Setari Cookie-uri

RELATIE FARA ATRACTIE FIZICA?

De la: geo_x, la data 2009-09-01 13:05:19ai scris bine
numa' ca unii cred ca o sa fie pe 12, sa para cat mai magica data, altii pe 21, sa fie pe invers, iar altii pe 24, cu o zi inainte de craciun, ca un cadoo!

iti dai seama ce cadou o sa avem de la Mosu scapam de criza atunci
am vz documentarul acela care descrie ce o sa se intample.e o mare abureala.
R_F
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:15

vine mosu' cu apocalipsa-n sac!!

hai ca i-am stricat atractia fetii!
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:23
daa...topicul asta imi aduce aminte de vremea cand eram mica si aveam si eu un prieten bun..odata am crezut ca ne placem si ne-am pupat.... ..dupa care am stat putin si ne-am zis unul altuia
pur si simplu nu merge
cantafabule
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:36
De la: geo_x, la data 2009-09-01 13:23:18
vine mosu' cu apocalipsa-n sac!!

hai ca i-am stricat atractia fetii!


dar daca apocalipsa vine inainte de craciun ,mai vine mosu?
va rog nu-mi spulberati visele , de la 10 ani imi doresc o bicicleta
cantafabule
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:38
De la: cantafabule, la data 2009-09-01 13:38:38
De la: geo_x, la data 2009-09-01 13:23:18
vine mosu' cu apocalipsa-n sac!!

hai ca i-am stricat atractia fetii!


dar daca apocalipsa vine inainte de craciun ,mai vine mosu?
va rog nu-mi spulberati visele , de la 10 ani imi doresc o bicicleta

eu vreau un elicopter
hai sa-i scriem de acum,ca sa vina in 2011 cu ele,sa apucam sa le folosim
R_F
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:41
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40Ba da, facem in medie de 3 ori pe saptamana, locuim impreuna, si el e inca foarte atras de mine.. Just that.. Eu nu mai sunt pe aceeasi barca cu el. Nici nu stiu de ce imi e asa greu sa imi dau seama de ce spun aici, dar ma gandeam ca daca si scriu ce simt, are sa fie mai evident.. mai putin greu... imi e greu sa ma detasez de aceasta relatie, dupa cum am zis, obisnuinta, ce ma fac fara el, daca MOR?


La inceput ai fost atrasa de el? Sau a fost doar ceva ca sa il uiti pe fostul? Ca sa te simti "linistita"?
ayyryynn
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:42

Pari foarte intuitiva si inteleapta... Multumesc pentru tot. Stii cum e, cand ti-o spune si a doua persoana, parca incepi sa crezi. Toate cele bune ![/quote]



Merci frumos de credit :) In general "le mai nimeresc" cu persoanele. Oricum, acuma am vbit si dintr-o experienta asemanatoare, chiar daca nu am trecut prin experienta ta din liceu. Sper sa iei decizia cea mai buna. Oricum, tot tu stii ce simti, cum e mai bine, asa ca iti doresc multa luminare si iubire :)

Te pup si ai grija de tine!
cony24
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:43
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:07:32Sunt de 4 ani cu prietenul meu. Povestea mea incepe inainte de el. Cu un alt el, pe care l-am iubit nebuneste, mi-am consumat toata pasiunea pentru un el care apoi m-a dezamagit si mi-a distrus universul cu plecarea lui. Apoi timpul m-a ajutat sa ma vindec si am crezut ca sunt acum mult mai inteleapta, pentru ca incepusem sa cred ca o relatie pasionala nu este una buna pentru ca se consuma ca si o flacara. Am inceput sa imi doresc una in care sa am parte de liniste, in care sa am incredere in cel de langa mine, si a venit. Pot sa zic ca am incredere oarba, eu in el si el in mine. Ne intelegem unul altuia gandurile, sentimentele. O singura problema am. Nu simt nici un fel de atractie fizica fata de el. E un tip inalt, atletic, brunet, dar nu stiu, nu mi se aprinde acea flacara in suflet, acea pasiune nebuna care iti invaluie sufletul si te poarta spre cer. E totul calm, plat. Il vad doar ca pe un bun prieten, cu care vorbesc sincer despre aproape orice.Mai putin despre asta, nu ma atrage d.p.d.v. fizic si mi-e frica sa i-o zic. Mi-e frica sa rup ceea ce exista intre noi.Ne certam de multe ori din privinta sexului, care se intampla destul de rar. Il iubesc intr-un fel aparte, insa nu cred ca este cel corect din moment ce nu il doresc din toapte punctele de vedere. Nu caut neaparat sa-mi spuneti ce sa fac, as dori sa vad macar niste pareri, pentru ca imi este greu sa vad prin propria prisma. Se merita sa traiesti intr-o relatie fara atractie?


