Setari Cookie-uri

dragoste fara speranta

am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?
diandrada
Postat pe 29 August 2009 11:03
Tu ce simti?Ca esti indragostita ,dar e o mica mare problema-esti maritata!In mod normal,ar trebui sa te gandesti ce faci cu casnicia ta,sa analizezi ce insemni pt cel de 29 de ani si sa incerci sa-ti pui prioritatile in ordine corecta!Sensul vietii ti-l dai tu,chiar daca esti dezamagita acum.Eu iti doresc sa te hotarasti daca merita sa divortezi pt amantul tau sau el vrea doar sa se detaseze de o rel complicata?Succes!
luyyzz
Postat pe 29 August 2009 11:10
pana acum o saptamana stiam care sunt prioritatile si aveam totul planificat...dar acum nu ma mai pot aduna sa gandesc la ce fac azi.....in urmatoarele minute....
diandrada
Postat pe 29 August 2009 11:27
Pt ca esti dezamagita,de asta esti asa.Sotul tau nu-si da seama ca se intampla ceva cu tine?Aduna-te pt ca la un mom dat sigur va observa si atunci ce-i vei spune?Nu am incurajat niciodata rel extraconjugale,am vzt pe la altii ca aduc doar nefericire ,lacrimi si multa frustrare.
Nu te "judec" ,poate ai avut motivele tale,dar eu stiam despre casnicie ca inseamna fidelitate,iubire,respect.Eu iti spun sincer ca nu mi-as insela iubitul (sotul,perechea mea),pt ca m-as minti pe mine si n-as mai putea sa-l privesc in ochi.Tu cum te descurci?Ai si copii?
luyyzz
Postat pe 29 August 2009 11:32
da... am un copil,dar relatia cu sotul meu a devenit plata,mai mult pt el sunt ca un robot,care se ocupa de toate...servici...casa...copil...pt ca el sa se poata relaxa in tihna. situatia asta a dus la racirea relatiei noastre pt ca m-am saturat sa am totul pe umerii mei. si in aceste clipe a aparut el....
nici eu nu incurajez relatiiile extraconjugale si totusi s-a intamplat.....si da......asa gandeam si eu inainte,ca nu l-as putea privi in ochi,ca m-as simti vinovata.....dar dupa ce s-a intamplat nu am avut niciun sentiment de vinovatie!!!!!! partial chiar i-am marturisit . iar acum incerc sa maschez starea in care sunt dar nu stiu cat voi mai putea sa rad cand simt cum mi se sfasie inima in mine de durere
diandrada
Postat pe 29 August 2009 11:50
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:50:12da... am un copil,dar relatia cu sotul meu a devenit plata,mai mult pt el sunt ca un robot,care se ocupa de toate...servici...casa...copil...pt ca el sa se poata relaxa in tihna. situatia asta a dus la racirea relatiei noastre pt ca m-am saturat sa am totul pe umerii mei. si in aceste clipe a aparut el....
nici eu nu incurajez relatiiile extraconjugale si totusi s-a intamplat.....si da......asa gandeam si eu inainte,ca nu l-as putea privi in ochi,ca m-as simti vinovata.....dar dupa ce s-a intamplat nu am avut niciun sentiment de vinovatie!!!!!! partial chiar i-am marturisit . iar acum incerc sa maschez starea in care sunt dar nu stiu cat voi mai putea sa rad cand simt cum mi se sfasie inima in mine de durere


