sunt sigura de sentimentele mele.



ai mai multe suflete pereche
Aphrodite
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DRAGOSTE SAU ALTCEVA? 16 De la: kudika109268 27 Ianuarie 2010 17:17
ma intreb de ce 71 De la: kudika199806 21 Septembrie 2010 16:46
va rog spuneti-mi daca ati procedat la fel? 49 De la: kudika_21232 13 Decembrie 2012 22:34
Verighete simbolice...un pacat? 34 De la: Diavolyta_ 1 Aprilie 2015 10:36
Buna 20 De la: kudika_20410 13 Noiembrie 2012 19:36