E ca mancarea fara sare si piper.Dieta,dieta,dar cata vreme fara gust?

Postat pe 1 Septembrie 2009 13:46
De la: R_F, la data 2009-09-01 13:41:56
De la: cantafabule, la data 2009-09-01 13:38:38
De la: geo_x, la data 2009-09-01 13:23:18
vine mosu' cu apocalipsa-n sac!!

hai ca i-am stricat atractia fetii!


dar daca apocalipsa vine inainte de craciun ,mai vine mosu?
va rog nu-mi spulberati visele , de la 10 ani imi doresc o bicicleta

eu vreau un elicopter
hai sa-i scriem de acum,ca sa vina in 2011 cu ele,sa apucam sa le folosim


oare nu-l putem mituii sa le aduca de anu asta , macar sa invat sa merg pe ea pana in 2011 , si asa in 2012...pot murii fericita
cantafabule
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:48
De la: R_F, la data 2009-09-01 12:50:46si deabia acum dupa 4 ani ti-ai dat seama ca nu simti iubire pt el?
la ce stati impreuna,doar din obisnuinta sau dc?


E prea complicat sa repet, daca citesti mai sus unele raspunsuri de-ale mele ai sa intelegi(macar in mare, ca asa pe bune nici eu una nu inteleg, de aceea am scris aici)...
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:15
De la: ayyryynn, la data 2009-09-01 13:42:22
La inceput ai fost atrasa de el? Sau a fost doar ceva ca sa il uiti pe fostul? Ca sa te simti "linistita"?



Hmm... I don't know 4 sure... Daca a fost sa il uit pe fostul... Cred ca tocmai m-ai lovit cu o bucata de adevar! Inca nu pot sa imi dau seama daca n-o fi fost si asta atunci... I hate this! E prea aiurea si eu n-am atata tupeu sa reactionez conform sentimentelor... :(
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:20
De la: geo_x, la data 2009-09-01 13:23:18
vine mosu' cu apocalipsa-n sac!!

hai ca i-am stricat atractia fetii!


Macar de mi-ati fi stricat-o voi... Asa, aveam pe cine sa dau vina ...
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:21
"Se merita sa traiesti intr-o relatie fara atractie? "

Nu se merita. E cam pustiu! Dar e al naibii de greu sa pleci!
Zaraza
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:22
E PREA greu... Nu doar ca il ranesti pe cel de langa tine, dar parca si o parte din tine se descompune... fara macar sa stii de ce.
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:24
Bine zis, fara macar sa stii de ce... ca doar nu esti "innebunita" dupa el nu? nu esti indreagostita... tu esti cea care rupi... si totusi... e afectiune, e iubire de alt tip... e prietenie...
cony24
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:04
sincer vreau sa-ti dau un sfat, dar mi-e tare lene sa citesc tot carnatu ala de text pe care l-ai scris (puteai fi si tu mai directa) da intru maine sa te sfatuiesc

sa va fie invatatura de minte tuturor astia care tastati si nu va mai dor manile. daca se poate mai scurt, de ce sa intinzi rahatu?
baiat_anonim
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:26
bun..mi-am luat ochii in dinti si am citit pana la urma in seara asta.(sa nu creada cineva ca nu imi place sa citesc, doar ca aveam ochii obositi si nu am considerat ca merita sa imi solicit vederea pt acest post ep forum)

ti-ai raspuns deja la intrebare. tii la el ca la un frate (nu genu de frate cu care vrei sa ai o relatie incestoasa ). ii spui ce ne-ai spus si noua pe forum si astepti o reactie din partea lui. poate va vrea sa ramanetii buni prieteni, tinand cont ca va intelegeti asa bine.
baiat_anonim
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:52
cand e flacara prea mica va plangeti ca e rece ciorba,cand e flacara prea mare va plangeti ca v-ati fript...off,femeile astea...
razz
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:13
De la: razz, la data 2009-09-08 17:13:09cand e flacara prea mica va plangeti ca e rece ciorba,cand e flacara prea mare va plangeti ca v-ati fript...off,femeile astea...


