Setari Cookie-uri

ajutor ca nu mai inteleg nimic

m-am despartit de sotie de1luna .una din problemele noaste era gelozia ei impinsa la extrem ,exemple;1-de ce se uita alta femeie la mine.2-sunt reprezentant de vazari,si ma intreba de ce am fost la firma x de3 ori intr-o saptamana.3-colegii ei de servici faceau misto de ea ca ma vazut cu o femeie.4-potsa dau exemple toata ziua.ne certam din cauza asta,orugam sa termine,daca plecam de langa ea zicea ca nu o ascult,si e o proasta.daca stateam si ascultam,o rugam in genuchi sa termine dar nu termina.recunosc ca i-am dat si o palma .nu mai suportam ce facea.veneam de la serv. si o gaseam inbufnata.o intrebam ce are si spunea ca au facut misto altii de ea etc etc,in casa nu mai era o atmosfera placuta,ziceam;in loc sa ne certam mai bine ne sarutam mai bine facem ceva pt noi si copii.stia ca o iubesc si nu i-am dat niciodata motive sa se indoiasca de mine.nu sunt nici un tip ffffrumos sau alceva,sunt untip normal.acum o luna a plrcat la parintii ei.am ramas cu 2 copiii. intr-o luna am vorbit cu ea de 5 ori si mi-a spus ca o neglijam in ultimul timp asta este adevarat pt ca nu stiam ce are credeam ca are pe altcineva,dar nu era adevarat.era extrem de geloasa.in ultima discutie cu ea mi-a spus ca nu era geloasa,ca nu a fost niciodata geloasa si ca totul a facut la misto ca eu sa vad ca se intereseaza de mine.'asta era sarea si pierul' bun -intrebare daca stia ca face la misto de ce nu se oprea la un momentdat daca stia ca nu este adevarat?am intrebat-o si pe ea,am itrebat-o mai multe si la final mi-a spus iartama. va rog sa ma ajutati ca eu nu inteleg nimic,de ce atata cearta si gelozie daca ea spune ca era la misto .de ce?
kudika063686
Postat pe 31 August 2009 11:18
De la: kudika063686, la data 2009-08-31 11:18:40m-am despartit de sotie de1luna .una din problemele noaste era gelozia ei impinsa la extrem ,exemple;1-de ce se uita alta femeie la mine.2-sunt reprezentant de vazari,si ma intreba de ce am fost la firma x de3 ori intr-o saptamana.3-colegii ei de servici faceau misto de ea ca ma vazut cu o femeie.4-potsa dau exemple toata ziua.ne certam din cauza asta,orugam sa termine,daca plecam de langa ea zicea ca nu o ascult,si e o proasta.daca stateam si ascultam,o rugam in genuchi sa termine dar nu termina.recunosc ca i-am dat si o palma .nu mai suportam ce facea.veneam de la serv. si o gaseam inbufnata.o intrebam ce are si spunea ca au facut misto altii de ea etc etc,in casa nu mai era o atmosfera placuta,ziceam;in loc sa ne certam mai bine ne sarutam mai bine facem ceva pt noi si copii.stia ca o iubesc si nu i-am dat niciodata motive sa se indoiasca de mine.nu sunt nici un tip ffffrumos sau alceva,sunt untip normal.acum o luna a plrcat la parintii ei.am ramas cu 2 copiii. intr-o luna am vorbit cu ea de 5 ori si mi-a spus ca o neglijam in ultimul timp asta este adevarat pt ca nu stiam ce are credeam ca are pe altcineva,dar nu era adevarat.era extrem de geloasa.in ultima discutie cu ea mi-a spus ca nu era geloasa,ca nu a fost niciodata geloasa si ca totul a facut la misto ca eu sa vad ca se intereseaza de mine.'asta era sarea si pierul' bun -intrebare daca stia ca face la misto de ce nu se oprea la un momentdat daca stia ca nu este adevarat?am intrebat-o si pe ea,am itrebat-o mai multe si la final mi-a spus iartama. va rog sa ma ajutati ca eu nu inteleg nimic,de ce atata cearta si gelozie daca ea spune ca era la misto .de ce?


