Setari Cookie-uri

dragoste

De la: denis_3d25, la data 2009-10-17 01:53:36
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 16:26:58
De la: ana18, la data 2009-09-04 16:20:39Am si eu o intrebare: crezi ca sexul mai altfel si dragostea se exclud?

Pe urma, gandeste-te putin... dragostea e ceva care se simte in 2 (ea + el). Mai mult, nu e un subiect de dezbatere, e ceva complet subiectiv, si e universal acceptat ca dragostea e cel mai cel lucru de pe pamant. Practic, n-ai cum sa fii nesigura despre dragoste (de genul: ne iubim dar nu stiu daca e ok), sau in orice caz e foarte greu sa se intample ceva de genul asta. Pe de alta parte, atunci cand e vorba de sex, se schimba lucrurile... vrei sa incerci ceva care ti se pare la granita principiilor si moralitatii tale? Pai atunci ai nevoie sa ti se confirme ca totusi nu esti deplasata, si nu cazi in extrema cealalta, adica nu devii ceea ce urasti. Si atunci te duci pe forum. Sau, atunci cand vrei sa te faci remarcata, pui intrebari despre... ma rog, sex cu animale, daca e bine sa devii prostituata... chestii care au tendinta de a soca, care sunt total irationale.

Si in cele din urma, eu inca nu pot spune ca am fost indragostita. Mi-a placut de unul si de altul, dar n-am putut spune inca ca inima mea ii apartine cuiva. Sper sa mi se intample si mie, ca prea laudati toate fenomenul.

draga mea la 18 ani totul este roz pt tine...gindeste cu capul inainte de toate...cind este dragoste nu iti cere partenerul sa faca anal...sa isi dea drumul in gura....sa ai faci oral ca numai asa ejacueaza...ca are o fantezie in 3...doi....ca vrea sa faca pipi...si altele...intelegi?... asta incerc sa gindesc cum accepta un om normal toate acestea


Bine cap sec... am sa-ti raspund eu cum stau lucrurile, ca tare te mai chinuie ne-ntzelegerea ta...
ATENTZIE !!! In Razboi si-n Dragoste NU exista Reguli ! ! ! Inghite-ti limba, ca habar nu ai ce este Dragostea, Viatza, Dumnezeu, Libertatea sau regulile si limitarea sinelui...
Cel ce traieste in dragoste, nu are timp de a-i barfi pe cei ce fac sex in pozitia x sau y

Deschide Biblia la 1 Corinteni , cap. 13 si citeste: Dragostea si bunurile ei

1.De as graii in limbile oamenilor si ale ingerilor...
2.
3.
4. ... dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda , nu se trufeste.
5. Dragostea nu se poarta cu necuviintza, nu cauta ale sale , nu se aprinde de manie, nu gandeste raul...

Iar la Epi 1 Ioan cap. 4 vers. 8 , afla ca Dumnezeu este Iubire ...

Iar cei ce au inventat sexul anal, despre care te plangi tu aici , sint cei din neamul tau cu REGULILE !!! Caci au vrut sa faca sex la intuneric, pe sub plapuma, si din greseala i-a bagato-n anus ... si-n alta seara , tot din greseala i-a bagato-n alte gauri .... na pai ce sa-i faci ? la intuneric se mai impiedeca oamenii...
Dar dumnezeu fiind Iubire, le poate ierta pe toate.... si hai sa-ti mai soptesc inca un secret : Isus si-a iubit chiar si rastignitorii ... se ruga pt iertarea lor in timp ce acestia-i despicau trupul si-i varsau singele... iar tu ??? Tu ce faci ??? Tu ii condamini chiar si pe cei ce nu iti au grija...
Deci ? Vezi-ti de scutecele tale pline cu cacaules bebelush si Nu mai vorbi despre Dragoste, ca habar nu ai ce este ea sau el... Cand vei creste mai mare si vei invatza sa faci singura la olitza si ulterior sa mergi singura la toaleta, atunci poate ca am sa revin sa mai vorbim...
denis_3d25
Postat pe 17 Octombrie 2009 02:24
Daca un om are fantezii (nu exagerate) nu insemna ca nu te iubeste.Cateva picanterii nu strica niciodata. Si apoi nu mai traim pe vremea lui Eminescu, totul s-a schimbat. Dragostea este relativa. Fiecare o simte diferit si o traieste diferit ...asa ca nu mai generaliza
lao_kudika
Postat pe 17 Octombrie 2009 02:25
Bine cap sec... am sa-ti raspund eu cum stau lucrurile, ca tare te mai chinuie ne-ntzelegerea ta...
ATENTZIE !!! In Razboi si-n Dragoste NU exista Reguli ! ! ! Inghite-ti limba, ca habar nu ai ce este Dragostea, Viatza, Dumnezeu, Libertatea sau regulile si limitarea sinelui...
Cel ce traieste in dragoste, nu are timp de a-i barfi pe cei ce fac sex in pozitia x sau y

