Setari Cookie-uri

Fara sex! cat?

Sal!
mi-e si rusine sa scriu...nu am mai facut dragoste cu sotul meu de 8 luni jum.
Eu de bine de rau mai rezist un pic , dar el??!!cat poate rezista??asta in cazul in care nu are pe altcineva...
eu am 23 de ani el 34 suntem casatatoriti de 4 ani si avem un copil in varsta de 3 ani.
Nu imi vine sa cred ca a trecut atat timp de cand nu ne-am atins unul de celalalt,chiar daca nu dormim impreuna.este adevarat ca in ultimii 2 ani viata noastra sexuala a lasat de dorit ( faceam dragoste la interval de 1 luna jum, chiar 3 )
Dar ma minunez cand stau si ma gandesc ca a trecut atat timp!!
Voi ce parere aveti?
chiva
Postat pe 2 Septembrie 2009 00:05
buna!!nu cred k ai dc sa te rusinezi..ci doar sa te minunezi...sincer ce barbat crezi tu k sta fara sex atata timp?doar dk nu cumva are probleme..insa nu inteleg...dc nu mai dormiti impreuna???si o alta intrebare:asa era si inainte?faceati dragoste rar?sau apo s-a rarit intervalul?cred k ar treb sa discuti cu el neaaapaaaraaat!!nu l-ai intrebat nimic despre toata situatia asta?nu ai incercat tu macar sa initiezi o partida de dragoste???parerea mea:ori are probleme ori are pe alta!!!vb cu el si tine-ne la curent!!
chrissulina
Postat pe 2 Septembrie 2009 01:02
Pai cred ca e cam asa: oamenii au si ei nevoi. Pana la urma, este un pic ciudat sa-i ceri sa ramana in granitele relatiei cu tine, dar sa nu-i oferi sex... dar din chestia cu "eu rezist, el cine stie" inteleg ca nu esti frigida, asa ca te-as intreba de ce nu faceti sex? Nu il mai iubesti / nu te mai iubeste?
anushkha
Postat pe 2 Septembrie 2009 01:40
Nu eu sunt cea care nu vrea, viata noastra sexuala era buna pana sa se nasca copilasul.Am incercat sa dormim toti trei in aceiasi camera(noi impreuna si micutza in patutul ei),dar nu a suportat multa vreme, fiindca copilul plange,iar el a doua zi trebuia sa mearga la munca.asa ca a ales sufrageria.Acolo a si ramas, iar cum micutza nu a suportat prea bine patutul ei ,eu am inceput sa dorm cu ea in acelasi pat.
Bine..copilul mai si dormea si cand aveam timp mai incercam si noi sa facem ceva, asta se intampla ,cum am si scris la interval de 1 luna jum-3.Sa nu credeti ca eu am stat cu mainile in san , am luat si eu initiativa, dar eram refuzata frumos de cele mai multe ori( din cauza ca e obosit, sau din cauza ca eu nu mi-am terminat treburile prin casa,fapt care nu-i placea).
Satula sa tot fiu rerfuzata i-am spus ,dupa ultima mea tentativa,ca nu voi mai incerca niciodata sa ma ,,dau la el" si asa am si facut.Nici el nu a facut niciun pas!
Copilul fiind maricel acum mai doarme si pe la bunici,dar noi nici macar nu dormim impreuna atunci, deoarece spune ca s-a oisnuit sa doarma singur.
Asa ca ...
chiva
Postat pe 2 Septembrie 2009 06:52
De iubit ,DA il iubesc altfel nu as mai fii stat langa el,dar relatia automat s-a mai racit.Daca el ma iubeste? nu sunt foarte sigura, e greu sa ma gandesc la asta.
chiva
Postat pe 2 Septembrie 2009 06:57
Mai stiu un astfel de caz in kre dupa 18 ani de knd sunt impreuna si 12 de casatorie el e total schimbat o refuza knd ea vrea sa fac sex cu el,nu-si doreste un copil
Dar in ceea ce te priveste trebuie sa resuscitezi relatia asta cat mai e timp altfel veti ajunge 2 straini in aceiasi casa si va fi groaznic pt tn,trebuie sa ai o discutie serioasa cu el si sa vezi incotro se indreapta lucrurile.Nu e normal sa nu faceti de 8luni oricat de obosit ar fiel sau de plictisit nu-si face datoria conjugala deci ceva e la mijloc si cred k pare o fi o femeie.Tocmai pt k un barbat se zice ca are nevoie de mai mult sex decat o femeie.Deci incearca subtil sa vezi dak e vorba de alta femeie si sa-ti salvezi casnicia.
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 07:20
wow dar e barbat!!!!!!!!!! chiar 0 dorinta???? :O sincer sunt shokata!!!! nici nushtiu ce sfat pot da :-/ pur si simplu trebuie sa vorbiti serios si basta... asa nu se mai poate esti tinara :O.
Eu de 2 ani de cind sunt impreuna cu dotzea mea o noapte nu este sa ma lese sa dorm cu spatele la el :-? deaceea acest caz mi se pare straniu :-?
cernushka
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:19
De la: cernushka, la data 2009-09-03 16:19:04wow dar e barbat!!!!!!!!!! chiar 0 dorinta???? :O sincer sunt shokata!!!! nici nushtiu ce sfat pot da :-/ pur si simplu trebuie sa vorbiti serios si basta... asa nu se mai poate esti tinara :O.
Eu de 2 ani de cind sunt impreuna cu dotzea mea o noapte nu este sa ma lese sa dorm cu spatele la el :-? deaceea acest caz mi se pare straniu :-?