Situatia este delicata... depinde ce fel de caracter ai. Simplu spus, sunt femei care nici nu simt ca ar fi facut cine stie ce... altele, cum esti tu se framanta... Cu precizarea insa ca tu nu te framanti din cauza sotului acum, dupa cum singura marturisesti. Prin tot ce treci tu este din cauza iubitului, care isi da si el seama sau se gandeste ca relatia cu tine este riscanta, adica risca sa fie cunoscuta de sotul tau mai curand sau mai tarziu. Altfel, pentru el, ar fi placut sa continue... Pana cand? Pana la calendele grecesti. In timp ce daca sotul afla, te pune pe tine si se pune si pe el intr-o situatie limita de a lua o hotarare nefavorabila lui, adica de a oficializa relatia voastra si eventual la orizont o casatorie de care fuge cat il tin picioarele. Ai nevoie de sfaturi? Tineti casnicia, si daca nu te deranjeaza continua-ti viata ca si pana acum. Iubitul o sa revina la tine, o sa vrea din nou sa faceti amor, dar... fara nici-un fel de obligatii, pe furis, din cand in cand, atunci cand o sa te sune el, si tu ai sa fi gata oricand. Altfel, dgeaba iti lasi si sot si casnicie, el n-o sa vra sa accepte sacrificiul tau, ci numai sa continuati asa ca si pana acum. Dar, si-aici e un dar, cu o scurta pauza, dupa care te va suna el ca sa va intalniti iar, strict pentru sex. Si-un pic, un piculet de iubire dar amestecata cu joc de actorie...
Bafta!
Ndrusu
Postat pe 29 August 2009 12:15
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:50:12da... am un copil,dar relatia cu sotul meu a devenit plata,mai mult pt el sunt ca un robot,care se ocupa de toate...servici...casa...copil...pt ca el sa se poata relaxa in tihna. situatia asta a dus la racirea relatiei noastre pt ca m-am saturat sa am totul pe umerii mei. si in aceste clipe a aparut el....
nici eu nu incurajez relatiiile extraconjugale si totusi s-a intamplat.....si da......asa gandeam si eu inainte,ca nu l-as putea privi in ochi,ca m-as simti vinovata.....dar dupa ce s-a intamplat nu am avut niciun sentiment de vinovatie!!!!!! partial chiar i-am marturisit . iar acum incerc sa maschez starea in care sunt dar nu stiu cat voi mai putea sa rad cand simt cum mi se sfasie inima in mine de durere

Acum sa nu te superi pe mine ca spun -niciodata nu mi-am inselat iubirea si nici n-o s-o fac,pt ca depinde de principii .Am inteles ca in rel. ta a intervenit monotonia si tu ai ales sa-ti gasesti fericirea ,in loc sa faci tot posibilul sa-i fii alaturi sotului tau.O k,am inteles alegerea ta de moment,dar nu stiu,te intreb,nu e mai corect si mai "curajos" sa divortezi si apoi sa-ti refaci viata?Eu asa zic-dar stiu ,o sa-mi spui ca n-am expreienta ta de viata si ca mai tarziu poate o sa fac la fel.(te asigur ca nu)
Poate ne mai spui cum crezi ca va decurge viata ta daca nu te vei impaca cu iubitul,nu vei divorta si sotul tau va fi tot rece sau poate cine stie va devenii violent sau te va trata ca pe o adulterina?La asta te-ai gandit?Eu chiar nu-ti doresc nimic rau,pt ca nu te cunosc si nici n-ai facut vreo crima,ai facut doar o alegere ,intr-un mom nefericit al vietii tale!Deci cum vezi in perspectiva?
luyyzz
Postat pe 29 August 2009 13:08
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:03:08am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?


Draga mea, "gura lumii" exista mereu. E precum sabia lui Damocles.. sau drobul de sare, daca vrei. Exista inainte de a lua noi o decizie cu semnul intrebarii... Cand iubitul tau te curta, stia deja ce parere va avea gura lumii.. Si uite ca timp de 7 luni nu i-a pasat deloc... Explicatia asta pentru a-ti da papucii.. e mai la indemana, atata tot. Nu mai vrea... si nu-i deloc de condamnat.
In orice relatie adulterina... vine un moment cand amantul (amanta) isi doreste ALTCEVA. Ori mai mult... ori mai putin. Iubitul tau a ales ultima varianta. Punct!
Acum, ca ne-am lamurit ce e cu el. sa vedem ce e cu tine.. Ti-as spune ca EU nu as sta nici o zi in plus intr-o casnicie care nu functioneaza, in care nu exist decat ca menajera sau.. saltea. Nu ma intereseaza cati copii am si nici gura lumii... Consider ca am o viata.. si vreau s-o traiesc daca nu fericita, macar linistita.
Daca ai fost capabila sa iubesti din nou... si sa atingi al noualea cer... atunci e cazul sa te uiti in jurul tau (in caminul conjugal) si sa te intrebi ce naiba mai e pe acolo? Si sa iei in primul si-n primul rand o decizie in ce priveste viitorul casniciei tale.
Petru fiecare.. alta problema, vine un raspuns la timpul potrivit.
rashela
Postat pe 29 August 2009 13:26
pe sotul meu am incercat sa-l scot dintr-ale lui,dar nu am reusit...si la un moment dat am obosit sa ma lupt cu morile de vant. nu am avut curajul sa imi pun problema divortului pananu l-am intalnit pe EL. atunci am simtit ca nu trebuie sa ma plafonez la a tine cont doar de altii,ca si eu am dreptul la un strop de fericire si am luat hotararea sa divortez. dar acum nu mai cred ca are vre-un rost ... oricum fara EL viata nu mai are rost.....ce sa mai zic de fericire.....un cuvant fara sens pt mine. acum ma las in voia sortii,ca nu mai am putere sa lupt.
diandrada
Postat pe 29 August 2009 13:27
De la: diandrada, la data 2009-08-29 13:27:33pe sotul meu am incercat sa-l scot dintr-ale lui,dar nu am reusit...si la un moment dat am obosit sa ma lupt cu morile de vant. nu am avut curajul sa imi pun problema divortului pananu l-am intalnit pe EL. atunci am simtit ca nu trebuie sa ma plafonez la a tine cont doar de altii,ca si eu am dreptul la un strop de fericire si am luat hotararea sa divortez. dar acum nu mai cred ca are vre-un rost ... oricum fara EL viata nu mai are rost.....ce sa mai zic de fericire.....un cuvant fara sens pt mine. acum ma las in voia sortii,ca nu mai am putere sa lupt.

