Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat

Buna. Am avut o relatie de 9 luni. Aceasta relatie s-a rupat atunci cand fostul meu prieten , pe carel il cunosc de mai bine de 15 ani dar relatia intre noi a aparut in urma cu 2 ani, a aflat ca fac videochat. Acesta a luat cateva poze dupa acel site si le-a aratat prietenilor si familiei. Dupa acest incident am avut mult de suferit : prietenii ma acoleau, familia era mai distanta, am stat departe de familie timp de 7 luni mutandu-ma la o prietena. Revenind acasa acesta vrea sa reluam relatia, cu toate ca ma "condamna" pe mine in continuare pentru ceea ce a facut el. Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?
schedis
Postat pe 31 August 2009 23:52
pai depinde ce iti doresti u cu adevarat si conteaza sa ai sprijinul celor din jur
bestiutza_relouded
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:01
cat luai pentru videochat?
Diavolyta_
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:01
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-01 00:01:36cat luai pentru videochat?


vrei consiliere in cariera,Ghivolitzo??
pai cum ramane c uaspiratiile rale de hair stylist?
vrei sa-l dezamagesti pe Geo x?
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:06
las' ca am sa'i dau si lui sa vada videochatu' si o sa'i treaca supararea
Diavolyta_
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:13
buna. nu cred ca asta ma interesa pe mine dar daca esti asa curioas/a iti voi raspunde. depinde de situl pe care lucrezi si cat stai online. nu exista o suma fixa, totul depinde de tine
schedis
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:26
De la: larisa_s_x, la data 2009-08-31 23:52:58Buna. Am avut o relatie de 9 luni. Aceasta relatie s-a rupat atunci cand fostul meu prieten , pe carel il cunosc de mai bine de 15 ani dar relatia intre noi a aparut in urma cu 2 ani, a aflat ca fac videochat. Acesta a luat cateva poze dupa acel site si le-a aratat prietenilor si familiei. Dupa acest incident am avut mult de suferit : prietenii ma acoleau, familia era mai distanta, am stat departe de familie timp de 7 luni mutandu-ma la o prietena. Revenind acasa acesta vrea sa reluam relatia, cu toate ca ma "condamna" pe mine in continuare pentru ceea ce a facut el. Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?


Renunta la prostia cu videochat-ul si fati o viata normala.Dupa cum vezi nimeni nu agreeaza meseria ta.

Postat pe 1 Septembrie 2009 13:44
De la: larisa_s_x, la data 2009-08-31 23:52:58Buna. Am avut o relatie de 9 luni. Aceasta relatie s-a rupat atunci cand fostul meu prieten , pe carel il cunosc de mai bine de 15 ani dar relatia intre noi a aparut in urma cu 2 ani, a aflat ca fac videochat. Acesta a luat cateva poze dupa acel site si le-a aratat prietenilor si familiei. Dupa acest incident am avut mult de suferit : prietenii ma acoleau, familia era mai distanta, am stat departe de familie timp de 7 luni mutandu-ma la o prietena. Revenind acasa acesta vrea sa reluam relatia, cu toate ca ma "condamna" pe mine in continuare pentru ceea ce a facut el. Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?

daca il iubesti si crezi ca veti uita ce a fost,poate aveti sanse.dar lasa videochatul ,pt ca nu iar conveni sa stie ca te ''videochatezi'' cu alti.
R_F
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:54
no way!!!!!!http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/27969.html#
kudika064767
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:01
adica..si frumoasa si desteapta si devreme acasa?si cu bani? si tot nu-i bine!

depinde de ce simti pt el!si daca te poti obisnui sa castigi bani printr-o munca mai decenta!
ironia
Postat pe 3 Septembrie 2009 12:30
Desi ca.. "nuca´n perete" cu topicul.. o sa va povestesc ceva.
Acum cativa ani exista in Bucuresti, undeva pe bd Decebal o firma care se ocupa cu trimiterea romanilor la capsuni (e posibil sa mai existe). Era condusa de doi frati (rr...) "respectabili". La un moment dat, aflu ca fratele cel mic avea in zona Salajan un apartament unde se desfasura activitatea de videochat. Nu stiu cum mai sunt ziarele acum, daca sunt pline inca de asemenea anunturi, dar la vremea aceea pentru orice om, a vedea un job care iti ofera mii de euro intr-o luna.. era mirific sau, dupa caz... o mare tzeapa.
Prin urmare, intrucat situatia imi permitea, am cerut "sa vada si ochiul meu" cum e.. L-am rugat pe fratele cel mic sa-mi arate despre ce e vorba.
Nu intru in amanunte tehnice, decoruri, costume si alte alea... acestea tin doar de investitia pe care ti-o permiti (in cazul de fata fiind vorba de 10 mii dolari). Ma voi referi exact la ceea se intampla intr-un videochat.

