Setari Cookie-uri

dragoste

De la: misogin, la data 2009-09-04 17:01:22
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 16:26:58
De la: ana18, la data 2009-09-04 16:20:39Am si eu o intrebare: crezi ca sexul mai altfel si dragostea se exclud?

Pe urma, gandeste-te putin... dragostea e ceva care se simte in 2 (ea + el). Mai mult, nu e un subiect de dezbatere, e ceva complet subiectiv, si e universal acceptat ca dragostea e cel mai cel lucru de pe pamant. Practic, n-ai cum sa fii nesigura despre dragoste (de genul: ne iubim dar nu stiu daca e ok), sau in orice caz e foarte greu sa se intample ceva de genul asta. Pe de alta parte, atunci cand e vorba de sex, se schimba lucrurile... vrei sa incerci ceva care ti se pare la granita principiilor si moralitatii tale? Pai atunci ai nevoie sa ti se confirme ca totusi nu esti deplasata, si nu cazi in extrema cealalta, adica nu devii ceea ce urasti. Si atunci te duci pe forum. Sau, atunci cand vrei sa te faci remarcata, pui intrebari despre... ma rog, sex cu animale, daca e bine sa devii prostituata... chestii care au tendinta de a soca, care sunt total irationale.

Si in cele din urma, eu inca nu pot spune ca am fost indragostita. Mi-a placut de unul si de altul, dar n-am putut spune inca ca inima mea ii apartine cuiva. Sper sa mi se intample si mie, ca prea laudati toate fenomenul.

draga mea la 18 ani totul este roz pt tine...gindeste cu capul inainte de toate...cind este dragoste nu iti cere partenerul sa faca anal...sa isi dea drumul in gura....sa ai faci oral ca numai asa ejacueaza...ca are o fantezie in 3...doi....ca vrea sa faca pipi...si altele...intelegi?... asta incerc sa gindesc cum accepta un om normal toate acestea


Aºa este cristiana_cris.Cel mai bun sfat îl dã pãþitu.Deci degeaba ai fãcut atâtea orale ºi anale tot nu te-a iubit.

dupa cum ai si nikname'ul pot spune ca esti misogin....si nu ai nimerit-o....m-a iubit..ma iubeste...si suntem impreuna de 6 ani dragule ...invata bunele maniere si dupa scrie pe forum
cristiana_cris
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:52
De la: etta, la data 2009-09-04 18:07:42 Cand ne "formam",iubim.......iubim pantecul mamei plin de caldura si afectiune

Cand ne nastem,iubim.......iubim lumina pura a primei dimineti

Cand crestem,iubim........intai iubim parintii,apoi prietenii, apoi sotul sau sotia,apoi copiii nascuti din dragostea noastra.......iubim natura cu tot ceea ce ne inconjoara.........iubim fiecare rasarit de soare,multumind ca mai traim inca o zi.......iubim fiecare aparitie a lunii,gandind la misterul acestui miracol:DRAGOSTEA.........iubim fiecare picatura de roua care ne mangaie obrajii.........iubim fiecare suier de vant care ne racoreste fata.........iubim fiecare floare ce rasare.....iubim fiecare copac ce infloreste........iubim fiecare zapada ce se asterne.........si fiecare fulg de nea ce dantuie in vazduh.........iubim....iubim.....iubim.....iubim totul !!.....iubim viata !!!........cu tot ce e bun si rau........

Chiar si cand suntem mai putin fericiti ,iubim........iubim ziua de maine.......iubim speranta ca ne va fi mai bine.......iubim aproapele care este alaturi de noi..........iubim cerul care ne acopera ........il iubim pe EL, CEL care ne ajuta in momentele grele..........

Si chiar cand ne apropiem de "marele final",iubim........iubim ceea ce am lasat in urma noastra........iubim clipele pline de magie pe care le-am trait..........iubim amintirile care nu ne pot fi luate de nimeni.........iubim multumirile si aprecierile celor care au invatat ceva din experienta noastra........ si in final,iubim linistea si odihna ce ne va astepta !!!!!!........