Vorbesti prostii, iarta-ma! Viata are rost pentru tine.. nu pentru o alta persoana... Ai 37 de ani, Dumnezeule!! Ai idee cate mai poti face , cate mai poti trai la varsta asta???
Crede-ma, va veni momentul.. cand va fi prea tarziu.... pentru regrete sau schimbari.
Repeta in fiecare zi: Daca nu acum, cand???? si ai curaj... sa alegi ce e mai bine pentru tine.
rashela
Postat pe 29 August 2009 13:30
De la: diandrada, la data 2009-08-29 13:27:33pe sotul meu am incercat sa-l scot dintr-ale lui,dar nu am reusit...si la un moment dat am obosit sa ma lupt cu morile de vant. nu am avut curajul sa imi pun problema divortului pananu l-am intalnit pe EL. atunci am simtit ca nu trebuie sa ma plafonez la a tine cont doar de altii,ca si eu am dreptul la un strop de fericire si am luat hotararea sa divortez. dar acum nu mai cred ca are vre-un rost ... oricum fara EL viata nu mai are rost.....ce sa mai zic de fericire.....un cuvant fara sens pt mine. acum ma las in voia sortii,ca nu mai am putere sa lupt.

Din contra,nu trebuie sa fii o trestie in vant,acum e momentul sa iesi din carapace si sa lupti pt ce-ti doresti tu-libertate,fericire,iubire...etc!!!Nu se termina viata cu un barbat,de aceea ti-am si spus mai sus,eu deja am vb cu al meu,deschis ,sincer,daca la un mom dat nu ne mai intelegem din x motive sau nu te mai toleram-punem punct si ne schimbam destinul,pt ca nu e drept sa rabzi si sa ramai intr-o chestie care nu-ti ofera nimic.Deci draga Diandra asa cum ai avut curajul deciziei de a gusta un pic de fericire ,e momentul sa te gandesti egoist doar la tine si la ce vrei mai departe.Daca nu vei fii cu cel de 29,o sa-ti gasesti altul,dar trebuie sa fie alegerea ta intr-un mom de luciditate,nu de tristete ca acum!
luyyzz
Postat pe 29 August 2009 13:37
De la: luyyzz, la data 2009-08-29 13:37:29
De la: diandrada, la data 2009-08-29 13:27:33pe sotul meu am incercat sa-l scot dintr-ale lui,dar nu am reusit...si la un moment dat am obosit sa ma lupt cu morile de vant. nu am avut curajul sa imi pun problema divortului pananu l-am intalnit pe EL. atunci am simtit ca nu trebuie sa ma plafonez la a tine cont doar de altii,ca si eu am dreptul la un strop de fericire si am luat hotararea sa divortez. dar acum nu mai cred ca are vre-un rost ... oricum fara EL viata nu mai are rost.....ce sa mai zic de fericire.....un cuvant fara sens pt mine. acum ma las in voia sortii,ca nu mai am putere sa lupt.

