Setari Cookie-uri

Ma tradat desi eram nedespartite

Buna...as dori sa va cer sh eu un sfa...acum opt-noua luni am intrat pe un chat....era totul bn sh frumos..pana acum o saptamna.....mi'am facut prieteni..am vb tot felul de lucruri sh am cunoscut o fata..care fara sa stiu urma sa fie cea mai buna prietena a mea.....tot in perioada aia ea s'a cuplat cu x.......acum 5 luni x ia zis prietenei mele ca eu sunt impotriva iubiri lor...dar eu o sprijineam mereu..asa ca ne'am certat.....fireste dupa 3 zile ne'am imp asa este viatza....dar acum nu....ei au facut o farsa...x s'a despartit de prietena mea motivul"minciuna"...eu iam facut ei un mesaj de dragoste pt x ca sa il dea asta se intampla acum o luna mesajul la facut pe x sa planga putin deci misiune indeplinita...sh ei ii placuse mesajul mai putzin ultima parte..mia zis"restul e super dar sfarsitul e naspa"..ma durut enorm oricat de oribil eramesajul nu trebuia sa imi fi spus pe mn ma durut enorm dar nu stiu daca ia pasat....intr'un final ne'am certat din cauza ei..ma rog totzi ii luasera apararea de ea era iubita sefului chatul nu vroiau sa ia bann...poate din disperare sh din durere iam zis tipului de msesaj sh acu urma sa aflu ca ea ia spus"eu l'am facut"..o da asta era nu am zis nimic tin enorm la ea...si a doua zi au facut o farsa...x se desp de fata aceea...si ea ii spunea"iubitule iarta-ma te rog hai sa ne imp" x spunea"daca ma mai iei cu iubitu ies sh nu mai intru"..ea se milogea de el cerea iertare...se injosea...am intra pe priv si iam zis sa nu mai planga sa isi caute alt baiat poate il face gelos poate isi da si el seama de ceea ce a facut...iar ea..ia spus lu tot...si el "esti o mincinoasa o prietena falsa...sa nu mai vb cu mn"...iar acum 2 zile iam zis fetei ca nu intru pe chatul lor pt ca nu vreau sa tipe x la mine sh ea"desi ai merita cred ca e bn sa intri" ce sa fac sa mai fiu prietena cu ea sa o iert este vina mea? ma putetzi ajuta va rog..
GeEoRgI436744
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:51

sincer????
n-am inteles absolut nimic din "menaj a trois" ce povestesti tu acolo..... parca sunteti la gradinita si va furati unii altora prajiturelele...

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:57
ideea este ca eu tin mult la ea..o consider sora mea.....as da orice ca el sa nu mai intervina.....x acest x nu este deacord cu prietenia noastra....sh el a fost mereu principala cauza a certurilor noastre.......iar ea cum il iubeste mult...accepta totate cerintele lui...cum ar fi...sa nu mai fie asa apropiata de mn...
GeEoRgI436744
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:03


Kudika, unde-i omuletul care se tavaleste pe jos de ras??? Ca toti astia la un loc, nu fac cat el...

GeEoR (si nu mai stiu cum), te rog nu te supara pe mine! Zau ca daca as fi reusit sa inteleg ceva, nu radeam atat! Dar eu am un singur neuron si a ametit rau de tot saracul...
Zaraza
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:07
De la: GeEoRgI436744, la data 2009-09-03 14:03:25ideea este ca eu tin mult la ea..o consider sora mea.....as da orice ca el sa nu mai intervina.....x acest x nu este deacord cu prietenia noastra....sh el a fost mereu principala cauza a certurilor noastre.......iar ea cum il iubeste mult...accepta totate cerintele lui...cum ar fi...sa nu mai fie asa apropiata de mn...


pai atunci care-i baiu'???
las-o sa dea singura cu capul de pereti.... mare branza.... daca accepta toate cerintele individului ...limpede ca lumina zilei este ca ea nu te considera a ei prietena...
good vorbesc precum Yoda....

asta mi-a facut mesajul asta....mi-a incurcat cuvintele-n "deste"