Ce-i aia dotzea?
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:24
Jumataea mea
cernushka
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:40
pff...e aiurea raw...8 luni sa nu faceti intretineti rel sexuale...mai ales k stati in aceasi ksa...ji k dormiti separat...nush nu e un motiv...knd adormea copilu puteai sa te duci la el ji sa o faceti...dar sot ji sotie sa nu dormiti in ac pat mi s pare o jignire ff mare adusa tie k femeie...nush e aiurea sa stii k ejti maritata dar sa nu dormi cu sotul tau...nu cred k un barbat se poate abtine 8 luni fara sa faca cv...ori are pe alta ori are probleme...yo zic sa porti o discutie cu el (fff serioasa)..ji atunci hotarati ce e de facut...pare raw de situatia tha!!sper sa se rezolve!!
AdRyeNuTssA
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:57
oau........deci ceva cu siguranta nu este in regula cu sotul tau.cum naiba sa nu fie copilul acasa si sa continuati sa dormiti separat?afla repede despre ce e vorba ca nu e bine............
reo
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:25
De la: SilviaE, la data 2009-09-02 00:05:22Sal!
mi-e si rusine sa scriu...nu am mai facut dragoste cu sotul meu de 8 luni jum.
Eu de bine de rau mai rezist un pic , dar el??!!cat poate rezista??asta in cazul in care nu are pe altcineva...
eu am 23 de ani el 34 suntem casatatoriti de 4 ani si avem un copil in varsta de 3 ani.
Nu imi vine sa cred ca a trecut atat timp de cand nu ne-am atins unul de celalalt,chiar daca nu dormim impreuna.este adevarat ca in ultimii 2 ani viata noastra sexuala a lasat de dorit ( faceam dragoste la interval de 1 luna jum, chiar 3 )
Dar ma minunez cand stau si ma gandesc ca a trecut atat timp!!
Voi ce parere aveti?


parerea mea e ca trebuia sa scrii in topicul doamnelor nesatisfacute care doresc discretie
DieMann
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:19
Multumesc DieMann , e singurul mesaj primit care m-a facut sa rad!
chiva
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:49
De la: cernushka, la data 2009-09-03 16:19:04wow dar e barbat!!!!!!!!!! chiar 0 dorinta???? :O sincer sunt shokata!!!! nici nushtiu ce sfat pot da :-/ pur si simplu trebuie sa vorbiti serios si basta... asa nu se mai poate esti tinara :O.
Eu de 2 ani de cind sunt impreuna cu dotzea mea o noapte nu este sa ma lese sa dorm cu spatele la el :-? deaceea acest caz mi se pare straniu :-?