Eu nu cred ca era "la misto", doar ca situatia a scapat de sub control si acum incearca sa repare ce se mai poate! E pacat ca sunt oameni care nu inteleg ca vremurile sunt asa cum sunt, ca slujba ta e de natura sa ai multe contacte, inclusiv cu femei, asta insa neinsemand ca ai neaparat o relatie extraconjugala! Gelozia e o boala crunta, mai ales pt cel ce o simte, iar consecintele pot fi uneori dezastruoase...stati de vorba, incercati sa rezolvati problema cat inca se mai poate, ar fi pacat in primul rand de cei doi copii si, nu in ultimul rand, de voi! Ce mi se pare insa anormal in atitudinea ei, pe langa faptul ca ia "de bun" ceea ce ii spun colegii, e oarecum parasirea copiilor! De regula mama isi ia copiii cu ea, dar...in fine! Iti doresc sa ai puterea si discernamantul necesare pt rezolvarea fericita a problemei voastre!
Morisette
Postat pe 31 August 2009 11:29
eu cred-si sa ma scuzi-k sotia ta are o problema....si eu sunt casatorita si am 2 copii ceea ce STIU sigur e ca nu as pleca pt nici un motiv fara ei!!!!!!!!!!
Apoi, cred ca are o "mica" doza de sadism dak tu o rugai in genunchi...si pe ea nu o impresiona deloc suferinta ta....poate asta sa se cheme dragoste??? Eu am mari indoieli! Nu poti umili pe cineva asa...cred cu tarie ca respectul este la baza oricarei relatii fie ea de prietenie ,casnicie...etc.
dak o iubesti, de dragul anilor petrecuti impreuna...pt copii, aveti MULTE de pus la punct.
In primul rand trebuie sa -i explici ceea ce ai simtit si ca trebuie sa tina cont de aceste sentimente, k nu poti trai asa ,k ai si tu personalitatea ta si ca meriti nici mai mult nici mai putin decat ceea ce pretinde ea...ce dai ,aia primesti!
in rest ...tu hotarasti DAK mai vrei sa fiti impreuna!!!!viata ta este cel mai important lucru...deci fa exact ce SIMTI TU ca ti-i bine! Nu traiesti pt ea!!!!Nu poti accepta umilinta!!!
kudika002447
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:09
Cred ca sotia ta are nevoie de ajutor, sprijin si afectivitate. Inteleg, ca nu esti vinovat in ceea ce faci, dar incearca sa ai o discutie serioasa cu ea, explicandu-i cu calm si cu multa bunavointa ca isi bate joc de ce si-a construit pe baza unor barfe si unor idei fara fundament. Ea nu poate cu certitudine sa-ti spuna ca ea te-a vazut cu cineva, in sensul de a avea o relatie cu o femeie inafara casniciei. Trebuie sa-ti regasesti echilibrul si calmul sa o ajuti sa inteleaga ceea ce face, sa te accepte ca tu esti sotul ei si tu esti mereu langa ea. Trebuie sa ai multa rabdare si impacarea sa vina din partea ta, pentru ca din cate ai scris, ea nu constientizeaza ca ruineaza o familie. Este foarte greu, dar nu imposibil. Ea prin asa zisul "misto" a incercat sa-ti arate ca vrea sa se intoarca, tu poti sa-i arati cat de mult ti-a pasat, desi aici stie ca te-ai implicat, dar misto-ul e doar un pretext cu care ea se apara. Intradevar situatia cu gelozia e frustranta si i-a pierdut stapanirea.