Ca sa nu ma injurati ca scriu mult si sa doriti rezumate.. continui cu un alt post.
rashela
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:03
Eu nu m-as impaca cu el pt ca el nu trebuia sa le arate tuturor ceea ce faci tu...Depinde si din ce motive ai ales acest job, insa raman la parerea ca trebuia sa discute cu tine, nu sa le arate tuturor poze indecente cu tine !
Summer_
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:09
Cand am fost eu acolo, ca prin minune, toate fetele lipseau. Asa ca, demonstratia s-a facut cu fete din alte tari, apartinand altor firme de acest gen .... on line.
So, imaginati-va ca stati de vorba pe chat folosind web-cam. Nu aveti voie sa purtati mai multe haine decat doua piese, sutien si bikini in prima faza. So, cei cu care stati de vorba... vad webcamul vostru cam cat o cutie de chibrituri. Nimic interesant, nu? Se vorbeste de-a valma pe acel chat... vi se cere sa faceti diferite gesturi intime (gen. atinge-te pe bip, bip). Asta poate dura ore in sir... pentru ca NIMENI nu pierde, nimeni nu castiga un cent.
In momentul cand apare o persoana incinsa rau, te va contacta printr-un buton special. Din acel moment webcamul tau devine pentru el mare cat monitorul, iar banii incep sa curga. Preturile nu le stiu. Ei bine, numai in acest moment esti OBLIGATA sa faci ceea ce doreste platitorul. Cei care erau pe chat de-a valma. continua sa te vada intr-un webcam cat o cutie de chibrituri.

Cam asa functioneaza. Ca e de condamnat sau nu o masturbare la mii de km de un barbat.. nu comentez.
rashela
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:12
De la: larisa_s_x, la data 2009-08-31 23:52:58Buna. Am avut o relatie de 9 luni. Aceasta relatie s-a rupat atunci cand fostul meu prieten , pe carel il cunosc de mai bine de 15 ani dar relatia intre noi a aparut in urma cu 2 ani, a aflat ca fac videochat. Acesta a luat cateva poze dupa acel site si le-a aratat prietenilor si familiei. Dupa acest incident am avut mult de suferit : prietenii ma acoleau, familia era mai distanta, am stat departe de familie timp de 7 luni mutandu-ma la o prietena. Revenind acasa acesta vrea sa reluam relatia, cu toate ca ma "condamna" pe mine in continuare pentru ceea ce a facut el. Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?


Si ca sa-ti raspund la intrebare.. nu m-as impaca cu un tip care ma poate santaja zi de zi, care ma poate jigni, care ma poate lovi si care, pana la urma...... avand in vedere cum s-a comportat ma considera o c...va.
Cat despre videochat, stim amandoua foarte bine ca nu vei putea trai din asta o vesnicie. Si ca niciun barbat nu te va intelege de ce faci asta si nu altceva.
rashela
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:26
nu cred ca a facut ceva mai grav decat tine, pur si simplu a actionat la nervi, daca vrea sa reluati relatia si sa-ti mai acorde o sansa eu as accepta si as incerca sa-mi gasesc un job decent, bineinteles asta daca mai simti ceva pentru el. oricum lasa videochatul ca doar nu o sa faci asta toata viata, mai bine te-ai califica pe un job ca frumusetea e trecatoare.
diana3289
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:29
De la: larisa_s_x, la data 2009-08-31 23:52:58Buna. Am avut o relatie de 9 luni. Aceasta relatie s-a rupat atunci cand fostul meu prieten , pe carel il cunosc de mai bine de 15 ani dar relatia intre noi a aparut in urma cu 2 ani, a aflat ca fac videochat. Acesta a luat cateva poze dupa acel site si le-a aratat prietenilor si familiei. Dupa acest incident am avut mult de suferit : prietenii ma acoleau, familia era mai distanta, am stat departe de familie timp de 7 luni mutandu-ma la o prietena. Revenind acasa acesta vrea sa reluam relatia, cu toate ca ma "condamna" pe mine in continuare pentru ceea ce a facut el. Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?


