Setari Cookie-uri

RELATIE FARA ATRACTIE FIZICA?

Sunt de 4 ani cu prietenul meu. Povestea mea incepe inainte de el. Cu un alt el, pe care l-am iubit nebuneste, mi-am consumat toata pasiunea pentru un el care apoi m-a dezamagit si mi-a distrus universul cu plecarea lui. Apoi timpul m-a ajutat sa ma vindec si am crezut ca sunt acum mult mai inteleapta, pentru ca incepusem sa cred ca o relatie pasionala nu este una buna pentru ca se consuma ca si o flacara. Am inceput sa imi doresc una in care sa am parte de liniste, in care sa am incredere in cel de langa mine, si a venit. Pot sa zic ca am incredere oarba, eu in el si el in mine. Ne intelegem unul altuia gandurile, sentimentele. O singura problema am. Nu simt nici un fel de atractie fizica fata de el. E un tip inalt, atletic, brunet, dar nu stiu, nu mi se aprinde acea flacara in suflet, acea pasiune nebuna care iti invaluie sufletul si te poarta spre cer. E totul calm, plat. Il vad doar ca pe un bun prieten, cu care vorbesc sincer despre aproape orice.Mai putin despre asta, nu ma atrage d.p.d.v. fizic si mi-e frica sa i-o zic. Mi-e frica sa rup ceea ce exista intre noi.Ne certam de multe ori din privinta sexului, care se intampla destul de rar. Il iubesc intr-un fel aparte, insa nu cred ca este cel corect din moment ce nu il doresc din toapte punctele de vedere. Nu caut neaparat sa-mi spuneti ce sa fac, as dori sa vad macar niste pareri, pentru ca imi este greu sa vad prin propria prisma. Se merita sa traiesti intr-o relatie fara atractie?
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:07
adica nu faceti sex???
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:16
faci cum crezi
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:19
Ba da, facem in medie de 3 ori pe saptamana, locuim impreuna, si el e inca foarte atras de mine.. Just that.. Eu nu mai sunt pe aceeasi barca cu el. Nici nu stiu de ce imi e asa greu sa imi dau seama de ce spun aici, dar ma gandeam ca daca si scriu ce simt, are sa fie mai evident.. mai putin greu... imi e greu sa ma detasez de aceasta relatie, dupa cum am zis, obisnuinta, ce ma fac fara el, daca MOR?
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:21
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40Ba da, facem in medie de 3 ori pe saptamana, locuim impreuna, si el e inca foarte atras de mine.. Just that.. Eu nu mai sunt pe aceeasi barca cu el. Nici nu stiu de ce imi e asa greu sa imi dau seama de ce spun aici, dar ma gandeam ca daca si scriu ce simt, are sa fie mai evident.. mai putin greu... imi e greu sa ma detasez de aceasta relatie, dupa cum am zis, obisnuinta, ce ma fac fara el, daca MOR?

n-ai cum sa mori fara el nu mor cei care iubesc, eu de ex m-am desp de prieten si chiar l-am iubit si ink il iubesc si nu am murit mi-e dor de el si uite ca traiesc..... fa cum crezi dar ar fii mai bine sa cauti pe altcineva de acre sa te simti atrasa si sa traiesti si alte sentimente si placeri oferite de dragoste
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:24
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40Ba da, facem in medie de 3 ori pe saptamana, locuim impreuna, si el e inca foarte atras de mine.. Just that.. Eu nu mai sunt pe aceeasi barca cu el. Nici nu stiu de ce imi e asa greu sa imi dau seama de ce spun aici, dar ma gandeam ca daca si scriu ce simt, are sa fie mai evident.. mai putin greu... imi e greu sa ma detasez de aceasta relatie, dupa cum am zis, obisnuinta, ce ma fac fara el, daca MOR?



ho!
stai asa!
cum adica, nu simti atractie da' totusi te hatani cu el!!?? te uzi cand faci sex? ai orgasm?
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:24
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40ce ma fac fara el, daca MOR?


toti ne ducem odata si'odata...
DieMann
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:27
De la: DieMann, la data 2009-09-01 11:27:11
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40ce ma fac fara el, daca MOR?


toti ne ducem odata si'odata...
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:28
De la: geo_x, la data 2009-09-01 11:24:46
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40Ba da, facem in medie de 3 ori pe saptamana, locuim impreuna, si el e inca foarte atras de mine.. Just that.. Eu nu mai sunt pe aceeasi barca cu el. Nici nu stiu de ce imi e asa greu sa imi dau seama de ce spun aici, dar ma gandeam ca daca si scriu ce simt, are sa fie mai evident.. mai putin greu... imi e greu sa ma detasez de aceasta relatie, dupa cum am zis, obisnuinta, ce ma fac fara el, daca MOR?



ho!
stai asa!
cum adica, nu simti atractie da' totusi te hatani cu el!!?? te uzi cand faci sex? ai orgasm?

