Setari Cookie-uri

ajutor, viata mea sexuala este prea afectata de certurile de zi cu zi

eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|
andreea3006
Postat pe 27 August 2009 13:14
cumpara-ti un vibrator!
geo_x
Postat pe 27 August 2009 14:01
pai vb cu el si spunei ce ii place si cum iti place sau vorba lui geo iati un vibrator
anamaria_brunetik
Postat pe 27 August 2009 14:05
De la: geo_x, la data 2009-08-27 14:01:17cumpara-ti un vibrator!


poate un alt tip care sa vibreze pe frecventa ei.
DieMann
Postat pe 27 August 2009 14:06
De la: anamaria_brunetik, la data 2009-08-27 14:05:39pai vb cu el si spunei ce ii place si cum iti place sau vorba lui geo iati un vibrator


fara vibrator!
DieMann
Postat pe 27 August 2009 14:07
Daca vibratorul nu e bun, sa se ofere cineva sa o scape de tensiunea asta sexuala ca a deschis o gramada de topicuri cu aceeasi idee !

Summer_
Postat pe 27 August 2009 14:09
dieman de ce spui fara vibrator
anamaria_brunetik
Postat pe 27 August 2009 14:12
De la: anamaria_brunetik, la data 2009-08-27 14:12:29dieman de ce spui fara vibrator


pt ca vibratorul n'o va lega de pat si nici nu'i va vorbi vulgar...
DieMann
Postat pe 27 August 2009 14:16
lasati nr de tel aici si o sa ai parte de sex in toate pozitile si unde iti doreste inima si de cate ori vrei
joni_1
Postat pe 27 August 2009 14:16
ete si vibratoru' interactiv
geo_x
Postat pe 27 August 2009 14:19
nu vibratorul e solutia..crede-ma poate k pur si simplu are alte lucruri care ii atrag atentia...munk..familia...poate k in acest moment nu este sexul o prioritate pt el...plecati undeva doar voi 2 cateva zile..sau stai cu el cateva zile..o sa vezi k va fii altfel..fa-l sa uite d grijile zilnice..fa-l sa rada...sa nu se gandeasca decat la voi..si numai pomeni d sex mereu...il faci sa se inchida...o sa-l disperi..abtine-te si incepe sa pari mai indisponibila...va veni el la tine...bafta
cristinik_20
Postat pe 27 August 2009 14:20
De la: cristinik_20, la data 2009-08-27 14:20:40nu vibratorul e solutia..crede-ma poate k pur si simplu are alte lucruri care ii atrag atentia...munk..familia...poate k in acest moment nu este sexul o prioritate pt el...plecati undeva doar voi 2 cateva zile..sau stai cu el cateva zile..o sa vezi k va fii altfel..fa-l sa uite d grijile zilnice..fa-l sa rada...sa nu se gandeasca decat la voi..si numai pomeni d sex mereu...il faci sa se inchida...o sa-l disperi..abtine-te si incepe sa pari mai indisponibila...va veni el la tine...bafta



asa este ...cred ca te vina sunt si eu ptr ca mereu ii fac observatii , il contrazic , nu ascult nimic din ce spune el si fac numai ce vreau eu ...
andreea3006
Postat pe 27 August 2009 14:23
De la: DieMann, la data 2009-08-27 14:16:16
De la: anamaria_brunetik, la data 2009-08-27 14:12:29dieman de ce spui fara vibrator


pt ca vibratorul n'o va lega de pat si nici nu'i va vorbi vulgar...


intr adevar , nu ma gandesc sa folosesc vibratoru sau in nici un caz nu de una singura!
andreea3006
Postat pe 27 August 2009 14:25
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 14:25:24
De la: DieMann, la data 2009-08-27 14:16:16
De la: anamaria_brunetik, la data 2009-08-27 14:12:29dieman de ce spui fara vibrator


pt ca vibratorul n'o va lega de pat si nici nu'i va vorbi vulgar...


intr adevar , nu ma gandesc sa folosesc vibratoru sau in nici un caz nu de una singura!


eu nu vad nici o problema daca folosesti vibratorul si de una singura, poate ai nevoie sa te descarci si prietenul nu'i prin preajma, doar ca vibratorul nu e o solutie la problema expusa de tine... iar din ce'ai povestit despre prietenul tau, mira'm'as sa fie de acord sa va jucati cu vibratorul impreuna.
DieMann
Postat pe 27 August 2009 14:32
pot doar sa va multumesc ptr raspunsuri , indiferent daca problemea mea vi se pare detul de serioasa sau mai degraba o luati ca pe ceva amuzant ! eu asa stiam : ca barbatii sunt cei mai receptivi la chestii iesite din comun in materie de sex si ca femeile sunt mai retinute , dar la mine e exact invers ! nu inteleg ce anume il retine sa se descatusese si de ce imi spune ca desi simte anumite lucruri , nu le poate exprima !adica eu vad o expresie mai ciudata a fetei la el numai cand are orgsam , in rest e total silentios .dar eu vreau sa simt ca barbatul de langa mine ma doreste , sa vina din el chestia asta ,nu stiu cum sa zic ...eu una cand simt ceva ma exprim in cele mai nebanuite moduri , in mod involuntar , ptr ca asa imi vine , asa simt ! si apoi eu incerc sa imi pun eu o groaza de intrebari , ca poate eu nu fac bine ce fac etc ! nici nu cred ca o sa mai insist pe tema asta cu el , ca cine stie , dupa , poate va fi stresat de chestia asta si va face anumite chestii doar ptr ca i le 'am zis eu si asta iarasi nu e bn !
andreea3006
Postat pe 27 August 2009 14:46