Noi suntem impreuna de 8 ani (inclusiv 4 de casatorie), recunosc ca nu am avut problema asta in primii 5-6 ani. Ma pupa si-n ....
Acum ideea ca are pe altcineva ma cam invaluie si pe mine. Am incercat sa discut cu el, evita subiectul de regula. Ultima data cand am vb a spus ca e vina mea. A fost de acord cu faptul ca nu e normal ce se intampla, dar mi-a reprosat ca nici modul in care fac eu treburile gospodaresti nu e normal.Acum invoca motivul curatenieii, iar eu i-am zis un lucru deja stiut de toata lumea si anume ca intr-o casa cu, copil niciodata nu e curatenie luna! Se leaga de orice si da vina pe mine! ma dispera.Ce sa mai fac?
chiva
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:35
call me.
i'm hot!
geo_x
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:38
sa va povestesc inca ceva: discutam intr-o seara despre menopauza si el mi-a zis ca ar fii bine sa fiu si eu la menopauza.De parca are vreo importanata?i-am zis eu.si totadata l-am intrebat cand o sa o mai facem si noi, mi-a raspuns ca imediat dupa ce imi trece menstruatia ( imi trecusera de 5 zile), pt ca nu vrea inca un nou bebe.Concluzia mea este ca ii e teama sa nu raman insarcinata, dar nu e prea fondata deoarece stie ca am cum sa ma protejerz( folosesc ovule), iar inainte sa raman insarcinata nu ne protejeam mai deloc timp de atatia ani ,dar asta nu un impedimen in a face dragoste macar saptamanal.
Voi ce credeti?
chiva
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:44
poate nu mai poate!
call me
i'm hot!
geo_x
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:53
De la: geo_x, la data 2009-09-05 16:53:21poate nu mai poate!
call me
i'm hot!

sorry dar chiar nu imi arde de alta relatie, nici macar una virtuala.
Are totusi 34 de ani nu 70, eu nu cred ca la varsta asta nu mai poate!
O sa incep sa verific cumva daca are pe alta si poate o sa reusesc sa aflu mai ales ca peste vreo luna incepem sa lucram cam prin aceiasi zona.Dar timpul trece,trece si tot degeaba...Nu vreau sa ramana situatia asa,in cele din urma se poate ajunge si la divort.
chiva
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:58
daca descoperi ca are pe altcineva:
call me
i'm hot!
geo_x
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:16
Ai spus ca ai un copil de 3 ani. Sa stii ca foarte multe mame, daca nu toate (nu stiu), isi indreapta toata atentia celui mic, iar partenerul este "neglijat" (deh, este greu sa te imparti intre cel mic, cu toate problemele ivite si sot), vazandu-se "marginalizat", astfel racindu-se relatia voastra. S-ar putea ca asta este si problema voastra. Poate in perioada de "criza" si-a gasit pe cineva ce are grija de (vorba lui Geo)...ciuciurelul sau. Sper sa ma insel, in ceea ce priveste, ultima fraza.
Marian71
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:28
E destul de delicata situatia in care va aflati, avand in vedere ca o viata sexuala implinita este unul dintre pilonii de baza a unei relatii reusite. Este dificil sa o duci singura la capat mai ales ca (din cate am inteles eu) el nu prea vrea sa discute despre subiectul acesta. Crezi ca ai o sansa sa il convingi sa mergeti impreuna la un psiholog?
catharsis
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:31
De la: Marian71, la data 2009-09-05 17:28:10Ai spus ca ai un copil de 3 ani. Sa stii ca foarte multe mame, daca nu toate (nu stiu), isi indreapta toata atentia celui mic, iar partenerul este "neglijat" (deh, este greu sa te imparti intre cel mic, cu toate problemele ivite si sot), vazandu-se "marginalizat", astfel racindu-se relatia voastra. S-ar putea ca asta este si problema voastra. Poate in perioada de "criza" si-a gasit pe cineva ce are grija de (vorba lui Geo)...ciuciurelul sau. Sper sa ma insel, in ceea ce priveste, ultima fraza.