Hei, nu incercam sa trec in chestii de-astea intime, suntem de 4 ani impreuna, a fost atractie, inca suntem apropiati insa nu mai e ce-a fost o data (cel putin pentru mine nu), incerc din rasputeri sa ma simt bine, pentru ca mi-e frica sa ma despart de el, sunt dependenta de el, avem aceiasi prieteni, sau mai bine zis prietenii lui au devenit ai mei.. Avem aceeasi viata. Daca ne-am desparti, as ramane singura cuc. Mi-e frica de singuratate.. Am I crazy?
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:33
Ce sa-ti zic, e posibil:

1. sa fi cautat, asa cum spui tu, o relatie "opusa" relatiei tale dinainte, pt ca ai fost ranita si atunci ai fugit de o pasiune similara. Poate ca intr-adevar te-ai simtit si te mai simti inca secatuita, si atunci ai cautat o relatie care sa nu te mai "solicite" atat de mult si un tip care nu te atrage prea mult.si este exact relatia pe care o descrii: plata, plana... linistita si evident, fara prea mare atractie fizica (chiar dc el arata bine, asta chiar nu inseamna neaparat ca trebuie sa te si atraga) sau

2. indiferent de cum este el (cu potential de a fi atractiv sau nu pt tine), e posibil sa porti un scut pe sa-ti fie extrem de frica sa te mai lasi purtata de val, luata de torent sau cum vrei sa-i spui, chiar si cu acest baiat, pur si simplu sa nu-ti permiti sa mai traiesti o iubire cu aceeasi intensitate si pasiune, pt a nu fi ranita. Totusi e vba de 4 ani...

Poate ca intr-adevar nu ai pasiune pt el, si acum, din cate inteleg, nu mai vrei sa traiesti asa o relatie sau pur si simplu "nu-ti poti da drumul" cu el sau . Oricare ar fi cazul, ideea e ca vrei schimbare. deci, sfatul meu: intreaba-te tu sincer, cu tine insati, ce s-a intamplat cu adevarat in sufletul tau atunci cand ai suferit, de ce exact te feresti, si vezi: poate ca acum, mai matura fiind, poti vedea lucrurile putin altfel, si poate e momentul sa iti permitii din nou sa traiesti pasiune, atractie fizica, poate ceva mai moderata decat prima, dar cu siguranta mai intensa decat "cea de acum".


Curaj... Poate ar trebui sa vbesti si cu prietenul tau, daca n-ai facut-o. As fi vrut sa fiu ceva mai coerenta. Poate mai vbm. Daca ne zici mai multe despre relatia dinainte poate putem sa ne spunem o parere mai in cunostinta de cauza :)
cony24
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:35
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:33:30
De la: geo_x, la data 2009-09-01 11:24:46
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40Ba da, facem in medie de 3 ori pe saptamana, locuim impreuna, si el e inca foarte atras de mine.. Just that.. Eu nu mai sunt pe aceeasi barca cu el. Nici nu stiu de ce imi e asa greu sa imi dau seama de ce spun aici, dar ma gandeam ca daca si scriu ce simt, are sa fie mai evident.. mai putin greu... imi e greu sa ma detasez de aceasta relatie, dupa cum am zis, obisnuinta, ce ma fac fara el, daca MOR?



ho!
stai asa!
cum adica, nu simti atractie da' totusi te hatani cu el!!?? te uzi cand faci sex? ai orgasm?

