Setari Cookie-uri

ajutor, viata mea sexuala este prea afectata de certurile de zi cu zi

eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|
andreea3006
Postat pe 27 August 2009 13:14
O trece omu printr-o perioada mai grea..s-o simtit presat de dorintele tale...i-o fi teama sa nu te dezamageasca...sau o fi genul de barbat care nu ii spune femeii pe care o iubeste ce fantezii are din respect pentru ea .... luati o pauza un timp si vezi ce iese...sau cel putin lasa-l un timp fara sex...daca si dupa pauza e la fel de pasiv...stii si tu ce trebuie sa faci...are rost sa ai o viata sexuala nesatisfacatoare de acum?
simonycik
Postat pe 28 August 2009 09:30
A fost dintotdeauna mai retinut in pat sau doar de un timp? e important acest lucru pentru ca e adevart faptul ca exista persoane care chiar nu se potrivesc in pat , daca tu vrei hard si el vrea slow , nu va merge la infinit.
Ginuta1980
Postat pe 28 August 2009 21:58
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:27eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|


E GAY
Diavolyta_
Postat pe 28 August 2009 22:16
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-28 22:16:01
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:27eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|


E GAY





subscriu!
Nicoleta01
Postat pe 28 August 2009 22:22
fa-i o data o surpriza,imbracate altfel....sti tu la ce ma refer si poate ca o sa-i placa.daca nu, inseamna ca e genul mai clasic.sunt si astfel de barbati carora nu le place sa faca si altceva in intimitate.
R_F
Postat pe 28 August 2009 22:32
De la: Gardenia, la data 2009-08-28 21:58:09A fost dintotdeauna mai retinut in pat sau doar de un timp? e important acest lucru pentru ca e adevart faptul ca exista persoane care chiar nu se potrivesc in pat , daca tu vrei hard si el vrea slow , nu va merge la infinit.


Hm nu stiu daca e mai rau sa fi fost dintotdeauna retinut sau sa devina asa pe parcurs ....dar ideea este ca el e valabila prima varianta .Nu e vb neaparat ca el ar fi genu slow ....dar nu pare sa il atraga tipul de abordare mai wild si nici nu e capabil sa imi raspunda asa cum as vrea si dak incearca sa o faca se vede ca e fortat . Nu zic ca sunt sadica , pot sa zic doar ca am observat ca imi place mai mult sa fiu dominata , sa ma simt dorita prin toate modurile posibile , chiar si vulgar sau prin gesturi mai bruste si vorbele murdare in pat am observat ca au un efect super la mine , bninteles daca sunt folosite cand sunt foarte excitata etc ...imi place sa joc diverse roluri , sa incerc diferite jucarioare ,dar imi place si sexul tandru . asta nu inseamna ca imi doresc si un alt partener .adica as fi cea mai fericita sa stiu ca am un pr care ma iubeste ,ma rasfata si cu care ma inteleg bn , dar in pat sa se transforme intr' un adevarat tiran , sa nu mai tina cont de nimic. si asta zik ...ca la prima parte chiar nu ma pot plange de nimik la actualul ...., dar la a 2 a parte nu mai e chiar asa ...
andreea3006
Postat pe 30 August 2009 01:21
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-28 22:22:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-28 22:16:01
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:27eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|


E GAY





subscriu!





ce nebuna esti, Dyavolito......
Lacra___
Postat pe 30 August 2009 01:27
De la: R_F, la data 2009-08-28 22:32:32fa-i o data o surpriza,imbracate altfel....sti tu la ce ma refer si poate ca o sa-i placa.daca nu, inseamna ca e genul mai clasic.sunt si astfel de barbati carora nu le place sa faca si altceva in intimitate.




exact cred k aici e buba ... el si in viata de zi ku zi e cam asa ....nu ii place sa isi schmbe look ul sa zicem in sensul k prefera sa aiba acelasi styling sau tunsoare mereu daca crede ca i se potriveste , pe cand eu ma plictisesc f rpd de " mine ", adik imi schimb tunsoarea /coafura des , si la haine imi plac mai multe stiluri etc ,pe cand el e genu:"daca e bine asa , de ce as schimba "...? cam asa ....io am nevoie mereu sa imi fie intretinut interesul....sa ma simt mereu dorita si admirata etc ...si de asta parca ma simt nefericita din cauza atitundinii lui ,desi mereu am orgasm cand facem sex .am o parere buna despre mine , chiar daca nu sunt perfecta, dar imi place sa ma axex pe acele chestii care cu siguranta trezesc admiratia , nu vulgaritatea sau prostul gust si cred ca asta ma si face sa imi placa atat de mult sexul
andreea3006
Postat pe 30 August 2009 01:30
"Daca un om nu te iubeste asa cum vrei, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul."

Cica barbatii isi exprim diferit emotiile, si ceea ce vedem noi in fime - e scenariu.

Se poate pune in calcul si varianta ca nu mai este interesat de sex...din cauza rutinei, din cauza oboselii, etc.
NumaiTu
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:25
"Daca un om nu te iubeste asa cum vrei, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul."

Cica barbatii isi exprim diferit emotiile, si ceea ce vedem noi in fime - e scenariu.