dap...e o chestiune foarte delicata cu impartitul intre sot si copil. Dar eu niciodata nu l-am refuzat cu nimic. Bineinteles ca pe primul plan pentru amundoi este copilul ( a recunoscut-o si el),> acum bebe e mai mare mai doarme si pe la bunci.Noi tot separat dormim , iar cand insist sa dormim impreuna dormim insa el nici macar in brate nu ma ia.Nu stiu ce scuze sa mai gasesc pt comportamentul lui , ma depaseste! Iar daca are intradevar pe alta e un cosmar
chiva
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:41
Multumes! Este o idee minunata!!!Sper sa reusesc!
O prietena comuna care stie situatia mi-a spus ca vrea ea sa vb cu el numai sa-i dau acordul.Nu stiu ce sa fac...
chiva
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:44
De la: cernushka, la data 2009-09-03 16:19:04wow dar e barbat!!!!!!!!!! chiar 0 dorinta???? :O sincer sunt shokata!!!! nici nushtiu ce sfat pot da :-/ pur si simplu trebuie sa vorbiti serios si basta... asa nu se mai poate esti tinara :O.
Eu de 2 ani de cind sunt impreuna cu dotzea mea o noapte nu este sa ma lese sa dorm cu spatele la el :-? deaceea acest caz mi se pare straniu :-?



sincer nici io nu ºtiu ce sfat poþi da tu care o faci numai în poziþia misionarului

Postat pe 5 Septembrie 2009 20:47
destul de grav..ori are pe alta ori nu il mai atragi!!discuta cu el
1dana2
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:50
De la: SilviaE, la data 2009-09-05 17:41:21
De la: Marian71, la data 2009-09-05 17:28:10Ai spus ca ai un copil de 3 ani. Sa stii ca foarte multe mame, daca nu toate (nu stiu), isi indreapta toata atentia celui mic, iar partenerul este "neglijat" (deh, este greu sa te imparti intre cel mic, cu toate problemele ivite si sot), vazandu-se "marginalizat", astfel racindu-se relatia voastra. S-ar putea ca asta este si problema voastra. Poate in perioada de "criza" si-a gasit pe cineva ce are grija de (vorba lui Geo)...ciuciurelul sau. Sper sa ma insel, in ceea ce priveste, ultima fraza.

dap...e o chestiune foarte delicata cu impartitul intre sot si copil. Dar eu niciodata nu l-am refuzat cu nimic. Bineinteles ca pe primul plan pentru amundoi este copilul ( a recunoscut-o si el),> acum bebe e mai mare mai doarme si pe la bunci.Noi tot separat dormim , iar cand insist sa dormim impreuna dormim insa el nici macar in brate nu ma ia.Nu stiu ce scuze sa mai gasesc pt comportamentul lui , ma depaseste! Iar daca are intradevar pe alta e un cosmar


E surprinzãtor cum toate grasele aveþi pretenþia sã fiþi þinute în braþe.Cazul tãu de nevastã disperatã m-a impresionat ºi mã simt dator cu un sfat..Foloseºte linkul, uneori o imagine face cât o mie de cuvinte

http://www.tagessau.de/images/uploads/dildo-fahrrad.jpg

Postat pe 5 Septembrie 2009 20:53
Sa stii ca nu e grasa... So, draga misoginule, nu mai fii asa incisiv ca n-are rost...
Lucia38
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:58
De la: SilviaE, la data 2009-09-02 00:05:22Sal!
mi-e si rusine sa scriu...nu am mai facut dragoste cu sotul meu de 8 luni jum.
Eu de bine de rau mai rezist un pic , dar el??!!cat poate rezista??asta in cazul in care nu are pe altcineva...
eu am 23 de ani el 34 suntem casatatoriti de 4 ani si avem un copil in varsta de 3 ani.
Nu imi vine sa cred ca a trecut atat timp de cand nu ne-am atins unul de celalalt,chiar daca nu dormim impreuna.este adevarat ca in ultimii 2 ani viata noastra sexuala a lasat de dorit ( faceam dragoste la interval de 1 luna jum, chiar 3 )
Dar ma minunez cand stau si ma gandesc ca a trecut atat timp!!
Voi ce parere aveti?