Hei, nu incercam sa trec in chestii de-astea intime, suntem de 4 ani impreuna, a fost atractie, inca suntem apropiati insa nu mai e ce-a fost o data (cel putin pentru mine nu), incerc din rasputeri sa ma simt bine, pentru ca mi-e frica sa ma despart de el, sunt dependenta de el, avem aceiasi prieteni, sau mai bine zis prietenii lui au devenit ai mei.. Avem aceeasi viata. Daca ne-am desparti, as ramane singura cuc. Mi-e frica de singuratate.. Am I crazy?

atunci ramai cu el daca nu ai curaj sa iti iei singura viata in propriile maini
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:42
Acum am mai citit si alte postari. daca zici ca la inceput a fost atractie (desi inteleg sau banuiesc, ca nu una nebuna) poate, oricat de dureros ar fi... ti-a dat incredere, a fost relatia linistita de care aveai nevoie, dar acum, pur si simplu nu te mai multumeste. Poate ca nu este el acela si ai nevoie de cineva cu care sa ai o relatie ceva mai pasionala (de moment ce candva ai fost capabila de asa ceva) Ca a fost o experienta negativa, nu inseamna ca toate vor fi. Cat despre asta cu singuratatea... da e greu. Dar decat singuratate in doi... Oricum nu mi-e clar dc il iubesti sau nu, este clar insa ca multumita nu esti. poate ar tb sa vbiti... Cine sti, poate descoperiti chestii de care nu stiati... intamplari intre voi care au dus la o schimbare ... din partea ta, cel putin (in 4 ani, or fi fost cateva) E greu sa iti dai cu parerea cand nu ai f multe info.

Te pup
Ai grija de tine.

By the way... asta cu flacara de care ziceai... la fel si eu, nu simt ca se apride, desi incerc... pt ca tin la el si e super ok tipul si ne intelegem f bine.
cony24
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:45
De la: kudika050462, la data 2009-09-01 11:35:16Ce sa-ti zic, e posibil:

1. sa fi cautat, asa cum spui tu, o relatie "opusa" relatiei tale dinainte, pt ca ai fost ranita si atunci ai fugit de o pasiune similara. Poate ca intr-adevar te-ai simtit si te mai simti inca secatuita, si atunci ai cautat o relatie care sa nu te mai "solicite" atat de mult si un tip care nu te atrage prea mult.si este exact relatia pe care o descrii: plata, plana... linistita si evident, fara prea mare atractie fizica (chiar dc el arata bine, asta chiar nu inseamna neaparat ca trebuie sa te si atraga) sau

2. indiferent de cum este el (cu potential de a fi atractiv sau nu pt tine), e posibil sa porti un scut pe sa-ti fie extrem de frica sa te mai lasi purtata de val, luata de torent sau cum vrei sa-i spui, chiar si cu acest baiat, pur si simplu sa nu-ti permiti sa mai traiesti o iubire cu aceeasi intensitate si pasiune, pt a nu fi ranita. Totusi e vba de 4 ani...

Poate ca intr-adevar nu ai pasiune pt el, si acum, din cate inteleg, nu mai vrei sa traiesti asa o relatie sau pur si simplu "nu-ti poti da drumul" cu el sau . Oricare ar fi cazul, ideea e ca vrei schimbare. deci, sfatul meu: intreaba-te tu sincer, cu tine insati, ce s-a intamplat cu adevarat in sufletul tau atunci cand ai suferit, de ce exact te feresti, si vezi: poate ca acum, mai matura fiind, poti vedea lucrurile putin altfel, si poate e momentul sa iti permitii din nou sa traiesti pasiune, atractie fizica, poate ceva mai moderata decat prima, dar cu siguranta mai intensa decat "cea de acum".


Curaj... Poate ar trebui sa vbesti si cu prietenul tau, daca n-ai facut-o. As fi vrut sa fiu ceva mai coerenta. Poate mai vbm. Daca ne zici mai multe despre relatia dinainte poate putem sa ne spunem o parere mai in cunostinta de cauza :)