Deci....... ESTE DRAGOSTEA MINUNEA VIETII ??........ESTE EA MIRACOLUL DARUIT DE DUMNEZEU ???........ESTEA EA CEA CARE INVINGE TOTUL????..........cu mana pe inima si cu convingerea in suflet pot afirma ca DA........pentru ca ne nastem din dragoste,crestem cu iubirea in suflet,traim cautand marea dragoste si murim cu satisfactia a ceea ce am realizat.........si cine nu simte ce este aceea dragoste si nu ofera acest minunat sentiment,ar trebui sa-si puna intrebari.........

Si pana la urma CE ESTE DRAGOSTEA ????........ce este????!!!!.......este acel sentiment care, daca ar exista in fiecare inima,pura si neconditionata,lumea ar fi mai frumoasa........zilele ar trece mai repede si mai pline de bucurie........noptile ar fi mai calde si mai odihnitoare.......si mai romantice ...........este acel sentiment care te implineste mai mult decat orice altceva ...........este acel sentiment care te copleseste si te face sa visezi.........este CEA MAI PUTERNICA ARMA importiva tuturor greutatilor...........CEL MAI PUTERNIC SCUT impotriva tuturor atacurilor nedorite..........ESTE INVINGATOAREA TUTUROR BATALIILOR VIETII !!!!........

DA.......pentru ca atunci cand iubesti si viata ta este plina de dragoste si daruire, atunci cand oferi acest puternic si pur sentiment,atunci cand lupti pentru dragostea ta..........ESTI CEL MAI PUTERNIC OM DE PE PAMANT !!!!.........caci traind pentru dragoste,prin ea, si oferind ,in acelasi timp,acest miraculos sentiment NIMIC SI NIMENI NU TE VA INVINGE !!!!.........




etta ...si pt toate fetele....scorpy..valita...
cristiana_cris
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:53
De la: karol_tm, la data 2009-09-06 13:46:45 Asa e...nota maxima si din partea mea initiatoarei topicului...aplauze si placaciuni pentru initiativa
Respect+daruire+sacrificiu de sine(compromis)+iubire pasionala+sinceritate=Dragoste
Toti oamenii se nasc suflet si trup...e dualitatea necesara dependenta reciproc pentru a trai si a alcatui natura umana.
Fizic stam bine, exersam si ducem aceasta latura din pacate pana la comportamente lipsite de scrupule si imorale. Insa atunci cand ii lipseste o parte atunci e problema si e grav.
Eu unul sunt de parere ca asa e si cu sufletul in care salasluieste dragostea... o descoperim, o crestem o dezvoltam si din pacate uneori ajunge sa fie amputata din spiritul nostru din motive puerile si umbrite de egoism...sau mai rau atrofiata si/sau incarcerata pe viata. :(
De ce incercam sa o inlocuim cu niste proteze cum sunt interesele de tot felul cand de fapt cu totii suntem capabili sa o inflorim in inimile noastre? ajung si eu la aceeasi concluzie ...numai suntem de vina...e pacat...insa sper in continuare...si merg in continuare cu convingerea ca...INTOTDEAUNA AVEM DE ALES.

Salutari cu respect tuturor !

karol nu pot spune decit respect pentru barbatii de stiu sa taiasca
cristiana_cris
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:54
De la: mireille_0618, la data 2009-09-06 17:05:58BRAVO!Tot respectul pentru initiatoarea topicului!E prima data cand scriu pentru ca niciun topic nu mi s-a parut ca merita! Nota 10 pentru tine! Incepusem sa cred ca nu mai exista asemenea persoane, pentru ca e adevarat ca traim intr-o lume superficiala si meschina in care subiectul referitor la dragoste este demodat. Cum au mai spus si alte pesoane: pacat...