Multa multa rabdare, dragoste si intelegere! Dupa ce le-ai aplicat, desi nu cred sa nu rezolvati situatia, dar sa luam in calcul si aceasta posibilitate, numai dupa trebuie sa hotarasti cum e mai bine, daca nu mai exista nicio solutie, nu te mai chinui langa ea, daca nu vrea sa invete sa te aprecieze nu te va aprecia si nu are rost sa te chinui, pentru ca si tu esti om. Orice ai face ai mare grija de copii pentru ca si ei vor fi partasi suferintei tale sau poate simt mult mai puternic!
Multa rabdare si impacarea sa fie de partea voastra, viata e scurta si nu merita sa o facem atat de grea!
Multa multa putere, bunavointa, rabdare, echilibru si sanatate!
cory2112
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:56
multumesc,pt ajutor.sti am vorbit cu ea sambata,si a spus ca acum a devenit o egoista si vrea sa faca totul pt ea si numai pt ea.am zis ;si copiii? -nu ma intereseaza.. ce sa mai fac acum? poatesunt tampit ca mai incerc sa indrept ceva.nu stiu.te rog sa intelegi nu se poate discuta cu ea,are alta voce ,alt limbaj ,comportament.se pot schimba oamenii asa de profund? poti sa uiti totul?spunea ca este o femeie fericita,ca este bine,ca avem 2 copiine iubeam.si pe urma a plecat.asta nu inteleg.
kudika063686
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:18
azi ma sunat ex soacra si a spus ca fiica ei nu m-a iubit niciodata ca a stat cu mine sa vada cum e casatorita ,si a fost nevoita sa faca 2 BESTII.cum poate o bunica saspuna asa ceva?sunt nepotii ei.
kudika063686
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:22
Daca o mama nu e interesata de copii ei nu e mama!!! Nu are rost sa te chinui, e un caz iremediabil, o inconstienta, ma ierti ca o numesc asa sau ca imi permit dar nu o poate nimeni intelege si disculpa.
Iar mama ei nu are nicio scuza sa procedeze asa, nici macar sa accepte apai sa sustina atitudinea ei.
Oricum, trebuie sa te uiti acolo in sufletul tau, sa te analizezi si sa gasesti forta sa mergi mai departe. Eu stiu ca o sa spui in gandul tau, ce usor vorbesti dar ce greu e de pus in aplicare... Asa e iti dau toata dreptatea dar trebuie sa te gandesti ca doi ingerasi au nevoie de tine! Si indiferent cum e mama lor trebuie sa ii ajuti sa creasca mari sa le formezi o educatie si sa ii ajuti sa devina oameni in adevaratul sens al cuvantului. Pentru ca si fara ea pot creste dar numai cu ajutorul tau.
Acolo in ei, in zambetul lor gasesti puterea sa mergi mai departe sa ii tii langa tine si sa lupti pentru viitorul lor!
In privinta schimbarii ei, nu ai ce intelege, nici nu te mai stradui sa gasesti raspunsuri, iti irosesti timpul, s-a schimbat prea mult. Si eu am patit sa simt pe piele schimbarea unui om si nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca nu e omul ce-l iubeam si omul ce vroia sa lupte pana la capatul lumii alaturi de mine. Asa ca de intors nu vei mai putea si nu cred ca merita. Fi omul liber si recapata pofta de viata pentru copiii tai! Viata nu se sfarseste o data cu despartirea. Decat un chin mai bine asa, o sa vezi ca o sa gasesti cu timpul pe cineva care te apreciaza!
Multa rabdare, sanatate si putere ai nevoie!
cory2112
Postat pe 10 Septembrie 2009 17:27
De la: kudika063686, la data 2009-09-09 19:22:40azi ma sunat ex soacra si a spus ca fiica ei nu m-a iubit niciodata ca a stat cu mine sa vada cum e casatorita ,si a fost nevoita sa faca 2 BESTII.cum poate o bunica saspuna asa ceva?sunt nepotii ei.