daca vrei putem discuta despre situatia ta im suboni_adrian
-


-
--
-
kudika063136
Postat pe 27 August 2009 14:47
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:32eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|
andreea3006
Postat pe 1 Septembrie 2009 01:35
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:32eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|
andreea3006
Postat pe 1 Septembrie 2009 01:35
De la: andreea3006, la data 2009-08-27 13:14:32eu ii reprosez iubitului meu ca nu ma face sa ma simt dorita deloc , ca nu are idei nebunesti legate de sex , ii spun ca mi ar placea sa imi dea un mesaj in toiul noptii sa imi spuna ca ma doreste , sa ma lege de pat , sa imi vorbeasca chiar si vulgar in pat , sa imi spuna ce fantezii are,sa facem sex in aer liber , in apa , oriunde . suntem de 2 ani impreuna ,el imi spune ca se simte ft bn si in timp ce facem sex , dar eu nu vad nimik la exterior care sa imi dea de inteles asta , adica vad o expresie mai ciudata a fetei decat cand are orgasm ...in rest eu nici nu imi dau seama cand se simte bn ptr ca nu exprima in niciun fel imi spune ca el nu se poate exprima , desi simte si dorinta si desi ar vrea sa faca anumite lucruri ! nu inteleg de ce ! imi spune ca certurile noastre de zi cu zi ne'au afectat relatia in mod indirect si ca asta il impiedica sa faca ceva in partea cu sexul ! l'am intrebat ce fantezii are si mi 'a zis ca niciuna , ca am facut apropae tot ce ne am propus,dar nu prea am facut nimic iesit din comun ! am ramas asa cand am auzit ! stiu ca barbatii sunt mai receptivi decat femeile la tot felul de jocuri sexuale si la tot felul de fantezii , dar eu nu ma simt deloc dorita , adica normal daca ne sarutam mult si suntem singuri , ajungem sa facem sex ...dar nu reusesc sa ma simt implinita , chair daca am orgasm ...! e prea retinut mi se pare ...mi se pare ca e intimidat de ideile mele ...si de mesaje pe care i le trimit sa zicem in timpul zilei sii spun ca il doresc , el imi raspunde in termeni timizi parca ...nu stiu de ce e asa ! imi zice ca trebuie sa treaca peste un prag , ca nu stiu ce ...de parca nu ne am cunoaste de doi ani , cand nu ar mai trebuii sa existe retineri intre noi ...! eu sunt f deschisa intr' o relatie atat in partea de comunicare si intelegere , cat si in partea sexuala ! ii lipseste curajul parca ,nu stiu ce sa mai cred ! si dak incerc sa fac tot felul de jocuri sexuale , zice ca la el nu prea au cine stie ce efect , ca mai bn i'as face direct un sex oral si alte faze de genu :|


Poate ca nu va sunteti compatibili pe plan sexual: tu pari foarte deschisa catre noi experiente, el nu prea. In acest caz, singura solutie ramane despartirea. Nu poti sa fii fericit langa o persoana care isi doreste altceva decat iti doresti tu.
franziska_eu
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:15
eu cred ca iubitul asta al tau are o problema mare..eu zic ca nu e barbat pe bune .....un brbat cand aude de asa ceva dej e inebunit....dar nu stiu ce sa-ti sugerez..ce mai bn est sa vb cu el si sai spui: bai baiatule ori te dedici in totalitate ori iati o papsusa gonflabila si gata
dreams
Postat pe 10 Septembrie 2009 03:49
Multi o sfatuiti sa vb cu el....... PAI A FACUT-O DEJA .... asa a zis....... vrea alte solutii ........
Ai spus la un moment dat, ca ii faci observatii mereu , ca nu asculti parerile lui si faci doar ca tine si multe altele dupa placul tau........ pari NEMULTUMITA de el......... si se pare ca nu doar sexul e o problema ..... doar ca atunci cand ajungi sa intelegi ca nu mai merge nici "SEXU " , tragi semnalul de alarma ........
Mai bine gandeste-te ce te multumeste si ce nu te multumeste la el....... si vezi la ce concluzie ajungi.....POATE CA NU MAI MERGE ...... nu te lega de cei 2 ani care ia-ti petrecut impreuna ..... cat a fost frumos a fost bine, dar acum poate nu mai e......
Daca nu aveti si alte problema , esti tu mai IMPUNATOARE de faci numai cum iti place tie si nu ti cont ce parearea lui ??...... ATUNCI..... EL de ce crezi ca ar tine cont de parearea ta????.......
Eu zic ca ar mai fi o soluti de incercat....... SCHIMBA-TE TU DACA VREI SA SE SCHIMBE SI EL ....... ii dai un exemplu bun........ tine cont si de parerile lui ,poate asa va tine si el cont de parerile tale. Incearca sa faci mai multa armonie intre voi ...poate vei avea surprize .......
Mai este adevarat si ca nu toti barbatii isi exprima sentimetele cum facem noi , majoritatea femeilor........ unii barbati poate au emotii interioare puternice , dar nu le pot scoate la suprafata .
AI spus ca tu asa simti nevoia sa te manifesti ..... exprimandu-ti dragostea in moduri nebunesti si frumoase pentru tine........ TE-AI INTREBAT DACA EL SIMTE ACELASI LUCRU ????
ferero
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fosta prietena in actuala relatie 127 De la: kudika_33360 30 Aprilie 2013 12:52
The end of one love? 7 De la: stem_29 2 Decembrie 2010 20:58
buna 5 De la: sufletsel 18 Aprilie 2010 11:19
sa ierti sa nu? 15 De la: AlexandraDAlly 28 Septembrie 2009 19:10
Cum pot sa imi ajut o prietena? 31 De la: dusmanu_lu_Celina 21 Noiembrie 2010 10:22