mire iubita mea..thx...si ma bucur ca mai exista persoane care apreciaza iubirea...sentimentul si tot ce este frumos azi fac cinste la toti
cristiana_cris
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:57
VOI SPUNE SIMPLU: NICIODATA NU AM ACCEPTAT TERMENUL"SEX" PENTRU MINE A EXISTAT MEREU TERMENUL !!!DRAGOSTE!!! PARE CEVA MAI FIN SI PLACUT, PE CIND SEX MI SE PARE CEVA BANAL CARE NUTI TREZESTE APETITUL DE A FACE O PARTIDA APRINSA DE DRAGOSTE CU SATISFACTIE MAXIMA CU PERSOANA IUBITA.
cernushka
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:51
De la: cernushka, la data 2009-09-07 23:51:54VOI SPUNE SIMPLU: NICIODATA NU AM ACCEPTAT TERMENUL"SEX" PENTRU MINE A EXISTAT MEREU TERMENUL !!!DRAGOSTE!!! PARE CEVA MAI FIN SI PLACUT, PE CIND SEX MI SE PARE CEVA BANAL CARE NUTI TREZESTE APETITUL DE A FACE O PARTIDA APRINSA DE DRAGOSTE CU SATISFACTIE MAXIMA CU PERSOANA IUBITA.


De acord cu tine.
kudika021741
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:06
De la: cernushka, la data 2009-09-07 23:51:54VOI SPUNE SIMPLU: NICIODATA NU AM ACCEPTAT TERMENUL"SEX" PENTRU MINE A EXISTAT MEREU TERMENUL !!!DRAGOSTE!!! PARE CEVA MAI FIN SI PLACUT, PE CIND SEX MI SE PARE CEVA BANAL CARE NUTI TREZESTE APETITUL DE A FACE O PARTIDA APRINSA DE DRAGOSTE CU SATISFACTIE MAXIMA CU PERSOANA IUBITA.

cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:56
De la: cernushka, la data 2009-09-07 23:51:54VOI SPUNE SIMPLU: NICIODATA NU AM ACCEPTAT TERMENUL"SEX" PENTRU MINE A EXISTAT MEREU TERMENUL !!!DRAGOSTE!!! PARE CEVA MAI FIN SI PLACUT, PE CIND SEX MI SE PARE CEVA BANAL CARE NUTI TREZESTE APETITUL DE A FACE O PARTIDA APRINSA DE DRAGOSTE CU SATISFACTIE MAXIMA CU PERSOANA IUBITA.

Asa e unii se gandesc la sex dar pana cand?si fate si baieti...alt cuviant cum ai zis u Dragoste nu exista?
andreeaaa88
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:54
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.





tot dragostea e cea care provoaca sufltele la chin, aduce lacrimi si tot in numele ei au loc tragedii.
felul in care fiecare din noi simte dragostea, n-ar trebuii judecat.

geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:01
Eu cred ca dragostea este singur sentiment absolut pur ce ne-a ramas pe pamant. Dragostea nu depinde decontul din banca, culoarea ochiilor si lumea din jur. Dragostea este intre doua persoane indifernt de situatia in care se afla. Dragostea te invata sa ierti, sa fi bun, sa te cunosti pe tine. Cred ca este cel mai complex sentiment si oricine poate sa o cunoasca daca vrea la un moment dat. Cat despre actul sexual, cred ca daca e dragoste si nu sex atunci ar trebui sa existe niste norme. Adica niciunul dintre parteneri sa nu il oblige pe celalat sa faca ceva ce nu ii place. Oricum dragostea spre deosebire de sex include si implinirea sentimentala si multe alte....
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:07
De la: geo_x, la data 2009-09-08 12:01:56
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.





tot dragostea e cea care provoaca sufltele la chin, aduce lacrimi si tot in numele ei au loc tragedii.
felul in care fiecare din noi simte dragostea, n-ar trebuii judecat.


geo da..insa sa nu confundam dragostea cu sexul...ca sunt doua lucruri diferite
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:27
discutia despre diferentele dintre dragoste si sex, a mai fost! si s-au scurs multe pagini .
credeam ca vorbim despre dragostea ca sentiment.