Well.. relatia mea dinainte s-a intamplat pe timpul liceului, a fost tipic : el era unul din cei mai frumosi tipi din liceu, am avut inca de la inceput ceva unul pentru celalalt, insa abia intr-a XI-a ne-am dezvaluit. Ne-am iubit, a fost.. MAAAAGIC! Cel putin pentru mine, insa, el era mereu cu ochii si la altele. Prietenii lui si astazi imi spun ca am insemnat ceva pt el, dar acum s-a terminat. Nu ne-am vorbit vreo 3 ani dupa liceu. Acum mai aud de el de la unele cunostinte comune, insa nu mai e ce-a fost. Cred ca intr-adevar imi refuz sa traiesc asemenea pasiune si probabil si de aici teama de a ma desparti de actualul, alaturi de care simt o imensa liniste si pace sufleteasca din acest punct de vedere, desi si noi avem certuri destule. Macar simt ca ma iubeste, nu lasa o zi fara sa ma sufoce cu imbratisari si vorbe asemenea. Insa eu tac. Mereu tac. Imi este drag ca om, ca idealuri, e un tip ambitios, ma antreneaza si pe mine si de aceea zic ca pentru mine a devenit ca un drog, insa cand trecem in pat, de cele mai multe ori simt o greutate in suflet. Simt ca il insel, ca il mint. Nu e ce ar trebui sa fie, cum stiu ca poate fi. Si el imi zice ca nu se simte dorit, dar de cele mai multe ori ma uit in gol, iar el ma ia in brate si ne facem ca totul e in regula... Dar nu e, stiu ca nu e. El vorbeste de casatorie, eu ma blochez..
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:50
si tot timpul ai simtit la fel in astia 4 ani? conteaza f multsexul intr-o relatie... cum ati supravietuit?
tmMedeea
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:53
De la: kudika050462, la data 2009-09-01 11:45:14
By the way... asta cu flacara de care ziceai... la fel si eu, nu simt ca se apride, desi incerc... pt ca tin la el si e super ok tipul si ne intelegem f bine.


Exact!
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:55
De la: tmMedeea, la data 2009-09-01 11:53:55si tot timpul ai simtit la fel in astia 4 ani? conteaza f multsexul intr-o relatie... cum ati supravietuit?


Nu, evident ca nu tot timpul, asa s-a ajuns...cel putin la mine..
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:56
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:50:54
De la: kudika050462, la data 2009-09-01 11:35:16Ce sa-ti zic, e posibil:

1. sa fi cautat, asa cum spui tu, o relatie "opusa" relatiei tale dinainte, pt ca ai fost ranita si atunci ai fugit de o pasiune similara. Poate ca intr-adevar te-ai simtit si te mai simti inca secatuita, si atunci ai cautat o relatie care sa nu te mai "solicite" atat de mult si un tip care nu te atrage prea mult.si este exact relatia pe care o descrii: plata, plana... linistita si evident, fara prea mare atractie fizica (chiar dc el arata bine, asta chiar nu inseamna neaparat ca trebuie sa te si atraga) sau

2. indiferent de cum este el (cu potential de a fi atractiv sau nu pt tine), e posibil sa porti un scut pe sa-ti fie extrem de frica sa te mai lasi purtata de val, luata de torent sau cum vrei sa-i spui, chiar si cu acest baiat, pur si simplu sa nu-ti permiti sa mai traiesti o iubire cu aceeasi intensitate si pasiune, pt a nu fi ranita. Totusi e vba de 4 ani...

Poate ca intr-adevar nu ai pasiune pt el, si acum, din cate inteleg, nu mai vrei sa traiesti asa o relatie sau pur si simplu "nu-ti poti da drumul" cu el sau . Oricare ar fi cazul, ideea e ca vrei schimbare. deci, sfatul meu: intreaba-te tu sincer, cu tine insati, ce s-a intamplat cu adevarat in sufletul tau atunci cand ai suferit, de ce exact te feresti, si vezi: poate ca acum, mai matura fiind, poti vedea lucrurile putin altfel, si poate e momentul sa iti permitii din nou sa traiesti pasiune, atractie fizica, poate ceva mai moderata decat prima, dar cu siguranta mai intensa decat "cea de acum".


Curaj... Poate ar trebui sa vbesti si cu prietenul tau, daca n-ai facut-o. As fi vrut sa fiu ceva mai coerenta. Poate mai vbm. Daca ne zici mai multe despre relatia dinainte poate putem sa ne spunem o parere mai in cunostinta de cauza :)