Deschide Biblia la 1 Corinteni , cap. 13 si citeste: Dragostea si bunurile ei

1.De as graii in limbile oamenilor si ale ingerilor...
2.
3.
4. ... dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda , nu se trufeste.
5. Dragostea nu se poarta cu necuviintza, nu cauta ale sale , nu se aprinde de manie, nu gandeste raul...

Iar la Epi 1 Ioan cap. 4 vers. 8 , afla ca Dumnezeu este Iubire ...

Iar cei ce au inventat sexul anal, despre care te plangi tu aici , sint cei din neamul tau cu REGULILE !!! Caci au vrut sa faca sex la intuneric, pe sub plapuma, si din greseala i-a bagato-n anus ... si-n alta seara , tot din greseala i-a bagato-n alte gauri .... na pai ce sa-i faci ? la intuneric se mai impiedeca oamenii...
Dar dumnezeu fiind Iubire, le poate ierta pe toate.... si hai sa-ti mai soptesc inca un secret : Isus si-a iubit chiar si rastignitorii ... se ruga pt iertarea lor in timp ce acestia-i despicau trupul si-i varsau singele... iar tu ??? Tu ce faci ??? Tu ii condamini chiar si pe cei ce nu iti au grija...
Deci ? Vezi-ti de scutecele tale pline cu cacaules bebelush si Nu mai vorbi despre Dragoste, ca habar nu ai ce este ea sau el... Cand vei creste mai mare si vei invatza sa faci singura la olitza si ulterior sa mergi singura la toaleta, atunci poate ca am sa revin sa mai vorbim...
denis_3d25
Postat pe 17 Octombrie 2009 02:41
ok. uita-ma
sustine-ti teoriile in spirale k e un trend
lao_kudika
Postat pe 17 Octombrie 2009 02:48
De la: lao_kudika, la data 2009-10-17 02:48:02ok. uita-ma
sustine-ti teoriile in spirale k e un trend


Bai ametzito ! Tu unde te bagi ??? Nu vezi ca esti exact la mijloc si ca se trage in tine din ambele partzi ? Stai pe margine pana descoperi cu cine esti si contra carei tabere esti ... nu-ti mai consuma gloantzele aiurea, ca ne vei face sa credem ca esti nebuna ... Fixeaza-ti o tzinta inainte sa tragi, si ia in considerare si faptul ca tinta altora esti tu !
denis_3d25
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:40
plictisitor esti...
lao_kudika
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:49
De la: denis_3d25, la data 2009-10-17 01:53:36
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 16:26:58
De la: ana18, la data 2009-09-04 16:20:39Am si eu o intrebare: crezi ca sexul mai altfel si dragostea se exclud?

Pe urma, gandeste-te putin... dragostea e ceva care se simte in 2 (ea + el). Mai mult, nu e un subiect de dezbatere, e ceva complet subiectiv, si e universal acceptat ca dragostea e cel mai cel lucru de pe pamant. Practic, n-ai cum sa fii nesigura despre dragoste (de genul: ne iubim dar nu stiu daca e ok), sau in orice caz e foarte greu sa se intample ceva de genul asta. Pe de alta parte, atunci cand e vorba de sex, se schimba lucrurile... vrei sa incerci ceva care ti se pare la granita principiilor si moralitatii tale? Pai atunci ai nevoie sa ti se confirme ca totusi nu esti deplasata, si nu cazi in extrema cealalta, adica nu devii ceea ce urasti. Si atunci te duci pe forum. Sau, atunci cand vrei sa te faci remarcata, pui intrebari despre... ma rog, sex cu animale, daca e bine sa devii prostituata... chestii care au tendinta de a soca, care sunt total irationale.