Se poate pune in calcul si varianta ca nu mai este interesat de sex...din cauza rutinei, din cauza oboselii, etc.
NumaiTu
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:25
Daca nu sunteti casatoriti religios nu e bine sa faceti dragoste. Daca nu te casatoresti, n-are nimic, zicea Sf. Paul ca nu e bine pentru om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar mai bine pentru om este sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit
Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pentru Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie, zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient", "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien".
Vezi ca stiu ca la ortodocsi e permisa si a doua casatorie... dar un preot catolic, calugar franciscan, cu care am facut Catehismul catolic, mi-a zis ca cununie peste cununie nu este valabil, pana nu ti-a murit sotul sau sotia nu te poti casatori din nou.
kudika081126
Postat pe 2 Decembrie 2009 00:59
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:27eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|


La ce te-ai inhamat tu nu e usor lucru si printr-o atitudine prea imperativa din partea ta atunci cand ii ceri aceste lucruri,risti sa il intimidezi,complexezi si sa il faci si mai tare sa se vare in carapace.
Daca vei avea atata disponibilitate si rabdare cu el,vei reusi treptat,prin comunicare si nu numai,sa il aduci pe drumul pe care il vrei,macar intr-un anumit procent.
Mai observ un aspect din postarea ta:nu prea ai chiar atat de multa incredere in tine precum spui,iar atitudinea lui te face sa te gandesti daca nu cumva ceva este in neregula si cu tine de nu te doreste dupa cum vrei,desi,ar trebui sa intelegi ca fiecare individ este un univers diferit si el probabil vine cu un bagajel de problemutze in spate pe care trebuie ajutat sa le depaseasca.
Ai incercat sa nu il mai presezi la acest capitol,sa ii dai frau liber sa preia si el initiativa si sa il incurajezi atunci cand se apropie de ceea ce iti doresti tu?
Secretul este sa inveti sa il faci sa se simta barbat,nu sa il intimidezi.
Deasemenea,mai poate exista si o alta varianta,aceea ca te respecta atat de mult,incat a-ti spune cuvinte murdare in pat,sa te domine in fel si chip,sa ii desacralizeze imaginea despre tine ca iubita,ceea ce sa nu poata accepta.Sunt astfel de barbati care nu pot separa domeniul sexual sau fantasmele de realitatea de zi cu zi a cuplului.
Dar,tot prin comunicare,tact si multa rabdare vei reusi sa dai de cap la ceea ce se intampla cu el.
Iti recomand,daca te intereseaza,sa citesti cartea psihanalistului Alon Gratch "Daca barbatii ar vorbi",te-ar ajuta mult sa intelegi anumite aspecte ale psihologiei masculine.
heaven2007
Postat pe 2 Decembrie 2009 08:38
Pffff....iar m-am lasat pacalita de postarea anterioara si am crezut ca e un topic recent,cand el a fost postat tocmai in vara .
heaven2007
Postat pe 2 Decembrie 2009 08:42
De la: andreea3006, la data 2009-08-30 01:30:05
De la: R_F, la data 2009-08-28 22:32:32fa-i o data o surpriza,imbracate altfel....sti tu la ce ma refer si poate ca o sa-i placa.daca nu, inseamna ca e genul mai clasic.sunt si astfel de barbati carora nu le place sa faca si altceva in intimitate.




exact cred k aici e buba ... el si in viata de zi ku zi e cam asa ....nu ii place sa isi schmbe look ul sa zicem in sensul k prefera sa aiba acelasi styling sau tunsoare mereu daca crede ca i se potriveste , pe cand eu ma plictisesc f rpd de " mine ", adik imi schimb tunsoarea /coafura des , si la haine imi plac mai multe stiluri etc ,pe cand el e genu:"daca e bine asa , de ce as schimba "...? cam asa ....io am nevoie mereu sa imi fie intretinut interesul....sa ma simt mereu dorita si admirata etc ...si de asta parca ma simt nefericita din cauza atitundinii lui ,desi mereu am orgasm cand facem sex .am o parere buna despre mine , chiar daca nu sunt perfecta, dar imi place sa ma axex pe acele chestii care cu siguranta trezesc admiratia , nu vulgaritatea sau prostul gust si cred ca asta ma si face sa imi placa atat de mult sexul



SCHIMBAL, daca acum nu va intelegeti nu o veti face niciodata
kudika052625
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:25
ms mult ptr sfaturi , sunt bn venite oricand ...chiar daca de cand am postat eu acest topic si pana in prezent s'au schimbat lucrurile intre noi ...in bine chiar! si inca ne mentinem pe linia de plutire:D ! (ptr heaven2007)
andreea3006
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:43
De la: andreea3006, la data 2009-12-02 20:43:07ms mult ptr sfaturi , sunt bn venite oricand ...chiar daca de cand am postat eu acest topic si pana in prezent s'au schimbat lucrurile intre noi ...in bine chiar! si inca ne mentinem pe linia de plutire:D ! (ptr heaven2007)


In acest caz ma bucur ca mi-ai citit postarea si sper ca ti-am putut fi de folos.Este bine ca luptati pentru relatia voastra,iar daca exista iubire,intelegere si rabdare,dificultatile se pot depasi.
heaven2007
Postat pe 3 Decembrie 2009 07:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In care din cele 2 cazuri preferati casnicia? 66 De la: pamela_1 25 Iunie 2009 11:39
oare dak ii arat k il plac si il provoc, se va indeparta de mn ? ast pareri:) 4 De la: Buttefflypink 6 Martie 2009 10:51
OARE FEMEIA SI BARBATUL SE VOR INTELEGE VREODATA? 9 De la: dyia 1 Ianuarie 2009 10:52
oare v-a rezista relatia? 10 De la: kudika098645 21 Iunie 2010 20:29
Atrag homosexuali! 34 De la: kudika414141 13 August 2011 22:22