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:11
nu era nevoie sa intelegi tu...nu toti pot sa inteleaga ce inseamna o prietenie..la distanta sh pe un chat...si mai ales daca seful chatului este cam "gretos" dar cu toate astea eu nu le port lor ranchiuna ba chiar daca vor avea vreodata nevoie de mn...stiu unde sa ma gaseasca dar pe acel chat nu mai intru...nimic sh nimeni nu poate sa mai salveze prietenia noastra....sh msy de sfat.....
GeEoRgI436744
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:21
ce faceti voi pe chat? sex in plex?
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:01
De la: GeEoRgI436744, la data 2009-09-03 14:21:12nu era nevoie sa intelegi tu...nu toti pot sa inteleaga ce inseamna o prietenie..la distanta sh pe un chat...si mai ales daca seful chatului este cam "gretos" dar cu toate astea eu nu le port lor ranchiuna ba chiar daca vor avea vreodata nevoie de mn...stiu unde sa ma gaseasca dar pe acel chat nu mai intru...nimic sh nimeni nu poate sa mai salveze prietenia noastra....sh msy de sfat.....


noh ca iar m-ai bagat in ceata.....
sti exista un butonas numit "citeaza" ca sa sti cui raspunzi... in plus din ce ai scris mai sus inteleg cum ca tu nici nu o stiai personal pe demoazela in cauza????

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:50
CAT DE TRIST!!!!!
IN CE HAL AU AJUNS COPII DE AZI!!!
PANA MEA......

Pe scurt copilaria mea....
1 an - nu intelegeam nimic, nu mai tin minte nimic; dar stiu din poze ca eram a dracu
4,5 ani - incepeam sa vreau sa fiu frumoasa
7 ani - am dansat cu primul baiat
9-12 ani - fete contra baieti
13 ani - curiozitate pentru baieti
14,15 ani - "jocuri" intre fete si baieti
16 ani - primul sarut real
17 - perioada "prima oara"
18 si pana acum - viata frumoasa nene, REALA!!

SFAT: Nu, nu inteleg o astfel de prietenie pentru ca NU EXISTA. E doar in imaginatia ta. Cauta definitii ale prieteniei daca tu nu esti capabila sa le dai o nuanta.
Deschide-ti un Word si baga-le acolo. Si zi-mi daca te oglindesti macar in cea mai trista, banala si patetica definitie.
O prietenie inseamna concret si spiritual, inseamna prezent si viitor (trecut nu musai, ca poti sa ai un prieten bun ACUM, nu de doua sute de ani din urma), inseamna incredere si amintiri, inseamna REALITATE!

Reveniti-va fratilor, ca se duce dracu omenirea cu generatiile care vin!
TRIST!

Te rog mult, daca vrei sa intelegi mai multe...chiar INSIST...intra un pic pe linkul pe care ti-l las si asculta versurile cu MAAAAAAAAARE atentie. Te rog.
http://www.youtube.com/watch?v=VXnhOiin06M