Si in cele din urma, eu inca nu pot spune ca am fost indragostita. Mi-a placut de unul si de altul, dar n-am putut spune inca ca inima mea ii apartine cuiva. Sper sa mi se intample si mie, ca prea laudati toate fenomenul.

draga mea la 18 ani totul este roz pt tine...gindeste cu capul inainte de toate...cind este dragoste nu iti cere partenerul sa faca anal...sa isi dea drumul in gura....sa ai faci oral ca numai asa ejacueaza...ca are o fantezie in 3...doi....ca vrea sa faca pipi...si altele...intelegi?... asta incerc sa gindesc cum accepta un om normal toate acestea


Bine cap sec... am sa-ti raspund eu cum stau lucrurile, ca tare te mai chinuie ne-ntzelegerea ta...
ATENTZIE !!! In Razboi si-n Dragoste NU exista Reguli ! ! ! Inghite-ti limba, ca habar nu ai ce este Dragostea, Viatza, Dumnezeu, Libertatea sau regulile si limitarea sinelui...
Cel ce traieste in dragoste, nu are timp de a-i barfi pe cei ce fac sex in pozitia x sau y

Deschide Biblia la 1 Corinteni , cap. 13 si citeste: Dragostea si bunurile ei

1.De as graii in limbile oamenilor si ale ingerilor...
2.
3.
4. ... dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda , nu se trufeste.
5. Dragostea nu se poarta cu necuviintza, nu cauta ale sale , nu se aprinde de manie, nu gandeste raul...

Iar la Epi 1 Ioan cap. 4 vers. 8 , afla ca Dumnezeu este Iubire ...

Iar cei ce au inventat sexul anal, despre care te plangi tu aici , sint cei din neamul tau cu REGULILE !!! Caci au vrut sa faca sex la intuneric, pe sub plapuma, si din greseala i-a bagato-n anus ... si-n alta seara , tot din greseala i-a bagato-n alte gauri .... na pai ce sa-i faci ? la intuneric se mai impiedeca oamenii...
Dar dumnezeu fiind Iubire, le poate ierta pe toate.... si hai sa-ti mai soptesc inca un secret : Isus si-a iubit chiar si rastignitorii ... se ruga pt iertarea lor in timp ce acestia-i despicau trupul si-i varsau singele... in timp ce tu ??? ii condamini chiar si pe cei ce nu iti au grija...
Deci ? Nu mai vorbi despre Dragoste, ca habar nu ai ce este ea sau el...

iar tu perversule
cristiana_cris
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:07

Pervers ? Cine ? Eu ? Tu ? Noi ? Dumnezeu ? Despre cine sau despre ce afirmi ca e pervers ?
Dupa 32 de ani, tu inca nu te-ai prins ca Observatorul , este in acelasi timp si Creeatorul filmului la care priveste? Perversitatea exista doar in gandurile tale, tu esti creeatoarea imaginilor despre care afirmi...
Eu sint viatza, si exist in diversele ipostaze in care tu preferi sa ma privesti... Eu sint materia viselor tale ...

Imparatzia Dracului, este creeata de catre cei interesatzi si pasionatzi sa observe raul din jurul lor...