draga mea cred ca toata viata iti va reprosa ce ai facut cu toate ca alegerea e a ta si nu are dreptul nimeni sa te condamne.ori iti cauti pe cineva care sa te inteleaga ori asuma ti si obisnuieste te cu reprosurile ce vor urma.
numai bine
kudika065679
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:31
De la: larisa_s_x, la data 2009-08-31 23:52:58Buna. Am avut o relatie de 9 luni. Aceasta relatie s-a rupat atunci cand fostul meu prieten , pe carel il cunosc de mai bine de 15 ani dar relatia intre noi a aparut in urma cu 2 ani, a aflat ca fac videochat. Acesta a luat cateva poze dupa acel site si le-a aratat prietenilor si familiei. Dupa acest incident am avut mult de suferit : prietenii ma acoleau, familia era mai distanta, am stat departe de familie timp de 7 luni mutandu-ma la o prietena. Revenind acasa acesta vrea sa reluam relatia, cu toate ca ma "condamna" pe mine in continuare pentru ceea ce a facut el. Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?


Uneori in viata luam decizii incorecte care la momentul potrivit ni se par perfecte...
a trecut timpul p[este voi amandoi...insa oamenii nu se schimba niciodata...decat in aparenta...in adancul sufletului ramanem aceeasi...chiar daca purtam masti...masti...masti...

Fa ceea ce simti....Iar dak n-o sa mearga...nu-ti bate capul...a fost o decizie perfecta pe care ai luat-o la timpul respectiv...

luand partea buna a lucrurilor proaste...s-a intors la tine...ar trebui sa-i dai 1 sansa...dar doar 1...pentru k 2 sanse creeaza intotdeauna un precedent...
barbie78
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:06
ce sa continuati?!
el o sa aiba mereu un pitic pe creier ca tu faci videochat.
morticia_adams
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:10
De la: Summer_, la data 2009-09-03 14:09:39Eu nu m-as impaca cu el pt ca el nu trebuia sa le arate tuturor ceea ce faci tu...Depinde si din ce motive ai ales acest job, insa raman la parerea ca trebuia sa discute cu tine, nu sa le arate tuturor poze indecente cu tine !


Subscriu!
carmina33
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:15
De la: Summer_, la data 2009-09-03 14:09:39Eu nu m-as impaca cu el pt ca el nu trebuia sa le arate tuturor ceea ce faci tu...Depinde si din ce motive ai ales acest job, insa raman la parerea ca trebuia sa discute cu tine, nu sa le arate tuturor poze indecente cu tine !
si ce daca au aflat, rudele si prietenii tai? ti-a luat o povara de pe umeri da-i prietenului tau, multa clanta vrea sa te umileasca si mai mult asta urmareste fruntea sus ! doar nu ai omorat, despartit, fuat pe cineva
laramira
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:35
Daca tinea cu adevarat la tine nu se apuca sa arate la toata lumea ceea ce faci tu...ca doar era cu tine intr-o relatie,nu cu toata lumea!Iar daca nu-i convine ca tu faci videochat,atunci sa te intretina el!Eu in locul tau,nici macar nu l-as mai baga in seama...pt ca cine te iubeste cu adevarat,nu va vrea niciodata sa-ti faca rau....
ankris
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:48
In primul rand,mi-as cere iertare,dupa care as relua relatia. As lasa vidochatul si as incepe o viata normala.
BlueRose123
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:56
De la: schedis, la data 2009-08-31 23:52:58Credeti ca ar fi bine sa reiau relatia si sa formam o familie asa cum isi doreste el? As proceda corect?


Chiar daca te iubeste si vrea sa formeze cu tine din nou un cuplu, ba mai mult sa se casatoreasca toata viatza sau cel putin cat o sa fi-ti voi casatoriti o sa iti reproseze lucrul asta. asta se intampla mereu. nu neaparat in ceea ce priveste video chat'ul, daca ai avut o relatie cu altu si el spune ca te-a iertat sau alte chestii de genu, te-a iertat dar nu uita, si asta e mai rau decat daca nu te-a iertat dar a uitat.
Pana la urma este posibil sa se ajunga la multe lucruri urate, cum ar fi jigniri, batai si alte lucruri si mai urate.