mai intai defineste cele doua, dragostea si sexul.
geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:06
De la: geo_x, la data 2009-09-08 13:06:57discutia despre diferentele dintre dragoste si sex, a mai fost! si s-au scurs multe pagini .
credeam ca vorbim despre dragostea ca sentiment.

mai intai defineste cele doua, dragostea si sexul.

pai tocmai asta vorbim....despre dragoste...daca apuca fetele astea mici sa simta cu adevarat dragostea...sentimente profunde.....
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:19
Strict despre dragoste vorbind... Mai bine zis despre indragosteala...
Copii, ador sentimentul ala, cand te trezesti dimineata zambind, sau cand te trezesti zambind pe strada, cand totul pare insorit si iti sare inima cand suna telefonul. Serile nesfarsite in care se gasesc nesfarsite subiecte de discutie, cand cina e delicioasa, desi habar nu ai ce ti s-a pus in fatza, dar el a ales restaurantul, si asta e de-ajuns!
Parca si pasesti alfel cand esti indragostit... Nu e si un proverb din Moldova, parca? Ca "omul fericit se cunoaste pe pasit"?
Va doresc sa fiti etern indragostiti, dragilor...
Pen'ca daca nu sunteti, ajungeti ca nenea ala, misoginu'.... se cearta si cu peretii, doar-doar o acapara oleaca de atentie...
Dor_a
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:19
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.


cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:19
De la: Dor_a, la data 2009-09-08 13:19:56Strict despre dragoste vorbind... Mai bine zis despre indragosteala...
Copii, ador sentimentul ala, cand te trezesti dimineata zambind, sau cand te trezesti zambind pe strada, cand totul pare insorit si iti sare inima cand suna telefonul. Serile nesfarsite in care se gasesc nesfarsite subiecte de discutie, cand cina e delicioasa, desi habar nu ai ce ti s-a pus in fatza, dar el a ales restaurantul, si asta e de-ajuns!
Parca si pasesti alfel cand esti indragostit... Nu e si un proverb din Moldova, parca? Ca "omul fericit se cunoaste pe pasit"?
Va doresc sa fiti etern indragostiti, dragilor...
Pen'ca daca nu sunteti, ajungeti ca nenea ala, misoginu'.... se cearta si cu peretii, doar-doar o acapara oleaca de atentie...


dora
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:20
Cris
Dor_a
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:50
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-08 13:19:33
De la: geo_x, la data 2009-09-08 13:06:57discutia despre diferentele dintre dragoste si sex, a mai fost! si s-au scurs multe pagini .
credeam ca vorbim despre dragostea ca sentiment.

mai intai defineste cele doua, dragostea si sexul.

pai tocmai asta vorbim....despre dragoste...daca apuca fetele astea mici sa simta cu adevarat dragostea...sentimente profunde.....


Partea de sex face parte din capitolul dragoste.....iubirea este innaltatoare cand este bivalenta...se intampla rar..de obicei unul iubeste mai mult..daruieste mai mult...se sacrifica ....sunt incantata sa citesc ce scrieti ....sa observ ca mai sunt oameni care doresc armonie relationala...ca vor sa faca dragoste....si fetele acelea pe care le acuzati "curvele" au sentimente....si ele iubesc..fac sex poate ptr bani, poate ptr ca sunt exploatate....poate ca le place asta..e treaba lor..dar sunt oameni...fetele cuminti au o traire pura...deschid ochii in barbatul vietii lor...unde este dazamagirea mai mare in situatia unei schimbari relationale???..si va scrie o femeie care a fost cuminte...care a iubit si a fost iubita.....si care uneori se intreaba : ce este dragostea???...viata are neprevazut...noi suntem schimbatori, situatiile creaza optiune....unele femei spun ca de fiecare data au iubit altfel....si barbatii fac aceiasi afirmatie....cati au intalnit marea dragoste...eterna.....cati au ramas "schiloditi sufleteste" dupa o mare dragoste....cati au ramas "de piatra" in fata unei noi aparente iubiri...cati mai stiu sa daruiasca..............dar pana la urma important este sa traim povestile noastre.....
pacifista
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:52
Pupici si din partea mea, la cei 40 de ani sunt la fel de indragostita ca la 16 ani...si unde mai pui ca de acelasi baiat.
kudika021741
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:57
De la: pacifista, la data 2009-09-08 14:52:50
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-08 13:19:33
De la: geo_x, la data 2009-09-08 13:06:57discutia despre diferentele dintre dragoste si sex, a mai fost! si s-au scurs multe pagini .
credeam ca vorbim despre dragostea ca sentiment.