Dracul nu este altceva, decat un observator care priveste cu greatza si dispretz la intreaga manifestare a Dragostei.... iar Dumnezeu ? Dumnezeu este Insasi Dragostea, care-l priveste chiar si pe cacatul ala de Drac, ca pe ceva frumos , ca pe un fiu al sau... acest fiu insa, care se uraste in sinea lui, considera ca Dragostea e oarba si de aceea nu-i poate vedea uratzenia lui

Dragostea insa, Parintele a Tot si Toate fiind... isi iubeste totzi copilasii ... De aici rezulta ca ?, prin ochii Dragostei privind , nu vom mai vedea nici iadul si nici pe diavol ... Iar prin ochii Dracului de vom privii ?, evident nu-l vom mai vedea nici pe dumnezeu, nici paradisul, ci tot ce vom vedea este ca eu as fi pervers urat rau
Vretzi sa mai privitzi prin ochii dracului ? atunci enumeratzi voi ce mai vedetzi prin ochii lui ...
denis_3d25
Postat pe 17 Noiembrie 2009 08:25
eu stiu o vorba din popor in dragoste si razboi este permis orice
yumy
Postat pe 17 Noiembrie 2009 08:57
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.





Tu ai deschis Topicul "Dragoste" ... dar ai inceput sa-ti insiri in mesaj, fanteziile sexuale , mizeriile si scarboseniile tale de care ti-e plin creierul...
Eu, prin mesajul meu, ti-am aratat ca-n biblie la corinteni, se vorbeste doar despre dragoste si bunurile ei, fara ca sa-si verse cineva acolo gretzurile sexuale....
Daca Dragostea este o maturizare, dupa cum afirmi tu, atunci hai indrazneste si maturizeazate...
Despre dragoste se poate vorbii si fara sa aratam cu degetul spre fetele care fac ce vor ele si fara sa scoatem in evidentza ura ta sau greatza ta fatza de ele...
Iar pe mine ma numesti pervers pe motiv ca ce ? Ca nu le condamn impreuna cu tine ? Pt ca nu-mi patez si eu mainile cu sange ca si tine ?
Potzi sa iei lectzii de dragoste de la fetele pe care tu le barfesti, caci ele pe tine nu te vorbesc de rau sau de bine ci-si vad doar de viatza lor, despre care tu nu sti absolut nimic dar faci pe grozava de parca ai sti totul....
Ti-am mai spus si-ti mai repet : vezi-ti de chilotzii tai murdari
denis_3d25
Postat pe 17 Noiembrie 2009 09:17
De la: denis_3d25, la data 2009-11-17 09:17:14
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-04 15:54:50Zi de zi citim diverse topicuri despre sex anormal ca altfel nu putem spune
sex-oral
-anal
sex cu animale...dame de companie si amante....ma intreb si eu mai mereu daca domnisoarele din ziua de azi vor afla vreodata ce inseamna cu adevarat dragostea..daca vor scrie vreodata despre dragoste...pasiune....despre lucruri mai normale vreau sa spun...
oare cum pot unii oameni sa isi bata joc de propria persoana??!!!!
...Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate în care ne putem ajuta unul pe celãlalt.
...este viata fiecarei fiinte......paradisul fiecarui indragostit...este sentimentul cel mai mãreþ, care face minuni, care fãureºte oameni noi, creeazã cele mai mari valori morale.....dragostea este o maturizare.





Tu ai deschis Topicul "Dragoste" ... dar ai inceput sa-ti insiri in mesaj, fanteziile sexuale , mizeriile si scarboseniile tale de care ti-e plin creierul...
Eu, prin mesajul meu, ti-am aratat ca-n biblie la corinteni, se vorbeste doar despre dragoste si bunurile ei, fara ca sa-si verse cineva acolo gretzurile sexuale....
Daca Dragostea este o maturizare, dupa cum afirmi tu, atunci hai indrazneste si maturizeazate...
Despre dragoste se poate vorbii si fara sa aratam cu degetul spre fetele care fac ce vor ele si fara sa scoatem in evidentza ura ta sau greatza ta fatza de ele...
Iar pe mine ma numesti pervers pe motiv ca ce ? Ca nu le condamn impreuna cu tine ? Pt ca nu-mi patez si eu mainile cu sange ca si tine ?
Potzi sa iei lectzii de dragoste de la fetele pe care tu le barfesti, caci ele pe tine nu te vorbesc de rau sau de bine ci-si vad doar de viatza lor, despre care tu nu sti absolut nimic dar faci pe grozava de parca ai sti totul....
Ti-am mai spus si-ti mai repet : vezi-ti de chilotzii tai murdari



mergea atasat la mesajul tau si o pereche de urechi...
cotyca
Postat pe 17 Noiembrie 2009 14:33
De la: etta, la data 2009-09-04 18:07:42 Cand ne "formam",iubim.......iubim pantecul mamei plin de caldura si afectiune