pai daca le dai ciorba, ce sa zica si ele... poate vor o carnitza ceva...incerci si tu cu un muschiuletz, un salamior acolo... da unu la temperatura camerei asa, vezi ce se'ntampla... zic si eu.
DieMann
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:44
De la: razz, la data 2009-09-08 17:13:09cand e flacara prea mica va plangeti ca e rece ciorba,cand e flacara prea mare va plangeti ca v-ati fript...off,femeile astea...


Mare dreptate ai.

Postat pe 9 Septembrie 2009 19:51
Mie tot timpul mi`e frik de chestia asta... sa nu ma mai atraga.. tot din cauza unui` fraier pt care mi`am dat si sufletul!

pfuuu... noroc k mie`mi place.. amorul :)))

io zik sa incercati sa stati despartiti ceva vreme ( 1 sapt.. 1 luna ) si dak va este dor.. poate dupa aia sariti unu pe altu` si`o incingeti de`o iubire fierbinte
i0nutza
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:57
De la: i0nutza, la data 2009-09-09 19:57:34Mie tot timpul mi`e frik de chestia asta... sa nu ma mai atraga.. tot din cauza unui` fraier pt care mi`am dat si sufletul!

pfuuu... noroc k mie`mi place.. amorul :)))

io zik sa incercati sa stati despartiti ceva vreme ( 1 sapt.. 1 luna ) si dak va este dor.. poate dupa aia sariti unu pe altu` si`o incingeti de`o iubire fierbinte


Merci de sfaturi, am facut ceva de genul, si s-a intamplat tot ceva de genul. Se pare ca exista ceva, doar ca mai intai trebuie sa stim noi sa mentinem relatia si in termeni romantici. 10X guys!
Libeloo
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:24
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 14:24:04E PREA greu... Nu doar ca il ranesti pe cel de langa tine, dar parca si o parte din tine se descompune... fara macar sa stii de ce.


Si nu e pacat de viata ta s-o lasi sa se scurga pe langa tine, prinsa fiind intr-o relatie nefericita?

Fara sex, o relatie nu poate rezista. Dar nici sa te culci cu el din obligatie nu e bine.

Parerea mea este sa te desprinzi de aceasta relatie cu incetisorul. Bafta!
franziska_eu
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:05
De la: Franzi, la data 2009-09-14 17:05:04

Parerea mea este sa te desprinzi de aceasta relatie cu incetisorul. Bafta!


in slow-motion!
ca-n matrix!
geo_x
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:09
S-ar putea sa fie doar o faza a relatiei lipsa atractiei, datorata in general timpului prea mult petrecut impreuna ! Ai zis ca sunteti de 4 ani, locuiti impreuna bla-bla...mi s-a intamplat si mie sa am un moment in care am crezut ca nu mai sunt atrasa de el, aproape ne-am despartit, pana cand pur si simplu ne-am redresat, nici eu nu stiu cum, si este mai bine ca niciodata ! S-ar putea sa aveti nevoie de o pauza, sau mai multa comunicare ! Pauza nu este deloc rea intr-o relatie atata timp cat partenerii se iubesc !
Summer_
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
N-AI NIMIC DE SPUS????!!!!!!!!!! 74 De la: AnotherWay 6 August 2010 14:27
Oare toate femeile sunt nefericite ? 95 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:32
Mi am înșelat iubitul 83 De la: Emma_1786 2 Februarie 2020 15:44
Caut iubita 5 De la: icriss82 11 August 2015 21:36
Mincinos mizerabil 31 De la: Rumytwos 10 Noiembrie 2014 16:28