mai intai defineste cele doua, dragostea si sexul.

pai tocmai asta vorbim....despre dragoste...daca apuca fetele astea mici sa simta cu adevarat dragostea...sentimente profunde.....


Partea de sex face parte din capitolul dragoste.....iubirea este innaltatoare cand este bivalenta...se intampla rar..de obicei unul iubeste mai mult..daruieste mai mult...se sacrifica ....sunt incantata sa citesc ce scrieti ....sa observ ca mai sunt oameni care doresc armonie relationala...ca vor sa faca dragoste....si fetele acelea pe care le acuzati "curvele" au sentimente....si ele iubesc..fac sex poate ptr bani, poate ptr ca sunt exploatate....poate ca le place asta..e treaba lor..dar sunt oameni...fetele cuminti au o traire pura...deschid ochii in barbatul vietii lor...unde este dazamagirea mai mare in situatia unei schimbari relationale???..si va scrie o femeie care a fost cuminte...care a iubit si a fost iubita.....si care uneori se intreaba : ce este dragostea???...viata are neprevazut...noi suntem schimbatori, situatiile creaza optiune....unele femei spun ca de fiecare data au iubit altfel....si barbatii fac aceiasi afirmatie....cati au intalnit marea dragoste...eterna.....cati au ramas "schiloditi sufleteste" dupa o mare dragoste....cati au ramas "de piatra" in fata unei noi aparente iubiri...cati mai stiu sa daruiasca..............dar pana la urma important este sa traim povestile noastre.....

NU ESTE VB DE C........era vb de pustoaicele din ziua de azi care se lasa prada barbatilor vulgari....eu nu spun daca una face anal...oral..este c......vb in general ...apropoo de subiectele animalice de pe forum...cum se lasa calcate in picioare...si vroiam sa ne amintim ce frumoasa este dragostea....pt ca ea exista in noi.... ...si sa nu uitam ca sexul nu se compara never cu dragostea.......dragostea o simti...este pasiune...este ceva divin...sexul nu inseamna decit o relatie fizica...fara sentiment..
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:01
SEX faci si atunci cand iubesti, cand esti indragostit numai ca...sex-ul e de 2 feluri: din obligatie si din dragoste,aici e diferenta.
kudika021741
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:19
De la: geo_x, la data 2009-09-08 12:01:56
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.





tot dragostea e cea care provoaca sufltele la chin, aduce lacrimi si tot in numele ei au loc tragedii.
felul in care fiecare din noi simte dragostea, n-ar trebuii judecat.



subscriu..e foarte adevarat
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:21
De la: geo_x, la data 2009-09-08 12:01:56
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.





tot dragostea e cea care provoaca sufltele la chin, aduce lacrimi si tot in numele ei au loc tragedii.
felul in care fiecare din noi simte dragostea, n-ar trebuii judecat.



subscriu..e foarte adevarat
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:21
cristiana_cris
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:26
De la: byannca, la data 2009-09-08 12:07:28Eu cred ca dragostea este singur sentiment absolut pur ce ne-a ramas pe pamant. Dragostea nu depinde decontul din banca, culoarea ochiilor si lumea din jur. Dragostea este intre doua persoane indifernt de situatia in care se afla. Dragostea te invata sa ierti, sa fi bun, sa te cunosti pe tine. Cred ca este cel mai complex sentiment si oricine poate sa o cunoasca daca vrea la un moment dat. Cat despre actul sexual, cred ca daca e dragoste si nu sex atunci ar trebui sa existe niste norme. Adica niciunul dintre parteneri sa nu il oblige pe celalat sa faca ceva ce nu ii place. Oricum dragostea spre deosebire de sex include si implinirea sentimentala si multe alte....