Si ai asteptat 2 ani? Si te mai miri ca s-a ajuns in situatia asta?Eu daca imi neglijez sotul 2 zile deja ma trage de fuste.Depinde de amandoi sa se mentina o relatie buna si in pat.

Postat pe 5 Septembrie 2009 21:00
De la: misogin, la data 2009-09-05 20:53:34
De la: SilviaE, la data 2009-09-05 17:41:21
De la: Marian71, la data 2009-09-05 17:28:10Ai spus ca ai un copil de 3 ani. Sa stii ca foarte multe mame, daca nu toate (nu stiu), isi indreapta toata atentia celui mic, iar partenerul este "neglijat" (deh, este greu sa te imparti intre cel mic, cu toate problemele ivite si sot), vazandu-se "marginalizat", astfel racindu-se relatia voastra. S-ar putea ca asta este si problema voastra. Poate in perioada de "criza" si-a gasit pe cineva ce are grija de (vorba lui Geo)...ciuciurelul sau. Sper sa ma insel, in ceea ce priveste, ultima fraza.

dap...e o chestiune foarte delicata cu impartitul intre sot si copil. Dar eu niciodata nu l-am refuzat cu nimic. Bineinteles ca pe primul plan pentru amundoi este copilul ( a recunoscut-o si el),> acum bebe e mai mare mai doarme si pe la bunci.Noi tot separat dormim , iar cand insist sa dormim impreuna dormim insa el nici macar in brate nu ma ia.Nu stiu ce scuze sa mai gasesc pt comportamentul lui , ma depaseste! Iar daca are intradevar pe alta e un cosmar


E surprinzãtor cum toate grasele aveþi pretenþia sã fiþi þinute în braþe.Cazul tãu de nevastã disperatã m-a impresionat ºi mã simt dator cu un sfat..Foloseºte linkul, uneori o imagine face cât o mie de cuvinte

http://www.tagessau.de/images/uploads/dildo-fahrrad.jpg


Iar tu avortatule iar vorbesti sa nu adormi.Esti obsedat de grase,te-a violat vreuna ?

Postat pe 5 Septembrie 2009 21:02
De la: scorpio67, la data 2009-09-05 21:00:18
De la: SilviaE, la data 2009-09-02 00:05:22Sal!
mi-e si rusine sa scriu...nu am mai facut dragoste cu sotul meu de 8 luni jum.
Eu de bine de rau mai rezist un pic , dar el??!!cat poate rezista??asta in cazul in care nu are pe altcineva...
eu am 23 de ani el 34 suntem casatatoriti de 4 ani si avem un copil in varsta de 3 ani.
Nu imi vine sa cred ca a trecut atat timp de cand nu ne-am atins unul de celalalt,chiar daca nu dormim impreuna.este adevarat ca in ultimii 2 ani viata noastra sexuala a lasat de dorit ( faceam dragoste la interval de 1 luna jum, chiar 3 )
Dar ma minunez cand stau si ma gandesc ca a trecut atat timp!!
Voi ce parere aveti?


Si ai asteptat 2 ani? Si te mai miri ca s-a ajuns in situatia asta?Eu daca imi neglijez sotul 2 zile deja ma trage de fuste.Depinde de amandoi sa se mentina o relatie buna si in pat.Si femeia trebuie sa intre in actiune ,nu sa astepti ca o virgina sa te traga doar el de maneca.

Postat pe 5 Septembrie 2009 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de des o faceti? 86 De la: mickyyo_parintele 13 Mai 2009 16:27
baiat virgin caut fata virgina 10 De la: darkprince200386 17 Aprilie 2012 19:02
Sunt intr-o relatie de 6 ani si imi doresc o amanta 2 De la: Dragos_Panaitescu_1 22 Februarie 2016 18:12
Orgasm sau nu? 18 De la: kudika_934107 20 Septembrie 2013 15:24
Jucarii Sexuale 37 De la: ioanababy 2 Aprilie 2020 13:30