Din contra,nu trebuie sa fii o trestie in vant,acum e momentul sa iesi din carapace si sa lupti pt ce-ti doresti tu-libertate,fericire,iubire...etc!!!Nu se termina viata cu un barbat,de aceea ti-am si spus mai sus,eu deja am vb cu al meu,deschis ,sincer,daca la un mom dat nu ne mai intelegem din x motive sau nu te mai toleram-punem punct si ne schimbam destinul,pt ca nu e drept sa rabzi si sa ramai intr-o chestie care nu-ti ofera nimic.Deci draga Diandra asa cum ai avut curajul deciziei de a gusta un pic de fericire ,e momentul sa te gandesti egoist doar la tine si la ce vrei mai departe.Daca nu vei fii cu cel de 29,o sa-ti gasesti altul,dar trebuie sa fie alegerea ta intr-un mom de luciditate,nu de tristete ca acum!

asa gandeam si eu la inceputul casniciei...acum 15 ani,dar acum cand am adus vorba de ceeace simte fiecare si de starea de fapt dintre noi ...sotul meu imi spune mereu ca sunt egoista si ca vreau sa dau cu piciorul acestor 15 ani , in care am fost alaturi si nu intelege oricat i-as explica eu ca de fapt fiecare ne dorim altceva de la casnicia asta. nu intelege ca pt mine de fapt e un chin....
poate ca sunt putin egoista,dar atatia ani am facut totul ca celor din jurul meu sa le fie bine (sunt fecioara si altruismul este o caracteristica a zodiei) si as fi vrut acum un pic de bine si pt mine.
diandrada
Postat pe 29 August 2009 13:53
Pai si ce astepti?Nu te astepta sa fii inteleasa pt ca deh,el se gandeste ca-l vei lasa,barbatii sunt mai comozi iti dai seama,cine o sa-i mai stea "la picioare " cu masa,calcat,imbracat etc....cred ca la asta se gandeste si auzi mai zice ca tu esti egoista!!!Sa stii ca si eu pana la un mom dat am procedat la fel,am pus familia pe primul plan si ceea ce era important pt ei si mi-am neglijat viata personala,dar a venit un mom cand mi-am dat seama ca daca eu nu's f importanta pt mine,nimeni n-o sa ma puna pe primul loc si am invatat sa spun -NU.Asa si tu-spune nu cand simti ca nu vrei sa faci ceva si nu-i mai lasa pe altii sa-ti conduca viata,crede-ma nu-ti ridica nimeni statuie si mai mult-recunostinta nu va exista,pt ca altii -stiu sa fie egoisti!
luyyzz
Postat pe 29 August 2009 14:01
De la: diandrada, la data 2009-08-29 13:27:33pe sotul meu am incercat sa-l scot dintr-ale lui,dar nu am reusit...si la un moment dat am obosit sa ma lupt cu morile de vant. nu am avut curajul sa imi pun problema divortului pananu l-am intalnit pe EL. atunci am simtit ca nu trebuie sa ma plafonez la a tine cont doar de altii,ca si eu am dreptul la un strop de fericire si am luat hotararea sa divortez. dar acum nu mai cred ca are vre-un rost ... oricum fara EL viata nu mai are rost.....ce sa mai zic de fericire.....un cuvant fara sens pt mine. acum ma las in voia sortii,ca nu mai am putere sa lupt.


Inca odata, problema ta, nu e cu sotul tau. Abia daca vei intra in caruselul dovortului vei vedea - si cred ca vei regreta c-ai divortat, iar copilul, mai tarziu o sa te judece pentru c-ai divortat de tata-sau.
Dar problema ta e cu iubitul, trezeste-te odata! El, iubitul nu te mai vrea, nu sotul! Si te de-aia plangi si te framanti si nu esti in stare sa mai rationezi.

Si doar ti-am explicat clar ce te-asteapta in privinta iubitului: o mica pauza, dupa care te va suna ca sa incingeti iar niste partide de amor, dar FARA OBLIGATII!