obtine custodia copiilor, interzice-i dreptul de a-i vizita si cere pensie alimentara pt ca sunt in grija ta..... asta o sa mai potoleasca spiritele incinse si cred ca o sa o faca sa revina cu picioarele pe pamant.....

sincera sa fiu desi sunt femeie nu cred ca as fii in stare sa plec de la barbat fara copii..... asa ceva este de neconceput...pt mine cel putin.

cat despre socrii sau fosta soacra.... ce te doare pe tine ce spune despre familia ta????? pe tine sa te doara lacrimile de pe obrajii copiilor nu ce spune lumea...
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2009 17:39
nu pot sa cred!!!ti-am spus ca am si eu 2 copiii...este de neconceput ceea ce ti se intampla!!! Lasa-i naibii pe ei cu viata lor "frumoasa" de oamnei fara minte si tu ai grija de copiii aceia ,care nu au nici o vina ca au ghinionul cu asa o mama!deci gelozia era de fapt un pretext...ii placea sa-si bata joc de tine...dupa cum am intuit si in primul mesaj!!!
Va veni SIGUR o vreme in care nici copiii nu vor vrea sa stie de ea,si va fii SINGURA!!!!caci mamica ei scumpa nu va trai vesnic!!!SI chiar ce se baga baba???Asa de rau ma intriga fazele astea...mai ales cand sunt si copii la mijloc!
Iar tu vezi-ti de viata ta! trebuie sa fie ceva bun si pentru tine undeva,D-zeu le face pe toate cu un scop!!! NU MERITA SA TE IROSESTI PT ASTFEL DE PERSOANE!!!!!Decat o viata chinuita langa ea...Nu te simti mai linistit de cand a plecat ???Ca nu mai are cine sa te streseze???
Succes!!!Sincer ,te compatimesc!
kudika002447
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:09
Am inteles ca esti reprezentant vanzari si ca sotia ta e ft geloasa.De ce e geloasa?Degeaba?Eu nu am sa-ti suflu in borsh cum fac restul si sa o acuz pe ea si sa spun ca e bla bla bla...
Si eu sunt sotie de reprezentant vanzari si stiu cum e..
cand suni iti respinge apelul..e cu un client..te suna el peste o ora.Cand ai nevoie urgent de ceva,nu te poti baza pe el..e plecat la cel putin 50 km departare.Vrei sa vina mai devreme acasa?Imposibil..trebuie sa treaca pe la birou sa discute niste contracte.Faci sex cu el...ii suna telefonul...trebuie sa raspunda..e de la servici.
E sambata,duminica...ce conteaza..clientul nu asteapta.

Pune-te in locul ei...tu nu te-ai simti neglijat?
Si ce ai facut in privinta asta?Ai facut ceva?

Ti-am spus...asa eram si eu pana intr-o zi cand am facut o criza de gelozie si i-am zis ca dau divort.Sotul meu stii ce-a facut?In minutul ala m-a luat frumushel de manutza..m-a dus la birou..mi-a facut cunostinta cu toti colegii si colegele lui...(m-a prezentat drept "scumpa lui sotzie")
Colegii lui radeau si ziceau "acum am inteles de ce nu iesi cu noi la o bere..cu asa o sotie si eu m-as duce acasa". Unei colege i-a zis chiar de fatza cu mine..."vezi?de asta nu te bag eu in seama"(s-a facut aia de toate culorile :))))
Pe biroul lui statea o fotografie cu noi la nunta...pe ecranul calculatorului...eu la plaja.Contabila..cand am facut cunostinta cu ea mi-a zis ca in sfarsit ma vede si ea ca s-a saturat de cat vorbeste sotul meu despre mine!
Toata ziua m-a luat cu el...si am vazut si eu ce inseamna munca de reprezentant vanzari.

Crezi ca am mai fost geloasa? NU ! De ce?Ptr ca mi-a aratat ca nu are nimic de ascuns.

Vrei sa stii cum sunt acum?Ma suna sa zica ca intarzie 10 min...ii spun sa nu se grabeasca ca nu arde casa si ii multumesc ca m-a anuntat.


De ce e ea geloasa cand mergi tu pe la birou?Ptr ca ea crede ca acolo e nu stiu care fufa cu care ai vrea sa ai o posibila legatura.Daca O duci acolo si ii arati ca nu are de ce sa se teama...o sa poti sa si dormi la birou :))))


Cu femeia geloasa e ca si cu cainele! Trebuie sa-mi marcheze teritoriile!!!