Si p.s. Nu iti vorbeste o pensionara, iti vorbeste o tipa de 23 de ani, care inca se simte pustoaica. Dar ma intristati rau de tot si o zic la modul cel mai sincer.
shyzbelle
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:43
Subscriu la ceea ce a spus shyzbelle. E foarte trist ca pe cea mai buna prietena a ta sa o cunosti doar virtual. Zau ca eram mai fericiti noi, generatia care batea mingea in fata blocului sau se juca de-a v-ati ascunselea. Si nici eu nu sunt o pensionara.
Mai bine iesi in parc si iti faci prieteni adevarati, ai fi mai castigata sau mai citeste cate o carte, decat sa stai toata ziua pe un chat
Cammie80
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:47
nici eu nu am inteles nimic , chat , prietena , X .. wtf ... how old are you man ?
kudika066286
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:25
deci ma tavalesc pe jos de ras .... :))))))))))))))))))))))))
kudika066286
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:29
Nu trebuie neaparat sa ai o varsta mai mare.Dar tot sunt de aceasi parere cu Cammie80.Mai bine iti faci prieteni adevarati in realitate,nu pe un chat!Pe chat orice persoana poate sa fie in orice fel.Asa fata in fata e mai greu sa te prefaci si macar asa poti cunoaste o persoana in realitate.E adevarat ca si asa poti fi inselata de cea mai buna prietena,ti-o spun din proprie experienta.
Roxiii
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:08
ce sfat poti da la cineva cand acel cineva nu a inteles nimic din tot ce ai scris...parerea mea e ca atinci cand mai deschizi un topic sa inveti sa scrii coerent
dimi74
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:47
Fata mea.. cand socializezi pe un chat si spui k ti mult la o prietenie(ca la o sora) prietenie ce dureaza de 8 9 luni ai o problema.... am prieteni de 9 ani am prieteni din copilarie cu care ma sfatuiesc si ma ajut neconditionat insa niciodata nu am intervenit in alegerile lor sentimentale .... vorbesti de ea de parca ar fi divinitate dak face alegerile proaste si nu te ia in seama e alegerea ei iar tu sincer vrey un sfat, incearca sa traiesc in lumea reala nu pe chat !!!!! nu e o solutie pentru k in spatele unei tastaturi fiecare persoana poate sa se creeze si sa se inventeze asa cum vrea sau asa cum ai vrea tu, poti sa cazi intr-un joc mizerabil ..... am citit discutii pe siteul asta dar nici macat una din toate povestile relatate ce aveau nevoie de opinia externa nu era atat de infantila si de fara logica ca a ta ....
ingercazut
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:01
in primul rand invata limba romana...., gramatica in mod clar...o faultezi grav....si nu de alta...dar poate iti mai trebuie in viata....lasa prostiile astea....
sarah37
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:01
in mare am inteles .. dar ca sa-ti dau sfat .. recunosc .. ce naiba vrei sa spui ca makes no sense ce zici tu acolo .. vorbesti despre ceva sari la altceva, greseli gramaticale ..
in primul rand invata sa te exprimi corect sa priceapa tot romanul ca sa primesti un sfat bun
in al 2-lea rand.. totul e virtual, tii la ea .. ok tine, dar dragoste/ prietenie cu sila nu se poate... vrei sa intri acolo intra in continuare, dar nu vezi ca si tu stai si te milogesti de ea cum face ea cu x?â
pai daca tu dai cu pietre in ea ca se injoseste in fata lui, nu vezi ca si tu faci la fel cu ea?
si btw .. cati ani ai de stai sa-ti pierzi pe net tineretea? cand aparuse mircul si restu .. stateam si eu ..dar noaptea cand nu reuseam sa dorm .. si mi-am facut "prieteni", deci stateam ceva.. in rest .. eram afara cu prietenii domne nu asa :)
sau tu alti prieteni inafara de cei virtuali nu ai reusit sa-ti faci?
kudika026198
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:14
prea multe greseli gramaticale.inainte de relatii virtuale sau eu mai stiu ce k nu am inteles. mai bine invata sa scrieti corect gramatical. este un sfat , nu jignire
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 01:51
invata ''sa scrii''...m-am molipsit si eu:)))))
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 01:52
nu am inteles prea multe dar cred ca va complicati viata cam mult. nu era mai simplu sa-si rezolve singurica problemele in stilul ei(prietena) si tu doar sa fii un simplu observator care isi tine impresiile pentru el? eu cred ca da. NICIODATA SA NU MAI FACI ASA CEVA PT, CA SE VA INTOARCE IMPOTRIVA TA TOT CEEA CE TU VREI SA FACI BINE PT. CINEVA. PROBLEMELE IN DRAGOSTE SI IN RELATII SE REZOLVA DOAR DE PERSOANELE IMPLICATE DIRECT NU COLATERALII!!!!
GABYTA13
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:53
ahahahahahhaha
gag
ce am mai ras , parca "esteti " la gradinita
blue07scorpion
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:43