Well.. relatia mea dinainte s-a intamplat pe timpul liceului, a fost tipic : el era unul din cei mai frumosi tipi din liceu, am avut inca de la inceput ceva unul pentru celalalt, insa abia intr-a XI-a ne-am dezvaluit. Ne-am iubit, a fost.. MAAAAGIC! Cel putin pentru mine, insa, el era mereu cu ochii si la altele. Prietenii lui si astazi imi spun ca am insemnat ceva pt el, dar acum s-a terminat. Nu ne-am vorbit vreo 3 ani dupa liceu. Acum mai aud de el de la unele cunostinte comune, insa nu mai e ce-a fost. Cred ca intr-adevar imi refuz sa traiesc asemenea pasiune si probabil si de aici teama de a ma desparti de actualul, alaturi de care simt o imensa liniste si pace sufleteasca din acest punct de vedere, desi si noi avem certuri destule. Macar simt ca ma iubeste, nu lasa o zi fara sa ma sufoce cu imbratisari si vorbe asemenea. Insa eu tac. Mereu tac. Imi este drag ca om, ca idealuri, e un tip ambitios, ma antreneaza si pe mine si de aceea zic ca pentru mine a devenit ca un drog, insa cand trecem in pat, de cele mai multe ori simt o greutate in suflet. Simt ca il insel, ca il mint. Nu e ce ar trebui sa fie, cum stiu ca poate fi. Si el imi zice ca nu se simte dorit, dar de cele mai multe ori ma uit in gol, iar el ma ia in brate si ne facem ca totul e in regula... Dar nu e, stiu ca nu e. El vorbeste de casatorie, eu ma blochez..

aiurea
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:58
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:56:03
De la: tmMedeea, la data 2009-09-01 11:53:55si tot timpul ai simtit la fel in astia 4 ani? conteaza f multsexul intr-o relatie... cum ati supravietuit?


Nu, evident ca nu tot timpul, asa s-a ajuns...cel putin la mine..


daca nu tot timpul a fost asa e clar, nu crezi... iubirea aia intr-un mod aparte... e de fapt obisnuinta, am fost si eu 2 ani cu cineva , la inceput mi s-a aprut f intligent, de asta imi placea... dar cu timpul am observat ca sentimentele mele nu cresc....nu era altceva... si am ramas 2 ani pt ca m-am obisnuit, a fost f greu sa rup relatia...si nu pt ca as fi suferit, ci doar pt ca m-am obisnuit
tmMedeea
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:00
De la: yumalai, la data 2009-09-01 11:58:36aiurea


Hey, u help a lot...
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:05
Oricum, multumesc tuturor pentru opinii, unele chiar m-au mai luminat.
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:15
Da, poate n-ar mai trebui noi sa ne chinuim sa aprindem flacara... :P ea se aprinde sau nu... Habar n-am . La mine relatia este de f putin timp, 5 luni, fata de a ta... Dar oricum, e ciudat sa doresti sa simti ceva, dar sa nu simti... Si culmea e ca intr- adevar sentimentele nu apar doar pt ca iti doresti... Hm.

Chiar te inteleg, mai ales cu senzatia ta ca "il inseli, minti" intr-un fel'... E clar ca si el vede privirile tale in gol, dar poate pur si simplu ii e teama si lui sa infrunte situatia.
Cred ca trebui pana la urma sa iei o decizie... Oricat de greu va fi. Dar e clar ca nu te poti "rupe " asa, imediat, sunt multe la mijloc: mult atasament, multa afectiune... si probabil dragoste si pasiune din partea lui. si zic sa nu te pripesti, sa cantaresti bine situatia, dar, repet, poate sa si vbesti cu el. nu direct: gen: "stii ? nu ma atragi!" :P
Intr-un fel insa sa abordezi situatia. Poate ca sunt gesturi pe care nu le face, poate ca astepti de la el nu doar siguranta, ci si pasiune, poate ca si el tb sa se dezlantuie si cine stie, poate ca nici lui "nu i-ar strica" (asta dc nu e un tip pasional, totusi).
Stii, e f greu, mai ales dc vezi in pasiune opusul linistii si sigurantei, e clar ca vei cauta siguranta, dar vei tanji in secret sau nu dupa pasiune... Dar eu zic ca se pot si amandoua, si poate ca asta tb tu sa cauti in el, daca e posibil, sau cu altcineva...

Cred ca insa ti-e teama sa nu fi ranita din nou, sa nu te simti iar 'vulnerabila" si "copila" sau imatura ( probabil te-ai simtit un copil naiv inselat, dupa povestea din liceu). Dar gandeste-te daca nu chiar esti mai matura intr-adevar, si mai pregatita sa infrunti, chiar si un posibil nou esec (Doamne fereste, dar na, se poate intampla). Oricum, ce nu ne omoara, ne face mai puternici :) Destept cine a zis asta. E clar ca tu esti mai puternica, tb doar sa ai si incredere in tine, in acest lucru. :)
cony24
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:16
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 12:15:29Oricum, multumesc tuturor pentru opinii, unele chiar m-au mai luminat.