Asa ca da-i batai si fii un sotz exemplu!
creatzacreatza
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:25
bun comentariu creatzo.....dar copiii????ce vina au???
ea a zis ca nu o mai intereseaza...iar bunica...hai lasa ca e mai grav decat o poza pe birou....EI NU II PASA!! copiii sunt ai ei ea e MAMA inainte de toate...si bunica??BESTII ???! asa-i numesti tu pe copiii fiicei tale?
kudika002447
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:31
ai mare dreptate. asa este,meseria asta.telefonul suna ,nu aveam o ora stabilita cand veneam acasa.-bine ,nu tarziu-biroul nu i-l aveam in ploiesti era la arad.am mers amandoi pe zone.o luam tocmai sa vada unde ma duc ,cine sunt clientii, o prezentam -sotia mea-tocmai sa previn orice suspiciune,si sincer ma mandream cu ea. te rog sa intelegi ,am avut si perioade mai grele,cand nu ne ajungeam cu banii,dar nu erau probleme,gelozie,certuri.cand m-am angajat ,sincer parca am avut o presimtire,ca o sa fie probleme.multumesc pt sfat,si te asigur ca am facut la fel ca sotul tau,am crezut ca merge dar .......
kudika063686
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:18
multumesc pentru ajutor.sti ce nu suport?cand teo ma intreaba?;cand vine mami? are 3 ani si10 luni.iar stefan implineste 9 ani peste 1 saptamana,si m-a intrebat daca vine si mami la ziua lui,ca asta ar fi ce-l mai frumos dar.aici e tare greu,nu stiu ce sa raspund,ce sa promit.
kudika063686
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:29
ba da ,parca sunt mai linistit.cand am depus actele pt divort,am simtit o usurare.cu toate ca nu am dorit asta niciodata.
kudika063686
Postat pe 12 Septembrie 2009 09:07
De la: kudika063686, la data 2009-08-31 11:18:40m-am despartit de sotie de1luna .una din problemele noaste era gelozia ei impinsa la extrem ,exemple;1-de ce se uita alta femeie la mine.2-sunt reprezentant de vazari,si ma intreba de ce am fost la firma x de3 ori intr-o saptamana.3-colegii ei de servici faceau misto de ea ca ma vazut cu o femeie.4-potsa dau exemple toata ziua.ne certam din cauza asta,orugam sa termine,daca plecam de langa ea zicea ca nu o ascult,si e o proasta.daca stateam si ascultam,o rugam in genuchi sa termine dar nu termina.recunosc ca i-am dat si o palma .nu mai suportam ce facea.veneam de la serv. si o gaseam inbufnata.o intrebam ce are si spunea ca au facut misto altii de ea etc etc,in casa nu mai era o atmosfera placuta,ziceam;in loc sa ne certam mai bine ne sarutam mai bine facem ceva pt noi si copii.stia ca o iubesc si nu i-am dat niciodata motive sa se indoiasca de mine.nu sunt nici un tip ffffrumos sau alceva,sunt untip normal.acum o luna a plrcat la parintii ei.am ramas cu 2 copiii. intr-o luna am vorbit cu ea de 5 ori si mi-a spus ca o neglijam in ultimul timp asta este adevarat pt ca nu stiam ce are credeam ca are pe altcineva,dar nu era adevarat.era extrem de geloasa.in ultima discutie cu ea mi-a spus ca nu era geloasa,ca nu a fost niciodata geloasa si ca totul a facut la misto ca eu sa vad ca se intereseaza de mine.'asta era sarea si pierul' bun -intrebare daca stia ca face la misto de ce nu se oprea la un momentdat daca stia ca nu este adevarat?am intrebat-o si pe ea,am itrebat-o mai multe si la final mi-a spus iartama. va rog sa ma ajutati ca eu nu inteleg nimic,de ce atata cearta si gelozie daca ea spune ca era la misto .de ce?