hai mai oameni buni spuneti-mi si mie de ce radetzi? ...............io una n-am priceput nimic din ce a vrut sa spuna fatuca asta? ................zau ca am incercat da nu-mi iese deloc
anybody
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:56
FATUCAAAA DRAGAAAA pune mana pe gramatica
limbii romane....ce draq frate generatia asta a voastra
parca e analfabeta....agramata e sigur....
ma dor ochii si tot n-am reusit sa citesc tot,nici nu ma mai chinui...
poate cand vei invata sa scrii ,sa intelegem si noi,vei primi si sfaturi
cu toate ca dupa parerea mea...astea sunt probleme de gradi.
Andre_Ioana
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:01
Mai fetita...esti sigura ca o vezi ca pe o sora??mi se pare cam ciudat atasamentul asta,dar deh,asa sunt eu-suspicioasa mereu
auraxx
Postat pe 23 Mai 2010 18:18
Dupa ce ti-am citit postul am 3 concluzii :
1 Nu exista asa ceva, nu cred ca exista om care sa poceasca romana in asemenea hal incat sa nu inteleaga nimeni ce scrii. Ma fata, tie nu ti-e rusine sa scrii in halul ala?
2 Daca s-ar organiza un concurs pentru cel mai idiot post si unul pentru cel mai neinteligibil post, tu ai lua oscarul la amandoua categoriile, si, crede-ma am citit pe forumul asta atatea idiotentii incat am ajuns sa cred ca IQ ul cumulat al autorilor nu depaseste IQ ul unui cimpanzeu care isi introduce degetul in cavitatea anala si ulterior in gura. Dar tu esti fara discutie sefa tuturor
3 Esti gay si ai un crush pentru prietena ta virtuala.
RuxandraMB
Postat pe 3 Iunie 2010 20:56
Iubito, limba romana mai contine si semne de punctuatie, n-am inteles o boaba din ce ai scris aici, ca drept urmare n-am citit. Mai pune virgule, puncte, desparte frazele, altfel nu o sa stea nici dracu sa iti citeasca posturile inculte si idioate.
Cleo_Beb
Postat pe 13 Iunie 2010 03:21
De la: GeEoRgI436744, la data 2009-09-03 13:51:31Buna...as dori sa va cer sh eu un sfa...acum opt-noua luni am intrat pe un chat....era totul bn sh frumos..pana acum o saptamna.....mi'am facut prieteni..am vb tot felul de lucruri sh am cunoscut o fata..care fara sa stiu urma sa fie cea mai buna prietena a mea.....tot in perioada aia ea s'a cuplat cu x.......acum 5 luni x ia zis prietenei mele ca eu sunt impotriva iubiri lor...dar eu o sprijineam mereu..asa ca ne'am certat.....fireste dupa 3 zile ne'am imp asa este viatza....dar acum nu....ei au facut o farsa...x s'a despartit de prietena mea motivul"minciuna"...eu iam facut ei un mesaj de dragoste pt x ca sa il dea asta se intampla acum o luna mesajul la facut pe x sa planga putin deci misiune indeplinita...sh ei ii placuse mesajul mai putzin ultima parte..mia zis"restul e super dar sfarsitul e naspa"..ma durut enorm oricat de oribil eramesajul nu trebuia sa imi fi spus pe mn ma durut enorm dar nu stiu daca ia pasat....intr'un final ne'am certat din cauza ei..ma rog totzi ii luasera apararea de ea era iubita sefului chatul nu vroiau sa ia bann...poate din disperare sh din durere iam zis tipului de msesaj sh acu urma sa aflu ca ea ia spus"eu l'am facut"..o da asta era nu am zis nimic tin enorm la ea...si a doua zi au facut o farsa...x se desp de fata aceea...si ea ii spunea"iubitule iarta-ma te rog hai sa ne imp" x spunea"daca ma mai iei cu iubitu ies sh nu mai intru"..ea se milogea de el cerea iertare...se injosea...am intra pe priv si iam zis sa nu mai planga sa isi caute alt baiat poate il face gelos poate isi da si el seama de ceea ce a facut...iar ea..ia spus lu tot...si el "esti o mincinoasa o prietena falsa...sa nu mai vb cu mn"...iar acum 2 zile iam zis fetei ca nu intru pe chatul lor pt ca nu vreau sa tipe x la mine sh ea"desi ai merita cred ca e bn sa intri" ce sa fac sa mai fiu prietena cu ea sa o iert este vina mea? ma putetzi ajuta va rog..

din ce m-am strofocat eu sa inteleg ea este sora ta de pe chat? acolo v-ati "fraternizat" asa de puternic ...sa me ierti k spun asta, dar sper ca ai sub 12 ani, altfel ar trebui sa fugi la psiholog imediat
charlotte_sucks
Postat pe 20 Iunie 2010 20:24
Eu am ochii in divort dupa ce am incercat sa citesc ce a scris fatuca asta aici.
Barbie30
Postat pe 29 Iunie 2010 07:14
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!
kudika172071
Postat pe 2 Septembrie 2014 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
perioada de ignor 7 De la: scump 8 Septembrie 2014 00:20
ajutati-ma cu un sfat... 13 De la: utad 12 August 2010 17:55
salve la toti 30 De la: kudika115736 23 August 2015 22:25
Cum il fac sa aiba incredere in mine? 14 De la: clau_clody 22 Iulie 2009 23:04
Salut fetelor! Ce faci cand ai o problema? Intrebi ... Asa ca sper sa puteti sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare :D 21 De la: Nicolici85 2 Septembrie 2014 15:17