Cand ne nastem,iubim.......iubim lumina pura a primei dimineti

Cand crestem,iubim........intai iubim parintii,apoi prietenii, apoi sotul sau sotia,apoi copiii nascuti din dragostea noastra.......iubim natura cu tot ceea ce ne inconjoara.........iubim fiecare rasarit de soare,multumind ca mai traim inca o zi.......iubim fiecare aparitie a lunii,gandind la misterul acestui miracol:DRAGOSTEA.........iubim fiecare picatura de roua care ne mangaie obrajii.........iubim fiecare suier de vant care ne racoreste fata.........iubim fiecare floare ce rasare.....iubim fiecare copac ce infloreste........iubim fiecare zapada ce se asterne.........si fiecare fulg de nea ce dantuie in vazduh.........iubim....iubim.....iubim.....iubim totul !!.....iubim viata !!!........cu tot ce e bun si rau........

Chiar si cand suntem mai putin fericiti ,iubim........iubim ziua de maine.......iubim speranta ca ne va fi mai bine.......iubim aproapele care este alaturi de noi..........iubim cerul care ne acopera ........il iubim pe EL, CEL care ne ajuta in momentele grele..........

Si chiar cand ne apropiem de "marele final",iubim........iubim ceea ce am lasat in urma noastra........iubim clipele pline de magie pe care le-am trait..........iubim amintirile care nu ne pot fi luate de nimeni.........iubim multumirile si aprecierile celor care au invatat ceva din experienta noastra........ si in final,iubim linistea si odihna ce ne va astepta !!!!!!........

Deci....... ESTE DRAGOSTEA MINUNEA VIETII ??........ESTE EA MIRACOLUL DARUIT DE DUMNEZEU ???........ESTEA EA CEA CARE INVINGE TOTUL????..........cu mana pe inima si cu convingerea in suflet pot afirma ca DA........pentru ca ne nastem din dragoste,crestem cu iubirea in suflet,traim cautand marea dragoste si murim cu satisfactia a ceea ce am realizat.........si cine nu simte ce este aceea dragoste si nu ofera acest minunat sentiment,ar trebui sa-si puna intrebari.........

Si pana la urma CE ESTE DRAGOSTEA ????........ce este????!!!!.......este acel sentiment care, daca ar exista in fiecare inima,pura si neconditionata,lumea ar fi mai frumoasa........zilele ar trece mai repede si mai pline de bucurie........noptile ar fi mai calde si mai odihnitoare.......si mai romantice ...........este acel sentiment care te implineste mai mult decat orice altceva ...........este acel sentiment care te copleseste si te face sa visezi.........este CEA MAI PUTERNICA ARMA importiva tuturor greutatilor...........CEL MAI PUTERNIC SCUT impotriva tuturor atacurilor nedorite..........ESTE INVINGATOAREA TUTUROR BATALIILOR VIETII !!!!........

DA.......pentru ca atunci cand iubesti si viata ta este plina de dragoste si daruire, atunci cand oferi acest puternic si pur sentiment,atunci cand lupti pentru dragostea ta..........ESTI CEL MAI PUTERNIC OM DE PE PAMANT !!!!.........caci traind pentru dragoste,prin ea, si oferind ,in acelasi timp,acest miraculos sentiment NIMIC SI NIMENI NU TE VA INVINGE !!!!.........





si totusi... exista iubire
stardancer
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce spuneti de pastilele maraton forte:> 4 De la: kudika_22856 22 August 2014 13:42
Legile lui Murphy despre dragoste si sex 75 De la: kudika141011 9 Ianuarie 2011 01:49
jkkk 36 De la: mitura 9 Ianuarie 2010 15:04
Tanar virgin la 28 de ani !!! 90 De la: callybra 5 Octombrie 2011 22:56
10 motive sa fi femeie,10 motive sa fi barbat 15 De la: izza7373 23 Ianuarie 2009 15:32