Sunt indragostita....nu speram sa simt iara fluturasi in stomac...
E bine.....desi am o teama....de ma innebuneste....si cand ma gandesc ca aici l-am cunoscut....
Imi doresc dragoste cu parfum de sex... atata timp cat nu facem ceea ce mie nu imi place....
Nota 2000...super topic...bravo...


elenabudeanu2007
Postat pe 23 Septembrie 2009 10:23
De la: elenabudeanu2007, la data 2009-09-23 10:23:00
De la: byannca, la data 2009-09-08 12:07:28Eu cred ca dragostea este singur sentiment absolut pur ce ne-a ramas pe pamant. Dragostea nu depinde decontul din banca, culoarea ochiilor si lumea din jur. Dragostea este intre doua persoane indifernt de situatia in care se afla. Dragostea te invata sa ierti, sa fi bun, sa te cunosti pe tine. Cred ca este cel mai complex sentiment si oricine poate sa o cunoasca daca vrea la un moment dat. Cat despre actul sexual, cred ca daca e dragoste si nu sex atunci ar trebui sa existe niste norme. Adica niciunul dintre parteneri sa nu il oblige pe celalat sa faca ceva ce nu ii place. Oricum dragostea spre deosebire de sex include si implinirea sentimentala si multe alte....



Sunt indragostita....nu speram sa simt iara fluturasi in stomac...
E bine.....desi am o teama....de ma innebuneste....si cand ma gandesc ca aici l-am cunoscut....
Imi doresc dragoste cu parfum de sex... atata timp cat nu facem ceea ce mie nu imi place....
Nota 2000...super topic...bravo...




nu poate sa-si doreasca altceva atata timp cat te iubeste ;) si cat ii pasa de "postura" in care te pune..

in dragoste nu exista limite :D...
piticul_tau
Postat pe 24 Septembrie 2009 07:57
asta da topic telenovela,
sa inteleg ca daca intr'o relatie buna un partener ii cere celuilalt partener sex oral, nu il iubeste? ca am vazut diverse chesti scrise pe aici.
tin sa va reamintesc ca perversiunea si pasiunea carnala fac parte din noi, sunt instictive,
ar fi cazul sa stie lumea ca iubire perfecta nu exista.. so stop dreaming.. the knight in shining armor ain't f***ing coming
felixcat
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:49
da ai dreptate, dar te-ai ganditdak pers respectiva te iubeste asa cum o iubesti tu?
lory86_lolo_yahoo_com
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:13
De la: elenabudeanu2007, la data 2009-09-23 10:23:00
De la: byannca, la data 2009-09-08 12:07:28Eu cred ca dragostea este singur sentiment absolut pur ce ne-a ramas pe pamant. Dragostea nu depinde decontul din banca, culoarea ochiilor si lumea din jur. Dragostea este intre doua persoane indifernt de situatia in care se afla. Dragostea te invata sa ierti, sa fi bun, sa te cunosti pe tine. Cred ca este cel mai complex sentiment si oricine poate sa o cunoasca daca vrea la un moment dat. Cat despre actul sexual, cred ca daca e dragoste si nu sex atunci ar trebui sa existe niste norme. Adica niciunul dintre parteneri sa nu il oblige pe celalat sa faca ceva ce nu ii place. Oricum dragostea spre deosebire de sex include si implinirea sentimentala si multe alte....



Sunt indragostita....nu speram sa simt iara fluturasi in stomac...
E bine.....desi am o teama....de ma innebuneste....si cand ma gandesc ca aici l-am cunoscut....
Imi doresc dragoste cu parfum de sex... atata timp cat nu facem ceea ce mie nu imi place....
Nota 2000...super topic...bravo...



cristiana_cris
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:36
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 16:26:58
De la: ana18, la data 2009-09-04 16:20:39Am si eu o intrebare: crezi ca sexul mai altfel si dragostea se exclud?