cu placere
DieMann
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:16
De la: DieMann, la data 2009-09-01 12:16:48
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 12:15:29Oricum, multumesc tuturor pentru opinii, unele chiar m-au mai luminat.


cu placere



Ya' killin' me !
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:20
De la: kudika050462, la data 2009-09-01 12:16:46Da, poate n-ar mai trebui noi sa ne chinuim sa aprindem flacara... :P ea se aprinde sau nu... Habar n-am . La mine relatia este de f putin timp, 5 luni, fata de a ta... Dar oricum, e ciudat sa doresti sa simti ceva, dar sa nu simti... Si culmea e ca intr- adevar sentimentele nu apar doar pt ca iti doresti... Hm.

Chiar te inteleg, mai ales cu senzatia ta ca "il inseli, minti" intr-un fel'... E clar ca si el vede privirile tale in gol, dar poate pur si simplu ii e teama si lui sa infrunte situatia.
Cred ca trebui pana la urma sa iei o decizie... Oricat de greu va fi. Dar e clar ca nu te poti "rupe " asa, imediat, sunt multe la mijloc: mult atasament, multa afectiune... si probabil dragoste si pasiune din partea lui. si zic sa nu te pripesti, sa cantaresti bine situatia, dar, repet, poate sa si vbesti cu el. nu direct: gen: "stii ? nu ma atragi!" :P
Intr-un fel insa sa abordezi situatia. Poate ca sunt gesturi pe care nu le face, poate ca astepti de la el nu doar siguranta, ci si pasiune, poate ca si el tb sa se dezlantuie si cine stie, poate ca nici lui "nu i-ar strica" (asta dc nu e un tip pasional, totusi).
Stii, e f greu, mai ales dc vezi in pasiune opusul linistii si sigurantei, e clar ca vei cauta siguranta, dar vei tanji in secret sau nu dupa pasiune... Dar eu zic ca se pot si amandoua, si poate ca asta tb tu sa cauti in el, daca e posibil, sau cu altcineva...

Cred ca insa ti-e teama sa nu fi ranita din nou, sa nu te simti iar 'vulnerabila" si "copila" sau imatura ( probabil te-ai simtit un copil naiv inselat, dupa povestea din liceu). Dar gandeste-te daca nu chiar esti mai matura intr-adevar, si mai pregatita sa infrunti, chiar si un posibil nou esec (Doamne fereste, dar na, se poate intampla). Oricum, ce nu ne omoara, ne face mai puternici :) Destept cine a zis asta. E clar ca tu esti mai puternica, tb doar sa ai si incredere in tine, in acest lucru. :)


Pari foarte intuitiva si inteleapta... Multumesc pentru tot. Stii cum e, cand ti-o spune si a doua persoana, parca incepi sa crezi. Toate cele bune !
Libeloo
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:23
tare ma tem ca de fapt incerci sa te razbuni pe bietul baiat!!
de ce sa nu pateasca si altii ce-ai patit tu!!??
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:44
si deabia acum dupa 4 ani ti-ai dat seama ca nu simti iubire pt el?
la ce stati impreuna,doar din obisnuinta sau dc?
R_F
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:50
De la: DieMann, la data 2009-09-01 11:27:11
De la: Libeloo, la data 2009-09-01 11:21:40ce ma fac fara el, daca MOR?


toti ne ducem odata si'odata...

mai nou pe 21.12.2012
R_F
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:54
a crescut speranta de viata!!
io stiam de 12.12.2012
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:59
De la: geo_x, la data 2009-09-01 12:59:54a crescut speranta de viata!!
io stiam de 12.12.2012

sorry,mi-au fugeat tastili si am incurcat cifrili
R_F
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:01
ai scris bine
numa' ca unii cred ca o sa fie pe 12, sa para cat mai magica data, altii pe 21, sa fie pe invers, iar altii pe 24, cu o zi inainte de craciun, ca un cadoo!
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce exista prostitutie ? 43 De la: Indiana_Jones 16 Octombrie 2011 12:57
Sondaj 2 De la: Brunette_25 24 Iulie 2011 14:23
Sufletul pereche -mit sau realitate? 88 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:36
Cum sa fac?? 4 De la: kudika124254 27 Martie 2010 17:55
as vrea sa-l uit ori sa-l recastig! 20 De la: inamina 8 Iunie 2009 10:11