ALTFEL, PE ACELEASI PRINCIPII, TI-AS SPUNE SA-L INLOCUIESTI PE EL, PE IUBIT, CU ALTUL CARE SA CORESPUNDA MAI EXACT ASTEPTARILOR TALE.
In nici-un caz, nu divorta, ca nu te duce nicaieri mai bine pentru tine, sau pentru familia ta ce-o ai cu sotul, sau familia ta vorbind despre rudele tale, despre parinti, car si ei te vor blama...
Ndrusu
Postat pe 30 August 2009 00:52
e greu pentru tine ... e usor a da sfaturi ... insa raspunsul e in sufletul tau .. tu sti cel mai bine, ce e bine pentru tine ... acum 6 ani te`as fi judecat, acum sunt in situatia ta ... si stiu prin ce treci, ce dureros e, sa stai langa cineva si gandurile sa`ti fie la altul, nu doare atat de tare a insela fizic, cat doare a insela sentimental.... eu nu sunt chiar in postura ta... nu am copil, nu`s maritata, cu acte.....el, cel de`al 2lea cand mi`a fost mai greu, m`a lasat ... am rupt relatia veche, durabila, pentru cum se comporta cu mine, si pt ca a aparut celalalt in viata mea, si can a fost sa lupte pentru noi sti ce a facut? a fugit... apoi m`am intors tot la trecut, cu capul plecat, cerandu-mi scuze, insa vezi tu .... el, el acum se intoarce iar in viata mea.. pt ce? pentru a ma tulbura iar, pentru a nu`mi da liniste... nu lupta pentru mine, dar totusi nu ma lasa, si sti de ce? din cauza mea pentru ca sunt slaba.... acum il resping, il ignor sunt cat se poate de rece .. dar.... dar sufletul meu tot acolo e.... nu`l mai las sa`mi intre in viata mea, in relatia de 6 ani, dar sufletul meu este la el.. si sufar, enorm... si sunt singura care sufera, ma crezi? si asta pt ca sunt slaba, pt ca nu`mi pot impune.... si sti ce, la rece vb, nu sti cati barbati sunt dispusi la o relatie de lunga durata, la ceva fugitiv, trecator, fara obligatii nu cred k e unul sa refuze.. si sti de ce? pt ca asta e in natura lor .... in instinct.... scumpa mea.. ei niciodata nu se consuma si nici nu pun atata suflet ca si noi, niciodata, amantul daca te iubea nu lupta pt tine? sotul daca te iubea nu se gandea sa te ajute? ce ii costa? vrei sa iti spun eu ... ei sunt mult mai indiferenti, mult mai detasati, ... fi si tu ca ei .. daca vreunul te merita... nu te facea sa suferi, esti convinsa, tu cand iubesti o persoana o faci sa sufere? te gandesti numai la tine? sti bine ca raspunsul este NU, scumpa mea , doare .. dar asta nu e iubire adevarata din partea niciunuia.... tio spun pt k trec si eu prin aceeasi situatie... am momente in care mai gandesc si eu ca tine, dar am momente in care, privesc lumea cu okii realitatii, si nu pot decat sa`-i urasc pe amandoi, sa`i desconsider, ca nu sunt in capabili sa ofere iubire adevarata, stau doar cu nama intinsa sa li se ofere, dar ei nu ofere? sti de ce? pt k nu pot, si o persoana care nu poate, trebuie luata ca atare, pur si simplu nu poate, atat o duce pe ea, astea sunt capacitatile ei, de unde mai mult? exista o limita peste care se nu poate trece....
krysaa
Postat pe 30 August 2009 01:35
nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau, sunt inca un copil , nu prea am experienta in viata dar iti doresc numai bine, sa faci ce iti dicteaza inima si sa incerci sa fi fericita. o imbratisare mare mare de la mine si multi multi pupici
clau19
Postat pe 30 August 2009 02:17
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:03:08am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?


nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau, sunt inca un copil , nu prea am experienta in viata dar iti doresc numai bine, sa faci ce iti dicteaza inima si sa incerci sa fi fericita. o imbratisare mare mare de la mine si multi multi pupici
clau19
Postat pe 30 August 2009 02:18
Eu nu pot intelege cum de va permiteti sa va indragostiti de amanti stiut fiind faptul ca 99% din relatiile extraconjugale se termina prost ?

Cum poti spune ca ,,fara el viata nu mai are rost'' cand ai un copil de crescut si iubit ?



Inteleg ca dragostea e oarba dar cand incepem sa orbim mergem la oftalmolog si ne punem ochelari ca doar de aia exista atatea remedii nu ?
Cel mai bun remediu il ai langa tine , copilul tau .