Din tot ce am citit, rezulta un singur lucru, un scenariu bine pus la punct de sotia ta, pentru a iesi din aceasta casnicie! Sunt convinsa ca daca ai fi sapat mai adanc, ai fi descoperit ca tu esti cel care ar trebui sa fi gelos, pt ca cel inselat in aceasta relatie tu ai fost! Dovada.... a plecat senina pe usa din fata si te-a lasat cu doi copii ( doar din gelozie, nu lasi copii in urma ta), fara sa o mai interseze nimic! Sfatul meu este, detaseaza-te, zi mersi ca ai scapat de ea, fa tot posibilul ca in urma divortului copii sa ramana la tine, pt ca e clar ca ea nu are stofa de mama si fii tare pt ca nu-ti va fi usor.
miss_darine
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:55
cred ca treci prin momente dificile,mai ales in fata copiilor tai...dar incearca sa le explici cat mai clar cu putinta exact situatia....pt ca mamam lor se pare ca nu are de gand sa o faca!!!O sa ramai uimit de puterea lor de intelegere!!!! Ei nu merita sa fie lasati "in ceata" ;vor crede ca si tu ii minti si isi vor pierde increderea...Numai tu stii ce se petrece in sufletul tau...dar asta e !!!VIat e cum e si poate -dupa cum ti-am mai spus exist aun scop in toate!!! Acum poae ,soacra ta este multumita de 'fericirea " fiicei ei si mai ales de cea a nepotilor!!!Toti avem un job mai mult sau mai putin usor,mai mult sau mai putin cu riscul de a "insela " pe omul de langa noi..DAR pe lume nu se poate face nimic daca nu exista si incredere!!!!Prefera sa stazi acasa...da mav rog sunt o gramada de chestii de spus...Nu cred ca o putem totusi acuza ca te-ar fi inselat....acum poti zice orice...cand situatia s-aagravat...
oricum...succes!Sper sa te auzim pe acelasi forum si cu un ton mai optimist!!!!!
kudika002447
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:18
va multumesc la toti .sunteti adevarati prieteni.a-ti fost langa mine la greu.va marturisesc sincer-sunteti FAMILIA MEA.deja am inceput sa trec peste tot raul din ultima perioada,am grija de baieti.ce sa mai vorbim mergem inainte.multumesc
kudika063686
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:26


Salut- Salut!!! Eu am intrat cam prea tarziu pe acest subiect..... dar vreau sa iti spun un singur lucru: fruntea sus si mergi inainte! Femeia aia nu stie ce pierde si intr-o zi ii va parea rau, sunt convinsa de asta! Gandeste-te ca divortul asta a fost cel mai bun lucru care ti se putea intampla!!! Dumnezeu este sus si intr-o zi ii vei gasi cu siguranta o femeie care sa te iubeasca cu adevarat si sa te respecte asa cum meriti!!! Pacat ca sunt si femei asa haine........
Lacra___
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:41
De la: kudika063686, la data 2009-09-17 15:26:21va multumesc la toti .sunteti adevarati prieteni.a-ti fost langa mine la greu.va marturisesc sincer-sunteti FAMILIA MEA.deja am inceput sa trec peste tot raul din ultima perioada,am grija de baieti.ce sa mai vorbim mergem inainte.multumesc


sa iti dea Dumnezeu sanatate tzie si copiilor tai.
nu ai si tu o mama,o matusa care sa te ajute cu copilasii?

cat despre mama copiilor tai...pffff.....nu am cuvinte.
poate ar trebui sa te bucuri ca nu mai e in preajma copiilor si a ta.
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:49
multumesc,am mama,care ma ajuta.dar si ajutorul vostru a fost fff important
kudika063686
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:15
De la: kudika063686, la data 2009-09-17 16:15:44multumesc,am mama,care ma ajuta.dar si ajutorul vostru a fost fff important