Pe urma, gandeste-te putin... dragostea e ceva care se simte in 2 (ea + el). Mai mult, nu e un subiect de dezbatere, e ceva complet subiectiv, si e universal acceptat ca dragostea e cel mai cel lucru de pe pamant. Practic, n-ai cum sa fii nesigura despre dragoste (de genul: ne iubim dar nu stiu daca e ok), sau in orice caz e foarte greu sa se intample ceva de genul asta. Pe de alta parte, atunci cand e vorba de sex, se schimba lucrurile... vrei sa incerci ceva care ti se pare la granita principiilor si moralitatii tale? Pai atunci ai nevoie sa ti se confirme ca totusi nu esti deplasata, si nu cazi in extrema cealalta, adica nu devii ceea ce urasti. Si atunci te duci pe forum. Sau, atunci cand vrei sa te faci remarcata, pui intrebari despre... ma rog, sex cu animale, daca e bine sa devii prostituata... chestii care au tendinta de a soca, care sunt total irationale.

Si in cele din urma, eu inca nu pot spune ca am fost indragostita. Mi-a placut de unul si de altul, dar n-am putut spune inca ca inima mea ii apartine cuiva. Sper sa mi se intample si mie, ca prea laudati toate fenomenul.

draga mea la 18 ani totul este roz pt tine...gindeste cu capul inainte de toate...cind este dragoste nu iti cere partenerul sa faca anal...sa isi dea drumul in gura....sa ai faci oral ca numai asa ejacueaza...ca are o fantezie in 3...doi....ca vrea sa faca pipi...si altele...intelegi?... asta incerc sa gindesc cum accepta un om normal toate acestea


Bine cap sec... am sa-ti raspund eu cum stau lucrurile, ca tare te mai chinuie ne-ntzelegerea ta...
ATENTZIE !!! In Razboi si-n Dragoste NU exista Reguli ! ! ! Inghite-ti limba, ca habar nu ai ce este Dragostea, Viatza, Dumnezeu, Libertatea sau regulile si limitarea sinelui...
Cel ce traieste in dragoste, nu are timp de a-i barfi pe cei ce fac sex in pozitia x sau y

Deschide Biblia la 1 Corinteni , cap. 13 si citeste: Dragostea si bunurile ei

1.De as graii in limbile oamenilor si ale ingerilor...
2.
3.
4. ... dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda , nu se trufeste.
5. Dragostea nu se poarta cu necuviintza, nu cauta ale sale , nu se aprinde de manie, nu gandeste raul...

Iar la Epi 1 Ioan cap. 4 vers. 8 , afla ca Dumnezeu este Iubire ...

Iar cei ce au inventat sexul anal, despre care te plangi tu aici , sint cei din neamul tau cu REGULILE !!! Caci au vrut sa faca sex la intuneric, pe sub plapuma, si din greseala i-a bagato-n anus ... si-n alta seara , tot din greseala i-a bagato-n alte gauri .... na pai ce sa-i faci ? la intuneric se mai impiedeca oamenii...
Dar dumnezeu fiind Iubire, le poate ierta pe toate.... si hai sa-ti mai soptesc inca un secret : Isus si-a iubit chiar si rastignitorii ... se ruga pt iertarea lor in timp ce acestia-i despicau trupul si-i varsau singele... in timp ce tu ??? ii condamini chiar si pe cei ce nu iti au grija...
Deci ? Nu mai vorbi despre Dragoste, ca habar nu ai ce este ea sau el...
denis_3d25
Postat pe 17 Octombrie 2009 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mare plictiseala 19 De la: simonycik 29 Septembrie 2009 17:41
s poate? 50 De la: Barbie30 27 Iunie 2010 20:07
Site-uri porno 4 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:30
help me 33 De la: kudika081126 7 Decembrie 2009 01:01
sarcina 2 De la: kudika_934669 14 Septembrie 2014 12:53