Probabil ca tipul a observat ca te implici in ,,relatie'' mai mult decat se astepta asa ca a preferat sa te lase sa te racoresti.
Nu ai nimic de cucerit pentru ca nu a fost niciodata vorba de cucerire aici ci strict de o relatie sexuala .
iris_4_ever
Postat pe 30 August 2009 02:23

Inca odata, problema ta, nu e cu sotul tau. Abia daca vei intra in caruselul dovortului vei vedea - si cred ca vei regreta c-ai divortat, iar copilul, mai tarziu o sa te judece pentru c-ai divortat de tata-sau.
Dar problema ta e cu iubitul, trezeste-te odata! El, iubitul nu te mai vrea, nu sotul! Si te de-aia plangi si te framanti si nu esti in stare sa mai rationezi.

Si doar ti-am explicat clar ce te-asteapta in privinta iubitului: o mica pauza, dupa care te va suna ca sa incingeti iar niste partide de amor, dar FARA OBLIGATII!

ALTFEL, PE ACELEASI PRINCIPII, TI-AS SPUNE SA-L INLOCUIESTI PE EL, PE IUBIT, CU ALTUL CARE SA CORESPUNDA MAI EXACT ASTEPTARILOR TALE.
In nici-un caz, nu divorta, ca nu te duce nicaieri mai bine pentru tine, sau pentru familia ta ce-o ai cu sotul, sau familia ta vorbind despre rudele tale, despre parinti, car si ei te vor blama...[/quote]
problema mea este ca nu am cine sa ma blameze sau sa-mi dea un sfat,sau sa-mi asculte framantarile....copilul este destul de mare deja...iar copii isi iau zborul si tu ramai cu beleaua....
si ca sa-ti mai demontezo afirmatie......in privinta iubitului....nu partidele de amor imi lipsesc in primul rand,ci el ca persoana.
diandrada
Postat pe 30 August 2009 06:06
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-30 02:23:16Eu nu pot intelege cum de va permiteti sa va indragostiti de amanti stiut fiind faptul ca 99% din relatiile extraconjugale se termina prost ?

Cum poti spune ca ,,fara el viata nu mai are rost'' cand ai un copil de crescut si iubit ?



Inteleg ca dragostea e oarba dar cand incepem sa orbim mergem la oftalmolog si ne punem ochelari ca doar de aia exista atatea remedii nu ?
Cel mai bun remediu il ai langa tine , copilul tau .

Probabil ca tipul a observat ca te implici in ,,relatie'' mai mult decat se astepta asa ca a preferat sa te lase sa te racoresti.
Nu ai nimic de cucerit pentru ca nu a fost niciodata vorba de cucerire aici ci strict de o relatie sexuala .


eronat......nu toate relatiile de acest gen sunt strict sexuale cum spui tu....uneori cauti o vorba buna,o mangaiere .... pe care acasa nu le primesti
diandrada
Postat pe 30 August 2009 06:15
De la: diandrada, la data 2009-08-30 06:15:46
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-30 02:23:16Eu nu pot intelege cum de va permiteti sa va indragostiti de amanti stiut fiind faptul ca 99% din relatiile extraconjugale se termina prost ?

Cum poti spune ca ,,fara el viata nu mai are rost'' cand ai un copil de crescut si iubit ?



Inteleg ca dragostea e oarba dar cand incepem sa orbim mergem la oftalmolog si ne punem ochelari ca doar de aia exista atatea remedii nu ?
Cel mai bun remediu il ai langa tine , copilul tau .

Probabil ca tipul a observat ca te implici in ,,relatie'' mai mult decat se astepta asa ca a preferat sa te lase sa te racoresti.
Nu ai nimic de cucerit pentru ca nu a fost niciodata vorba de cucerire aici ci strict de o relatie sexuala .


eronat......nu toate relatiile de acest gen sunt strict sexuale cum spui tu....uneori cauti o vorba buna,o mangaiere .... pe care acasa nu le primesti


NU vreau sa fiu rautacioasa dar fii sincera si raspunde-ti singura o o intrebare : tipul dupa care plangi acum , cauta o vorba buna sau o mangaiere de la tine ?



iris_4_ever
Postat pe 30 August 2009 18:42
Doua intrebari: daca tu-ti lasi familia pentru X dar X nu-si doreste, nu-si permite sau nu e " pregatit " pentru o relatie cu tine si se eschiveaza ?
sau daca , in relatie cu tine X dupa o vreme se transforma in acelasi tip de barbat agatator si delasator care asteapta tot de la tine ?

atunci ce faci ?

sa te gandesti si la aspectul asta, inainte de a face ceva major.

kudika052198
Postat pe 30 August 2009 18:54
Pasiunea si Ratiunea sunt in razboi aprig cine va invinge?
wanda_love_you
Postat pe 30 August 2009 18:59
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:03:08am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?