iti va fi f greu la inceput insa esti un invingator,trebuie sa fii convins de asta
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:18
sunt si mame de genul asta.sti cand a plecat cel mic de 4 ani era in curte si i-a dat un clopotel -stiu de la o vecina-ieri cand cel mic a vrut sa doarma a cerut clopotelul de la mami sa doarma cu el.la gradinita educatoare a spus unui copil- a venit mami -si el sa dus la usa crezand ca este mama lui avea un zambet,radea cu ochii,pe urma sa-l fi vazut ce suparat era.e tare greu sa vezi asa ceva.ce o fi fost in sufletelul lui?
kudika063686
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:27
De la: kudika063686, la data 2009-09-17 16:27:35sunt si mame de genul asta.sti cand a plecat cel mic de 4 ani era in curte si i-a dat un clopotel -stiu de la o vecina-ieri cand cel mic a vrut sa doarma a cerut clopotelul de la mami sa doarma cu el.la gradinita educatoare a spus unui copil- a venit mami -si el sa dus la usa crezand ca este mama lui avea un zambet,radea cu ochii,pe urma sa-l fi vazut ce suparat era.e tare greu sa vezi asa ceva.ce o fi fost in sufletelul lui?


e normal sa fie saracutzul asa.
mi se face pielea de gaina la ce povestesti tu...........
....ce femeie poate sa isi lase asa copilasii...???
ce merita o astfel de femeie...?????
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:31
stiu ce greu e sa "acoperi" pe cineva,,,sa i nu i poti spune copilului ca parintelui nu i pasa de el..trec si eu prin ceva asemanator.Eu am ales sa mint,pentru binelui lui...cand o fi mare decide el pana atunci..mie nu mi ar place sa mi spuna cineva(nici macar acum,mare) ca lu mama sau tata nu i pasa deloc de mine.Ai grija de baieti si creste i cum stii tu mai binePoate iti gasesti pe cineva..cine stie?viata e ciudata
Totusi nu mi vina sa cred ca o femeie a putut face asta..la un barbat te mai astepti..n are nici o scuza iar parerea mea e ca nici suflet nu are... ..Stai linistit o sa primesca ce merita de la viata

Mult noroc...stiu ca e greu dar uitandu te in ochii lor iti da i seama ca merita
anot
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:34
multumesc.ai dreptate.ma uit in ochii lor si vad puterea mea si vreu sa-i fac fericiti.si promit asta.
kudika063686
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:42
sti ce vreu acum ?sa obtin custodia copiilor .ca sa nu dea pensie vrea copilulu cel mic.i-am spus ca nu am nevoie de pensie si sa-mi dea custodia-teo nu valoreaza 2-300 lei cat e pensia .nu a interesat-o 2 luni ce fac copiii,cui sa i-l dau?ei? mi-a spus la tel .ca nu o intereseaza de ei.sa-l dau? voi ce ziceti?
kudika063686
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:48
De la: kudika063686, la data 2009-09-17 16:48:28sti ce vreu acum ?sa obtin custodia copiilor .ca sa nu dea pensie vrea copilulu cel mic.i-am spus ca nu am nevoie de pensie si sa-mi dea custodia-teo nu valoreaza 2-300 lei cat e pensia .nu a interesat-o 2 luni ce fac copiii,cui sa i-l dau?ei? mi-a spus la tel .ca nu o intereseaza de ei.sa-l dau? voi ce ziceti?


incat ala micu o pomeneste si are si acea privire de cate ori zice "mama",se pare ca nu a fost o mama prea rea.
poate a vrut ea sa te pedepseasca necautandu-si copiii,desi nu ar fi o scuza asta,nu exista nici o scuza,asta e clar.
parerea mea e ca locul copiilor e langa mama lor,spun cu convingere ca nici o mama adevarata nu isi va bate joc vreodata de pruncii ei.
tu stii mai bine cum s-a purtat cu ei,iar daca nu a fost o mama rea.......eu zic sa ii dai copilasii....
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:54
De la: kudika063686, la data 2009-09-17 16:48:28sti ce vreu acum ?sa obtin custodia copiilor .ca sa nu dea pensie vrea copilulu cel mic.i-am spus ca nu am nevoie de pensie si sa-mi dea custodia-teo nu valoreaza 2-300 lei cat e pensia .nu a interesat-o 2 luni ce fac copiii,cui sa i-l dau?ei? mi-a spus la tel .ca nu o intereseaza de ei.sa-l dau? voi ce ziceti?