Daca esti sigura ca merita si nu este genul acesta de om nu vad ce ar avea impotriva sa te casatoresti cu el, daca ai dubii nu te casatorii.
cleopatra89
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:25
De la: ionutza95, la data 2010-01-18 19:56:14In primul rand,mi-as cere iertare,dupa care as relua relatia. As lasa vidochatul si as incepe o viata normala.


Sa isi ceara iertare pentru ce? este video chat nu s-a dus pe vacaresti sa se culce cu unu si cu altu ca sa fie platita ... da unora li se pare video chat'ul asemenea "curvaritului" daca pot sa ma exprim asa, crede foarte prost...

La video chat stai in fata unui PC te fatai pe acolo nitel, iti mai dai jos o bluja un pantalon si cam atat nu intretii relatii sexuale, in plus daca mai fraierest pe vre'unul iti mai scoti si bani pe langa salariul lunar ...

Iar in cea ce priveste iertarea eu nu i-as cere pentru ca nu am de ce.
cleopatra89
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:33
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 16:18
De la: cleopatra89, la data 2010-01-18 21:33:43
De la: ionutza95, la data 2010-01-18 19:56:14In primul rand,mi-as cere iertare,dupa care as relua relatia. As lasa vidochatul si as incepe o viata normala.


Sa isi ceara iertare pentru ce? este video chat nu s-a dus pe vacaresti sa se culce cu unu si cu altu ca sa fie platita ... da unora li se pare video chat'ul asemenea "curvaritului" daca pot sa ma exprim asa, crede foarte prost...

La video chat stai in fata unui PC te fatai pe acolo nitel, iti mai dai jos o bluja un pantalon si cam atat nu intretii relatii sexuale, in plus daca mai fraierest pe vre'unul iti mai scoti si bani pe langa salariul lunar ...

Iar in cea ce priveste iertarea eu nu i-as cere pentru ca nu am de ce.


tu vorbesti serios???
greierash_is_back
Postat pe 5 Februarie 2010 16:19
De la: greierash_is_back, la data 2010-02-05 16:19:41
De la: cleopatra89, la data 2010-01-18 21:33:43
De la: ionutza95, la data 2010-01-18 19:56:14In primul rand,mi-as cere iertare,dupa care as relua relatia. As lasa vidochatul si as incepe o viata normala.


Sa isi ceara iertare pentru ce? este video chat nu s-a dus pe vacaresti sa se culce cu unu si cu altu ca sa fie platita ... da unora li se pare video chat'ul asemenea "curvaritului" daca pot sa ma exprim asa, crede foarte prost...

La video chat stai in fata unui PC te fatai pe acolo nitel, iti mai dai jos o bluja un pantalon si cam atat nu intretii relatii sexuale, in plus daca mai fraierest pe vre'unul iti mai scoti si bani pe langa salariul lunar ...

Iar in cea ce priveste iertarea eu nu i-as cere pentru ca nu am de ce.


tu vorbesti serios???



Intrebarea ta este la modul satiric, ironic, etc. Sau este la modul serios?

Eu am o prietena care a facut videochat, SI???, crezi ca nu o mai consider prietena mea pentru chestia asta???
Este un job ca oricare altul.
Pe langa un imens salariu lunar, a mai fraierit pe cativa din tari straine carora le mai cerea bani, si nu 100 euro sau 50. si tot ce facea era sa se fataie in fata unui calculator si sa faca ce le spunea aia, nu a intretinut relatii sexuale cu nici unul din ei.
cleopatra89
Postat pe 6 Februarie 2010 17:41
nu era nicio ironie...
greierash_is_back
Postat pe 7 Februarie 2010 19:11
De la: schedis, la data 2009-09-01 10:26:17buna. nu cred ca asta ma interesa pe mine dar daca esti asa curioas/a iti voi raspunde. depinde de situl pe care lucrezi si cat stai online. nu exista o suma fixa, totul depinde de tine

si pana unde ajungeai???
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Februarie 2010 19:15
asa ma gandeam si eu roze...
greierash_is_back
Postat pe 7 Februarie 2010 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezvat 4 De la: copacelul 12 Mai 2009 10:35
Workshop- Design floral 1 De la: aranjamente_florale 25 Mai 2010 16:16
hey 2 De la: denis_roxana 5 Mai 2011 09:36
ajutati-ma va rog... 1 De la: roxanika1990 5 Septembrie 2009 14:36
sal 5 De la: Full_Metal_Jacket 15 Aprilie 2009 10:17