Da, am exact soluþia la problema ta.Ieºi pe stradã ºi fã sex oral cu primul necunoscut care trece p lângã tine.În felul acesta nu te vei mai simþi vinovatã pt soþ cã-þi vei înºela ºi amantul, te vei rãzbuna pt cã este clar: nu te-a apreciat pentru calitãþile tale, ºi nici nu vei rãmâne gravidã aºa cum ai fãcut cu soþul tãu când i-ai promis un viitor.Gura lumii nu mai va conta,nu va ºti nimeni înafarã de noi 2.

Postat pe 30 August 2009 19:45
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:03:08am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?



Esti tu sigura ca acela a fost motivul rupturii ?
La 37 de ani ar trebui sa fii mai realista !
Trezeste-te !!!
Summer_
Postat pe 30 August 2009 19:47
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:03:08am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?

meriti sa-ti fu.ta barbatatu o bataie de sa-ti bage mintile in cap asta meriti, daca ajung asa la 37 de ani ma internez de buna voie la nebuni!!!!
bruneagra25
Postat pe 30 August 2009 19:48
De la: rashela, la data 2009-08-29 13:26:15
De la: diandrada, la data 2009-08-29 11:03:08am citit mai multe subiecte de pe aici....
sunt intr-o situatie delicata si nu stiu cum sa trec mai departe!
povestea mea suna asa: am 37 de ani,casatorita si m-am indragostit la nebunie de EL-29 de ani.
problema e ca dupa 7 luni in care am fost in al 9 lea cer, el a hotarat sa rupa relatia pe motiv : gura lumii...relatia nu aare viitor...etc. de cateva zile sunt in cadere libera si simt ca nimic nu mai are sens pe lume... OARE MERITA SA LUPT PT ACEASTA IUBIRE?


Draga mea, "gura lumii" exista mereu. E precum sabia lui Damocles.. sau drobul de sare, daca vrei. Exista inainte de a lua noi o decizie cu semnul intrebarii... Cand iubitul tau te curta, stia deja ce parere va avea gura lumii.. Si uite ca timp de 7 luni nu i-a pasat deloc... Explicatia asta pentru a-ti da papucii.. e mai la indemana, atata tot. Nu mai vrea... si nu-i deloc de condamnat.
In orice relatie adulterina... vine un moment cand amantul (amanta) isi doreste ALTCEVA. Ori mai mult... ori mai putin. Iubitul tau a ales ultima varianta. Punct!
Acum, ca ne-am lamurit ce e cu el. sa vedem ce e cu tine.. Ti-as spune ca EU nu as sta nici o zi in plus intr-o casnicie care nu functioneaza, in care nu exist decat ca menajera sau.. saltea. Nu ma intereseaza cati copii am si nici gura lumii... Consider ca am o viata.. si vreau s-o traiesc daca nu fericita, macar linistita.
Daca ai fost capabila sa iubesti din nou... si sa atingi al noualea cer... atunci e cazul sa te uiti in jurul tau (in caminul conjugal) si sa te intrebi ce naiba mai e pe acolo? Si sa iei in primul si-n primul rand o decizie in ce priveste viitorul casniciei tale.
Petru fiecare.. alta problema, vine un raspuns la timpul potrivit.


Rashela, te simþi aºa de singurã încât îþi plac pisicile,ai ºi copil...ce cliche.Urmãreºte-l p Diaconescu sã-þi îndulceascã bãtrâneþile, mai lasã sfaturile pt cei tineri.Invidiazã-i în tãcere.

Postat pe 30 August 2009 20:44
De la: diandrada, la data 2009-08-30 06:06:28
Inca odata, problema ta, nu e cu sotul tau. Abia daca vei intra in caruselul dovortului vei vedea - si cred ca vei regreta c-ai divortat, iar copilul, mai tarziu o sa te judece pentru c-ai divortat de tata-sau.
Dar problema ta e cu iubitul, trezeste-te odata! El, iubitul nu te mai vrea, nu sotul! Si te de-aia plangi si te framanti si nu esti in stare sa mai rationezi.

Si doar ti-am explicat clar ce te-asteapta in privinta iubitului: o mica pauza, dupa care te va suna ca sa incingeti iar niste partide de amor, dar FARA OBLIGATII!