Doamne D-zeule mare, sunteti la targ, sau ce? Copii or sa sufere mult mai mult daca sunt despartiti, ce o sa fie in sufletelul lor, dupa aceea? Odata va despartiti voi si apoi copii, n-or sa mai inteleaga nimic, gandeste-te cat vor fi de traumatizati! Gandeste-te la viitorul lor ca se va cladi pe o fundatie tare subreda, sub nicio forma nu trebuie separati. Stiu ca-ti va fi foarte greu sa cresti doi copii, dar eu zic ca merita, rezultatele le vei vedea mai tarziu, pt ca tu ii vei creste asa cum trebuie sunt convinsa de asta! Si sub nicio forma nu renunta la pensie, ea isi va reface viata mult mai usor decat tine si trebuie sa plateasca pensie, oricat va fi ea. Mai tarziu va vedea ea ca va plati si alt pret, dar nu va mai conta pt tine!
Fruntea sus si nu te lasa, fi tare pt copii tai, ei sunt cea mai scumpa avere a nostra de pe pamant, pt ei merita sa ne sacrificam!
miss_darine
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:17
[
incat ala micu o pomeneste si are si acea privire de cate ori zice "mama",se pare ca nu a fost o mama prea rea.
poate a vrut ea sa te pedepseasca necautandu-si copiii,desi nu ar fi o scuza asta,nu exista nici o scuza,asta e clar.
parerea mea e ca locul copiilor e langa mama lor,spun cu convingere ca nici o mama adevarata nu isi va bate joc vreodata de pruncii ei.
tu stii mai bine cum s-a purtat cu ei,iar daca nu a fost o mama rea.......eu zic sa ii dai copilasii....[/quote]
Draga mea, tu gandesti ca o mama normala, care sub nicio forma nu si-ar abandona copii, dar gandeste-te ca sunt si femei carora nu li s-a trezit instinctul de mama nici dupa ce au turnat 7 copii!
In primul rand o MAMA nu-si abandoneaza copii nici macar pt 3 zile, pt ca n-ar putea, iar in momentul in care isi pune problema pecuniar....iau eu un copil si numai platesc pensie, sau platesc mai putin cu 1 milion....fara sa se gandeasca ca isi traumatizeaza proprii copii...sorry, dar e peste puterea mea de intelegere.
Sub nicio forma nu i-as incredinta copii si m-as gandi f.serios daca sa o las sa ii viziteze sau nu.
miss_darine
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:44
eu zic sa nu faci compromisuri!!!- de dragul celor mici! Ea vrea sa fie libera!!!!!!!!Copilul doar ar stresa-o si tot el va suferi pt ca ar fi vesnic cu bunica(aia buna!!!!) ea vrea libertate!!! Copiilor le e greu dar cand vor intelege ca pe ea nu o intereseaza ,vor trece peste!Se vor consola cu faptul ca tu esti un tata bun! Nu tre sa faci nimic din ambitie dar nici sa-ti fie mila de ea....ca acum iara vrea sa te manipuleze....tot pt binele ei...sa nu crezi ca se gandeste la binele lor! ii lua cu ea dak se gandea la ei!
succes!!!Sa ne tii la curent!
kudika002447
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitul meu e indiferent cu mine(cateodata) 29 De la: 9 Iunie 2013 08:37
e iubire s-au ...doar...placere ? 35 De la: kudika462415 16 Noiembrie 2012 00:40
am nevoie de sfaturi...ca nu mai pot 96 De la: 2 Septembrie 2014 15:19
ce conteaza de fapt intr-o relatie? 8 De la: pickard 4 Decembrie 2010 17:31
o gelozie care ma sufoca 22 De la: tedy 20 Octombrie 2013 11:54