ALTFEL, PE ACELEASI PRINCIPII, TI-AS SPUNE SA-L INLOCUIESTI PE EL, PE IUBIT, CU ALTUL CARE SA CORESPUNDA MAI EXACT ASTEPTARILOR TALE.
In nici-un caz, nu divorta, ca nu te duce nicaieri mai bine pentru tine, sau pentru familia ta ce-o ai cu sotul, sau familia ta vorbind despre rudele tale, despre parinti, car si ei te vor blama...

problema mea este ca nu am cine sa ma blameze sau sa-mi dea un sfat,sau sa-mi asculte framantarile....copilul este destul de mare deja...iar copii isi iau zborul si tu ramai cu beleaua....
si ca sa-ti mai demontezo afirmatie......in privinta iubitului....nu partidele de amor imi lipsesc in primul rand,ci el ca persoana.
[/quote]

Presupunand ca ai avea parinti (nu stiu) crezi c-ai fi in stare sa le povestesti, sa te descarci la ei cu iubirea ta "dinafara" casniciei? Chiar parintii tai, crezi ca te-ar "intelege"? Cat despre familia ta actuala - ME REFER LA SOT,( si poftim la copil)- sper ca-ti dai si singura seama ca te-ar lua cu pietre...
Si-atunci, ca sa te descarci, cine ramane? Vreo prietena? Si ce sa faca eventual prietena...?

Iar iubitului degeaba ii spui acum, va fi in totala surzenie... Ca tu il iubesti din tot sufletul, e alta treaba. Nu m-am referit numai sexual in ce te priveste, inseamna ca n-ai inteles. Dimpotriva tu-ti pui si sufletul pe tava. Aici e vorba de el, traba sexuala se referea la el. El o sa te sune sa va intalniti dar dupa ce-o vedea ca tu nu-l mai cauti, ca ti-ai revenit si va puteti reintalni de-acum inainte dar, ca sa spun asa, pe alte baze! Cu mai mult sex si mai putina gigiuleala si mai ales cat mai putin implicate sentimentele.
Deocamdata, el asteapta sa-ti revii... dupa aia, o sa te caute el, pentru ca acum iubirea ta pentru el este... periculoasa. Si este si pentru tine, numai ca tu in acest moment esti oarba sui nu-ti pasa.
Ndrusu
Postat pe 31 August 2009 05:52
incep prin a-ti spune''bravo''!!!de ce ?simplu....pt ca seamana cu povestea mea,ce-i drept ,lipsea copilul...si eu ,la momentul H,mi-am pus aceeasi intrebare....si am fost sfatuita:''mergi inainte,tine-ti casnicia pe loc''!n-am inteles,deci...n-am ascultat.acum sunt divortata,singura(EL s-a retras),si crede-ma ...nu e usor...!stiu ce simti,ca-ti vine s-o spui in gura mare,sa stie toata lumea ce frumos e....dar,simte-te bine...si ,,,,ATAT,casa e casa!!! FII DESTEAPTA SI NU REGRETA NIMIC!!!!
cu prietenie,panflute
PANFLUTE
Postat pe 31 August 2009 12:10
alta telenovela...

uite cum gandesc eu.. esti maritata si ai un copil. asta inseamna ca viata ta iti mai apartine doar pe jumatate. cealalta jumatate fiind dedicata familiei, si in special copilului. daca tu ai un amant din cauza "monotoniei" casniciei tale, se incadreaza in jumatatea de viata care inca iti mai apartine, deci e bine, doar atat timp cat nu imfluentiaza cealalta jumatate. ar fi bine sa te gandesti si la ce ar fi bine pt copil, dar nu sa iti neglijezi nevoile, deci gandeste-te bine inainte de a lua astfel de decizii.

p.s. daca nu ai inteles ceva din ce am vrut sa spun, reciteste .
baiat_anonim
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prieteni...dar ce se va intampla mai departe.... 31 De la: Ina19 24 Februarie 2009 17:16
barbatii astia...heeeelp :D 12 De la: geo_reincarcat_iara 5 Iulie 2010 12:39
brunetzyka 8 De la: rosebud 11 August 2009 00:13
cand iubesti si nu esti iubita s-au macar asa crezi 5 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:30
de ce? 38 De la: ducesademoldova 29 Iunie 2009 00:47